DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #884764  autor: greenrs
 29 sie 2016, 15:03
Jakie są Wasze wrażenia po aktualizacji telefonów ale także PC/laptopów do najnowszej wersji Windowsa 10 :?:
Czy poprawiła się wydajność akumulatora? Słyszałem też, że u wielu użytkowników pojawiają się błędy zainstalowanych aplikacji oraz zapisanych danych.
Jak to wygląda u Was?
 #884771  autor: p2225
 29 sie 2016, 15:38
Ja swoją opinię nt. aktualizacji napisałem tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 45#p881430

Od tamtego czasu nie zauważyłem większych problemów poza tym, że przeglądarka Edge czasami potrafi się nie włączyć.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #884895  autor: klimasz
 30 sie 2016, 10:55
Na komputerze - nie instalowałem.
Odnośnie telefonu. Po aktualizacji od razu problem - nie mogłem wejść do ustawień - jakiś durny komunikat, żebym pobrał aplikację ustawienia ze sklepu :D. Pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych. Od tej pory wszystko działa.
Położyłem obok siebie dwie L830 - jedna z RS1, druga TH2 build. 545. O dziwo RS1 - działał szybciej! Dlatego druga L830 - z rodziny również poleciała natychmiast do aktualizacji i chodzi faktycznie nieco lepiej.
Ja mam wrażenie, że bateria w mojej L830 trzyma nieco lepiej.
Na plus zmiany w postaci
-centrum powiadomień, grupowane powiadomienia,
-ogromny plus w końcu za słownik,
-info o dostarczonym smsie w końcu tam gdzie być powinno, a nie jako oddzielny sms
-mam wrażenie, że nieco lepiej działa Edge wcześniej częściej potrafił mi wywalić
-bateria - u mnie poprawa - nie jest jakaś mega, ale zawsze na +
-panorama powróciła do aparatu - co prawda pionowa, ale działa w miarę nieźle ;)
- w mapach widzimy w którym kierunku się poruszamy, kropka doczekała się strzałki, przydatne w ruchu pieszym, kompas

nadal na minus:
-brak polskich znaków w szybkim wybieraniu w dialerze
-brak cortany i wybierania głosowego
-nie odświeża się jak powinien kafelek poczty
-mapy nie są zbyt szybko aktualizowane - delikatnie mówiąc ;)

To by było tak na szybko i co na tą chwilę przyszło mi do głowy :)
 #885163  autor: motov3
 31 sie 2016, 18:41
Klimasz skad ty masz te swoje wersje Win 10 ? To jest insider czy oficjalna ?

Obrazek
 #885215  autor: klimasz
 01 wrz 2016, 00:44
Oczywiście oficjalnie :) w insidera już się nie bawię ;) powinieneś mieć również wersje 14393.67 RedStone1 - tzw. AU :)
 #885524  autor: motov3
 02 wrz 2016, 13:58
Dokladnie ta mam. Ale update aparatu dopiero dzis wystapil z opcja panoramy ale w pionie. Co za bezsens :D

Obrazek
 #888438  autor: greenrs
 23 wrz 2016, 08:25
Mam wrażenie, że mój laptop po aktualizacji nieco przyspieszył. Poza tym zauważyłem kilka (na razie) mało znaczących zmian kosmetycznych. Nie działa mi niestety nowy Skype Preview - nie można nawiązać połączenia. Zainstalowałem zwykłego Skype i działa bez problemu.