DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #916422  autor: klimasz
 17 mar 2017, 14:12
greenrs pisze:Po aktualizacji do W10 niektóre rzeczy stracisz bezpowrotnie - np. aplikacje Here. Ja korzystam z nich bardzo często więc dla mnie taka aktualizacja raczej odpada.
Czy to faktycznie zaleta? Jest aplikacja mapa - wiem, tak zdaję sobie sprawę, że nie jest rewelacyjna. Ostatnio z niej już nie korzystałem, a teraz nie mam w ogóle Lumii i nie wiem, co w niej poprawili. A powiedz mi, czy na Here, dostałeś aktualizację mapy i kiedy ostatnio? Pytam serio, bo nie korzystam z HERE od ponad roku. W aplikacji mapy z jakim opóźnieniem by nie było, mapy raczej aktualizowane, a jeszcze trochę się u nas buduje, przebudowuje itd.
greenrs pisze:Wszystkie aplikacje, z których korzystam działają bezproblemowo, w dodatku ciągle są na bieżąco aktualizowane. Sam system W 8.1 będzie jeszcze aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa (nowe funkcje już raczej się nie pojawią). Zresztą na dziś i tak jest o wiele bezpieczniejszym systemem niż najnowsze wersje Androida i iOS.
Serio dostają jakieś aktualizacje te appki na WP8.1? Bo nie mam z nim styczności jak pisałem od ok. roku (tylko chwilowo wróciłem do WP8.1 jak miałem w zeszłym roku jakieś błędy na 10). Czy aktualizacje jakieś będą? Nie wiem, dał ktoś taką gwarancję? Przy W10M bym się nie zastanawiał bo nad nim pracują i coś rozwijają, ale WP8.1? Odnośnie bezpieczeństwa się nie wypowiem, bo na temacie się jakoś specjalnie nie znam, ale jak nie miałem nigdy problemów z WP8.1/W10M, tak nie mam z Androidem 6. Tak się zresztą zastanawiałem zawsze, skąd ludzie to biorą? A może ten brak bezpieczeństwa bierze się - z samej nieuwagi użytkowników? Jak się instaluje i wrzuca na telefon co popadnie, to nie ma siły. Jak mam aplikację oficjalne, nie robię żadnych rootów, aktualizuje zgodnie z tym co daje producent (a poprawki bezpieczeństwa uwierz mi na Androida też wychodzą, myślę częściej niż na WP/WM) to co niby ma się stać przeciętnemu użytkownikowi?
 #916460  autor: asziatko
 17 mar 2017, 18:43
Osobiście też nie mam zmodyfikowanego czy też rootowanego WM 8.1. Jest taki jak kupiłem Lumie rok temu w kwietniu.

Apki mam tylko te co mi są potrzebne, dwie nawet płatne za parę zł.

Ale głównie mi właśnie nie daje spokoju to że mi po jakimś czasie muli WM i wyrzuca do pulpitu Twittera jak i WA.

Tak własnie krążę czy jakaś apka wspomagająca by nie była tu rozwiązaniem typu czyszczenie/optymalizacja cache czy memory, ale tak na prawdę nie ma co wybrać ze Sklepu żeby było coś przydatnego.

Wczoraj zrobiłem restart Lumi i póki co jest dobrze, wszelkie apki działają płynnie, będzie tak z 2 - 3 dni i znów będzie muliło. Co to może być?.

W Kontakcie,
Artur
 #916506  autor: greenrs
 18 mar 2017, 00:29
klimasz pisze:A powiedz mi, czy na Here, dostałeś aktualizację mapy i kiedy ostatnio? Pytam serio, bo nie korzystam z HERE od ponad roku. W aplikacji mapy z jakim opóźnieniem by nie było, mapy raczej aktualizowane, a jeszcze trochę się u nas buduje, przebudowuje itd.
Ostatnia aktualizacja była 30.01.2017 - więc chyba nie jest źle?
Tu masz potwierdzenie: http://msmobile.pl/mapy-offline-zaktual ... em-windows
klimasz pisze:Serio dostają jakieś aktualizacje te appki na WP8.1?
Nie mam w telefonie tysiąca aplikacji ale kilka aktualizacji w miesiącu wpadnie.
 #916598  autor: asziatko
 18 mar 2017, 19:05
Szkoda że na WP 8.1 nie wychodzą chodź uaktualnienia/poprawki systemu. Nic a nic nie ma żeby było do aktualizacji 8.1.

W Kontakcie,
Artur
 #916732  autor: klimasz
 19 mar 2017, 15:49
greenrs pisze:
klimasz pisze:A powiedz mi, czy na Here, dostałeś aktualizację mapy i kiedy ostatnio? Pytam serio, bo nie korzystam z HERE od ponad roku. W aplikacji mapy z jakim opóźnieniem by nie było, mapy raczej aktualizowane, a jeszcze trochę się u nas buduje, przebudowuje itd.
Ostatnia aktualizacja była 30.01.2017 - więc chyba nie jest źle?
Tu masz potwierdzenie: http://msmobile.pl/mapy-offline-zaktual ... em-windows
klimasz pisze:Serio dostają jakieś aktualizacje te appki na WP8.1?
Nie mam w telefonie tysiąca aplikacji ale kilka aktualizacji w miesiącu wpadnie.
No to dla mnie zaskoczenie, że mapy dostały aktualizację, nie wiem czy jest oficjalne stanowisko co do długości wsparcia? I tak funkcjonalnością stare HERE są słabe, ale w sumie porównuje je z nawigacją HERE na Androida - to może dlatego niebo ,a z ziemia.

Czy aktualizowane aplikacje, to tylko te od Microsoftu, czy od innych firm?
asziatko pisze: Szkoda że na WP 8.1 nie wychodzą chodź uaktualnienia/poprawki systemu. Nic a nic nie ma żeby było do aktualizacji 8.1.
W tej materii WP 8.1 zmierza ku agonii. MS już nie dotknie WP8.1, jeżeli coś ma być rozwijane, tylko W10M
 #916822  autor: motov3
 20 mar 2017, 08:20
Greenrs, podaj nr aktualizacji do map HERE. Wg oficjlanego info, zarowno aplikacja jak i mapy pod 8.1 nie beda aktualizowane.

Komunikat dla posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone 8.1
Aplikacje HERE będą funkcjonować w dalszym ciągu bez żadnych problemów. Jednocześnie została podjęta decyzja o wstrzymaniu rozwoju nowych funkcji dla tej platformy. Dodatkowo aktualizacje map również zostały wstrzymane. Użytkownicy telefonów z Windows Phone 8.1 nie otrzymają już żadnej nowej aktualizacji aplikacji oraz map.
http://msmobile.pl/here-konczy-wsparcie ... -10-mobile

i teraz pytanie. Bo jesli jest jak mowisz - to BYC MOZE, Here zaciaga update map spod MAPY, w koncu maja byc skorelowane. Czyli ze Mapy mialy korzystac z map HERE. Ale obecnie widzimy ze to jednak nie to samo, wiec moze skorelowali jakos HERE - zeby te mapy update-owal, ale na interfejsie Here. Hmm. :-)

Obrazek
 #916955  autor: asziatko
 20 mar 2017, 18:50
Koledzy, zrobiłem update dziś swojej Lumi 640 LTE z Windows 8.1 na Windows 10 :).

Zeszło może to ponad 2 godziny, wszystko robiłem w nocy, ale przyznam że mimo obaw jest dobrze, ustawienia poczty i jak i same konta @ pozostały, kontrolnie zrobiłem backup SMS/MMS'ów (nie był potrzebny) są wszystkie wiadomości, połączenia wychodzące/przychodzące także są, Kalendarz również.

Wszystko dobrze, testuje teraz 10 i póki co przyzwyczajam się do niej :).

W Kontakcie,
Artur
 #917009  autor: greenrs
 20 mar 2017, 23:00
motov3 pisze:Greenrs, podaj nr aktualizacji do map HERE. Wg oficjlanego info, zarowno aplikacja jak i mapy pod 8.1 nie beda aktualizowane.

Komunikat dla posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone 8.1
Aplikacje HERE będą funkcjonować w dalszym ciągu bez żadnych problemów. Jednocześnie została podjęta decyzja o wstrzymaniu rozwoju nowych funkcji dla tej platformy. Dodatkowo aktualizacje map również zostały wstrzymane. Użytkownicy telefonów z Windows Phone 8.1 nie otrzymają już żadnej nowej aktualizacji aplikacji oraz map.
http://msmobile.pl/here-konczy-wsparcie ... -10-mobile
Czytałem to info i sam jestem pozytywnie zaskoczony. Jak na razie co 2-3 miesiące dostaję aktualizację map Here (08.2016, 10.2016, 01.2017). Ostatnia wersja ma numer 8.30.67.153.