DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #885855  autor: Jakki
 04 wrz 2016, 22:38
Witam.
Posiadam telefon HTC Windows Phone 8s. Próbuję zaktualizować go do Windows 8.1. Na początku poszło ok, aktualizacja pobrała się i zainstalowała, ale po jej zakończeniu nie zaszły żadne zmiany, nadal jest 8.0. Gdy wchodzę jeszcze raz w ustawienia - aktualizacje wyświetla się "stan aktualizacji" a pod spodem mały napis "aby pobrać aktualizacje, musisz połączyć się z wifi". Nie mam dostępu do wifi, więc nic się nie dzieje. Przy pierwszej próbie zaznaczyłem opcję, żeby skorzystać z transferu danych zamiast z wifi. Miałem też problem z zalogowaniem się do aplikacji preview for developers, teraz się loguje, ale jest bez zmian. Przed aktualizacją przywróciłem ustawienia fabryczne i wyciągnąłem kartę pamięci. Straciłem wszystkie kontakty, wyczyściło mi telefon i to wszystko na darmo?

Będę wdzięczny za rady jak to zaktualizować lub chociaż jak zmienić ustawienia, żeby nie wymagało połączenia z wifi.
 #885861  autor: ManiacGSM
 04 wrz 2016, 23:32
Ja bym na Twoim miejscu tego nie robił. Sam zrobiłem aktualizacje, robiło błędy ,ale w końcu się zaktualizował. Nie mam routera ,więc próbowałem poprzez GSM. Ani mój Orange ,ani T-mobile, jak i Plus (po które biegłem wręcz do kiosku) nie pokazywał ,że jest dostępna aktualizacja. Dopiero z drugiego telefonu zrobiłem opcję routera i zassało. Ale nie tak od razu.

https://www.microsoft.com/en-us/store/p ... zdncrfj3hw

Tutaj program który pomógł mi zaktualizować mój telefon.

https://www.youtube.com/watch?v=kO9gDo_yZL8

https://www.youtube.com/watch?v=6BmC6j_qAFM

tak to powinno wyglądać. Ogólnie po aktualizacji ,telefon chodził normalnie jeszcze około miesiąca. Potem sam się zaczął wyłączać i bateria spadała w mgnieniu oka.


ogólnie nie polecam aktualizować tego modelu i pamiętaj, że jeżeli założysz konto i dostęp do Preview for developers i uda Ci się zaktualizować telefon to robisz to wyłącznie na własną odpowiedzialność

https://www.google.pl/search?client=ope ... ade+htc+8s

Ogólnie to pisz do mnie jak coś ,albo tutaj na forum spróbuję Ci pomóc z tą aktualizacją jak tylko będę potrafił. Bo robiłem to na początku tego roku ,więc sam musiałbym trochę odświeżyć sobie pamięć w tym temacie.


Szczególnie polecam założyć konto na windowsmania- bo to jest kopalnia wiedzy i głównie od tego zacząłem. Poza tym to polskie forum. Ja miałem osobiście tylko trzy telefony na razie wszystkie sprzedałem (to nie hejt) po prostu przeprosiłem androida , który też nie jest bez wad.
Trochę zastanawiam się jeszcze nad 950-tką ,ale poczekam, aż cena jeszcze spadnie. Nie jest to telefon który muszę mieć na już.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #885864  autor: Jakki
 04 wrz 2016, 23:56
ManiacGSM, dzięki za odpowiedź.

Ale możesz napisać krok po kroku, jak to zrobić, żeby nie wymagał łączenia z wifi? Może jeszcze raz zrestartować telefon i spróbować od nowa przez pfd, bo za pierwszym razem chyba nie poszło przez aplikację, teraz cały czas żąda dostępu do wifi.
Na windowsmania już pytałem, odpowiedzi nie uzyskałem, tylko zamknęli mój temat.
Ja korzystam z tego telefonu, bo muszę - myślę, że wszystko co na androidzie byłoby lepsze. Jak tylko wpadnie mi trochę kasy to od razu zmieniam telefon, póki co muszę się z tym męczyć, więc będę wdzięczny za rady jak to zaktualizować.
 #885908  autor: ManiacGSM
 05 wrz 2016, 11:24
Hmm ciężka sprawa. Może dajmy sobie na chwilę spokój z Twoim kontem i spróbuj z tego konta:

http://www.windowsmania.pl/poradniki-19 ... sja-10744/

Daj znać czy coś się ruszyło.
A, i powiedz od razu co robiłeś osobiście wcześniej? Jak się domyślasz musisz mieć konto w Marketplace (czyli w obecnym ''sklepie'' microsoft, oraz jakieś pierwsze lepsze lipne konto mailowe , hotmail lub outlook, ja mialem i mam do tej pory hotmail (jeden ho_oj)
Potem z tego co pamiętam pobrałem ze sklepu to:

https://www.microsoft.com/en-us/store/p ... zdncrfj3hw

musisz ''wyklikać'' wszystkie zgody i zakładasz konto na PfD.


https://wpworld.pl/33371/co-warto-wiedz ... evelopers/

i to już chyba wszystko postępuj według instrukcji w pierwszym , lub ostatnim linku i napisz czy coś zatrybiło.


Aha i jeszcze jedno , jak telefon znajdzie jakąś aktualizację to lepiej włącz pod ładowarkę, jak się wyświetli pasek (progres) i te śmieszne irytujące zębatki to nie ruszaj za chiny telefonu , - to czasem zajmuje ''trochę'' czasu ,aż telefon się zaktualizuje.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886017  autor: Jakki
 05 wrz 2016, 19:21
ManiacGSM, problem w tym, że nie mogę zalogować się na inne konto, cały czas łączy mnie z tym kontem, które sam założyłem (jest tam mail na gmailu), a w tej apce nie ma żadnej opcji wyloguj. Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz, ale tak samo - gdy w nią wchodzę jest tylko komunikat, żeby wejść w ustawienia telefonu i aktualizacje.

Wcześniej zrobiłem tak jak pisałem - najpierw ściągnąłem tą aplikację, ale chyba się w niej nie zalogowałem, bo wyskakiwał jakiś błąd. Wszedłem w ustawienia - aktualizacje i była tam dostępna aktualizacja do 8,1. Ściągnąłem, zainstalowała się, ale nie zaszły żadne zmiany - dalej był 8.0. Wtedy zalogowałem się w pfd, wszedłem jeszcze raz w ustawienia - aktualizacje i jest cały czas tak jak pisałem "stan aktualizacji" a pod spodem mały napis "aby pobrać aktualizacje, musisz połączyć się z wifi".
 #886071  autor: ManiacGSM
 06 wrz 2016, 03:57
Jakki pisze:ManiacGSM, problem w tym, że nie mogę zalogować się na inne konto, cały czas łączy mnie z tym kontem, które sam założyłem (jest tam mail na gmailu), a w tej apce nie ma żadnej opcji wyloguj. Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz, ale tak samo - gdy w nią wchodzę jest tylko komunikat, żeby wejść w ustawienia telefonu i aktualizacje.
Chyba za bardzo Ty nie rozumiesz mnie ,lub ja Ciebie. -na jakim gmailu? :smt056 to usługa Microsoft , proszę wytłumacz mi . Więc będzie działać jedynie śmiem twierdzić z kontem outlook, lub hotmail.

No okej a powiedz mi jeszcze próbowałeś z innych linków które wkleiłem?
Jeśli tak ,to napisz jaka była reakcja.-twojego telefonu.

Jest jeszcze jedna opcja bardziej brutalna, tak bym to nazwał. -i oczywiście zrozumie to jeśli ,nie będziesz chciał się na to zgodzić. Wrzuć sobie na komputer przy pomocy kabla (tak myślę) wszystkie ulubione piosenki oraz zdjęcia ,jeżeli takowe posiadasz. Wyjmij kartę pamięci oraz kartę sim i....zresetuj gnoja do ustawień fabrycznych. I jak odpalisz go na nowo wpisuj inne konto (nowe) hotmail, lub outlook. I wtedy jeszcze raz pobierz PfD. I może w końcu pociągnie. Mnie się to pokazało-nie dam sobie teraz głowy uciąć ,albo podczas próby pobrania lub jest gdzieś ta opcja w ustawieniach w jaki sposób chcesz to pobierać. I za ''setnym'' razem jak pobierałem jakieś uzupełnienie do wersji 8.1 zasysało przez sieć komórkową.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886430  autor: Jakki
 07 wrz 2016, 21:09
ManiacGSM, za pierwszym razem rejestrując się w https://appstudio.windows.com/en-us podałem konto gmail, bo myślałem, że nie ma to znaczenia.

Teraz przywróciłem ustawienia fabryczne i zrobiłem jeszcze raz z kontem microsoftu, wszystko tak samo jak w pierwszym filmiku oraz w pierwszym linku i nadal jest to samo - "stan aktualizacji", a pod spodem napis "aby pobrać aktualizacje, musisz połączyć się z Wi-Fi.". Tylko to stanowi problem, bo aktualizacja jest gotowa do pobrania, tylko nie wiem jak zmienić ustawienia, żeby nie wymagał połączenia z wifi i czy w ogóle jest to możliwe.
 #886438  autor: kamil1221
 07 wrz 2016, 22:22
Nad czym ta dyskusja?
Do aktualizacja niezbędne jest WiFi. Nie ma znaczenia czy to WP8.X czy W10M.
 #886447  autor: motov3
 07 wrz 2016, 23:08
Ps. Kamil jak bys mial porownac 950DS i 930 to jak wypada? Tylko w szczegolach prosze jesil mozesz :)

Obrazek
 #886487  autor: kamil1221
 08 wrz 2016, 09:03
@Motov3
Różnic jest sporo (z korzyścią dla L950).
Telefon jest ulepszoną wersją L930 ze względu na choćby wymienną baterię, slot na microSD. Ma zdecydowanie lepszy aparat (zdjęcia jak na telefon są dla mnie wręcz fenomenalne, kiedy to w L930 były jak dla mnie po prostu dobre).
https://1drv.ms/f/s!AsGfuJ0JTns3n91MPR_boEv1WLInuw - przykładowe zdjęcia z mojej L950
Ekran w L930 jest b. dobry a w L950 to żylet jeśli chodzi o jakość. Telefon również chodzi szybciej (mimo tego że ciągle używam wersji beta systemu). Z początku miałem przywyknąć do przycisków systemowych na ekranie, ale po kilku dniach już bez problemu ogarniałem. Co do baterii - przy moim użytkowaniu i L930 i L950 wytrzymują tyle samo - 1 dzień ;) Najlepiej zadaj jakieś pytanie konkretne, bo tak nie wiem o czym dalej pisać. ;)
 #886494  autor: ManiacGSM
 08 wrz 2016, 10:06
kamil1221 pisze:Nad czym ta dyskusja?
Do aktualizacja niezbędne jest WiFi. Nie ma znaczenia czy to WP8.X czy W10M.
Dzięki za udział w dyskusji, czyli sprawa niemal rozwiązana. Musisz podjechać pod centrum hadlowe i złapać free wifi ;-) ja tak robiłem na początku , lub tak jak pisałem wcześniej utwórz z innego telefonu funkcję routera , lub poproś kogoś ze znajomych ,aby Ci udostępnił na chwilę wi-fi.

Widzisz ja dawno nie korzystałem z urządzeń WP (trzy miesiące temu na portalu aukcyjnym pogoniłem swoją Nokie 530DS) ,więc nie pamiętam dokładnie jakie tam są w menu ustawienia.

A co do aktualizacji 8s ,to tak jak wspomniałem robiłem to na początku tego roku, więc to jest już prehistoria.

Jeszcze raz dziękuję chłopaki za dołączenie i rozwianie wszelkich wątpliwości. -przynajmniej teraz wiesz na czym stoisz >>>Jakki


Aaa! i jeszcze jedno , co do samego HTC 8s, to nie jest tak ,że od razu padł, po prostu po aktualizacji ,za kilkanaście dni pokazała mi się dostępna kolejna ''łatka'' i ją pobrałem. Od tamtej pory zaczął wariować -jak pisałem wyżej. Na necie jest opcja jak wgrać oprogramowanie z karty pamięci. Pobrałem ten plik ,wrzuciłem na kartę>kartę do telefonu>odpaliłem przy pomocy przycisków funkcyjnych w telefonie ,coś się zaczęło dziać na wyświetlaczu ,ale trzymałem za krótko przyciski i telefon od tamtej pory padł. Poszedł na allegro za śmieszne pieniądze. :|

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.