DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

 #761688  autor: Xy
 09 lis 2014, 17:51
pawcio1978 pisze:niestety. ale OS typu Windows /Android stworzony zostal przez debili
A wielu uzyszkodnikow daje sie nabrac na chlam
Możesz rozwinąć? Bo nie łapię Twojego toku myślenia...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #761699  autor: Darius64
 09 lis 2014, 18:48
Posiadam ,używam Htc 8s,nie jest to fon wysokich lotów i klasy ale w swojej grupie,klasie cenowej bije nie jednego androida pod wieloma względami (nie mylić z olewaniem przez Htc swoich klientów).Wyświetlacz jak na taki fon ok,wykonanie ,obudowa na wielki plus na minus brak samodzielnej wymiany baterii,kiepskie foto, dźwięk też dobry bijący wszystkie Lumie bez wyjątku od najtańszej do najdroższej.Wady są oczywiście i jeśli ktoś pisze że Wp8,8.1 to ideał to jest w błędzie.Nie będę wymieniał co jest i co powinno być bo znawcy tematu wiedzą o co chodzi ale nie wszystkim potrzeba wielkich możliwości personalizacji i innych pierdół.Aplikacje są, mniej od andka ale zawsze coś dla siebie się znajdzie,jednak niektóre odpowiedniki androida są okrojone lub nie działają tak jak potrzeba,ja akurat nie potrzebuję zbyt wielu programów więc aż takiej wielkiej tragedii to nie ma.Podsumowując- dobra optymalizacja systemu działająca płynnie nawet na prostych tanich klamotach.Czy zostanę przy Wp -nie wiem (nigdy nie mów nigdy),trochę kusi mnie BB może kiedyś spróbuje.Jeśli ktoś pisze że nie działają mu mms lub BT to niech czyta porady na forum tak długo aż zrozumie bo z tym nie ma żadnych problemów.Mam starego c905 od SE i na różne weekendowe wypady zawsze go ze sobą biorę.

 #763803  autor: nemo2009
 18 lis 2014, 10:10
Micho pisze: Wysłany: 2014-10-31, 17:16     
A powiedzcie mi, czy w WP też są takie chore jazdy że coś się w tle samo uruchamia i żre baterię?
Można wyłączać ręcznie aplikacje działające w tle i w ten sposób oszczędzamy zużycie baterii.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #764874  autor: Xy
 24 lis 2014, 11:50
Kolejna roślinność czyli kwiatki na mobilnym Windowsie:

- "wznawianie" pojawia się coraz częściej. A gdy dodatkowo zablokuję ekran na uruchomionym filmiku na YouTube (na UC Browser) to po odblokowaniu telefonu nie mam dźwięku. Mimo wcześniejszego ustawienia głośności dzwonka na 7/10 i aplikacji na 19/30 telefon nie wydaje żadnych odgłosów zarówno w grach, filmach, dzwonku telefonu jak i budziku. Jest całkowicie cichy. Pomaga restart.
- Chcąc ustawić pogodę na ekranie podglądu (funkcja Glance Screen) jestem zmuszony ustawić także tapetę "Pogoda Bing" na Ekranie Blokady. Niby nic ale jednak uciążliwe, że nie można mieć tapety takiej jaką ja chcę. Tylko tradycyjnie Microsoft wie ode mnie lepiej co jest dobre, słuszne i wygodne. To jest, powiedzmy, taki mały minusik ;-)
- Zdarza się całkowite zawieszenie telefonu w losowo wybranym momencie (np. odblokowanie ekranu, pisanie smsa, oglądanie zdjęć, przypinanie kafelka do ekranu głównego) i samoistne restartowanie telefonu. Programiści z Redmond cały czas kopiują Androida. Najpierw wysuwana belka, teraz restarty - zupełnie jak w Xperii Tipo ;-) Telefon jak i aplikacje aktualizowane na bieżąco.
-W dalszym ciągu telefonowi zdarza się zgubić zasięg niezależnie od miejsca. Po przełączeniu szybkości maksymalnej transmisji danych z LTE na 3G problem występuje rzadziej ale jednak w dalszym ciągu nie został wyeliminowany.
Na plus zaliczę fakt, że gdy telefon jest całkowicie nieużywany (jedynie czasami machanie nad nim celem zobaczenia godziny i daty) to jest szansa, że pociągnie ja jednym ładowaniu nawet trzy dni.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #764915  autor: Micho
 24 lis 2014, 14:45
Ja jakiś czas temu stwierdziłem, że Andek mi się znudził i następny telefon będzie z WP. Oczywiście Nokia. I prawdę mówiąc, z każdym dniem jestem co raz bardziej sceptycznie do tego nastawiony. Może nie tyle z powodu samego systemu bo nie jestem wymagającym użytkownikiem i wodotrysków i 200 latarek nie potrzebuję ale coś te poprawki MS nie wychodzą za dobrze. Idą w dobrym kierunku ale odnoszę wrażenie, że MS robi to trochę na siłę, jakby sami stracili wiarę w sukces systemu.

Ale głównym powodem mojego zniechęcenia jest to co czytam o telefonach Noki. Usterka goni usterkę. Żeby flagowa L930 miała tyle niedoróbek?
 #764944  autor: Xy
 24 lis 2014, 16:18
Wiedzą, że ich system jest tak niszowy, że nikt nie zawraca sobie nim głowy. Sam Microsoft aktualizuje pakiet Office dla iOS i Androida natomiast swój własny system pozostawia jak niechciane dziecko. I chyba sobie zdają sprawę, ludzie oczekują czegoś więcej niż tylko szybkiego i nie wieszającego się systemu (który po aktualizacji do 8.1 nie jest już szybki i się wiesza). Bo jak ma być prosty telefon to coś bez systemu. Jak już jest system to niech użytkownikowi na coś pozwoli.
Jak tak patrzę na Windows Phone to od razu przychodzi mi na myśl powiedzenie: "Góra urodziła mysz".
Co do 200 latarek to w Sklepie Windows też jest cała masa programów nikomu do niczego nie potrzebnych.
Gdyby tak był wybór: Lumia 930 z Windowsem lub Lumia 930 z Androidem. Sfera marzeń... ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #770419  autor: Xy
 15 gru 2014, 12:54
Z dnia na dzień zdechło mi gniazdo USB. Nie reaguje na żadną ładowarkę ani na podpinanie pod komputer dowolnym kablem. Ruszanie wtyczką w gnieździe także nie pomaga.
Po świętach leci na naprawę gwarancyjną. Oby jakoś wytrzymać do lutego...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #774707  autor: MarcinK
 02 sty 2015, 14:11
jako, że swoją Lumię 1320 mam już jakiś czas to tez podzielę się doświadczeniami
na Lumię przesiadłem się z Samsunga Galaxy S3 LTE. Znajomi pukali sie w czoło mówiąc masz dobry telefon po co na dziadostwo windowsa zamieniasz.
Po czasie mogę powiedzieć, że do androida raczej nie wrócę. W lumii podoba mi się:
1. płynność działania systemu
2. kafelki okazały się być bardzo ergonomiczne
3. mam wszystkie POTRZEBNE aplikacje tj. pogoda, aplikacje OBD, i dobry pakiet office

co mi się nie podoba?
1. filmy - odtwarzanie tylko mp4 albo wmv
2. brak darmowego real racing ale to nie jest rzecz esencjonalna
 #774834  autor: Xy
 02 sty 2015, 21:23
MarcinK pisze:1. płynność działania systemu
Lumia 820 pretenduje do telefonu z wyższej półki lecz niestety nie mogę powiedzieć, że system jest płynny, W każdym razie zauważalnie zwolnił w porównaniu do czasu gdy wyjąłem aparat z pudełka. To samo tyczy się stabilności.
Oczywiście jest lepiej niż w przypadku jednojajowej Xperii z minimalną ilością RAM, która śednio daje sobie radę z Andkiem 4.0.4.

MarcinK pisze:2. kafelki okazały się być bardzo ergonomiczne
Są bo są. Wyboru nie ma. Mi umiarkowanie pasują. "Żywe Kafelki" natomiast są żywe jak się je dotknie czy uruchomi apkę kryjącą się pod nimi (Bateria i Moje Auto są mało żywe-) ).
Ale jak działają to są nawet fajne.

MarcinK pisze:3. mam wszystkie POTRZEBNE aplikacje tj. pogoda, aplikacje OBD, i dobry pakiet office
Ja także ;-) A te inne potrzebne mam na drugim telefonie ;-)

MarcinK pisze:1. filmy - odtwarzanie tylko mp4 albo wmv
Brakuje mi takiego MoBo Playera jak w Andku, żeby ładnie ruszał napisy srt.


Grę mam jedną (Asph8:Airb) i więcej nie chcę. Gry mnie jakoś mało bawią. Angry Birdsy przeszedłem w jeden dzień i usunąłem ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #774907  autor: MarcinK
 03 sty 2015, 09:10
ad1. u mnie telefon nie zwolnił, dalej jest tak samo płynny. Zestabilnością również nie mam problemu, system nie wymaga reboot'ow ( jak moj android 4.3 na SGS 3 lte ). Zeby było ciekawiej, Żonie też kupiłem smarta z WP, lumię 520. i tam pomimo 512MB RAM tez nie ma z tym problemu ( wiadomo ze pewne aplikacje ładują się dłużej ) i Żona jest zadowolona.

ad2. no tak, są bo są, ale moim zdaniem są znacznie lepszym rozwiązaniem niż ikonki i tysiące wirtualnych pulpitów, to co potrzebuję mam zawsze pod ręką.

ad3. W sklepie wp znalazłem to co potrzebuję. no i mam to szczęście, że nie musze miec 2 telefonów :)

ad4. to jest własnie wada i systemu i sklepu, brak dobrej aplikacji do filmów no i to ograniczenie do mp4 i wmv :/
 #775066  autor: DanielR
 03 sty 2015, 17:11
Po raz kolejny potwierdza się, że wszystko zależy od sposobu użytkowania. Tylko co do poruszonej kwestii "kafelek".
Mnie np. bardziej (znacznie) bardziej odpowiada możliwość skonfigurowania pod siebie kilku niezależnych pulpitów. Gdzie na każdym z nich mam konkretne, sprofilowane aplikacje.
Nie urządza mnie jeden wielki pulpit z kafelkami, gdzie wszystkie aplikacje migają mi przed oczyma wciąż informując o jakichś zdarzeniach. To jak dla mnie za dużo rozpraszających treści, docierających jednocześnie do oczu "na jedno spojrzenie".
A tak mam na pulpicie tylko te aplikacje, które aktualnie mnie interesują i tylko na nich się w danym momencie skupiam, koncentruję.
Dlatego też tzw. "żywe kafelki", w ogóle kafelki w WP jakoś mnie do końca nie przekonują.

Choć tak swoją drogą przyznaje, że w WP jest to "coś" co mnie pociąga, lecz nie na tyle, by zrezygnować z Androida. Może gdyby wprowadzono możliwość rozmieszczenia kafli wg. upodobań użytkownika na kilku pulpitach, tak jak w andku...?

Albo ostania "nowość", czyli ustawianie tapety pod kafelki. Niby ciekawy "ficzer". Bardzo efektowny, ale nie efektywny. Może i przez pierwsze dni zabawy fajnie to wygląda. Jednak na dłuższą metę chciałbym mieć przejrzysty, czytelny ekran. A moim zdaniem dodatkowa tapeta zawierająca sporo szczegółów, nałożona na (niektóre co też nie za ciekawie wygląda) kafelki, znacznie tę czytelność zmniejsza.
Tak wiem, to jedynie opcja. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #775256  autor: Xy
 04 sty 2015, 12:53
DanielR pisze:Mnie np. bardziej (znacznie) bardziej odpowiada możliwość skonfigurowania pod siebie kilku niezależnych pulpitów. Gdzie na każdym z nich mam konkretne, sprofilowane aplikacje.
Nie urządza mnie jeden wielki pulpit z kafelkami, gdzie wszystkie aplikacje migają mi przed oczyma wciąż informując o jakichś zdarzeniach. To jak dla mnie za dużo rozpraszających treści, docierających jednocześnie do oczu "na jedno spojrzenie".
A tak mam na pulpicie tylko te aplikacje, które aktualnie mnie interesują i tylko na nich się w danym momencie skupiam, koncentruję.
Ja tak mam w Xperii. Jeden pulpit to są aplikacje związane ze zdjęciami (przeglądarka, edytor, aplikacje do zdjęć), drugi pulpit to aplikacje internetowe (bank, operator, itp), kolejne to muzyka (odtwarzacz, korektor...), ostatni to wszelkie zbiorcze aplikacje częściej używane (Sklep, Stats, AirDroid,Ustawienia + pogoda jako widżet).
W Windows niby są foldery ale absolutnie to nie jest to, co osobne pulpity w Androidzie. Grupowanie kwadratów? Też nie jest to to, czego oczekuję. Może w WP nie jest to chaos ale jednak jest o wiele mniej czytelne niż w And.
Ruchome Kafelki byłyby fajne gdyby faktycznie działały w praktyce tak samo, jak w teorii. A tak nie jest.

DanielR pisze:Może gdyby wprowadzono możliwość rozmieszczenia kafli wg. upodobań użytkownika na kilku pulpitach, tak jak w andku...?
Nie da rady. Przecież musi być gdzieś lista aplikacji, która jest po przesunięciu ekranu ;-)

DanielR pisze:Albo ostania "nowość", czyli ustawianie tapety pod kafelki. Niby ciekawy "ficzer". Bardzo efektowny, ale nie efektywny. Może i przez pierwsze dni zabawy fajnie to wygląda. Jednak na dłuższą metę chciałbym mieć przejrzysty, czytelny ekran. A moim zdaniem dodatkowa tapeta zawierająca sporo szczegółów, nałożona na (niektóre co też nie za ciekawie wygląda) kafelki, znacznie tę czytelność zmniejsza.
Posłuchali użytkowników, chcieli dobrze ale im nie wyszło. Tapeta spoko ale tak jak mówisz, bardziej "zaawansowana" czyli skomplikowana i bogata graficznie sprawia, że kafelki i elementy zawarte w nich stają się nieczytelne. I szkoda, że tapeta jest tylko pod kafelkami, a między nimi dalej czarne lub białe przestrzenie. Niby szczegół, ale...
Bo czasy, że coś jest albo ładne albo funkcjonalne już dawno minęły.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2015, 12:59 przez Xy, łącznie zmieniany 1 raz.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #775257  autor: Xy
 04 sty 2015, 12:57
Czy tak będzie wyglądał Windows Phone 10?
https://wpworld.pl/39148/czy-tak-bedzie ... -phone-10/

To jest zapewne jakiś koncept ale koncept czasami pokrywa się z tym, co finalnie zobaczymy.
Tutaj znów takie same kafle, taka sama lista aplikacji, takie same ikony baterii, zasięgu. Czy to jedynie jakaś sucha nakładka imitująca przypuszczalny wygląd WP10? Jeżeli tak to zachodzę w głowę nad sensem artykułu. Jeżeli nie to doprawdy nie widzę dalszej przyszłości Windowsa w telefonach.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #775441  autor: Xy
 05 sty 2015, 09:10
hdfunpack pisze:A ja chyba bym wziął WP gdyby dali tą obsługę aplikacji z androida.
Było to już dyskutowane. Po co komuś windowsowy otwieracz apek z Androida, jeżeli może mieć pełnowartościowy telefon z Androidem? Gdyby tak było Windows padłby w mgnieniu oka.

hdfunpack pisze:Choć wiadomo - i to można spieprzyć.
W przypadku działu telefonów w Microsofcie - tak...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #775653  autor: MarcinK
 05 sty 2015, 19:04
Xy pisze:Było to już dyskutowane. Po co komuś windowsowy otwieracz apek z Androida, jeżeli może mieć pełnowartościowy telefon z Androidem? Gdyby tak było Windows padłby w mgnieniu oka.
tu masz racje, i z tego powodu uważam, ze MS tego nie zrobi :)

Xy, masz pfd w lumii?
 #775657  autor: Xy
 05 sty 2015, 19:42
MarcinK pisze:Xy, masz pfd w lumii?
Nie mam. Wszystko jest tak jak Pan Bóg przykazał.
Miałem się w to bawić ale ludzie narzekali, że stabilność poleciała i generalnie nie jest tak fajnie z PfD. A mi to do szczęścia potrzebne nie jest.
Denim może niebawem się ukaże na 820 skażone operatorami ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #775798  autor: MarcinK
 06 sty 2015, 11:08
tez miałem obawy, ale na tą chwilę mogę program pfd okreslić samymi superlatywami :)
co do Denim i naszych operatorów, to szkoda gadac :D
 #776582  autor: znawca
 09 sty 2015, 11:34
Po przesiadce na iOS stwierdzam, że WP był dużo lepiej przystosowany do obsługi jedną ręką. Interfejs iPhone sprawdza się na mniejszych ekranach, ale przy 4.7 cala trzeba na nowo uczyć się "poprawnie trzymać telefon" - na Lumii na pewno nie miałbym takiego problemu :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #776592  autor: Xy
 09 sty 2015, 12:21
Wybieranie ikonek, przeglądanie zdjęć i dzwonienie. To da się robić jedną ręką na mojej Lumii. Ale cokolwiek ponad to wymaga już obu rąk.
Z drugiej strony żadnego telefonu nie da się w pełno obsłużyć jedną rączką ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
  • Strona 1 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11