DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #566399  autor: ukefake
 09 lip 2012, 11:11
Witam!
telefon z tematu nie wyświetla ŻADNYCH notyfikacji (komunikatów, ikonek, dźwięków i wibracji - absolutnie nic) jak otrzyma smsa/mmsa. dopiero po wejściu do menu wiadomości pojawia się gwiazdka oznaczające nowe pozycje. wył/wł nie pomogło, centrum sms podstawiło się samo, smsy mają zaznaczone, żeby korzystać z sieci gsm/umts.
wujek gugle sugeruje hard reset tela. jest to jednak ostatecznosc. jaki jest inny sposób naprawienia tych powiadomień?
edit1:
doczytałem jeszcze o tzw soft reset, który nie usuwa smsów, kontaktów, zdjęć itp, z telefonu. czy to naprawdę tak działa?
Kod: Zaznacz cały
Basic Reset or Soft Reset for nokia 6730 classic
 
This option restores the .ini files from the ROM.
 Does not erase data (photos, videos, documents) or applications from
 a third party. Key Code *# 7780 # (click this combination of keys on the
 keyboard in the mobile)

 #566406  autor: dario321
 09 lip 2012, 11:47
tak,jest to przywrocenie ustawien fabrycznych

 #566480  autor: ukefake
 09 lip 2012, 16:57
dario321, dziękuję za odzew.
czy spotkałeś się już z podobnym brakiem powiadomień?

i druga sprawa:
z tego co czytałem to hard reset działa jak format c, czyli czyści absolutnie wszystko.
jestem natomiast ciekaw co dzieje się z profilami do do netu i mms przy soft resecie. zostaje jeden domyślny a pozostałe są kasowane... jak to z tym jest?

 #566505  autor: Ramirez
 09 lip 2012, 19:04
w 6730 jeżeli masz normalne oprogramowanie, tzw niebrandowane, z normalnego sklepu po włożeniu sima ustawienia pobierane sa automatycznie, a jeżeli oprogramowanie "okaleczone" :lol: czyli telefon pochodzący od jakiegos operatora tj Plusa, orange itd to wgrane na stałe są ustawienia tylko dla danej sieci. :lol: To jest cześc oprogramowania. Inne ustawienia powinny sie wykasować.
Osobiście uważam że jesli nie masz gwarancji to zmien sobie soft na czysty, to bardzo prosta operacja jeśli chodzi o ten telefon a mianowicie zmiana tzw Product Code ( z obecnego na nowy o symbolu( 0583257 EURO3 BLACK) a potem aktualizacja programem Nokia Ovi Suite

 #566616  autor: ukefake
 10 lip 2012, 11:24
Ramirez, telefon jest u osoby trzeciej. pochodzi z plusa ale była w nim używana karta orange. problemy z powiadomieniami miały się zacząć po uruchomieniu internetu. pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją ale niestety nie udało mi się tego samodzielnie naprawić ani ustalić co się mogło stać. stąd pomysł przywrócenia ustawień fabrycznych - najlepiej w wersji soft. a jaki program polecacie do zrobienia kopii bezpieczeństwa (smsy, fotki, kontakty, kalendarz itd) z możliwością wgrania tych danych do innego telefonu (jakiś android)?

czytałem kilka instrukcji debrandingowych i gdyby to był mój telefon to pewnie bym zaryzykował. pod takimi instrukcjami posty z nietypowymi błędami są sporadyczne więc byłaby spora szansa, że by mi się udało. a tak przy okazji, ile może kosztować taka operacja (debranding + wgranie najnowszego czystego softu) w komisie gsm?

 #566619  autor: dario321
 10 lip 2012, 11:40
ukefake pisze:a jaki program polecacie do zrobienia kopii bezpieczeństwa (smsy, fotki, kontakty, kalendarz itd) z możliwością wgrania tych danych do innego telefonu (jakiś android)?
Ramirez pisze:Nokia Ovi Suite
w/g mnie to telefon ma brandowany soft i dedykowane ustawienia na siec plus-stad problemy.
rozwiazanie;zrobic kopie; kontaktow,smsow,notatek,kalendarza (nie robic kopii ustawien),zmienic product code i uaktualnic soft (nokia ovi suite).
co do ceny w komisie to chyba max z 50zl :wink:

 #566654  autor: sosen
 10 lip 2012, 15:12
Kwestia softu tak więc bez wgrania nowego raczej się nie obędzie. Lub wcześniej można sprawdzić przywrócenie ustawień fabrycznych.

 #566677  autor: Ramirez
 10 lip 2012, 17:39
Akurat kwestia wgrania softu w tym telefonie to banalna sprawa. Kiedys sam miałem ten telefon i zmieniałem nim Product Code i oprogramowanie.
Potrzebny bedzie np
Simple Product Code Changer - SpCC- banalny program. Zmiana nim PC trwa z 2 sekundy. Jedyne ciekawe opcje to tam odczytaj Product Code i zapisz nowy i tyle. O ile dobrze pamietam to chyba nawet go sie nie instalowało. Tylko jest problem , antywirusy krzycza ze to trojan to moze poszukac innego programu.
Po zmianie PC podlaczasz zwyczajnie do oficjalnego programu Noki - Nokia Ovi Suite, masz zakładke aktualizuj oprogramowanie i tyle. 5 minut roboty w zasadzie. W internecie sana pewno dokładniejsze opisy ;)
 #1004043  autor: ukefake
 16 lip 2018, 23:36
Odśnieżę trochę temat bo znowu mam podobną sytuację.
Tym razem telefon c5-00. Kiedy przychodzi sms/mms to albo pojawia się standardowe powiadomienie na ekranie, ale BEZ dźwięku i wibracji; albo kompletnie nic się nie pojawia na ekranie (i też nie ma dźwięku i wibracji). Telefon ze sklepu nie dla idiotów więc soft czysty. Telefon służył bez żadnych usterek parę lat, problem z powiadomieniami o wiadomościach pojawił się w tym tygodniu. Niestety użytkownik nie jest w stanie podać dokładnego momentu i okoliczności. Wkładałem kartę innego operatora i nic to nie dało - telefon raz pokazuje powiadomienia a raz nie ale NIGDY nie pika i wibruje. zmiana dźwięku do sms nic nie dała.
Czy soft reset (z pierwszego postu) zostawi sms/kalendarz/etc i zresetuje ustawienia odpowiedzialne za dźwięki i wszystko będize śmigać jak trzeba?
Program ovi suite można pobrać bez problemu. Skąd ewentualnie wziąć soft do tela?

ps. niestety nie wiem jak się skończyła historia z 6730 bo straciłem kontakt z użytkownikiem tego tela