DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #649631  autor: natash
 24 lip 2013, 15:05
Witam,

Ostatnie 2 telefony były na Androidzie, teraz lekko się cofnąłem ze względu na baterię :), ale mam kilka pytań.

1. Jak zamknąć wszystkie otworzone aplikację, bo naduszenie czerwonej słuchawki okazało się nie zamyka aplikacji, tylko ona pracuje w tle.

2. Czy jest sens wgrywać jakiś alternatywny soft, który usprawniłby działanie telefonu?

3. Jakie aplikacje ze swojego doświadczenia polecacie pod Symbiana?

4. Jak sprawdzić czy telefon korzysta z WiFi, a nie z 2/3g ?

 #649696  autor: Niezgodna7
 24 lip 2013, 17:40
1. Domek przytrzymaj,
Wybierz którą,
<x
Enter
2. Nie, jeśli nie ma wepchanego na siłę operatorskiego
4. Zapyta się, ale dla pewności patrzeć na ikonkę połączenia. Lub.. daj na offline.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #649708  autor: user_delete34
 24 lip 2013, 18:10
natash,
4: miej otwarty menadżer połączeń i sprawdzaj jakie są aktywne połączenia; jeśli są oba - "wejdź" w szczegóły każdego z nich po kolei - powinno być napisane, jaka aplikacja korzysta z danego typu połączenia.
3: Opera Mini, Opera Mobile, Brightlight (latarka), Skype, Xlator (słownik), Palringo (multikomunikator). Symbian jest wypakowany i w sobie ma już prawie wszystko, co potrzebne. Tu nie trzeba grzebać po sklepie i instalować tysięcy dodatkowych aplikacji.

 #649712  autor: Ramirez
 24 lip 2013, 18:25
1. czerwona słuchawka w symbianie minimalizuje programy. Jak chcesz wyłaczyć do dajesz wstecz az wyjdziesz do pulpitu. Programy zminimalizowane zamykasz przytrzymując przycisk domku i zamykasz przyciskiem kasowania.

2. Oczywiscie nalezy wgrać najnowszy niebrandowany oficjalny czysty soft o numerku 091.003 Jesli masz telefon od jakiegoś operatora to nalezy zmienic tzw Product Code na odpowiedni a potem podłaczyc program Nokia Ovi Suite którym sobie zaktualizujesz oprogramowanie (podejrzewam że na niego pewnie gwarancji juz nie masz)

3.
- Opera mini 4.5 do internetu, ew 7.xxx ale wydaje mi sie ze lepiej chodzi ta 4.5
- Endomondo , tu nie bede tłumaczył, chyba kazdy to zna ;)
- Forecaweather, dobry program do pogody. Moim zdaniem bardziej udany niz wersja na androida
- Youtube ( m.google.com )
- TrekBuddy, do nawigacji turystycznej
- Google Maps, m.google.com
- Facebook, jak ktos lubi :D
- CorePlayer, odtwarzacz filmów AVI
- OfficeSuite, do edycji plikow Worda
- UpCode, czytnik kodów
- quickReboot, do restartowania telefonu
- XelnexLite, program do automatycznego nagrywania rozmów
- Nimbuzz, program do obsługi telefonu VOIP np Halonet
- Chat,
- TrekBuddy Services, dodatek do trekbuddy ktore umozliwia sprawne działenia programu
- Ceneo
- Allegro
- Gadu Gadu
- RomPatcher+, do ominiecia certyfikatów symbiana
- NortonSymbianHackLDD, program uzmozliwiajacy wgranie Rompatchera
- E Codes
- UC Browser - www.uc.cn
- Antivirus NetQin
- Onet Program TV
- PhoNetInfo, mały programik pokazujacy siłe sygnału, siec,kilka informacji o telefonie, ilosci pamieci RAM
- SkypeJoikuSpot, program do robienia hotspota wifi
- Nawigacja Garmin
- nawigacja Nokia Map, ktora jest za darmo dla tego modelu
- shazam, program do rozpoznawania muzyki
- call beep off e7, dodatek ktory wyłacza pikanie podczas nagrywania rozmów

4. Jak korzystsz z wifi to na dole ekranu posrodku masz taka ikonke, jak z sieci 2g/3g to znaczek przy zasiegu.

 #649788  autor: natash
 24 lip 2013, 22:51
Witam,

1. Dziękuje za tyle odpowiedzi. Przydatny skrót do zamykania aplikacji, szczególnie, w przypadku komunikatu "za mało pamięci", można coś z nim zrobić?

2. Wygląda na to, że mam nie brandowany, najnowszy soft.

3. Skąd pobieracie aplikacje, sklep Noki czy jakieś źródło z netu? Bo wolałbym to pobrać i wgrać za pomocą USB na telefon.

4. Co do netu to trochę tego nie rozumiem...

W Pkt dostępu mam 2:

LAN Wifi - priorytet 1
INTERNET - priorytet 2 - jak wybieram to i edytuj to mam "Pkt dostępu jest w użyciu. Nie można edytować."

Przy zasięgu mam E, sporadycznie pojawia mi się znaczek Wifi na dole, chciałbym aby głównie w domu korzystać z WiFi, ewentualnie poza zasięgiem Wifi z Edge lub 3g. Czy za każdym włączeniem aplikacji muszę wybrać jaki dostęp do netu ma ona używać...

5. Czy jest jakaś możliwość usunięcia zbędnych aplikacji, np. Internet czyli wbudowanej przeglądarki?

6. Czy można ustawić telefon tak, że otwierając link z e-maila, otwierał się on przez Opera, nie wbudowaną przeglądarkę?

 #649833  autor: user_delete34
 25 lip 2013, 07:25
1) Nie bardzo, bo pamięci nie dołożysz. Po prostu instaluj jak najmniej aplikacji mających ukryte procesy w tle.
3) Sklep Nokii, iPmart-forum itp.
4) Punkt w użyciu, bo masz aktywne połączenie. Zakończ je długą czerwoną słuchawką.
Tak, masz wybierać za każdym razem, chyba, że przy wyborze wciśniesz lewy klawisz i wśród opcji będziesz miał "ustaw jako domyślny punkt dostępu" czy jakoś tak przy sieci WiFi.
5) Nie.
6) Nie. Możesz zmienić domyślną przeglądarkę (potrzebny złamany system), ale po kliknięciu linku Opera tylko otworzy się i nic poza tym.

 #649845  autor: natash
 25 lip 2013, 08:38
Jeszcze raz dzięki.

Trochę się gubię z tym Internetem. E-maile działają na Edge lub 3g, reszta się pyta... Może ktoś napisać co i jak łopatologicznie ustawić, aby wszystko działało na WiFi, a ewentualnie jak niema WiFi w zasięgu na Edge lub 3g...

 #649849  autor: user_delete34
 25 lip 2013, 09:09
Tu będzie problem. Żeby poczta działała po WiFi, wystarczy w ustawieniach konta e-mail w telefonie zmienić punkt dostępu na sieć WiFi. Tylko nie wiem, czy po wyjściu poza jej zasięg, telefon spyta, czy zsynchronizować po sieci komórkowej. Jeśli nie, nie będziesz miał aktualnej poczty.

 #649856  autor: natash
 25 lip 2013, 09:37
No właśnie tak myślę, że tak to niestety działa... Ogólnie trochę rzeźba z korzystaniem z Netu z tego telefonu, tak to piękny zakup ;)

 #649859  autor: user_delete34
 25 lip 2013, 09:49
Przeglądanie sieci na symbianie to katorga, ale nie masz od niego systemu lepszego, jeśli chodzi o łączenie się z internetem. Tutaj masz pytania o pozwolenie i masz wybór, udzielasz lub nie. Gdzie indziej nieświadomie straciłbyś kasę z konta.
Dodatkowo, E72 to raczej podziała (nie to, co dziś) i to jeden z najlepszych niedotykowców.

 #649886  autor: natash
 25 lip 2013, 11:08
Więc tak mam 2 konta @:

Priv Gmail
Opcje - Ustawienia konta - informacje o koncie - punkt dostępu - Wifi (rozumiem, że tak to działa, że jak jest WiFi to działa to, jak niema to wtedy inny pkt dostępu)

Jak w tym przypadku działa synchronizacja?

Słuzbowy
Opcje - Ustawienia - Ustw. Skrzynki pocztowej - Ust. skrzynki pocz - Zaaw. ust. skrzyn. pocz. - Ust. Przych./wych. poczty e-mail - Używany pkt. dostępu - Zawsze pytaj

Dopiero po wejściu do skrzynki, pyta czego użyć, czyli synchronizacja nie działa?

 #649912  autor: user_delete34
 25 lip 2013, 12:18
Za każdym razem (brak WiFi/zawsze pytaj) powinno raczej pytać uzytkownika o wybór punktu dostępu. Masz wlaczone automatyczne sprawdzanie i pobieranie poczty co jakiś czas?

 #649919  autor: natash
 25 lip 2013, 12:43
W Gmail jak mam wybrane - brak, to po wejściu w gmail nic się nie dziej, nie pyta jak ma się połączyć, nie synchronizuje, muszę w ustawieniach ręcznie wybrać WiFi lub Internet (T-mobile).

W służbowej (home.pl), wchodzę i pyta jak się połączyć, ale jest do wyboru tylko WiFi, nie ma opcji wyboru Internet (T-mobile).

Niby człowiek z IT, a jednak tępy z nowym sprzętem :mrgreen:

[ Dodano: 2013-07-25, 12:45 ]
Acha synchronizacja najczęściej jak się da Gmail 10 min, home.pl 5 min, na tyle pozwalają opcje.

 #649954  autor: dario321
 25 lip 2013, 13:50
co do braku pamieci RAM to radze zainstalowac zewnetrznego menadzera aplikacji chodzacych w tle np; jbak taskman'a
ten systemowy nie pokazuje wszystkich,wierz mi.
co do internetu to wejdz w internet,opcje i gdzies tam ustaw na zawsze pytaj.wtedy cokolwiek by sie mialo polaczyc z internetem,zapyta czy to zrobic :wink:

 #649955  autor: natash
 25 lip 2013, 13:54
Jest coś nie tak jak opisujecie, gmail działa inaczej niż inne skrzynki, ale będę walczył, żeby to wykumać.

Po prostu jestem przyzwyczajony do Androida, gdzie była opcja używaj Wifi, jak nie to pytaj jak się połączyć.

 #650021  autor: Ramirez
 25 lip 2013, 18:12
natash pisze: Acha synchronizacja najczęściej jak się da Gmail 10 min, home.pl 5 min, na tyle pozwalają opcje.
Jak juz tak sobie ustawiasz sprawdzanie poczty co 5 czy 10 minut to juz lepiej sobie włacz aby pobierało poczte w trybie push email, czyli na bieżąco. Co prawda baterie szybko wykonczysz w tym trybie ale sprawdzając co 5 czy 10 minut to lepiej nie bedzie.


A jak w koncie pocztowym ustawisz ze ma sie łaczyc przez wifi a nie bedziesz miał zasiegu swojej sieci wifi to wcale nie odbierze poczty. Tu trzeba ustawic aby sie pytało z czego korzystać. Jak chcesz automatycznie sprawdzać poczte to musisz ustawic na stałe APN : internet.

Jak chcesz aby łaczac sie z internetem nie pytało sie przez co łaczyć nalezy w przegladarce internetowej ustawic w opcjach aby sie łaczyło przez :Internet. Wtedy jesli bedziesz w zasiegu wlasnej sieci wifi i internetu w pierwszej kolejnosci aplikacje beda sie laczyły przez wifi a w drugiej kolejnosci przez siec komórkową, tak jak masz ustawione w prorytetach sieci czyli pierwsze wifi , potem profil internet. Nie dotyczy to programu do obsługi email.

 #650042  autor: natash
 25 lip 2013, 21:22
A jak ustawić tryb push dla gmail lub home.pl ?

Jak w Gmail ustawiłem brak i home.pl, to w gmail nie pytał, jak się połączyć i jak się łączyć.

 #650064  autor: Ramirez
 25 lip 2013, 22:41
A podczas konfiguracji konta email zaakceptowalwes licencje czy odmówiłes???. Jak akceptujesz to masz maila w trybie push a jak nie to masz maila skonfigurowanego tak aby bezposrednio z kontem pocztowym sie łaczyc co te kilka minut. Musisz sie pobawic sam, to naprawde nic skomplikowanego a działa.

 #650146  autor: wook
 26 lip 2013, 10:50
co do łączenia z netem: ustawienia; połączenia, sieci docelowe; Internet (lub ta grupa gdzie masz punkt dostępu), Internet (T-mobile), użyj punktu dostępu: zmień z automatycznie na po potwierdzeniu i będzie pytać.

Nie wiem czy już padło w temacie, ale parlingo nie obsługuje już gg, utalk też nie. Wyłączyli protokoły do obsługii.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #650293  autor: natash
 26 lip 2013, 20:14
Naprawdę czegoś nie rozumiem...

Ustawiłem pkt dst. jako WiFi, resztę usunąłem, usunąłem również skrzynki, potem chciałem dodać skrzynki to nie mogłem, próbowałem chyba z 2h i nic, dopiero jak dodałem pkt. dst. operatora się udało, zaakceptowałem regulamin, teraz jak w gmail wybiorę pkt, dostępu brak, to nie pyta, jak pobierać po wejściu w skrzynkę, maili również nie pobiera, co robię źle? Czy to normalne, że nie udało się skonfigurować skrzynki przez Wifi?

[ Dodano: 2013-07-26, 20:15 ]
Jak wybiorę w ustawieniach gmail, pkt. dst. jako Wifi lub Internet to pobiera, jak brak to nic się nie dzieje, nie pyta z czego korzystać.

[ Dodano: 2013-07-26, 20:18 ]
Jeżeli mam włączone wibrację, to jest opcja wyłączenia wibracji dla otrzymanych @ lub ogólnie wyłączenie powiadomień dźwiękowo-wibracyjnych dla otrzymywanych @?