DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #862184  autor: Malwina
 17 kwie 2016, 11:49
Stoję własnie przed wyborem nowego telefonu - dość poważnie rozważam zakup Lumia 950 XL DS - nie jest to zbyt tania sprawa, dlatego rozważam wszytkie za i przeciw. Niestety, w internecie przeczytałam, że Lumia 950, 950XL i 650 to są ostatnie Lumie i już żadne nie będą produkowane. W związku z tym, czy ktoś się orientuje, dowiedział się, wie - jak w takim razie będzie wyglądała kwestia wsparcia technicznego, aktualizacji systemu, skoro jest zapowiadana era telefonów Surface? Czy w takim razie lepiej nie ryzykować z WP (a szkoda, bo akurat kafelki lubię) i próbować z innym systemem? W ogóle czy Waszym zdaniem Lumia 950XL DS jest warta swojej ceny?
 #862220  autor: maker3
 17 kwie 2016, 18:37
Po pierwsze 950/650 działają fabrycznie na nowym systemie Windows Mobile (a nie WP), czyli tym samym, który będzie w Surface, więc o aktualizacje nie musisz się martwić.
To nowe telefony, więc masz gwarantowane 2 lata aktualizacji, ale może być więcej. O własnego flagowca na pewno będą długo dbać.

Lumia 950 to technicznie po prostu bardzo dobry telefon. Nie słyszałem o jakiś wadach fabrycznych (taka Lumia 930 ma wadę, na wadzie). Wszystko co jest działa tak jak powinno.

Jedyny problem to cena, to już musisz sama sobie odpowiedzieć czy chcesz tyle wydać.
Tańszych alternatyw niestety nie ma.
Niby jest Acer Liquid Jade Primo, ale niedostępny jeszcze w Polsce.