DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #904603  autor: asziatko
 11 sty 2017, 00:03
Witam,

W swojej LUMI 640 LTE mam Windowsa 8.1 w takiej wersji jak na screenie poniżej

Obrazek
Kliknij By Powiększyć

Mam pytanko, czy jest w jakiś sposób możliwość zaktualizowania wersji Windowsa 8.1 do ostatniej która wyszła?. Próbowałem poprzez aktualizowanie oprogramowania (opcja w telefonie) zarówno poprzez Wi Fi jak i transfer operatora, ale za każdym razem pojawia się że wersja jest aktualna, a może ręcznie jest możliwość uaktualnienia do wersji która była ostatnia w 8.1?.

W Kontakcie,
Artur
 #904609  autor: motov3
 11 sty 2017, 00:46
Kolego masz ostatni aktualny update na swoj model Lumii.
http://msmobile.pl/windows-phone-8-1-update-2

Wiec wszystko jest ok. Mimo wszystko proponuje przejsc na W10m albo chociaz W10m Insider.
Wp 8.1 traci wsparcie i aplikacje w sklepie.

Obrazek
 #904610  autor: asziatko
 11 sty 2017, 00:52
Dzięki wielkie za informację, nie wiedziałem własnie czy ta wersja jest ostatnią wersją jaka wyszła na Lumie 640 LTE czy było coś jeszcze po niej, teraz wiem że jest ostatnią.

Właśnie i do tego zmierzam bo aplikacji w Sklepie jest mniej, aplikacje w Lumi buntują się i nie wszystkie funkcjonują prawidłowo. Nie kiedy wyrzuca z aplikacji.

Hm... co wiemy o W10M Insider?. Jak można update wrzuć właśnie tej wersji na moją 640 LTE?.

I przed czym jeszcze się waham, przed czasem aktualizacji na 10, podobnież czytałem że trwa... dzień, prawda to jest?.

W Kontakcie,
Artur
 #905000  autor: asziatko
 12 sty 2017, 23:34
Pytam tak Koledzy z racji tego co czytałem on line wypowiedzi innych Użytkowników co robili aktualizację z 8.1 do 10 że aktualizacja trwała dzień, nie widziało mi się to, myślę zapytam.

Aktualizacja do 10 jest możliwa tylko przez aplikację Doradca Uaktualnienia https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p ... blggh0f5g4 czy także przez Windows Insider https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p ... zdncrfjbhk ?.

W Kontakcie,
Artur
 #905346  autor: asziatko
 15 sty 2017, 14:19
skull00 dzięki za odpowiedź.

A jak wygląda proces aktualizacji?. Robić poprzez sieci komórkową czy przez WI FI?. I czy dane typu SMS/MMS, numery odebrane/wybierane, aplikacje zainstalowane pozostaną czy po instalacji na 10 będzie trzeba wszystko robić od nowa?. I utracę połączenia, SMS/MMS i Kontakty?.

I co najważniejsze ile trwa proces aktualizacji?.

W Kontakcie,
Artur
 #905607  autor: motov3
 16 sty 2017, 18:25
Aktualizacje robic tylko i wylacznie po WiFi. Bedzie szybciej, a poza tym to chyba bodajze jedyna droga.

Utworz kopie zapasowa danych na wszelki wypadek (na Onedrive). Nastepnie po aktualizacji - gdyby cokolwiek bylo nie tak, przywroc sobie dane. Ale z tego co pamietam - a robilem update z 8.1 na Lumii 930 do Windows 10m, wszystkie dane sie zachowaly.

Proces aktualizacji bedzie trwal ok 1.5h do max 2h. Z drobnymi wahaniami po 15min w jedna albo druga strone. W koncu to spora ilosc danych i calkiem nowy system. Nastepnie po update do 10tki ,bedziesz musial wykonac update samej 10tki - do najnowszej wersji - ale to proste, bo rowniez po WiFi i OTA - szukaj update. Nastepnie update wszystkich aplikacji w sklepie.

Wiec jak widzisz moze troche potrwac, ale warto. Bez obaw.

Obrazek
 #905611  autor: klimasz
 16 sty 2017, 18:50
Jeżeli robią się automatyczne kopie sms to same ściągną się po zainstalowaniu W10M. Kontakty i tak powinny być zapisywane w chmurze.

Warto do powyższego dodać, że jeżeli W10M komuś się nie spodoba, to powrót do WP8.1 trwa 30-50min w zależności od posiadanego łącza internetowego (do pobrania ew. ok. 1,6GB danych) :-)
 #906070  autor: wiesiekcycon
 19 sty 2017, 11:35
Witam.serdecznie przepraszam ze w tym watku pisze ale nie moge znalezc odpowiedniego a potrzebuje pomocy. Mam lumie 520 i po ostatnim resecie mam wku......problem. Mianowicie nie moge wyłączyc narratora jak mi przychodzi sms. Znalazlem info zeby ptrzytrzymac zwiekszenie głosnosci a nast Start ale nie u mnie to nie dziala. Prosze pomozcie jak to wylaczyc Dziekuje i pozdrawiam
 #906334  autor: asziatko
 20 sty 2017, 23:04
klimasz dzięki za info że można wrócić do 8.1, przyznam że mam uprzedzenia do 10 stąd moje zawahania jeszcze przed update na 10 z 8.1.

Co tylko mnie nie daje spokoju że na 8.1 Skype działa, działa OK w pewnym momencie zrobi Wznawianie jak go wyciągnę z tła i wyrzuci aplikację, tak samo przy wysyłaniu zdjęcia z telefonu przez Skype.

Jak uruchomię telefon jest OK, działa, działa dobrze w pewnym momencie chcę wysłać zdjęcie piszę Wznawianie i wyrzuci do pulpitu. Co to może się dziać?. I to tylko na Skype jest to zauważalne.

W Kontakcie,
Artur
 #910938  autor: greenrs
 14 lut 2017, 09:55
Po aktualizacji do W10 niektóre rzeczy stracisz bezpowrotnie - np. aplikacje Here. Ja korzystam z nich bardzo często więc dla mnie taka aktualizacja raczej odpada. Zwróć też uwagę ile masz wolnego miejsca w telefonie. Podobno aby aktualizacja przebiegła bezproblemowo musisz mieć min. 1,5 GB. Ja mam zaledwie 1,3 a usunąć za bardzo nie mam co - więc to kolejny argument przeciw aktualizacji :?
Wszystkie aplikacje, z których korzystam działają bezproblemowo, w dodatku ciągle są na bieżąco aktualizowane.
Sam system W 8.1 będzie jeszcze aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa (nowe funkcje już raczej się nie pojawią). Zresztą na dziś i tak jest o wiele bezpieczniejszym systemem niż najnowsze wersje Androida i iOS.
 #916412  autor: asziatko
 17 mar 2017, 13:29
greenrs pisze:Sam system W 8.1 będzie jeszcze aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa
Przyznam że od dawna nie było już update Windowsa 8.1, nie ma w ogóle już uaktualnień do 8.1 nic a nic?.

U mnie by zapewne update na 10 przeszło, wszystko trzymam na karcie pamięci ale przyznam się że waham się czy robić tą aktualizację czy też nie, swoją drogą nie ukrywam często mi wyrzuca aplki podczas aktywności takie jak np. Twitter czy też WhatsApp nie można ich włączyć, dopiero płynność jest po ponownym uruchomieniu Lumii.

W Kontakcie,
Artur
 #916422  autor: klimasz
 17 mar 2017, 14:12
greenrs pisze:Po aktualizacji do W10 niektóre rzeczy stracisz bezpowrotnie - np. aplikacje Here. Ja korzystam z nich bardzo często więc dla mnie taka aktualizacja raczej odpada.
Czy to faktycznie zaleta? Jest aplikacja mapa - wiem, tak zdaję sobie sprawę, że nie jest rewelacyjna. Ostatnio z niej już nie korzystałem, a teraz nie mam w ogóle Lumii i nie wiem, co w niej poprawili. A powiedz mi, czy na Here, dostałeś aktualizację mapy i kiedy ostatnio? Pytam serio, bo nie korzystam z HERE od ponad roku. W aplikacji mapy z jakim opóźnieniem by nie było, mapy raczej aktualizowane, a jeszcze trochę się u nas buduje, przebudowuje itd.
greenrs pisze:Wszystkie aplikacje, z których korzystam działają bezproblemowo, w dodatku ciągle są na bieżąco aktualizowane. Sam system W 8.1 będzie jeszcze aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa (nowe funkcje już raczej się nie pojawią). Zresztą na dziś i tak jest o wiele bezpieczniejszym systemem niż najnowsze wersje Androida i iOS.
Serio dostają jakieś aktualizacje te appki na WP8.1? Bo nie mam z nim styczności jak pisałem od ok. roku (tylko chwilowo wróciłem do WP8.1 jak miałem w zeszłym roku jakieś błędy na 10). Czy aktualizacje jakieś będą? Nie wiem, dał ktoś taką gwarancję? Przy W10M bym się nie zastanawiał bo nad nim pracują i coś rozwijają, ale WP8.1? Odnośnie bezpieczeństwa się nie wypowiem, bo na temacie się jakoś specjalnie nie znam, ale jak nie miałem nigdy problemów z WP8.1/W10M, tak nie mam z Androidem 6. Tak się zresztą zastanawiałem zawsze, skąd ludzie to biorą? A może ten brak bezpieczeństwa bierze się - z samej nieuwagi użytkowników? Jak się instaluje i wrzuca na telefon co popadnie, to nie ma siły. Jak mam aplikację oficjalne, nie robię żadnych rootów, aktualizuje zgodnie z tym co daje producent (a poprawki bezpieczeństwa uwierz mi na Androida też wychodzą, myślę częściej niż na WP/WM) to co niby ma się stać przeciętnemu użytkownikowi?
 #916460  autor: asziatko
 17 mar 2017, 18:43
Osobiście też nie mam zmodyfikowanego czy też rootowanego WM 8.1. Jest taki jak kupiłem Lumie rok temu w kwietniu.

Apki mam tylko te co mi są potrzebne, dwie nawet płatne za parę zł.

Ale głównie mi właśnie nie daje spokoju to że mi po jakimś czasie muli WM i wyrzuca do pulpitu Twittera jak i WA.

Tak własnie krążę czy jakaś apka wspomagająca by nie była tu rozwiązaniem typu czyszczenie/optymalizacja cache czy memory, ale tak na prawdę nie ma co wybrać ze Sklepu żeby było coś przydatnego.

Wczoraj zrobiłem restart Lumi i póki co jest dobrze, wszelkie apki działają płynnie, będzie tak z 2 - 3 dni i znów będzie muliło. Co to może być?.

W Kontakcie,
Artur
 #916506  autor: greenrs
 18 mar 2017, 00:29
klimasz pisze:A powiedz mi, czy na Here, dostałeś aktualizację mapy i kiedy ostatnio? Pytam serio, bo nie korzystam z HERE od ponad roku. W aplikacji mapy z jakim opóźnieniem by nie było, mapy raczej aktualizowane, a jeszcze trochę się u nas buduje, przebudowuje itd.
Ostatnia aktualizacja była 30.01.2017 - więc chyba nie jest źle?
Tu masz potwierdzenie: http://msmobile.pl/mapy-offline-zaktual ... em-windows
klimasz pisze:Serio dostają jakieś aktualizacje te appki na WP8.1?
Nie mam w telefonie tysiąca aplikacji ale kilka aktualizacji w miesiącu wpadnie.
 #916598  autor: asziatko
 18 mar 2017, 19:05
Szkoda że na WP 8.1 nie wychodzą chodź uaktualnienia/poprawki systemu. Nic a nic nie ma żeby było do aktualizacji 8.1.

W Kontakcie,
Artur
 #916732  autor: klimasz
 19 mar 2017, 15:49
greenrs pisze:
klimasz pisze:A powiedz mi, czy na Here, dostałeś aktualizację mapy i kiedy ostatnio? Pytam serio, bo nie korzystam z HERE od ponad roku. W aplikacji mapy z jakim opóźnieniem by nie było, mapy raczej aktualizowane, a jeszcze trochę się u nas buduje, przebudowuje itd.
Ostatnia aktualizacja była 30.01.2017 - więc chyba nie jest źle?
Tu masz potwierdzenie: http://msmobile.pl/mapy-offline-zaktual ... em-windows
klimasz pisze:Serio dostają jakieś aktualizacje te appki na WP8.1?
Nie mam w telefonie tysiąca aplikacji ale kilka aktualizacji w miesiącu wpadnie.
No to dla mnie zaskoczenie, że mapy dostały aktualizację, nie wiem czy jest oficjalne stanowisko co do długości wsparcia? I tak funkcjonalnością stare HERE są słabe, ale w sumie porównuje je z nawigacją HERE na Androida - to może dlatego niebo ,a z ziemia.

Czy aktualizowane aplikacje, to tylko te od Microsoftu, czy od innych firm?
asziatko pisze: Szkoda że na WP 8.1 nie wychodzą chodź uaktualnienia/poprawki systemu. Nic a nic nie ma żeby było do aktualizacji 8.1.
W tej materii WP 8.1 zmierza ku agonii. MS już nie dotknie WP8.1, jeżeli coś ma być rozwijane, tylko W10M