DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #784927  autor: muszyniank
 15 lut 2015, 13:48
Mam dylemat pomiędzy WP i Andkiem, więc chciałem się poradzić użytkowników WP. słyszałem, że jest on strasznie ubogi w aplikacje. Wiecie może, czy dostępne za darmo i dobrze, płynnie działające są:

-jak dojadę,

-jakiś czytnik pdf, doc, xls,

-opera mini,

-latarka (ta, która świeci LED aparatu),

-dobry budzik podobny do SleepAsAndroid,

-klient pocztowy, który może odbierać poczte z gmaila,

-youtube albo coś, co pozwala oglądać filmy z YT,

-Google Translate albo coś podobnego?
 #784985  autor: Xy
 15 lut 2015, 17:03
muszyniank pisze:słyszałem, że jest on strasznie ubogi w aplikacje
Dobrze słyszałeś.


Z aplikacji, które wymieniłeś są:
- JakDojadę (mocno kulawa i niedorobiona ale jest)
- czytnik pdf, doc, xls jest jako pakiet Office. Do Pdf jest Adobe. Nawet działa...
- Opery nie ma (IE to jakaś pomyłka, UC Browser jest lepszy ale nie tak fajny jak Opera)
- latarka jest (i z 10.000 jej klonów)
- budzik masz w systemie i zapomnij, że sobie doinstalujesz jakiś inny
- klient poczty - nie wiem, nie korzystam. W Androidzie miałem od razu do Gmaila i było super.
- masz jakieś podróbki klienta YT. MetroTube i inne. Niby fajne ale są niedociągnięcia. Z braku laku oglądam YT przez stronę.
- są jakieś tłumacze ale ile to warte nie wiem. Z tego co widziałem to do Google Translate nie dorównuje.

Zaloguj się na stronie Sklepu Windows, zobacz co jest, czy Ci pasuje i jak wygląda. Pamiętaj tylko, że system jest prosty i pozwala na bardzo niewiele. Ale dla ludzi niewymagających, którzy korzystają ze smartfonu w zakresie podstawowym wystarcza.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #784992  autor: kamil1221
 15 lut 2015, 17:33
-jak dojadę, :arrow: masz darmową nawigację od Nokii
-jakiś czytnik pdf, doc, xls, :arrow: wbudowany pakiet office + PDF Reader
-opera mini, :arrow: jest w wersji beta, jednak lepszej i wygodniejszej przeglądarki niż IE nie ma
-latarka (ta, która świeci LED aparatu), :arrow: znajdzie się i to nie jedna
-dobry budzik podobny do SleepAsAndroid, :arrow: a jakiej funkcji w budziku potrzebujesz ?
-klient pocztowy, który może odbierać poczte z gmaila, :arrow: wbudowany klient poczty obsługuje min. gmaila
-youtube albo coś, co pozwala oglądać filmy z YT, :arrow: osobiście używam myTube
-Google Translate albo coś podobnego? :arrow: aplikacja Translator do MS
 #785005  autor: muszyniank
 15 lut 2015, 19:15
kamil1221 pisze:-jak dojadę, :arrow: masz darmową nawigację od Nokii
Albo ja nie wiem o tym, że nawigacja nokii ma takie opcje jak jakdojade albo nie wiesz do czego służy jakdojade

W budziku potrzebuje możliwości ustawienia kilku, z powtarzalnością, możliwości ustawienia sobie dowolnego dźwięku wgranego na telefon, captcha, ustewienia długości i ilości drzemek
 #785010  autor: Xavi
 15 lut 2015, 20:12
Jest wszystko tak jak kamil napisał nic dodać nic ująć. Jak dojadę działa ok, jest transportoid. IE śmiga że miło żadnej opery nie potrzeba. Co do budzika to nawet nie wiedziałem że można mieć takie wymagania chociaż nie mam pojęcia co to jest captcha w budziku?
 #785013  autor: kamil1221
 15 lut 2015, 20:39
W pakiecie nawigacyjnym Nokii jest również aplikacja "Here Transit".
Co do budzika jest wszystko w fabrycznej aplikacji po za ilością drzemek i "captcha" (w sumie nawet nie wiem co to za funkcja).
 #785038  autor: bazooka
 15 lut 2015, 22:16
"Windowsowcy mobilni" nie zrozumieją tego, że zawsze gdy coś jest narzucone, mimo że działa, ale jednak nie ma alternatywy - to to nie jest to samo.
Miałem tak samo gdy używałem Symbiana, a Android miał swój boom... tłumaczyłem sobie, "mam coś bardzo podobnego przecież", "nie potrzeba mi", ale gdy przyszła pora na zmianę smartfona o niczym innym nie mogłem myśleć, tylko o Andku... :)
 #785074  autor: Xy
 16 lut 2015, 07:18
sebusy pisze:"Windowsowcy mobilni" nie zrozumieją tego, że zawsze gdy coś jest narzucone, mimo że działa, ale jednak nie ma alternatywy - to to nie jest to samo.
O to to. Sedno sprawy. Brak alternatywy - jedna z ważniejszych bolączek WP. Mam alarm ale chcę inny. Mam klawiaturę ale wolałbym inną. Tak samo z klientem poczty, grajkiem muzyki, video i innymi... A alternatywa w postaci dwóch zamienników to nie alternatywa.

sebusy pisze:Miałem tak samo gdy używałem Symbiana, a Android miał swój boom... tłumaczyłem sobie, "mam coś bardzo podobnego przecież", "nie potrzeba mi", ale gdy przyszła pora na zmianę smartfona o niczym innym nie mogłem myśleć, tylko o Andku...
No ja także przeszedłem z Symbiana na Andrzeja. Ten także robił niezłe jaja. Czasami z powodu chyba braku pamięci nie dało się włączyć aparatu, nie można było ustawić motywu, ustawienia były dość mało logicznie rozmieszczone ale bądź co bądź z telefonu korzystało się przyjemnie. Za to przejście na Androida to był mega skok do przodu. Czego zdecydowanie nie mogę powiedzieć o przejściu na WP ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #785077  autor: greenrs
 16 lut 2015, 08:48
Xy pisze:No ja także przeszedłem z Symbiana na Andrzeja. Ten także robił niezłe jaja. Czasami z powodu chyba braku pamięci nie dało się włączyć aparatu, nie można było ustawić motywu, ustawienia były dość mało logicznie rozmieszczone ale bądź co bądź z telefonu korzystało się przyjemnie. Za to przejście na Androida to był mega skok do przodu. Czego zdecydowanie nie mogę powiedzieć o przejściu na WP ;-)
Każdy ma swoje priorytety i upodobania. U mnie było nieco inaczej. Też przesiadłem się z Symbiana na Androida. Wytrzymałem rok, po którym z ulgą wróciłem do Symbiana (korzystam do dziś). Obiecałem sobie, że nigdy więcej :!: :-)
muszyniank pisze: W budziku potrzebuje możliwości ustawienia kilku, z powtarzalnością, możliwości ustawienia sobie dowolnego dźwięku wgranego na telefon, captcha, ustewienia długości i ilości drzemek
Czego to ludzie nie wymyślą :?: :shock: A śniadania nie może robić :?: Dla mnie budzik to budzik. Czym prostszy tym lepszy. Przynajmniej wiem, że mnie obudzi :)
 #785163  autor: bazooka
 16 lut 2015, 17:58
greenrs pisze:Też przesiadłem się z Symbiana na Androida. Wytrzymałem rok, po którym z ulgą wróciłem do Symbiana (korzystam do dziś). Obiecałem sobie, że nigdy więcej
Może i to nie miejsce na to, ale chciałbym znać szczegółowe powody takiego odczucia...

Mój budzik, czyta mi prognozę pogody jak się obudzę :) (oczywiście można ustawić jakikolwiek inny tekst lub załączenie radia) - mam ustawione by robił to dopiero po x sekundach przez co gdy nie chcę tego słyszeć w tym czasie wystarczy że wyłączę. Drzemki regulowane co do sekundy... jeśli więc piszemy tu o takich zaawansowanych budzikach to piszcie "windowsowcy" czy można taki konkretny dorwać i w ilu można przebierać? :-D
 #785167  autor: muszyniank
 16 lut 2015, 18:44
Czego to ludzie nie wymyślą :?: :shock: A śniadania nie może robić :?: Dla mnie budzik to budzik. Czym prostszy tym lepszy. Przynajmniej wiem, że mnie obudzi :)
No widzisz, a ja korzystam z bardzo fajnych funkcji. Skoro mam możliwość, to korzystam.