DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #828046  autor: greenrs
 09 paź 2015, 17:35
Jak wiemy telefony z Windows Phone 8.1 wyposażone są w funkcję Znajdź mój telefon. Sądziłem, że każda próba lokalizacji telefonu (czasem korzystam) używa danych GPS, jednak gdzieś ostatnio przeczytałem, że muszą być w telefonie włączone dane mobilne. Jak wobec tego funkcja ta działa za granicą? Mam w telefonie ustawione nie używaj danych mobilnych w roamingu by nie generować bardzo wysokich kosztów będąc za granicą.
Czy próba lokalizacji telefonu za granicą w takiej sytuacji korzysta z danych gps, czy włącza zdalnie dane mobilne (jednorazowo czy na stałe?) albo nie działa wcale?
Próbowałem znaleźć te informacje na stronie microsoft ale niestety nie udało mi się.
 #828260  autor: ManiacGSM
 11 paź 2015, 10:05
''Próbowałem znaleźć te informacje na stronie microsoft ale niestety nie udało mi się.'' :twisted:

a jak logujesz się na swoje konto na komputerze (bez transmisji danych w telefonie) możesz znaleźć miejsce gdzie ostatnio był ''widziany'' twój telefon?

Czysto teoretycznie ,więc też można by monitorować położenie swojego telefonu poza naszym krajem. -przynajmniej ja tak to widzę.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #828267  autor: greenrs
 11 paź 2015, 11:08
ManiacGSM pisze: a jak logujesz się na swoje konto na komputerze (bez transmisji danych w telefonie) możesz znaleźć miejsce gdzie ostatnio był ''widziany'' twój telefon?
No właśnie nie mogę.
ManiacGSM pisze: Czysto teoretycznie ,więc też można by monitorować położenie swojego telefonu poza naszym krajem. -przynajmniej ja tak to widzę.
Jednak nie. Skoro nawigacja działa bez problemu to nie rozumiem dlaczego w przypadku braku dostępu do danych mobilnych funkcja nie posiłkuje się danymi GPS?
 #828270  autor: kamil1221
 11 paź 2015, 11:17
Gdyż dane o położeniu telefonu są przekazywane na serwer przez Internet a nie GPS. Sprawa jest oczywista. Telefon musi w jakiś sposób być połączony z siecią (czy to mobilnie, czy przez wifi).
 #828279  autor: ManiacGSM
 11 paź 2015, 12:05
Może być jak mówi kamil1221 - o czym w ogóle nie pomyślałem a chyba może być logiczne. Po prostu jak sam sprawdzałem na swoim koncie na komputerze po zalogowaniu na hotmail pokazywało mi gdzie jest moj htc i 530-ka , a niestety nie przyszło mi do głowy że wcześniej gdy surfowałem w internecie na telefonie ,czy to jednym, czy drugim to będąc ''on-line'' po prostu najzwyczajniej w świecie ostatnia pozycja tychże telefonów została zaktualizowana.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #828321  autor: kamil1221
 11 paź 2015, 15:23
WP ma o tyle fajną funkcję, że nawet jeśli GPS jest wyłączony na telefonie, to co jakiś czas telefon sam na chwilę go aktywuje w celu przesłania informacji na serwer do "znajdź mój telefon".