DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #890280  autor: greenrs
 06 paź 2016, 01:01
Od pewnego czasu na mojej Lumii 830 (Windows Phone 8.1) występuje dość uporczywy błąd polegający na tym, że kilka razy dziennie wyłącza się samoczynnie dźwięk. Nie słyszę sygnału połączenia i wiadomości. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu telefonu wszystko wraca do normy na kilka godzin. Poszperałem trochę w necie ale jedyne porady jakie znalazłem to hard reset telefonu bez przywracania kopii zapasowej (żeby nie przywrócić błędu). Nigdy nie robiłem twardego resetu stąd moje kilka pytań:

1. Czy jeśli nie zrobię kopii zapasowej to utracę wszystkie zapisane kontakty i aplikacje? Przecież te dane zapisują się także na koncie Microsoft. Przy pierwszym uruchomieniu nowego telefonu właśnie po zalogowaniu ściągnąłem wszystkie kontakty. Czy po resecie jest to niemożliwe?

2. Czy opisany przeze mnie powyżej błąd może naprawić ewentualna aktualizacja do Windows 10?

3. Jeśli Windows 10 nie przypadnie mi do gustu to hard reset przywróci WP 8.1? Czy dane zapisane na koncie Microsoft wówczas pozostaną.

Nie chciałbym ręcznie wpisywać wszystkich kontaktów bo mam ich ok. 200 a w wielu z nich jeszcze dodatkowe dane, jak zdjęcie, adres e-mail, data urodzin i in. stąd moje obawy i wątpliwości.
 #890294  autor: dario321
 06 paź 2016, 09:10
zanim zrobisz reset,to z poziomu komputera wejdz tutaj; https://outlook.live.com/owa/?path=/people i sobie sprawdz czy masz kontakty w tzw chmurze.
co do aplikacji,to po resecie logujesz sie na telefonie i po wejsciu w sklep masz tam swoje aplikacje,wystarczy pobrac i zainstalowac.
co do aktualizacji do w10m,to wspomniany blad moze zniknac ale moga wystapic inne niedogodnosci i wtedy mozna wrocic do wp8.1 uzywajac oficjalnego programu Windows Device Recovery Tool.
 #890297  autor: greenrs
 06 paź 2016, 09:28
dario321 pisze:zanim zrobisz reset,to z poziomu komputera wejdz tutaj; https://outlook.live.com/owa/?path=/people i sobie sprawdz czy masz kontakty w tzw chmurze.
co do aplikacji,to po resecie logujesz sie na telefonie i po wejsciu w sklep masz tam swoje aplikacje,wystarczy pobrac i zainstalowac.
Tak, kontakty są. Rozumiem, że nawet bez kopii zapasowej odzyskanie wszystkich kontaktów i aplikacji nie będzie żadnym problemem?
Wobec tego jak zrobić hard reset żeby telefon nie pobrał kopii zapasowej? Z ustawień telefonu wynika, że kopia tworzy się automatycznie co pewien czas i zapisuje na dysku Onedrive.
 #890298  autor: dario321
 06 paź 2016, 09:44
przywracasz ustawienia do fabrycznych,po uruchomieniu sie telefonu bedziesz sie logowal na konto microsoft i bedziesz zapytany czy pobrac kopie,dajesz ze nie chcesz pobrac ;-)
 #890301  autor: greenrs
 06 paź 2016, 10:14
Dzięki. Jeszcze tylko jedno pytanie. Po co wobec tego tworzyć kopię zapasową skoro i tak wszystko zapisane jest na swoim koncie Microsoft?
 #890311  autor: dario321
 06 paź 2016, 11:28
tworzac kopie,mozesz odzyskac np;zdjecia,sms/mms,kontakty,ustawienia
 #890827  autor: klimasz
 10 paź 2016, 10:12
Sms'y można odzyskać nawet bez kopii zapasowej, wystarczy w ustawieniach mieć włączoną synchronizację między urządzeniami.

Czy problem zniknął? Zrobiłeś reset, czy aktualizację do W10M?
 #890829  autor: greenrs
 10 paź 2016, 10:40
Na razie się wstrzymałem. Od piątku problem zniknął - dźwięk ani razu się nie wyłączył. Mimo wszystko chciałbym pozostać przy WP 8.1. Wiem, że nowe Lumie - szczególnie 950 i 950XL działają dobrze ale słabsza Lumia 830 mogłaby mieć problemy ze stabilnością. Poza tym zależy mi na aplikacjach Here, których w Windows 10 nie ma. Jeśli problem znów powróci zacznę od hard resetu do WP 8.1.
 #892806  autor: john21wall
 24 paź 2016, 10:45
witam.zrobiłem tak jak powyzej napisales.Telefon wlacza sie,pojawiaja sie dwa zębate kółka i pasek pod spodem laduje sie do połowy i znowu wylacza sie i tak w kółko.Bardzo prosze o pomoc.z gory dziekuje.

bordery
 #892814  autor: klimasz
 24 paź 2016, 11:07
Jak Ci nic nie działa. To ściągnij sobie Windows Device Recovery Tool i powinno pomóc. Podłączysz telefon sflaszujesz i powinien działać ponownie. Wgra Ci się oczywiście WP8.1, jak zechcesz zaktualizujesz do W10M
greenrs pisze:ale słabsza Lumia 830 mogłaby mieć problemy ze stabilnością. .
Działa jak najbardziej stabilnie. Szybciej wszystko na WP8.1, ale idzie się przyzwyczaić do W10M i nie jest źle ;)