DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #835394  autor: Maciej Loret
 17 lis 2015, 15:10
Witam,

jakie zastosować ustawienia , by można było odebrać MMS w ww. telefonie?
Próbowałem tych ze strony PLUSa, ale przychodzi tylko SMS, że można sobie obejrzeć na jakiejś stronie...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #835403  autor: kamil1221
 17 lis 2015, 15:47
Masz ciągle aktywna transmisje danych?
 #835427  autor: Maciej Loret
 17 lis 2015, 18:23
kamil1221 pisze:Masz ciągle aktywna transmisje danych?
Nie. W żadnym innym telefonie nigdy nie miałem włączonej i MMSy można było wysyłać i odbierać.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #836914  autor: klimasz
 26 lis 2015, 20:14
Maciej Loret pisze:
kamil1221 pisze:Masz ciągle aktywna transmisje danych?
Nie. W żadnym innym telefonie nigdy nie miałem włączonej i MMSy można było wysyłać i odbierać.
Żartujesz? Jak bez transmisji danych? Przecież musi jakoś pobrać te kilkadziesiąt KB danych :?: Tak jak pisał Kamil, przy włączonej transmisji danych wszystko powinno grać.
 #836920  autor: Ramirez
 26 lis 2015, 20:55
To wszystko wina ułomnego oprogramowania. MMSy nigdy w USA nie były traktowane poważnie a android i windows phone to amerykańskie systemy operacyjne i tak idiotycznie rozwiązali kwestie odbioru MMSów że musi być załączony internet inaczej nie pobierzesz mmsa. Niestety skończyły sie dobre stare czasy gdzie telefon sam łączył sie przez punkt dostępu tzw APN MMS za który nie płaciło się dodatkowych pieniędzy za transfer danych i pobierał sobie tego mmsa po czym się rozłączał. To co było normalne w telefonach bez systemu czy na symbianie obecnie stało się egzotyczne i wyjątkowe :smt005
We współczesnych telefonach co prawda można trafić na takie telefony które potrafią sobie pobrać mmsa bez załączonej transmisji danych ale to jest loteria. Miałem np chińskiego myphona na androidzie i tam nie było z tym problemów, czytałem tez opinie że niektóre LG czy tam sony też to potrafią. Ale to kwestia modyfikacji oprogramowania przez producenta telefonu.
 #837116  autor: Maciej Loret
 28 lis 2015, 08:43
klimasz pisze: Żartujesz? Jak bez transmisji danych? Przecież musi jakoś pobrać te kilkadziesiąt KB danych :?: Tak jak pisał Kamil, przy włączonej transmisji danych wszystko powinno grać.

Nie, nie żartuję. Od prawie 2,5 roku mam HTC One X. Do wysłania MMSa nie trzeba włączać transmisji danych. Dzieje się to automatycznie "w tle".
Wydawało mi się to takie normalne, że włączanie transmisji danych do wysłania MMSa porównałbym do zamawiania rozmowy telefonicznej (starsi będą wiedzieli o co chodzi)...

To kolejny gwoździk do trumny Lumii 930, którą się zainteresowałem, a plus dla HTC ONE M8.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #837119  autor: kamil1221
 28 lis 2015, 09:07
W W10M już jest funkcja pobierania MMSów bez aktywnej transmisji danych.
Obrazek

Z tego co pamiętam Samsungi też tak miały, że aby można było odbierać lub wysyłać MMSa trzeba było mieć aktywną transmisję danych. Nigdy nie rozumiałem osób, które kupiły smartfona i nie posiadały aktywnego internetu (lub nie aktywowało jakiegoś pakietu danych).
 #837122  autor: maniek89
 28 lis 2015, 10:02
Potwierdzam, HTC jak najbardziej odbierają MMSy bez włączonej non stop transmisji danych.
 #837172  autor: Maciej Loret
 28 lis 2015, 15:18
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
Czyli mam rozumieć, że w większości telefonów muszę mieć non-stop włączoną transmisję danych, aby otrzymywać MMSy?
Nie wiąże się to z ryzykiem zwiększonej transmisji danych? Jakieś programy, system, aktualizacje?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #837297  autor: dario321
 29 lis 2015, 15:39
mam L1020 w Orange i mms odbieram bez wlaczonej transmisji.
co do ryzyka to takie cos istnieje i możesz być narażony na zwiększone koszty przy wlaczonej transmisji.
 #837438  autor: kamil1221
 30 lis 2015, 12:00
Może warto sobie zadać pytanie - po co Tobie smartfon, skoro obawiasz się łączności z Internetem mobilnym?
 #837443  autor: Maciej Loret
 30 lis 2015, 12:26
dario321 pisze:mam L1020 w Orange i mms odbieram bez wlaczonej transmisji.
Hmm... Ciekawe jak jest w 930...
A mógłbyś podać swoje ustawienia?
kamil1221 pisze: Może warto sobie zadać pytanie - po co Tobie smartfon, skoro obawiasz się łączności z Internetem mobilnym?
Może...warto czytać dokładniej... Słowo klucz -> "zwiększonych".

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #837455  autor: kamil1221
 30 lis 2015, 13:17
Samo posiadanie aktywnej transmisji danych nie powoduje zwiększenia zużycia jej. Co innego aplikacje, które będą się samoistnie aktualizować w tym momencie.

Inna sprawa, że większość sieci posiada pakiety danych z lejkiem - więc nie widzę problemu.
 #837536  autor: Maciej Loret
 30 lis 2015, 23:14
kamil1221 pisze:Co innego aplikacje, które będą się samoistnie aktualizować w tym momencie.
Właśnie chodzi o to by tego uniknąć.
Do tego zwiększony pobór energii.
kamil1221 pisze: Inna sprawa, że większość sieci posiada pakiety danych z lejkiem - więc nie widzę problemu.
W mojej taryfie nie ma lejka, ale nawet gdyby był, to niczego nie zmienia.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #837582  autor: dario321
 01 gru 2015, 10:26
nic szczególnego w ustawieniach tzn;
komórkowe i sim; siec aktywna;orange, transmisja danych;wylaczona, opcje roamingu danych;nie korzystaj, najwiejksza predkosc polaczenia;2g
wlaczone oszczędzanie baterii
lokalizacja;wylaczona
kiedy chce korzystać z nawigacji to zmieniam; transmisje danych na wlaczoną,predkosc polaczenia na 3g i wlaczam lokalizacje oraz wylaczam oszczednosc baterii.