DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #926849  autor: motov3
 19 maja 2017, 18:39
GreenRS daj mi znac prosze, czy HERE aktualizuje zarowno mapy jak i aplikacje, czy tylko sama aplikacje bo to roznica. Z mojej wiedzy wynika, ze wlasnie dlatego na 10tce pojawily sie MAPY.

Wiesz, zawsze moge cofnac 930tke do 8.1, ale musialbym miec solidny powod. Teraz juz malo kto z tego systemu korzysta.

Edit. Wlasnie sie dowiedzialem ze wersje map sa te same co pod 10tka AU. Pytanie jak dziala Here Drive na tych mapach, bo jesli tak samo jak M$ Mapy na 10tce - to nie ma do czego wracac, bo i tu i tu hoooyoza.

Obrazek
 #926999  autor: greenrs
 20 maja 2017, 19:56
Aktualizacja, którą dziś pobrałem dotyczy właśnie map! Choć podobnie jak Ty, często korzystam z nawigacji, tych najnowszych nie zdążyłem jeszcze sprawdzić. Wątpię abym zauważył różnicę bo w moich okolicach ostatnio żadne nowe drogi nie powstały a poprzednia aktualizacja była chyba ze 3-4 miesiące temu. To raczej nie są te same mapy co pod W10 bo Here mają swoje mapy a aplikacja MS korzysta od niedawna z map Bing.
Jeszcze co do One Drive... MS miał takie zamiary, żeby ograniczyć dostępną darmową przestrzeń do 5 GB ale na skutek licznych protestów szybko się z tego wycofał. Wystarczyło odpowiedzieć na wysłaną ankietę, że chcę dalej korzystać z powiększonej przestrzeni i po sprawie. Ja mam dalej 30 GB :)
Doceniam Twoją wiedzę bo widzę, że jest rozległa i starasz się być pomocny... ale jak widzisz, Twoje informacje bywają czasem nieprecyzyjne :wink:
 #927193  autor: motov3
 21 maja 2017, 23:10
GreenRS z calym szacunkiem, ale staram sie tepic glupote na tym forum, a takich glupot jak powypisywales - to nie obraz sie, to juz dawno nie czytalem. Ale po kolei. Merytorycznie.

1. Mapy Here z Windows Phone 8.1 a Mapy Here z Windows 10 mobile.
ZACZNIJMY od tego ze to so dokladnie te same mapy - o ktorych mowie. LUMIA 930 o ktorej jak wiesz pisze, nie zostala dopuszczona przeciez do update-u CREATORS UPDATE - ktory zmienia mapy HERE na mapy BING. Tak wiec pracuje na tzw AU - Anniversary Update, a nie CU - Creators Update.
Tak wiec posiadamy dokladnie te same mapy - z ta roznica ze u ciebie interfejs obslugi idzie przez Here Drive, a u mnie przez M$ Mapy.
I kto tutaj kolego GreenRS ma nieprecyzyjne informacje ?

2. OneDRIVE. No i kolejne glupoty. Ja nie pisze o zadnych zamiarach ale o faktach. Ale po kolei.
M$ w trakcie posiadania chmury SkyDrive / OneDrive zaoferowal warunki na 15GB na start.
Nastepnie mozna bylo ta chmure powiekszyc za pomoca:
A) camera roll bonus - poprzez backup danych z aparatu na chmure (bonus 15GB) - niestety nie dla kazdego osiagalny
B) polecenie innego usera - bonus jak pamietam od 1 do 3GB do uzyskania
C) niby bezplatna subskrypcja pakietu Office - dajaca 1TB danych na okres roku, niemniej z koniecznosci podania danych karty kredytowej (aha - dzieki dzieki)

To co napisales to nie byla zadna ankieta, wiec nie wymyslaj. Dostales prawdopodobnie bonus 15 za tzw camera roll, ktory z kolei spowodowal utrzymanie tzw starej powierzchni chmury - i stad te twoje 30GB.

I na koniec. NIE - M$ sie z tego pomyslu nie wycofal - czego najlepszym przykladem moga byc moje 2 chmury w OneDrive - sciete z 15 do 5GB !! :roll: Niestety nie zalapalem sie na tzw camera roll bonus (mimo wlaczonego backupu od poczatku na chmure - zdjec i filmow). Ale OK.
W chwili obecnej mam jedna chmure wielkosci 5GB i jedna wielkosci 105GB (po uzyskaniu bonusu 100GB za posiadanie Galaxy S6, prosta matematyka mowiaca ze druga chmura rowniez miala 5GB).

Az dziw bierze, ze odpisuje beda na urlopie, w strefie roamingu. Ale nie moglem zostawic tych bzdur bez odpowiedzi - Sorry GreenRS. :mrgreen:

Obrazek
 #927194  autor: greenrs
 21 maja 2017, 23:34
motov3 pisze: ZACZNIJMY od tego ze to so dokladnie te same mapy - o ktorych mowie. LUMIA 930 o ktorej jak wiesz pisze, nie zostala dopuszczona przeciez do update-u CREATORS UPDATE - ktory zmienia mapy HERE na mapy BING. Tak wiec pracuje na tzw AU - Anniversary Update, a nie CU - Creators Update.
Tak wiec posiadamy dokladnie te same mapy - z ta roznica ze u ciebie interfejs obslugi idzie przez Here Drive, a u mnie przez M$ Mapy.
Ja mam ciągle WP 8.1 więc posiadam czyste Here Maps
motov3 pisze: To co napisales to nie byla zadna ankieta, wiec nie wymyslaj. Dostales prawdopodobnie bonus 15 za tzw camera roll, ktory z kolei spowodowal utrzymanie tzw starej powierzchni chmury - i stad te twoje 30GB.
I na koniec. NIE - M$ sie z tego pomyslu nie wycofal - czego najlepszym przykladem moga byc moje 2 chmury w OneDrive - sciete z 15 do 5GB !! :roll: Niestety nie zalapalem sie na tzw camera roll bonus (mimo wlaczonego backupu od poczatku na chmure - zdjec i filmow). Ale OK.
W chwili obecnej mam jedna chmure wielkosci 5GB i jedna wielkosci 105GB (po uzyskaniu bonusu 100GB za posiadanie Galaxy S6, prosta matematyka mowiaca ze druga chmura rowniez miala 5GB).
Nie wymyślam. Napisałem tak jak było.
motov3 pisze: Az dziw bierze, ze odpisuje beda na urlopie, w strefie roamingu. Ale nie moglem zostawic tych bzdur bez odpowiedzi - Sorry GreenRS. :mrgreen:
Przepraszam, że zakłócam Twój urlop. Jeśli nie możesz to nie odpisuj,
Ja bardzo cenię Twoje opinie ale tym razem nie mogę się z Tobą zgodzić.
 #927310  autor: motov3
 22 maja 2017, 17:27
Nie zgadzasz sie w jakim aspekcie bo nie rozumiem ?
greenrs pisze:Ja mam ciągle WP 8.1 więc posiadam czyste Here Maps

Nie. Posiadasz ostatnia aktualna wersje aplikacji HERE Maps - czyli interfejs obslugi map, natomiast mapy ktorych robiles ostatni update - to te same mapy dostepne pod Windows 10 mobile (AU).
I to jest fakt, wiec sie nie kloc - bo nie ma o co. Userzy z Msmobile sprawdzali zgodnosc map z 8.1 do 10tki.

Co do Ankiety. Ja sie z czyms takim nie spotkalem. Ani osoby z ktorymi na ten temat nie rozmawialem. Znamy natomiast sposoby w jaki mozna bylo OneDrive powiekszyc.

Chlopie, poza tym na koniec - mapy pod 10tke dostarczal tak samo HERE. Pozniej dostawca map dla M$ MAPY takze bylo HERE. Roznice wynikaly z pokrycia natomiast. Czyli HERE pod 8.1 i pod 10tke oferowal mapy z roznym pokryciem. W tej chwili masz na 100% takie same jakie ja mam pod 10tka.

Obrazek
 #927373  autor: greenrs
 22 maja 2017, 23:05
motov3 pisze: I na koniec. NIE - M$ sie z tego pomyslu nie wycofal - czego najlepszym przykladem moga byc moje 2 chmury w OneDrive - sciete z 15 do 5GB !! :roll: Niestety nie zalapalem sie na tzw camera roll bonus (mimo wlaczonego backupu od poczatku na chmure - zdjec i filmow).
http://www.spidersweb.pl/2016/01/onedri ... 30-gb.html
motov3 pisze: Chlopie, poza tym na koniec - mapy pod 10tke dostarczal tak samo HERE. Pozniej dostawca map dla M$ MAPY takze bylo HERE. Roznice wynikaly z pokrycia natomiast. Czyli HERE pod 8.1 i pod 10tke oferowal mapy z roznym pokryciem. W tej chwili masz na 100% takie same jakie ja mam pod 10tka.
http://msmobile.pl/niedokladne-mapy-creators-update
Zwróć uwagę na fragment, który mówi, że najnowsze mapy pod W10 pozbawione są numeracji budynków. Zapewniam Cię, że moje mapy taką numerację posiadają. Poza tym nie różnią się niczym od tych sprzed kilku miesięcy.

Tyle w temacie.
 #927428  autor: motov3
 23 maja 2017, 10:32
GreenRS - powinienes dostal zlota lopate, albo lepiej - zlota lopata po 4 iterach, za to jakie archiwa wykopujesz i sie na nie powolujesz.

AD.1.
Wykopales info ze STYCZNIA 2016 (mamy koniec MAJA 2017) ze M$ dal mozliwosc pod pewnymi warunkami zachowania chmury. OK. Nie wszystkim jak widac - bo ani moje chmury, ani kilkorga znajomych, ani rodziny - nie zostaly zachowane. I nie sa to odosobnione przypadki. Jak widzisz mialem racje - w sklad tego bonusu wchodzi CAMERA ROLL o ktorym pisalem.

Ale czy to co wkleiles - dowodzi ze sie M$ wycofal ze scinania chmury ? OCZYWISCIE ZE NIE. Wiec czemu twierdzisz ze tak. M$ OneDrive poobcinal i to jest fakt.

AD.2.
I znow archiwalne info z poczatku Maja. ..........
EDIT: Moment moment chlopie. Co ty tu za linka podajesz. Przeciez to sa Mapy BING-a pod Creators UPDATE. A ty masz mapy takie same jak i moje czyli Anniversary Update. GreenRS przestan mylic Mapy z CU z Mapami z AU. Zarowno Ty jak i JA mamy mapy AU.
CU to dopiero BING i brak numeracji.

Reasumujac. Wiesz, 1.5 roku temu czy nawet 2 miesiace temu M$ opowiadal rozne rzeczy. Przerozne. Nawet dzis opowiada przerozne. Ale maja tyle wspolnego z prawda, co ja z kosmonauta. W chwili obecnej niestety wiekszosc userow zaczyna powolna migracje w strone Androida - bo system sie delikatnie mowiac zawija. Zaklinanie rzeczywitosci nic nie da.
Ceny sprzetu leca na leb na szyje, jak tak dalej pojdzie na koniec roku osiagna ceny zlomu. SZOK.

Nie tak dawno przegladalem OLX i znalazlem w bdb stanie LUMIE 830 za ..... 130zl do negocjacji.
Smartfon polki sredniej-wyzszej. Lumie 930 trzymaja sie w okolicy 240-300zl i to glownie dlatego ze jest to NOKIA. Sprzety Microsoftu leca straszliwie w dol, nie wiem w jakich cenach sa te z polki budzetowej, czy sredniej ale Premiumy takie jak Lumia 950/950XL z cenami na poziomie 800zl juz sie nie chca sprzedawac.

Obrazek
 #927432  autor: greenrs
 23 maja 2017, 10:59
motov3 pisze: Wykopales info ze STYCZNIA 2016 (mamy koniec MAJA 2017) ze M$ dal mozliwosc pod pewnymi warunkami zachowania chmury. OK. Nie wszystkim jak widac - bo ani moje chmury, ani kilkorga znajomych, ani rodziny - nie zostaly zachowane. I nie sa to odosobnione przypadki. Jak widzisz mialem racje - w sklad tego bonusu wchodzi CAMERA ROLL o ktorym pisalem.
Ale ja nie twierdziłem, że nie wchodzi. Takie przypadki jak Twój i Twoich znajomych nie dowodzą też, że poobcinał wszystkim. Ja powoływałem się na swój przykład. Żona miała identyczną sytuację i też ciągle korzysta z powiększonej chmury.
motov3 pisze: Nie tak dawno przegladalem OLX i znalazlem w bdb stanie LUMIE 830 za ..... 130zl do negocjacji.
Smartfon polki sredniej-wyzszej. Lumie 930 trzymaja sie w okolicy 240-300zl i to glownie dlatego ze jest to NOKIA. Sprzety Microsoftu leca straszliwie w dol, nie wiem w jakich cenach sa te z polki budzetowej, czy sredniej ale Premiumy takie jak Lumia 950/950XL z cenami na poziomie 800zl juz sie nie chca sprzedawac.
Ja kilka dni temu kupiłem całkowicie nową Lumię 735 za 260 zł dla swojego kumpla. Dla kogoś, kto używa telefonu do podstawowych zastosowań + nawigacja, trochę internetu i czasem jakaś fotka, to ciągle bardzo dobry sprzęt, który na pewno trochę jeszcze posłuży :wink:
 #927440  autor: klimasz
 23 maja 2017, 12:13
motov3 pisze:
greenrs pisze:Jak to rozumiesz? Że za rok wyłączą wszystkim Windowsa i telefon wrzucisz do kosza na śmieci?
Ja od kilku lat używam Windows 8.1 mobile i mam zamiar używać jeszcze kolejnych kilka lat więc nie siej tu defetyzmu.
Greenrs, ehhhh....... :-)

Bylem (i wciaz jestem bo mam L930) uzytkownikiem serii LUMIA, od Windows Phone 8, przez 8.1 az do W10m. Zaczalem od Lumii 620, potem 820, 925, 930 (wciaz mam) a na 950 konczac.
Twoj WP 8.1 juz od dawna nie jest aktualizowany. Aplikacje sie zwijaja. Stare beda przestarzale lub nieuzyteczne (chociazby YT co jakis czas zmienia kodowanie i trzeba update appki zeby chodzil). Niektore beda chodzic coraz wolniej. Twoje Mapy HERE w ogole juz nie beda aktualizowane.
Wp 8.1 jest mozna powiedziec martwy. Kiedys jego przewaga byla oczywista szybkosc. Wez dzis do reki urzadzenie z Androidem (z dobrej polki) to ci szczeka do kolan opadnie.
greenrs pisze:Czy to, że przestali produkować inne telefony skłoniło Cię do pozbycia się swojego sprawnego i dobrego telefonu? Wybacz ale nie rozumiem tej logiki. Jakie aplikacje przestały Ci działać?
No Qrva. Chlopie wez ty sie obudz - bez urazy. Juz od dawna malo kto robi smarty z W10m (HP model x3 za 4000zl, Alcatel 4S na rynek USA i pomniejsze Chinczyki).
M$ wyprzedawal zapasy, a teraz w ogole wycofal ze sklepu smartfony. System W10m dostal wlasnie najnowszy update Creators Update. Update niedopracowany, wiele funkcji nie dziala albo dziala zle - wystarczy wejsc na Msmobile.pl. Ale najwiekszym hitem jest nawigacja i mapy.
Stare mapy spod AU (Anniversary Update) ktore i tak byly do d@@y, zastapili jeszcze gorszymi BING. Tego sie nawet skomentowac nie da. Mozna pisac godzinami.

Co mnie sklonilo ?
- BRAK dobrej nawigacji, a korzystam z niej codziennie. BEZNADZIEJNA jest na W10m.
- Kiedys bralo sie Windows bo byl szybszy niz Android. Dzis jest daleko z tylu. Sporo wolniejszy. Lumia 950 byla na zblizonym poziomie co moj obecny Galaxy S6. Ale Aplikacje dzialaly duzo wolniej. I to widze kazdego dnia.
- Mimo ze z 950tki technicznie bylem zadowolony, to ceny po tych newsach zaczely galopowac w dol. Chcialem odzyskac czesc pieniedzy i je zainwestowac w urzadzenie spelniajace wymagania (min. Navi), a nie zostac z wypasionym flagowcem - ale bez sprawnych aplikacji. W koncu appki tez trzeba update-owac. A developerzy tego nie beda robic, skoro sam producent nie bedzie update-owal systemu, a ilosc userow W10m czy Wp8.1 spada szybko z kazdym dniem.
- Problemy z video rozmowami np w Whatsapp. Polaczenie Lumia-Android, po chwili sie krzaczylo. To byla kwestia optymalizacji Whatsapp pod W10m, bo Android-Android lata bez problemu.

Podchodze do sprawy obiektywnie. Uzytkuje biznesowo i prywatnie. Jestem swiadomym uzytkownikiem. Tylko co z tego. Porownuje to co mialem w rece. Wierz mi obecnie Android oferuje sporo wiecej. A dla mnie Nawigacja to absolutna koniecznosc. Z nawigacja z Windows juz tyle razy wyjechalem w manowce, ze nie zlicze nawet.

Myslisz ze nie jest mi przykro ? JEST. Ale zdalem sobie sprawe ze tej walki nie da sie wygrac.
M$ zostawil nas brzydko mowiac w czarnej dziurze. Dam ci taki bonus na koniec.
Na OneDrive mialem kiedys 15GB. Potem mi je scieto do 5GB. Zalogowalem sie na moje konto OneDrive pod Androidem....i co ? BONUS 100GB. Ot za nic. Za samo posiadanie Galaxy S6.

Wiesz ze obecnie, aplikacje Microsoftu dzialaja lepiej i sa szybciej rozwijane na Androidzie niz te na Windows ? Nie do uwierzenia prawda ?

Wciaz mam Lumie 930. Czemu ja zostawilem ? Z paru powodow.
1. Mam do niej sentyment, bardzo ja lubie, i ciagle w nocy slucham do snu muzyki.
2. Swietnie sprawdzi sie jako backup phone dla drugiej karty.
3. Ma piekny OLED i dobry aparat.
4. Obecnie jej wartosc jest niska - wiec nie ma sensu sie wyzbywac dobrego fona.
5. Mam uszkodzone mikrofony od glosnomowiacego, wiec koszt naprawy jeszcze by pomniejszyl wartosc.

Gdyby miala sprawna NAVI mozna byloby debatowac. ALE NIE MA. Przekonalem sie o tym juz wiele razy, i na 930 (AU) i na 950 (AU i CU). A z kolei wracac na 930 do 8.1 chyba nie ma sensu, bo tam HERE tez nie bedzie aktualizowane, a przeciez drogi i mapy ulegaja ciaglym zmianom.

Prognozy ? Nie Ma. Ci co bardziej zapobiegliwi, staraja sie sprzet szybko sprzedac, zeby odzyskac czesc kasy, dolozyc i kupic Andka. Te bardziej zakrecone pozytywne fikoly - sprzet zostawiaja, i wierze - chociaz ostatnio juz coraz mniej, ze cos sie poprawi z W10m. Po ostatnim update - ludzie sa zalamani troche tymi niedorobkami.
No cóż wypada tylko podpisać się obiema rękami i nogami :P Przemyślenia jakbyś wyjął mi z ust ;)

greenrs przykład, o którym wspominał motov3 - proszę bardzo - http://pclab.pl/news73462.html, np. w mojej sytuacji - brak aktualizacji mBanku - bank wprost napisał, że nic już nie wyda (nie tylko na WP8.1, ale w ogóle na mobilną platformę)
Kupiłem A5 2016 - niby nic wielkiego, ale przyjemność korzystania z telefonu o trzy klasy wyższa, niż na L830, którą posiadałem :)
A OneDrive, o którym wspomniał motov3 - śmiechu warte- śmiałem się z tego, że jako użytkownik sprzętu MS na ich własnej platformie miałem w chmurze 5GB, teraz zostałem "ukarany" i mam 105GB przez 2 lata ;]
 #927494  autor: motov3
 23 maja 2017, 18:05
Hej Klimasz :-) kope lat, tak sie zastanawialem gdzie zniknales.

Gratulacje zakupu A5-tki, mysle ze bardzo dobry wybor, na wejscia w swiat Androida i okielznanie :)

Powiem szczerze tak. Jestem obecnie na wakacjach. I jedyna przewaga jaka zauwazylem to optyka aparatu Lumii 930. Galaxy S6 w pelnym sloncu, mial problemy z balansem bieli i delikatnie przeswietlal zdjecia. Niektorze niestety dosc znacznie. Poza tym ok. Filmy bdb.

Lumia 930 w takich samym warunkach poradzila sobie bardzo dobrze. Brakuje mi tej optyki w nowym nabytku ale coz moge zrobic.

Galaxy S7 Edge zony, spisal sie za to doskonale. Zadnych przeswietlen itd. Wszystko perfekt.

Jednak mimo uplywu lat Lumia 930 dalej zaskakuje najlepszym OLED-em. Po podkreceniu barw na cieple, no nie ma sily - AMOLED-y wrecz wydaja sie blade :) Wiadomo ze po obrobce zdjecia beda wygladaly podobnie jak na 930, tyle ze na 930 to standard :-)

GreenRS - ja nie twierdze ze sprzety z Windowsem na pokladzie sa zle. Twierdze, ze jest niestety juz po tym systemie. Zobacz sobie jakie bzdety obecnie MICROSOFT wypisuje - glowa mala.

http://msmobile.pl/windows-10-mobile-ro ... la-biznesu

Nie no teraz M$ chce zrobic z W10m system dla biznesu. A my jako uzytkownicy biznesowi to co.
Szczerze ? Kolejna mrzonka - niestety.

Ale czego oczekiwac jak laska zwana Dona Sakar - glowny nie wiem jak ja nazwac engineer i spec od info nt Windows 10 mobile......wlazi na twittera za pomoca iPhone-a......no qzva. Lepszej antyreklamy na W10m i sluchawek z tym systemem chyba byc nie moze.

Ogolnie LIPA panowie. Nie ma sie co oszukiwac.

Owszem jeszcze jakis czas da sie korzystac i z WinPh 8.1 i z Windows 10m, ale funkcjonalnoscia beda sie te systemy zblizac do zamknietego przed laty SYMBIANA. Ot - tak jakby dzis kupic NOKIE N8. Bedzie dzialac ? Bedzie. Ale to ze nie ma aplikacji, albo sa outdated i nie dzialaja w ogole lub nie dzialaja poprawnie, ze sms-a nie idzie napisac bo klawiatura do niczego, ze maila nie mozna odebrac ani nic zrobic bo certyfikaty bezpieczenstwa co chwile w formie komunikatow.... ale za to dziala dobrze aparat FOTO i rozmowy. Tylko czy to wciaz jest SMARTFON ?? :-)

Obrazek
 #927964  autor: klimasz
 26 maja 2017, 10:11
A człowiek jakoś mniej czasu ma i się trochę mniej udziela ;)

Ja tam już nie wierzę w żadne ich obietnice, najpierw przesuwane kilka razy terminy dotyczące uaktualnień, jakieś obiecanki z aplikacjami itd. Dla mnie mobilny Windows to na najbliższe kilka lat rozdział zamknięty. Nawet jak wyjdą jakieś urządzenia - będę tylko przyglądał się z boku. Będę mobilnego Windowsa traktował jako ciekawostkę przyrodniczą ;)

Tam chyba wszyscy używają iPhone'ów ona nie była pierwsza :D ale była "wyjątkiem" potwierdzającym regułę :P

Ja po przesiadce na takiego zwykłego A5 2016 - zobaczyłem, że normalnie da się używać telefonu, polecam każdemu ;)
 #927971  autor: Remington
 26 maja 2017, 10:20
motov3 pisze:ja nie twierdze ze sprzety z Windowsem na pokladzie sa zle. Twierdze, ze jest niestety juz po tym systemie.
A dopiero co zarzucałeś mi, że plotę bzdury twierdzac, że Winda skończy jak Symbian:
motov3 pisze:Chlopie uspokoj sie. System w dalszym ciagu jest rozwijany. Zapoznaj sie moze z portalami branzowymi, traktujacymi o Windows 10 Mobile i dopiero sie wypowiadaj.
 #927987  autor: motov3
 26 maja 2017, 11:05
Remington pisze:A dopiero co zarzucałeś mi, że plotę bzdury twierdzac, że Winda skończy jak Symbian
Chodzilo o cos innego. Symbian zamknieto jako system, i jako platforme dla aplikacji - w praktyce z dnia na dzien. Co calkowicie odcielo userow od dostepnego oprogramowania.

Przy Windows 10 mobile jest troche inaczej - i jak juz przywolujesz moje cytaty, to sprawdzaj czego sie tycza.

1. Windows 10 mobile - jest aktualizowany (praktycznie caly czas). Dopiero co byl AU czyli Anniversary Update, a juz mamy CU - Creators Update. Niemniej problem jest w tym, ze nie ma juz producentow sprzetu z Windows 10m na pokladzie. Wiec jesli nie ma producentow nowego sprzetu, a gorna granica Update dla M$ wynosi 3 lata, oznacza to, ze w przyszlym roku zaden z obecnych sprzetow flagowych (Lumia 950 / 950XL) raczej nie otrzyma update systemu.

Sam system wg wskazan Producenta - sie nie zamyka, co wiecej - wyglada ze chca dzialac cos wiecej. Pytanie z jakim skutkiem. Wg mnie mizernym - ale OK. Spojrz.
http://msmobile.pl/windows-10-mobile-ro ... la-biznesu

2. "Jest natomiast po tym systemie" w odniesieniu do rynku konsumenckiego, nie biznesowego. A dokladniej rzecz biorac - chodzi o rynek aplikacji. Zaden DEV nie bedzie inwestowal w platforme, ktorej przyszlosc obecnie jest niepewna. To oznacza brak aktualizacji obecnych APEK, i brak w ogole nowych APEK w sklepiej Windows.
To oznacza w praktyce powolne wycofanie systemu z rynku konsumenckiego. Bo po co ci system, skoro nie bedzie wielu APEK.
Jednak to co bedzie - bedzie dzialac nadal, niektore w ograniczonym stopniu, niektore wcale, a niektore bardzo dobrze - bowiem nie wszystkie aplikacje ulegna wycofaniu.

Natomiast funkcjonalnosc Windows w stosunku do iOS czy Androida bedzie juz wtedy zadna.

I o tym wlasnei pisalem. SYMBIAN zniknal praktycznie z dnia na dzien, Windows znika po kawalku, i to nie tyle sam system, co jego aplikacje.

Obrazek
 #927990  autor: motov3
 26 maja 2017, 11:06
Remington pisze:A dopiero co zarzucałeś mi, że plotę bzdury twierdzac, że Winda skończy jak Symbian
Chodzilo o cos innego. Symbian zamknieto jako system, i jako platforme dla aplikacji - w praktyce z dnia na dzien. Co calkowicie odcielo userow od dostepnego oprogramowania.

Przy Windows 10 mobile jest troche inaczej - i jak juz przywolujesz moje cytaty, to sprawdzaj czego sie tycza.

1. Windows 10 mobile - jest aktualizowany (praktycznie caly czas). Dopiero co byl AU czyli Anniversary Update, a juz mamy CU - Creators Update. Niemniej problem jest w tym, ze nie ma juz producentow sprzetu z Windows 10m na pokladzie. Wiec jesli nie ma producentow nowego sprzetu, a gorna granica Update dla M$ wynosi 3 lata, oznacza to, ze w przyszlym roku zaden z obecnych sprzetow flagowych (Lumia 950 / 950XL) raczej nie otrzyma update systemu.

Sam system wg wskazan Producenta - sie nie zamyka, co wiecej - wyglada ze chca dzialac cos wiecej. Pytanie z jakim skutkiem. Wg mnie mizernym - ale OK. Spojrz.
http://msmobile.pl/windows-10-mobile-ro ... la-biznesu

2. "Jest natomiast po tym systemie" w odniesieniu do rynku konsumenckiego, nie biznesowego. A dokladniej rzecz biorac - chodzi o rynek aplikacji. Zaden DEV nie bedzie inwestowal w platforme, ktorej przyszlosc obecnie jest niepewna. To oznacza brak aktualizacji obecnych APEK, i brak w ogole nowych APEK w sklepiej Windows.
To oznacza w praktyce powolne wycofanie systemu z rynku konsumenckiego. Bo po co ci system, skoro nie bedzie wielu APEK.
Jednak to co bedzie - bedzie dzialac nadal, niektore w ograniczonym stopniu, niektore wcale, a niektore bardzo dobrze - bowiem nie wszystkie aplikacje ulegna wycofaniu.

Natomiast funkcjonalnosc Windows w stosunku do iOS czy Androida bedzie juz wtedy zadna.

I o tym wlasnei pisalem. SYMBIAN zniknal praktycznie z dnia na dzien, Windows znika po kawalku, i to nie tyle sam system, co jego aplikacje.

Obrazek
 #928014  autor: Remington
 26 maja 2017, 12:12
Symbian znikał długo, bo Nokia wciąż go pchała do swoich urządzeń, gdy trzeba było myśleć o pakowaniu do nich Androida. Oczywiście w porównaniu do Windy to było jednak krótko, bo za Symbianem nie szedł cały ekosystem.

O schyłku aplikacji dla Windowsa też wtedy pisałem, bo od ponad roku nikt w mojej firmie nie zamawiał apki na Win, a te wcześniej zamówione wszyscy klienci (w wyjątkiem jednego) wstrzymali i przestali rozwijać.

Windows mobilny też znika i będzie znikał - nie tylko device'y, ale też jako system, bo skoro nie sprzedają się nowe urządzenia z nim, to "populacja" urządzeń z Windą bezustannie będzie maleć, także wśród klientów biznesowych. To wynika właśnie z raportów Gartnera, które wtedy wyśmiałeś.
 #928338  autor: motov3
 28 maja 2017, 22:36
Przepraszam za opoznienie, ale plany urlopowe :-)

Co do raportu Gartnera. To nie tak ze wysmialem ale oni pisali juz rozne rzeczy - jak pamietam w 2015r na temat sytuacji WP 8 / 8.1. Wiec do ich raportow - ze tak powiem podchodze z rezerwa.
Nastepnie raport na ktory sie powolujesz, stworzyli w sytuacji, kiedy juz praktycznie bylo to jasne - ze wzgledu na udzial rynkowy (a nie ze wzgledu na plany rozwoju, aktualizacje itd).

Na rynku konsumenckim - Windows 10 mobile bedzie znikal, poniewaz zaczyna aktualnie brakowac producentow sprzetu. Partnerami technologicznymi M$ jest HP (model x3), Alcatel (model tylko na USA) oraz pomniejsi Chinczycy (jak chyba Cube).
Skoro nie ma producentow sprzetu - jak sie ma W10m rozwijac w zakresie udzialu rynkowego ?

Na rynku biznesowym M$ podejmuje rekawice. Na ile skutecznie ? Nie wiem. Dziwnie to widze.
http://msmobile.pl/windows-10-mobile-ro ... la-biznesu

Obrazek
 #928830  autor: greenrs
 01 cze 2017, 09:42
Zauważyłem, że Windows 8.1 Mobile nie jest jeszcze całkowicie martwy :wink: W sklepie Windows ciągle pojawiają się nowe aplikacje dla tego systemu :)
 #928903  autor: motov3
 01 cze 2017, 16:34
A z ciekawosci, podasz jakie i ile ? :)

Obrazek
 #928907  autor: greenrs
 01 cze 2017, 16:43
Wystarczy wejść do sklepu i kliknąć nowe aplikacje. Trochę ich jest. Wymienię kilka ostatnich:
- Pogodynka METEO-IMGW,
- Fast Messenge (chyba jakiś zamiennik dla facebookowego messengera),
- Rossmann PL,
- Guide CCleaner 2017,
- Retrica - Selfie, Sticker
i parę innych.
Pominąłem gry choć też są jakieś nowe.
 #928974  autor: klimasz
 01 cze 2017, 22:51
WOW :D

A na poważnie. Może np. jakiś bank wydał zaktualizowaną aplikację bankową?
Dochodzą do systemu jakieś nowe funkcjonalności?
Zostało cokolwiek rozwinięte?

Serio, to że w sekcji nowe pojawiła się jakaś pogodynka, "programik" mający udawać jakiś komunikator, kolejne do zdjęć o niczym nie świadczy

System jest martwy. To, że da się z niego korzystać - ok, jak ktoś lubi siedzieć w starej drewnianej chatce, a na dodatek w zimę chodzić do wychodka - jego sprawa. Jego "komfort". Jego wybór :)