DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

• Strona 10 z 15
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
 #800538  autor: Xy
 07 maja 2015, 18:24
stypulkovski pisze:Xy, no offense - ale mam wrażenie, że prowadzisz krucjatę anty-WP. To twoje święte prawo - jesteśmy wszak na forum - jednak kiedyś tak narzekałeś na poglądy innego użytkownika (kto wie ten wie, bez nicków). Ty robisz to samo, ale w drugą stronę. Tylko dlatego jakoś jestem tym zdziwiony, nic osobistego. Odradzasz WP każdemu, kto ma dylemat między nim dla Andro,
Bo miałem (i mam nadal) telefon z najaktualniejszym WP. Zawsze podkreślałem, że moje opinie są subiektywne i daleko im do obiektywnych. Tak, nie jest tajemnicą, że Windows Phone mi nie pasuje, nie lubię tego systemu, a kupno Lumii było błędem. To, że dalej z niej korzystam nie oznacza, że mi się odmieniło i polubiłem Windowsa w telefonach. Po prostu muszę mieć drugi telefon na kartę SIM z numerem do ogłoszeń aby nie podawać mojego normalnego numeru.
Jednak moja niechęć do WP nie jest równoznaczna z miłością do Androida. Ja tylko piszę, że Android jest po prostu lepszy. A czemu jest lepszy? Z mojego, w dalszym ciągu, subiektywnego punktu widzenia ma więcej potrzebnych mi aplikacji. Chociażby QuickPic i edytory do zdjęć. Kilka odtwarzaczy muzycznych i inne. W Andro mam po prostu wybór. Nie pasuje mi jeden program, biorę inny z tej kategorii, nie jestem skazany na jeden jak w WP. Aby się nie rozpisywać nadmienię, że GUI ma także duże znaczenie. Wolę ikony i ładną tapetę oraz przewijane pulpity niż kwadraty i mało widoczna tapeta na nich (lub kwadrat, zależnie od programu ma swój odgórnie ustalony kolor). Zaś Android także ma wady i to niektóre całkiem całkiem. Jak zamulanie na starszych słabszych telefonach.

A offtopując powiedzcie mi, posiadacze WP 8.1. Czy wybierając program z listy aplikacji po literach macie do wyboru literę "V"? Bo zauważyłem, że u mnie nie ma. Mam wybrakowaną Lumię? ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ Sony Ericsson K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ Sony Ericsson K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ ???
 #800591  autor: babeo
 07 maja 2015, 21:26
A ja żałuję, że nigdy nie spróbowałem WP, ale już za późno.
Za bardzo andek mnie ogarnął i jestem już za stary na zmiany.
Poza tym nie wyobrażam sobie już życia bez S5 (dzięki Telepolis).
Tak więc, może i WP jest fajny, inny, ale jednak wszedł za późno i przez to dla mnie się nie liczy.

PS przypuszczam, że nie jestem jedyny.
 #800773  autor: cesarz
 08 maja 2015, 17:16
Xy Też nie mam w nowej Lumi 640 V . Aplikacje na pierwszą literę V zapisują się pod U .

CNN
 #802079  autor: znawca
 17 maja 2015, 15:55
Teraz jest już zdecydowanie za późno na WP... jak patrzę na zmiany wprowadzane w 10tce to tylko krew mnie zalewa... wersja 8 chyba pozostanie najlepsza.

.
10 lat iPhone - 10 lat na Telepolis
.
 #806993  autor: samel1990
 17 cze 2015, 19:06
W czym on jest gorszy od androida bo tego nie rozumie ? ze nie ma aplikacji albo są słabe aplikacje ja tego nie zauważyłem albo ze android jest popularny i co z tego ?
 #807001  autor: Morvius
 17 cze 2015, 19:31
W niczym nie jest gorszy. To że jest takim okrzyknięty to sprawka baranów co mają z nim doświadczenie na poziomie Windows 7 bądź tyle co w Saturnie na półce. Korzystam na co dzień z lumi 735 na Windowsie 8.1 oraz samsungu s5 z androidem 5. Mam naoczne porównanie z obu systemów na co dzień i nikt mi nie wmówi, że Windows to zło. Nie przejmuj się hejtem w kierunku tej platformy. To jakieś nieporozumienie. Dodam że funkcjonalność ostatnio bardzo się upodobniła do tej z platformy androida, trochę wizualnie inaczej to wygląda ale jak dla mnie jest to jasne czyste i klarowne.

Klasyczny obserwator wątku.
 #807002  autor: Morvius
 17 cze 2015, 19:33
Zresztą zobacz mój podpis pod komentarzami :-) mam z tym doświadczenie a moje opinie mogę spokojnie poprzeć na codziennym użytkowaniu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #807019  autor: Micho
 17 cze 2015, 21:08
A ja po miesiącu używania Lumi 640 muszę przyznać, że tak jak obawiałem się kafeleczków tak teraz bardziej mi to odpowiada i podoba się bardziej jak pulpity Androida.
 #807025  autor: Artur051
 17 cze 2015, 21:39
Dla mnie osobiście WP zacznie się liczyć jeśli... zostaną na nim udostępnione aplikacje i usługi Google'a. Bez nich funkcjonalność tego sprzętu to "wypasiony feature-phone". Owszem są zamienniki - sam się przeniosłem już z gmail na outlook.com. Korzystam z usług Google i MS, ale gdy ktoś już wejdzie w ekosystem usług Google'a to nie widzi sensu w WP.

Weźmy na przykład usługi chmurowe - ta od MS jest fajna, za free ma się 30GB. Plus tej chmury taki że kopie zapasowe zdjęć są oryginalnego rozmiaru kopiowane po zrobieniu zdjęcia, a w chmurze google'a w zdjęciach - mimo nieznacznej kompresji nie ma ograniczenia. Wygrywa dla mnie rozwiązanie Google'a choć używam obu chmur :).

W WP niestety nie mógłbym korzystać z tej drugiej.
 #807113  autor: kamil1221
 18 cze 2015, 12:39
@Artur051
Winę za to że aplikacji Googla nie ma na WP ponosi samo Google. Ja np. zrezygnowałem z usług guugla. Jak tylko mogę staram się używać nawet Binga zamiast wyszukiwarki na G. Osobiście mnie tych usług nie brakuje.
 #807126  autor: Tint123
 18 cze 2015, 13:22
@kamil1221
Trzeba zaznaczyć także, że MS "wyciągnął rękę" do Google i udostępnił swoje aplikacje na Androidzie. Póki co Google nie zdecydowało się na podobny ruch i szczerze wątpię, aby w najbliższym czasie coś się zmieniło.
  • Strona 10 z 15
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10