DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #857967  autor: motov3
 23 mar 2016, 19:23
Ale Icon akurat to jest 930 :) Nazewnictwo 929 to troche taka sztuczna hybryda. To nie jest tak jak bylo z Lumia 928 (tutaj akurat to polaczenie 920 i 925 - obudowa tylna wzorem z 920tki, przod z 925tki i do tego lampa Xenon jak w N8 - zamiast LED jak w 925).

Takze ICON to pelnoprawda 930tka, tyle ze na rynek amerykanski - i update musi dostac.

Obrazek
 #857971  autor: Morva1
 23 mar 2016, 19:36
cesarz pisze:Morva1 Wszystkie Lumie X2X , nawet ta z górnej półki , czyli z 2 w środku nie dostaną WP10 . Testerzy zgłaszali najwięcej nieprawidłowości na te Lumie ( z X2X ) i Microsoft zdecydował o nie aktualizowaniu tych modeli.
Dzięki za odpowiedź ale wcześniej na PW dostałem od motov3
Tak więc dzięki koledzy za fatygę :mrgreen:
A to była moja ostatnia szansa dla microsoftu i właśnie się skończyło z przykrością muszę stwierdzić powrót na androida ( ale moja poczciwa lumia 925 jeszcze sobie posłuży dopóki coś się nie stanie ) :twisted:
 #858100  autor: cesarz
 24 mar 2016, 14:13
Lumia 640 kupiona w sklepie. Aktualizacja Windows Insidler. Wszystko działa płynniej i szybciej. Bluetooth działa ( w laptopie dopiero po aktualizacjach ). Z WP8.1 miałem więcej problemów . Teraz też , ale po odinstalowaniu i powrotnej instalacji nie ma problemu ( Jak Dojadę, Trojmiasto ) . Teraz dla mnie wszystko bardziej intuicyjne, po prostu Windows . Jak na dwa dni użytkowania nie mam żadnych problemów. Najlepiej aktualizować jak większość wie, przez WiFi i podłączoną z ładowarką do prądu ;-) Polecam

CNN
 #858108  autor: UndiscloseD
 24 mar 2016, 14:54
Lumia 535 kupiona w Euro Rtv. Aktualizacji oficjalnej nie było jeszcze więc zainstalowałem z Insidera. WM 10 na swojej lumii miałem 1 dzień. Telefon działał wolniej, przeglądarka internetowa tak samo, brak możliwości ustawienia sygnału sms dla odrębnego kontaktu.Tzn mimo ustawienia innego sygnału, po otrzymaniu smsa słychać było dźwięk, który jest ustawiony jako "ogólny".
Wróciłem do WP8.1. Może za kilka/naście miesięcy spróbuję ponownie.
 #858576  autor: Maciej Loret
 27 mar 2016, 17:16
motov3 pisze:Sprawdz i daj znac, prosze. U mnie wciaz to samo.
Niestety nie sprawdziłem, ale jestem prawie pewien że był OK.
Tym bardziej, że przed chwilą próbowałem na 14295 i dźwięk w nagraniu wideo jest w porządku.

Niestety, do tej pory kolejne buildy traktowałem jako nieszkodliwe zabawy po godzinach programistów Microsoftu. Niczego nie naprawiały, ale też niczego nie psuły... Aż do poprzedniego buildu, tj. 14291. Razem z nim dopadła mnie przypadłość. Każdorazowe włączenie transmisji danych a następnie wbudowanej przeglądarki resetuje urządzenie. Brand Plusa, karta SIM Orange, jeśli to ważne... Telefon aktualnie na 14295 jest nie do użytku, jeśli chodzi o internet komórkowy.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #858580  autor: kamil1221
 27 mar 2016, 17:53
Samoistny restart powoduje fabryczny (systemowy) profil transmisji danych w kompilacji RS.
Zrób sam profil transmisji danych (działa wtedy normalnie).
Przeczytaj to:
Kod: Zaznacz cały
http://msmobile.pl/windows-10-mobile-build-14295-juz-dostepny-w-szybkim-kregu-windows-insider
 #858590  autor: Maciej Loret
 27 mar 2016, 19:29
kamil1221 pisze:
Kod: Zaznacz cały
http://msmobile.pl/windows-10-mobile-build-14295-juz-dostepny-w-szybkim-kregu-windows-insider
Widziałem, ale to dla mnie za mało szczegółowo wytłumaczone, nie wiem co wpisać w pozostałe miejsca (nazwa profilu, typ informacji logowania, typ adresu IP, itd...), więc nie mogę się połączyć z internetem...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #858647  autor: kamil1221
 28 mar 2016, 11:55
Przecież tam dokładnie jest opisane co trzeba wpisać i robić :roll:
Nazwa: orange (z małej litery)
Login: Internet (z dużej litery)
Hasło: internet (z małej litery)
Reszta ustawień domyślna
 #858719  autor: Maciej Loret
 28 mar 2016, 20:29
kamil1221 pisze:Przecież tam dokładnie jest opisane co trzeba wpisać i robić :roll:

Przecież napisałem, że nie działa...
Poza tym słowo "dokładnie" jest średnio bliskie rzeczywistości, w momencie gdy nie da się edytować istniejącego profilu...
Dlatego prosiłem o dokładny opis poszczególnych pól, które trzeba wypełnić...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #858738  autor: Maciej Loret
 28 mar 2016, 22:55
kamil1221 pisze:Masz utworzyć nowy profil i ustawić go jako domyślny.
Już pisałem. Utworzyłem nowy profil, zrobiłem domyślnym i nie działa.
Być może coś robię źle, stąd moje pytania...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #858789  autor: dario321
 29 mar 2016, 14:36
motov3 pisze:Ale Icon akurat to jest 930 :) Nazewnictwo 929 to troche taka sztuczna hybryda. To nie jest tak jak bylo z Lumia 928 (tutaj akurat to polaczenie 920 i 925 - obudowa tylna wzorem z 920tki, przod z 925tki i do tego lampa Xenon jak w N8 - zamiast LED jak w 925).

Takze ICON to pelnoprawda 930tka, tyle ze na rynek amerykanski - i update musi dostac.
może dla Ciebie,a dla mnie nie :-)
roznice;
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7995/8256/0/0/
choć największe roznice to zakres czestoliwosci,pozdrawiam
 #858800  autor: klimasz
 29 mar 2016, 15:25
Czyli, czym się różnią wg. Ciebie? Bo nawet z tego linka wynika, że mają inne częstotliwości, inne nazewnictwo i Icon ma znaczek Verizon'a. A reszta? Wszystko to samo?!
 #860793  autor: cesarz
 08 kwie 2016, 14:49
Po podłączeniu orginalnej ładowarki do 640 LTE ,włącza mi się komunikat o wolny ładowaniu i proszą o dedykowaną ładowarkę . I taka jest prawda . Kiedyś wystarczyło 1,5 godziny . Teraz trwa 3-4 godziny.
Wybieranie głosowe nie działa !! i odczytywanie sms też !! Przez słuchawkę Bluetooth mogę tylko odbierać rozmowy i połączyć się z ostatnim numerem :-( Czekam na poprawki , z W 10 na kompa też tak było.

CNN
 #860869  autor: motov3
 08 kwie 2016, 21:29
Witam po malej przerwie, spowodowanej czasowym Ban-em :mrgreen: Mialem za to sporo czasu, zeby potestowac 10tke na Lumii 930. No i niestety...glownie same wady, ktore sie ujawniaja w trakcie korzystania. Wymienie te ktore pamietam.

1. Chwilowe/czasowe rozkalibrowywanie ekranu. W przypadku gdy zrobimy zdjecie i chcemy je dodac jako zalacznik do MMS-a, wchodzimy w galerie i czasami ekran nie dziala prawidlowo. Tzn naciskamy na zdjecie ktore chcemy dodac, a on zaznacza jakies inne. Albo naciskamy inna fotke, a on wychodzi do innego menu w ogole. Czasem pomaga zmiana orientacji na pozioma, i po chwili powrot. A czasem tylko reset. A czasem w ogole podwiesza system - w sensie ze przestaje dzialac czujnik zblizeniowy, i calkowicie rozkalibrowuje ekran w galerii - ze nic nie mozna wybrac bo szaleje. Dramat. Pomaga tylko reset.

2. Update aplikacji aparatu do najnowszej wersji - dalej nie naprawil nagrywania dzwieku (czy to film, czy rejestrator dzwieku) w mojej Lumii 930.

3. Problemy z odswiezaniem sie kafelkow. Np pogody (Perfect Weather Universal). Ale tak samo problemy np z Insiderem - tzn wskaznikiem naladowania baterii. Pod systemem widac ze 100%, kafel wskazuje jak uparty 99% i ani drgnie.

4. Zbieranie smieci w tle - podobnie jak w Androidzie. 10tka przetrzymuje ostatnio otwarte appsy w pamieci - mimo wychodzenia z nich strzalka w tyl (w 8ce appsy sie zamykaly) a nie flaga. No OK. Inna specyfika systemu - ale na milosc Boska, niech dodadza przycisk Zamknij Wszystko jak w Androidzie i po sprawie. Masakra jakas zamykac appsy po kolei jesli nazbieralo sie ich powiedzmy z 10-12 w tle.

5. Szybkosc. System w mojej ocenie jest sporo wolniejszy od 8.1. I to niestety widac na kazdym kroku. Pod 8.1 wszystko dzialalo ekspresowo. Pod 10tka musi pomyslec. Widac to szczegolnie przy porownaniu z najnowszym Androidem (na S7 Edge). Nawet wybieranie numeru to obecnie troche parodia. Dzwiek nie nadaza za klawiszami :shock:

6. Pisanie WordFlow. Mozna powiedziec ze w stosunku do Androida - WordFlow stoi w miejscu. Bardzo wolno sie uczy lub wcale. W stosunku do rozwiazania w Samsungu.....Windows 10 zostaje w tyle. Niestety.

7. Bateria. Wzroslo zuzycie o ok 50-60%. Przy 8-ce wytrzymywala 2 dni. Przy 10tce jak wytrzyma poltora dnia to sukces. Normalnie 1 dzien. No chyba ze sie nic nie robi - wtedy te 2 dni potrzyma.

8. Zmiany interfejsu. Kontakty w malutkim koleczku zamiast zdjecia na caly ekran. W mojej ocenie - stylistyczne gowno.

9. Aparat. Dramatycznie wolny. Pod 8ka byla Lumia Camera - ktora dzialala ekspresowo. Obecnie zrobienie zdjecia to jakis smiech. A dokladniej czas trwania zrobienia zdjecia.

Reasumujac. Zaczynam zalowac ze zupdate-owalem Lumie do WIndows 10. Z szybkiego, sprawnego smartfona - mam wrazenie ze stala sie ociezala, ma problemy z tym systemem. Ale nie sprzetowo tylko software-owo. Ten system jest po prostu niedopracowany i wolny. Wolny jak kareta Shreka w stosunku do Formuly 1 - nowego Androida. Nawet zaczalem sie zastanawiac jak w ogole przywrocic do poprzedniego stanu, ale chyba trzeba by jakos za pomoca Recovery czy cos. :(

Obrazek
 #860882  autor: ja.michal
 08 kwie 2016, 22:40
cesarz, motov3 czytają to o czym piszecie człowiek tylko zniechęca się do WP. Mam 920, chciałem coś nowszego, ale nie ma nic, a W10 w wersji mobilnej tak samo "dopracowany" co w desktopowej (chwała za backupy dysków i możliwość przywrócenia obrazu z 7).