DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #829658  autor: marson
 18 paź 2015, 11:25
Witajcie

Chcę sobie kupić jakąś tanią lumię, będzie to mój pierwszy telefon z Windows Phone i nie wiem na co zwracać uwagę, jedyne co jest ważne dla mnie to, żeby na telefon można było wgrać Windows 10. Chcę po prostu poznać system pobawić się nim. Na co dzień mam Galaxy S5, więc ogólnie wchodzi w grę używany smartfon, po za poznaniem systemu będzie on używany tylko do rozmów i sporadycznego SMSowania, nie zależy mi na LTE, NFC i innych bajerach, Ogólnie czytałem, że do pełnej funkcjonalności Windows 10konieczny jest 1 GB RAM, więc myślę o takim urządzeniu.
 #829668  autor: marson
 18 paź 2015, 12:22
Trochę drogo jak na TANIĄ lumię w zasadzie do zabawy a co sądzicie np. o Lumii 635 albo 535?
 #829728  autor: Morvius
 18 paź 2015, 18:15
Z oficjalnego podania wynika że windowsa 10 dostane tylko te telefony ktore posiadają minimum 1gb ram. Od tego zacznij poszukiwania. Na 735 testowałem i działał bardzo dobrze. Przez moją nieostrożność telefon idzie na serwis no ale świadomie z mojej winy. Nie polecam robić resetu telefonu z poziomu ustawień w telefonie. Reset tylko dokonywać przez program pobrany na pc a telefon jest podlaczony kablem do jednostki. :-) Telefon nie może dokończyć resetu i nie jest też wykrywalny dla pc.

Klasyczny obserwator wątku.
 #829763  autor: kamil1221
 18 paź 2015, 20:20
Na L520 W10M działa, więc info o 1GB można schować pomiędzy bajki. Wątpię by nie zaktualizowali np. takiej L630/635, która jest b. dobrym telefonem i dość popularnym.
 #829778  autor: klimasz
 18 paź 2015, 21:24
kamil1221 pisze:Na L520 W10M działa, więc info o 1GB można schować pomiędzy bajki. Wątpię by nie zaktualizowali np. takiej L630/635, która jest b. dobrym telefonem i dość popularnym.
Czy na tej 520 korzystasz sam, czy widziałeś może jakieś filmiki? Tak sam się zastanawiam jak to będzie/jest. Na 1 GB np. 640/830 na filmikach widać, że działa nieźle, a jak jest w przypadku 512MB? Zgodzę się, że Lumia 635 bardzo fajny telefonik i sam bym polecił ogólnie, ale nie wiem jak to będzie działało na W10M.

Pytanie do autora - co niby oznacza TANIO/A? Musi paść konkretna kwota - bo naprawdę wybór jest spory.

Pytanie drugie - jak to w końcu jest - jedni piszą właśnie o 1 GB RAM'u, a w innych miejscach, że W10M dostanie każdy telefon, który ma co najmniej 8GB wbudowanej pamięci (nikt nie wspomina tam o pamięci RAM)?
Morvius pisze: Na 735 testowałem i działał bardzo dobrze.
Jak to wypadało w porównaniu z WP 8.1?
 #829784  autor: kamil1221
 18 paź 2015, 21:54
Testowałem na L520. Między 1 wersją W10M a ostatnio udostępniona jest duża różnica w prędkości działania na L520. Oczywiście, że lepiej mieć 1GB RAMu, co nie zmienia faktu iż system działa.
 #829910  autor: Morvius
 19 paź 2015, 17:01
klimasz pisze:Jak to wypadało w porównaniu z WP 8.1?
Świetnie i bezkonkurencyjnie. W końcu czułem się dopieszczony pod względem systemu. Byłem świadom zagrożenie jakie za sobą niesie wersja testowa i gdyby nie mój błąd pewnie dalej byłbym mega zadowolony.

Klasyczny obserwator wątku.
 #829927  autor: Morvius
 19 paź 2015, 18:05
PingNoMore pisze:Bezkonkurencyjnie do WP 8.1 czy innych systemów?
Bezkonkurencyjnie do starego 8.1. Natomiast czy do innych? Hmm. Dawniej miałem Windowsa i Androida na jednym podium, teraz szala przechyliła się ciut na stronę Windowsa. Każdy z tych systemów jest inny i ciężko wyróżnić za i przeciw, natomiast Microsoft z odsłoną 10 zrobił kawał porządnej roboty. Dla nich wielki za to szacun.

Klasyczny obserwator wątku.
 #830068  autor: kamil1221
 20 paź 2015, 09:46
Ja jako użytkownik całego ekosystemu MS nie wyobrażam sobie innego telefonu niż na WP [W10M]. Pełna integracja hotmail, onedrive, W10. Nie jestem wymagający co do aplikacji i to co jest w sklepie MS w zupełności mi wystarczy. Korzystam z fejsa, messengera, mobiletu, allegro, olx. uwielbiam fotograficzne dodatki MS.
Co do W10M jest postęp względem WP8.1 tego nie da się ukryć. Czekam już na oficjalną wersję, bo jak to na wersję beta nadal pojawiają się błędy. Gdy system uzyska status RTM z chęcią poświecej swoją L930 na tą wersję. Do obecnych "bet" musi wystarczyć L520.
 #830091  autor: Micho
 20 paź 2015, 11:40
Morvius pisze:Nie polecam robić resetu telefonu z poziomu ustawień w telefonie.
Ja robiłem przywracanie do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień i przebiegło bez problemowo.
 #830139  autor: Morvius
 20 paź 2015, 15:13
Micho pisze:Ja robiłem przywracanie do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień i przebiegło bez problemowo.
Niestety ja nie miałem tyle szczęścia. :/

Klasyczny obserwator wątku.
 #830514  autor: Morvius
 21 paź 2015, 22:45
Noe było mi już dane. Byla aktualizacja do zrobienia ale juz z nią mialem problem żeby pobrać. Telefon dalej martwy. Mysle że w przyszłym tygodniu poleci na serwis. Dostanie nowe życie i bedzie grzecznie czekał na aktualizacje do grudnia :-)

Klasyczny obserwator wątku.
 #830543  autor: Morvius
 22 paź 2015, 09:28
Aż tak się nie znam. Mam zainstalowany na laptopie program od Microsoftu, który robił wszystko za mnie wcześniej. Prosił tylko o podłączenie kablem telefonu do jednostki, wykrywał i pytał co chce zrobić. Próbowałem zrobić tak i tym razem niestety dostaje tylko sygnał dźwiękowy o podłączeniu i prawie natychmiast o odłączeniu telefonu. Czy założyć na to osobny temat czy komuś przeszkadza, że o tym tu piszemy?

Klasyczny obserwator wątku.
 #830571  autor: Micho
 22 paź 2015, 12:57
To działa na tej samej zasadzie co wgrywanie romów na Andku. Ja się w to nie bawię. Więcej wyczytasz na forum dedykowanym Windowsowi :)