DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #917463  autor: Imperator_Artur
 23 mar 2017, 15:09
Cześć
Posiadam Lumię 532 z zainstalowaną 10.Od jakiegoś czasu pojawił się problem.Nie działa obracanie ekranu(działa tylko w aparacie), nie da się czasami wyłączyć budzika i wiele innych problemów.Na forach piszą że jest to wina systemu.Zastanawiam się nad powrotem do 8.1.Mam tylko pytanie, czy warto?Najbardziej się boję że aplikacje z których korzystam nie będą wspierane(Facebook, Instagram,Skype,Endomondo)
 #919988  autor: spello
 10 kwie 2017, 00:09
Jeśli po aktualizacji z 8.1 do 10 nie robiłeś przywrócenia do ustawień fabrycznych, to polecam to zrobić, powinno pomóc. Wejdź w Ustawienia > System > Informacje i na samym dole Zresetuj telefon.
Oczywiście w Ustawienia > Konta > Synchronizowanie ustawień zaznacz wszystko, żeby Twoje preferencje zostały zapamiętane po ponownym zalogowaniu się na odświeżony telefon.

Po ponownym uruchomieniu gdy wyskoczy opcja czy chcesz przywrócić kopię telefonu to naciśnij NIE, bo przywróci Ci te same błędy i cały proces resetu będzie bez sensu.
 #924015  autor: greenrs
 04 maja 2017, 23:46
Obawiam się, że przywrócenie ustawień fabrycznych nie przywróci Windowsa 8.1.
A jeśli to się uda to możesz pożegnać się ze Skypem. Już nie działa pod 8.1.
Ja jednak pozostaję przy starszej wersji ze względu na aplikacje Here. Mapy Windows są mniej dokładne.
 #924257  autor: Paul23
 06 maja 2017, 11:16
Też posiadam lumie 532 i miałem podobne problemy po aktualizacji systemu do 10 i przywróceniu ustawień fabrycznych bez kopii telefon działał źle nie pomogło nic do tego bateria rozładowywała się szybciej i wróciłem z powrotem przez windows recovery toll na 8.1 choć nie bardzo mi to pasowało bo takie aplikacje jak Facebook, Messenger i Skype nie działają już niestety
 #926302  autor: motov3
 17 maja 2017, 00:08
Mysle ze i tak i nie. Raczej nie z Windows 10 mobile. A raczej tak z Windows 10 Arm.
To calkiem inna technologia niz obecnie. Wiec obecna 10tka utrzyma sie ok roku, a pozniej nie wiadomo ile to potrwa.

Obrazek
 #926384  autor: FKS_91
 17 maja 2017, 15:16
A co to jest za widnows 10 arm ? Są jakieś plany żeby ktoś robił telefony na tym systemie bo wątpie w to żeby sam microsoft znowu zaczął się w to bawić
 #926391  autor: motov3
 17 maja 2017, 15:35
To architektura majaca zrobic ze smartfonow - male przenosne komputery. Czyli zeby aplikacje desktopowe dalo sie odpalac na smartfonie. W mojej ocenie kierunek calkowicie bledny.
Tak wiec szanse powodzenia tego sa mniej wiecej takie jak i Windows 10 mobile.
Na chwile obecna W10m zwija powoli zagle, a obecne updatey tylko sytuacje pogorszaja (CU duzo pogorszylo wiele rzeczy - chyba najbardziej nawigacje i mape w stosunku do AU).

Obrazek
 #926738  autor: FKS_91
 18 maja 2017, 23:55
A co sądzisz ogólnie o mobilnej wersji windowska 8.1 czy też tej w10 ?? ja kiedyś miałem w starym htc touch 2 starego windowsa to była masakra .. potem miałem andka i było jeszcze gorzej ale od kiedy kupiłem w sferisie nokie 730 z 8.1 to wyglądało to w miare dobrze ...
Nagle przestali produkować telefony, aplikacje przestały działać i desperacko poszedłem do andka i huaweia nova ale chciałbym wrócić do windowsa .. a co sądzicie o nowej wersji nokii 6 albo 8 ??
 #926740  autor: greenrs
 19 maja 2017, 00:09
motov3 pisze: ... obecna 10tka utrzyma sie ok roku, a pozniej nie wiadomo ile to potrwa.
Jak to rozumiesz? Że za rok wyłączą wszystkim Windowsa i telefon wrzucisz do kosza na śmieci? :roll:

Ja od kilku lat używam Windows 8.1 mobile i mam zamiar używać jeszcze kolejnych kilka lat więc nie siej tu defetyzmu.
FKS_91 pisze:kupiłem w sferisie nokie 730 z 8.1 to wyglądało to w miare dobrze ...
Nagle przestali produkować telefony, aplikacje przestały działać i desperacko poszedłem do andka
Czy to, że przestali produkować inne telefony skłoniło Cię do pozbycia się swojego sprawnego i dobrego telefonu? Wybacz ale nie rozumiem tej logiki. Jakie aplikacje przestały Ci działać? Mnie chyba tylko Mix Radio, którą zaraz zastąpiłem inną podobną aplikacją.
 #926741  autor: Kozik_7X
 19 maja 2017, 00:28
@FKS Myślę że ogólnie Windowsy są lepiej zoptymalizowane niż Androidy, są mniej pofragmentowane, telefony dostają mniej ramu ale działają szybciej. Tyle że sklep Windowsa jest bardzo ubogi w aplikacje. Android ma baaaardzo dużą część rynku w kieszeni, najwięcej aplikacji powstaje na tą platformę. WIndows,mimo swojej siłym ani żaden inny system nie będzie w stanie na razie się przebić
 #926742  autor: FKS_91
 19 maja 2017, 00:34
Czy to, że przestali produkować inne telefony skłoniło Cię do pozbycia się swojego sprawnego i dobrego telefonu? Wybacz ale nie rozumiem tej logiki. Jakie aplikacje przestały Ci działać? Mnie chyba tylko Mix Radio, którą zaraz zastąpiłem inną podobną aplikacją.
Nie, skłonił mnie fakt iż przestały po kolei działać aplikacje np masanger t-mobile bankowe i czytałem że następnym w kolejce był whatsap ... ja nie neguje tego systemu bo bardzo go lubię, więc piszę żeby się dowiedzieć mniej więcej jakie są prognozy bo bym do niego wrócił
 #926743  autor: motov3
 19 maja 2017, 01:32
greenrs pisze:Jak to rozumiesz? Że za rok wyłączą wszystkim Windowsa i telefon wrzucisz do kosza na śmieci?
Ja od kilku lat używam Windows 8.1 mobile i mam zamiar używać jeszcze kolejnych kilka lat więc nie siej tu defetyzmu.
Greenrs, ehhhh....... :-)

Bylem (i wciaz jestem bo mam L930) uzytkownikiem serii LUMIA, od Windows Phone 8, przez 8.1 az do W10m. Zaczalem od Lumii 620, potem 820, 925, 930 (wciaz mam) a na 950 konczac.
Twoj WP 8.1 juz od dawna nie jest aktualizowany. Aplikacje sie zwijaja. Stare beda przestarzale lub nieuzyteczne (chociazby YT co jakis czas zmienia kodowanie i trzeba update appki zeby chodzil). Niektore beda chodzic coraz wolniej. Twoje Mapy HERE w ogole juz nie beda aktualizowane.
Wp 8.1 jest mozna powiedziec martwy. Kiedys jego przewaga byla oczywista szybkosc. Wez dzis do reki urzadzenie z Androidem (z dobrej polki) to ci szczeka do kolan opadnie.
greenrs pisze:Czy to, że przestali produkować inne telefony skłoniło Cię do pozbycia się swojego sprawnego i dobrego telefonu? Wybacz ale nie rozumiem tej logiki. Jakie aplikacje przestały Ci działać?
No Qrva. Chlopie wez ty sie obudz - bez urazy. Juz od dawna malo kto robi smarty z W10m (HP model x3 za 4000zl, Alcatel 4S na rynek USA i pomniejsze Chinczyki).
M$ wyprzedawal zapasy, a teraz w ogole wycofal ze sklepu smartfony. System W10m dostal wlasnie najnowszy update Creators Update. Update niedopracowany, wiele funkcji nie dziala albo dziala zle - wystarczy wejsc na Msmobile.pl. Ale najwiekszym hitem jest nawigacja i mapy.
Stare mapy spod AU (Anniversary Update) ktore i tak byly do d@@y, zastapili jeszcze gorszymi BING. Tego sie nawet skomentowac nie da. Mozna pisac godzinami.

Co mnie sklonilo ?
- BRAK dobrej nawigacji, a korzystam z niej codziennie. BEZNADZIEJNA jest na W10m.
- Kiedys bralo sie Windows bo byl szybszy niz Android. Dzis jest daleko z tylu. Sporo wolniejszy. Lumia 950 byla na zblizonym poziomie co moj obecny Galaxy S6. Ale Aplikacje dzialaly duzo wolniej. I to widze kazdego dnia.
- Mimo ze z 950tki technicznie bylem zadowolony, to ceny po tych newsach zaczely galopowac w dol. Chcialem odzyskac czesc pieniedzy i je zainwestowac w urzadzenie spelniajace wymagania (min. Navi), a nie zostac z wypasionym flagowcem - ale bez sprawnych aplikacji. W koncu appki tez trzeba update-owac. A developerzy tego nie beda robic, skoro sam producent nie bedzie update-owal systemu, a ilosc userow W10m czy Wp8.1 spada szybko z kazdym dniem.
- Problemy z video rozmowami np w Whatsapp. Polaczenie Lumia-Android, po chwili sie krzaczylo. To byla kwestia optymalizacji Whatsapp pod W10m, bo Android-Android lata bez problemu.

Podchodze do sprawy obiektywnie. Uzytkuje biznesowo i prywatnie. Jestem swiadomym uzytkownikiem. Tylko co z tego. Porownuje to co mialem w rece. Wierz mi obecnie Android oferuje sporo wiecej. A dla mnie Nawigacja to absolutna koniecznosc. Z nawigacja z Windows juz tyle razy wyjechalem w manowce, ze nie zlicze nawet.

Myslisz ze nie jest mi przykro ? JEST. Ale zdalem sobie sprawe ze tej walki nie da sie wygrac.
M$ zostawil nas brzydko mowiac w czarnej dziurze. Dam ci taki bonus na koniec.
Na OneDrive mialem kiedys 15GB. Potem mi je scieto do 5GB. Zalogowalem sie na moje konto OneDrive pod Androidem....i co ? BONUS 100GB. Ot za nic. Za samo posiadanie Galaxy S6.

Wiesz ze obecnie, aplikacje Microsoftu dzialaja lepiej i sa szybciej rozwijane na Androidzie niz te na Windows ? Nie do uwierzenia prawda ?

Wciaz mam Lumie 930. Czemu ja zostawilem ? Z paru powodow.
1. Mam do niej sentyment, bardzo ja lubie, i ciagle w nocy slucham do snu muzyki.
2. Swietnie sprawdzi sie jako backup phone dla drugiej karty.
3. Ma piekny OLED i dobry aparat.
4. Obecnie jej wartosc jest niska - wiec nie ma sensu sie wyzbywac dobrego fona.
5. Mam uszkodzone mikrofony od glosnomowiacego, wiec koszt naprawy jeszcze by pomniejszyl wartosc.

Gdyby miala sprawna NAVI mozna byloby debatowac. ALE NIE MA. Przekonalem sie o tym juz wiele razy, i na 930 (AU) i na 950 (AU i CU). A z kolei wracac na 930 do 8.1 chyba nie ma sensu, bo tam HERE tez nie bedzie aktualizowane, a przeciez drogi i mapy ulegaja ciaglym zmianom.

Prognozy ? Nie Ma. Ci co bardziej zapobiegliwi, staraja sie sprzet szybko sprzedac, zeby odzyskac czesc kasy, dolozyc i kupic Andka. Te bardziej zakrecone pozytywne fikoly - sprzet zostawiaja, i wierze - chociaz ostatnio juz coraz mniej, ze cos sie poprawi z W10m. Po ostatnim update - ludzie sa zalamani troche tymi niedorobkami.

Obrazek
 #926744  autor: FKS_91
 19 maja 2017, 02:47
Jak sądzicie który dzisiejszy producent mógłby jeszcze próbować wchodzić w windows ?? wcześniej był htc teraz microsoft który przeczytałem że zarobił na telefeonach 5 mln ale widać że to mało było, najlepsze jest to że z kim nie rozmawiam to wszyscy chwala telefony z systemem windows phone. Faktycznie w10 troszke odwala moja narzeczona go ma i taki znajomy i potrafi sam telefon dzownić nawet jeśli jest zablokowany .... jak można tak psuć dobrze zapowiadający się system ...
 #926759  autor: greenrs
 19 maja 2017, 08:15
motov3 pisze:...
Rozpisałeś się... :D
I muszę przyznać, że masz wiele racji - ja jednak pozostanę przy swojej opinii popartej własnymi doświadczeniami. O wadach W10 jak i mapach Bing wiem i właśnie dlatego pozostaję przy W8.1. Nie potrzebuję aktualizacji bo ma wszystko, co potrzebuję i działa wystarczająco sprawnie. Sądzę, że jakieś łatki bezpieczeństwa jeszcze będą - o ile zajdzie taka potrzeba. Główną przyczyną dla której nie zmieniam na Androida jest bezpieczeństwo. Prawie codziennie czytam, że pojawiają się nowe wirusy na smartfony z systemem Android, że zarażonych jest prawie 40% telefonów z tym systemem... itp. Czy ktoś słyszał o wirusach na Windows Phone czy Blackberry? To jest właśnie zaletą systemów niszowych. Nie lubię też tzw. owczego pędu - bo wszyscy mają Androida to i ja muszę :shock:
Korzystam z nieco gorszego telefonu niż Ty (Lumia 735) ale nie zauważyłem jak dotąd żadnym spowolnień w działaniu aplikacji ani samego Windowsa. Aplikacje są aktualizowane. Mapy Here są jak dla mnie znakomite i wbrew temu co piszesz regularnie co ok. 3 miesiące aktualizowane. Ostatnią aktualizację pobrałem dzisiaj! Sprawdź sobie na swojej L930.
Moja Lumia jest poręczna i też posiada znakomity wyświetlacz OLED.
Co do Whatsappa... Nie korzystam z połączeń video bo nie lubię więc nawet nie wiem czy działają. Pozostałe funkcje działają dobrze i też jest na bieżąco aktualizowany.
Problemem niektórych jest to, że oceniają dany sprzęt pod kątem potencjalnych możliwości. Piszę potencjalnych, bo podniecają się funkcjami, z których nigdy nie będą korzystać. Ja oceniam pod kątem własnych potrzeb i jak dla mnie Windows 8.1 jest idealny. Jeśli przestaną kiedyś działać kluczowe dla mnie funkcje zrobię najpierw aktualizację do W10 i sprawdzę co będzie. Jeśli jednak opinie o nim się potwierdzą, dopiero wtedy zastanowię się nad innym systemem. Ale myślę, że do tego czasu upłynie jeszcze w rzece sporo wody i będzie to znacznie więcej niż rok :wink:
 #926849  autor: motov3
 19 maja 2017, 18:39
GreenRS daj mi znac prosze, czy HERE aktualizuje zarowno mapy jak i aplikacje, czy tylko sama aplikacje bo to roznica. Z mojej wiedzy wynika, ze wlasnie dlatego na 10tce pojawily sie MAPY.

Wiesz, zawsze moge cofnac 930tke do 8.1, ale musialbym miec solidny powod. Teraz juz malo kto z tego systemu korzysta.

Edit. Wlasnie sie dowiedzialem ze wersje map sa te same co pod 10tka AU. Pytanie jak dziala Here Drive na tych mapach, bo jesli tak samo jak M$ Mapy na 10tce - to nie ma do czego wracac, bo i tu i tu hoooyoza.

Obrazek
 #926999  autor: greenrs
 20 maja 2017, 19:56
Aktualizacja, którą dziś pobrałem dotyczy właśnie map! Choć podobnie jak Ty, często korzystam z nawigacji, tych najnowszych nie zdążyłem jeszcze sprawdzić. Wątpię abym zauważył różnicę bo w moich okolicach ostatnio żadne nowe drogi nie powstały a poprzednia aktualizacja była chyba ze 3-4 miesiące temu. To raczej nie są te same mapy co pod W10 bo Here mają swoje mapy a aplikacja MS korzysta od niedawna z map Bing.
Jeszcze co do One Drive... MS miał takie zamiary, żeby ograniczyć dostępną darmową przestrzeń do 5 GB ale na skutek licznych protestów szybko się z tego wycofał. Wystarczyło odpowiedzieć na wysłaną ankietę, że chcę dalej korzystać z powiększonej przestrzeni i po sprawie. Ja mam dalej 30 GB :)
Doceniam Twoją wiedzę bo widzę, że jest rozległa i starasz się być pomocny... ale jak widzisz, Twoje informacje bywają czasem nieprecyzyjne :wink:
 #927193  autor: motov3
 21 maja 2017, 23:10
GreenRS z calym szacunkiem, ale staram sie tepic glupote na tym forum, a takich glupot jak powypisywales - to nie obraz sie, to juz dawno nie czytalem. Ale po kolei. Merytorycznie.

1. Mapy Here z Windows Phone 8.1 a Mapy Here z Windows 10 mobile.
ZACZNIJMY od tego ze to so dokladnie te same mapy - o ktorych mowie. LUMIA 930 o ktorej jak wiesz pisze, nie zostala dopuszczona przeciez do update-u CREATORS UPDATE - ktory zmienia mapy HERE na mapy BING. Tak wiec pracuje na tzw AU - Anniversary Update, a nie CU - Creators Update.
Tak wiec posiadamy dokladnie te same mapy - z ta roznica ze u ciebie interfejs obslugi idzie przez Here Drive, a u mnie przez M$ Mapy.
I kto tutaj kolego GreenRS ma nieprecyzyjne informacje ?

2. OneDRIVE. No i kolejne glupoty. Ja nie pisze o zadnych zamiarach ale o faktach. Ale po kolei.
M$ w trakcie posiadania chmury SkyDrive / OneDrive zaoferowal warunki na 15GB na start.
Nastepnie mozna bylo ta chmure powiekszyc za pomoca:
A) camera roll bonus - poprzez backup danych z aparatu na chmure (bonus 15GB) - niestety nie dla kazdego osiagalny
B) polecenie innego usera - bonus jak pamietam od 1 do 3GB do uzyskania
C) niby bezplatna subskrypcja pakietu Office - dajaca 1TB danych na okres roku, niemniej z koniecznosci podania danych karty kredytowej (aha - dzieki dzieki)

To co napisales to nie byla zadna ankieta, wiec nie wymyslaj. Dostales prawdopodobnie bonus 15 za tzw camera roll, ktory z kolei spowodowal utrzymanie tzw starej powierzchni chmury - i stad te twoje 30GB.

I na koniec. NIE - M$ sie z tego pomyslu nie wycofal - czego najlepszym przykladem moga byc moje 2 chmury w OneDrive - sciete z 15 do 5GB !! :roll: Niestety nie zalapalem sie na tzw camera roll bonus (mimo wlaczonego backupu od poczatku na chmure - zdjec i filmow). Ale OK.
W chwili obecnej mam jedna chmure wielkosci 5GB i jedna wielkosci 105GB (po uzyskaniu bonusu 100GB za posiadanie Galaxy S6, prosta matematyka mowiaca ze druga chmura rowniez miala 5GB).

Az dziw bierze, ze odpisuje beda na urlopie, w strefie roamingu. Ale nie moglem zostawic tych bzdur bez odpowiedzi - Sorry GreenRS. :mrgreen:

Obrazek
 #927194  autor: greenrs
 21 maja 2017, 23:34
motov3 pisze: ZACZNIJMY od tego ze to so dokladnie te same mapy - o ktorych mowie. LUMIA 930 o ktorej jak wiesz pisze, nie zostala dopuszczona przeciez do update-u CREATORS UPDATE - ktory zmienia mapy HERE na mapy BING. Tak wiec pracuje na tzw AU - Anniversary Update, a nie CU - Creators Update.
Tak wiec posiadamy dokladnie te same mapy - z ta roznica ze u ciebie interfejs obslugi idzie przez Here Drive, a u mnie przez M$ Mapy.
Ja mam ciągle WP 8.1 więc posiadam czyste Here Maps
motov3 pisze: To co napisales to nie byla zadna ankieta, wiec nie wymyslaj. Dostales prawdopodobnie bonus 15 za tzw camera roll, ktory z kolei spowodowal utrzymanie tzw starej powierzchni chmury - i stad te twoje 30GB.
I na koniec. NIE - M$ sie z tego pomyslu nie wycofal - czego najlepszym przykladem moga byc moje 2 chmury w OneDrive - sciete z 15 do 5GB !! :roll: Niestety nie zalapalem sie na tzw camera roll bonus (mimo wlaczonego backupu od poczatku na chmure - zdjec i filmow). Ale OK.
W chwili obecnej mam jedna chmure wielkosci 5GB i jedna wielkosci 105GB (po uzyskaniu bonusu 100GB za posiadanie Galaxy S6, prosta matematyka mowiaca ze druga chmura rowniez miala 5GB).
Nie wymyślam. Napisałem tak jak było.
motov3 pisze: Az dziw bierze, ze odpisuje beda na urlopie, w strefie roamingu. Ale nie moglem zostawic tych bzdur bez odpowiedzi - Sorry GreenRS. :mrgreen:
Przepraszam, że zakłócam Twój urlop. Jeśli nie możesz to nie odpisuj,
Ja bardzo cenię Twoje opinie ale tym razem nie mogę się z Tobą zgodzić.
 #927310  autor: motov3
 22 maja 2017, 17:27
Nie zgadzasz sie w jakim aspekcie bo nie rozumiem ?
greenrs pisze:Ja mam ciągle WP 8.1 więc posiadam czyste Here Maps

Nie. Posiadasz ostatnia aktualna wersje aplikacji HERE Maps - czyli interfejs obslugi map, natomiast mapy ktorych robiles ostatni update - to te same mapy dostepne pod Windows 10 mobile (AU).
I to jest fakt, wiec sie nie kloc - bo nie ma o co. Userzy z Msmobile sprawdzali zgodnosc map z 8.1 do 10tki.

Co do Ankiety. Ja sie z czyms takim nie spotkalem. Ani osoby z ktorymi na ten temat nie rozmawialem. Znamy natomiast sposoby w jaki mozna bylo OneDrive powiekszyc.

Chlopie, poza tym na koniec - mapy pod 10tke dostarczal tak samo HERE. Pozniej dostawca map dla M$ MAPY takze bylo HERE. Roznice wynikaly z pokrycia natomiast. Czyli HERE pod 8.1 i pod 10tke oferowal mapy z roznym pokryciem. W tej chwili masz na 100% takie same jakie ja mam pod 10tka.

Obrazek