Strona 1 z 1

Problem z pobieraniem aktualizacji aplikacji

Post:21 cze 2015, 11:37
autor: knopers
Cześć.
Od jakiegoś czasu mam problem podczas aktualizacji aplikacji. Chodzi o to, że podczas pobierania aktualizacji nie mogę ich pobrać przez 3g/lte tylko system wymusza pobieranie przez wifi. Przy pobieranej aktualizacji pojawia się tekst "Pending download-User Data plan over limit". Dokładnie wygląda to tak jak na screenie niżej. Szukałem rozwiązania tego problemu, ale nic nie znalazłem. Gdzieś w ustawieniach trzeba coś zmienić, żeby pobierać mało ważące aplikacje normalnie przez transfer?
Obrazek

Re: Problem z pobieraniem aktualizacji aplikacji

Post:21 cze 2015, 12:07
autor: Tint123
Nie ustawiłeś przypadkiem limitu transferu w czujniku danych?

Re: Problem z pobieraniem aktualizacji aplikacji

Post:21 cze 2015, 12:11
autor: knopers
Limit transferu mam, ale zostało mi jeszcze 1 gb do końca miesiąca. Też patrzyłem na to wcześniej, ale aplikacja ważąca parę mb nie będzie zblokowana jak zostało dużo więcej transferu.
Mam ten problem od miesiąca, może dwóch. Wcześniej normalnie działało i mogłem korzystać z paczki danych również do aktualizacji.

Re: Problem z pobieraniem aktualizacji aplikacji

Post:21 cze 2015, 12:40
autor: Tint123
W jakiej sieci używasz tego telefonu? Jest jeszcze taka opcja w czujniku danych "ogranicz dane w tle podczas roamingu". Jezeli będziesz w roamingu (nawet krajowym) to taki problem także może występować.

Re: Problem z pobieraniem aktualizacji aplikacji

Post:21 cze 2015, 12:53
autor: knopers
Roaming odpada bo to sieć orange, a więc o żadnym roamingu nie ma mowy.
Ale problem (po części dzięki Tobie bo mnie naprowadziłeś) rozwiązany. Miałem zaznaczoną opcję "Ogranicz dane w tle" i wybrane 'zawsze'. Zmieniłem na 'gdy kończy się limit', od razu pobrało aktualizację i od razu też zaczęły przychodzić powiadomienia meilowe ;)
Dopisałem w pierwszym poście kilka słów po angielsku, które były wyświetlane jak nie mogło pobrać danych przez sieć, żeby było dla potomnych ;)