DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #860793  autor: cesarz
 08 kwie 2016, 14:49
Po podłączeniu orginalnej ładowarki do 640 LTE ,włącza mi się komunikat o wolny ładowaniu i proszą o dedykowaną ładowarkę . I taka jest prawda . Kiedyś wystarczyło 1,5 godziny . Teraz trwa 3-4 godziny.
Wybieranie głosowe nie działa !! i odczytywanie sms też !! Przez słuchawkę Bluetooth mogę tylko odbierać rozmowy i połączyć się z ostatnim numerem :-( Czekam na poprawki , z W 10 na kompa też tak było.

CNN
 #860869  autor: motov3
 08 kwie 2016, 21:29
Witam po malej przerwie, spowodowanej czasowym Ban-em :mrgreen: Mialem za to sporo czasu, zeby potestowac 10tke na Lumii 930. No i niestety...glownie same wady, ktore sie ujawniaja w trakcie korzystania. Wymienie te ktore pamietam.

1. Chwilowe/czasowe rozkalibrowywanie ekranu. W przypadku gdy zrobimy zdjecie i chcemy je dodac jako zalacznik do MMS-a, wchodzimy w galerie i czasami ekran nie dziala prawidlowo. Tzn naciskamy na zdjecie ktore chcemy dodac, a on zaznacza jakies inne. Albo naciskamy inna fotke, a on wychodzi do innego menu w ogole. Czasem pomaga zmiana orientacji na pozioma, i po chwili powrot. A czasem tylko reset. A czasem w ogole podwiesza system - w sensie ze przestaje dzialac czujnik zblizeniowy, i calkowicie rozkalibrowuje ekran w galerii - ze nic nie mozna wybrac bo szaleje. Dramat. Pomaga tylko reset.

2. Update aplikacji aparatu do najnowszej wersji - dalej nie naprawil nagrywania dzwieku (czy to film, czy rejestrator dzwieku) w mojej Lumii 930.

3. Problemy z odswiezaniem sie kafelkow. Np pogody (Perfect Weather Universal). Ale tak samo problemy np z Insiderem - tzn wskaznikiem naladowania baterii. Pod systemem widac ze 100%, kafel wskazuje jak uparty 99% i ani drgnie.

4. Zbieranie smieci w tle - podobnie jak w Androidzie. 10tka przetrzymuje ostatnio otwarte appsy w pamieci - mimo wychodzenia z nich strzalka w tyl (w 8ce appsy sie zamykaly) a nie flaga. No OK. Inna specyfika systemu - ale na milosc Boska, niech dodadza przycisk Zamknij Wszystko jak w Androidzie i po sprawie. Masakra jakas zamykac appsy po kolei jesli nazbieralo sie ich powiedzmy z 10-12 w tle.

5. Szybkosc. System w mojej ocenie jest sporo wolniejszy od 8.1. I to niestety widac na kazdym kroku. Pod 8.1 wszystko dzialalo ekspresowo. Pod 10tka musi pomyslec. Widac to szczegolnie przy porownaniu z najnowszym Androidem (na S7 Edge). Nawet wybieranie numeru to obecnie troche parodia. Dzwiek nie nadaza za klawiszami :shock:

6. Pisanie WordFlow. Mozna powiedziec ze w stosunku do Androida - WordFlow stoi w miejscu. Bardzo wolno sie uczy lub wcale. W stosunku do rozwiazania w Samsungu.....Windows 10 zostaje w tyle. Niestety.

7. Bateria. Wzroslo zuzycie o ok 50-60%. Przy 8-ce wytrzymywala 2 dni. Przy 10tce jak wytrzyma poltora dnia to sukces. Normalnie 1 dzien. No chyba ze sie nic nie robi - wtedy te 2 dni potrzyma.

8. Zmiany interfejsu. Kontakty w malutkim koleczku zamiast zdjecia na caly ekran. W mojej ocenie - stylistyczne gowno.

9. Aparat. Dramatycznie wolny. Pod 8ka byla Lumia Camera - ktora dzialala ekspresowo. Obecnie zrobienie zdjecia to jakis smiech. A dokladniej czas trwania zrobienia zdjecia.

Reasumujac. Zaczynam zalowac ze zupdate-owalem Lumie do WIndows 10. Z szybkiego, sprawnego smartfona - mam wrazenie ze stala sie ociezala, ma problemy z tym systemem. Ale nie sprzetowo tylko software-owo. Ten system jest po prostu niedopracowany i wolny. Wolny jak kareta Shreka w stosunku do Formuly 1 - nowego Androida. Nawet zaczalem sie zastanawiac jak w ogole przywrocic do poprzedniego stanu, ale chyba trzeba by jakos za pomoca Recovery czy cos. :(

Obrazek
 #860882  autor: ja.michal
 08 kwie 2016, 22:40
cesarz, motov3 czytają to o czym piszecie człowiek tylko zniechęca się do WP. Mam 920, chciałem coś nowszego, ale nie ma nic, a W10 w wersji mobilnej tak samo "dopracowany" co w desktopowej (chwała za backupy dysków i możliwość przywrócenia obrazu z 7).
 #860897  autor: motov3
 09 kwie 2016, 00:25
Michal, bardzo liczylem na zmiany w 10tce w stosunku do 8mki. Zwlaszcza na tzw opcje tapety itd. I to akurat im wyszlo. Ale cala reszta...... Moze i wyglada teraz biznesowo ale co z tego jak dziala wolno. :( jak porownuje reka w reke 930tke i S7Edge to na win8 byly porownywalne. A teraz 930tka pare dlugosci za S7. A przeciez 930 to bardzo mocny smart. Software jest zpupczony.

Obrazek
 #860898  autor: ja.michal
 09 kwie 2016, 00:36
Tapety jak tapety, bardziej chodzi mi o brak wyborów nowego sprzętu i właśnie niedopracowane oprogramowanie. Sprawę aplikacji już pominę, akurat wszystko co mi trzeba jest. Nie mam ochoty znów migrować na nowy system, ale chyba trzeba będzie.

W sumie żaden wybór, dwa molochy z USA - iOS lub Android.
 #861019  autor: motov3
 09 kwie 2016, 23:06
Pozostaje miec nadzieje ze Windows 10 zostanie lepiej dopracowany. Na ta chwile dziala - ale pod wzgledem szybkosci odstaje od Windows 8.1.
Sama stylistyka to niestety nie wszystko. A skoro nawet 930tke ten system zmusza do wylewania potow, to wsrod nizszych polek lepiej nie bedzie.

Odczuwam lekki niedosyt ze sie tak wyraze.

Obrazek
 #861373  autor: cesarz
 12 kwie 2016, 10:22
Acer Liquid Jade Primo wszedł w niemczech razem ze stacją Continuuma , kosztuje 599 euro w Media Markt . Może trafi do polski , ale cena mało konkurencyjna do Lumi,

CNN
 #861688  autor: motov3
 13 kwie 2016, 20:27
Ja mysle ze to przede wszystkim kwestia zlego wzornictwa. Przykladowo Galaxy S7 Edge ma 5.5 cala a lezy w dloni lepiej niz moja 5-tka 930tka. Serio. Nie wiem dlaczego robia takie plaskacze ci z M$.

Obrazek
 #861835  autor: motov3
 14 kwie 2016, 20:13
Oczywiscie ze sie da. I mowie to z praktyki bo mam tutaj S7 Edge na stanie. Bez problemu, a lezy w dloni idealnie. Co nie zmienia faktu, ze pewne czynnosci np pisanie sms - lepiej wykonywac dwiema. Ale to juz standard - bo np w mojej 5 calowej 930tce - rowniez trzeba dwiema.
Mowie ci z praktyki. Mam tutaj rowniez na stanie HTC 820tke tez 5.5 cala i tam jest patelnia ze glowa mala. Tam dwiema rekami ogarnac ciezko.

Obrazek
 #861870  autor: ja.michal
 14 kwie 2016, 23:04
Bawiłem się w iSpocie iPhonem 6s Plus i uważam go za nieporęczny. Standardowy iPhone 6s jest wygodniejszy. To tak jeśli chodzi o porównanie. Na swojej Lumii 920 czasem jedną ręką ciężej coś zrobić, ale to raczej przez samą budowę urządzenia i obudowę dodatkową (case z plastiku). Tam swoją drogą 920 sama w sobie jest jakaś "wypadająca z rąk".
 #861922  autor: cesarz
 15 kwie 2016, 11:02
Po aktualizacji W 10 w końcu L 640 LTE ładuje się w szybciej i nie pojawia się komunikat o złej , nie oryginalnej ładowarce :-) Powoli normalnieje W 10 , mam nadzieję , że i ceny też .

CNN
 #862000  autor: motov3
 15 kwie 2016, 20:35
ja.michal - nie wiem jak IP6plus, ale w reku mialem IP6s (4.7cala) i jest dosc poreczny.
920tka rzeczywiscie troche nieporeczna, ale juz 925tka bardzo poreczna i jedna reka wszystko sie ogarnia bez najmniejszego problemu. :)

Obrazek
 #862034  autor: ja.michal
 15 kwie 2016, 23:37
cesarz, twój post wprowadził powiew nadziei. ;) Cały czas liczę, że marazm ze sprzętem ze względu na oczekiwanie producentów na ostateczną wersję W10.

Tutaj ciekawa informacja: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/umi- ... 35943.html
O ile telefon to patelnia, tak możliwość zmiany oprogramowania systemowego przez klienta jest fajna, szczególnie, że jest zapowiedź W10.

motov3, tak iP6s jest fajny gabarytowo. Lumii 920 nie będę zmieniał już na 925. ;) Jak już starszy model to raczej 1020 + camera grip. ;) Generalnie jednak będę polował na coś nowszego, aby miało już VoLTE i VoWiFi. Lumia 650 jest nawet nawet, ale jest informacja wyłącznie o VoLTE, nie ma nic o VoWiFi, a to obecnie bardziej by się przydało.
 #863949  autor: endrew
 29 kwie 2016, 08:41
Witam,

Zaktualizowalem zonie Lumie 735 do oficjalnego Win10 Mobile (bez jej wiedzy... sam po prostu bylem ciekawy nowego systemu).
Jednak zonie ten nowy system nie bardzo odpowiada i nie wszystko w nim dobrze dziala.
Bede jeszcze probowal na bierzaco rozwiazywac jej problemy, jednak licze sie z tym, ze nie zadowole jej w 100% ;-) i przyjdzie taki moment, ze kategorycznie zarzada powrotu do starego win 8.1.
W zwiazku z tym mam pytanie, jak najlepiej mozna to zrobic ?
Po uzyciu googli, wyskakjuja mi same artykuly na pisane ponad rok temu, dotyczace testowego windowsa z insidera.
Czy te artykuly sa wciaz aktualne ?
Np. czy mozna zgodnie z tym: https://wpworld.pl/40046/jak-przywrocic ... l-preview/
za pomoca Windows Phone Recovery Tool ?

Rozumiem, ze zdjecia, notatki, kontakty mozna latwo przetransferowac za pomoca konta outlook, ale jak przeniesc sms-y ?

T2288-> OT302 -> 5510 -> 6021 -> 6210c -> E51 -> GT-B5310