DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 9 z 11
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 #828133  autor: lodyga
 10 paź 2015, 10:57
OD roku jestem posiadaczką WP, każdy mi odradzał i dalej ze mnie cisną. Wiem że nigdy nie powrócę do mulącego Androida, tego z niższej półki jak i wyższej. Ostatnio mój facet kupił sobie telefon z andkiem i jadąc do domu bawiłam nim się przez chwilę ( tym telefonem ;) ) mało nie wywaliłam tego dziadostwa przez okno. Same ikonki doprowadzały mnie do szału....
 #828136  autor: Xavi
 10 paź 2015, 11:06
Brawo ja mam to samo. Aktualnie korzystam co prawda z S6 ale tylko dlatego że bardzo mi pasuje płatność telefonem HCe w BZWBK. Uzależniłem się od tego chyba bo już bym wrócił do lumki dawno.
 #828255  autor: ManiacGSM
 11 paź 2015, 09:49
lodyga pisze:OD roku jestem posiadaczką WP, każdy mi odradzał i dalej ze mnie cisną. Wiem że nigdy nie powrócę do mulącego Androida, tego z niższej półki jak i wyższej. Ostatnio mój facet kupił sobie telefon z andkiem i jadąc do domu bawiłam nim się przez chwilę ( tym telefonem ;) ) mało nie wywaliłam tego dziadostwa przez okno. Same ikonki doprowadzały mnie do szału....

Uwierz mi chwilowa fascynacja. Miałem to samo. Gdyby tylko majkro-soft nie olewał swoich użytkowników i miał ostre parcie na ''marketplace''- obecnie sklep mógłby śmiało konkurować nie tylko z androidem ale nawet iOS. I nie wiem skąd to się bierze bo firma która ma tyle kasy mogła by zatrudnić dobrze wyszkolonych w temacie programistów aby zajęli się aplikacjami w sklepie. Oczywiście trzymając się praw autorskich, wystarczy że ''zdublowali by'' apki na WP -te które zazwyczaj są światowymi hitami. I nie mam tu na myśli żeby tylko mydlić oczy -bo im się wydaję ,że jak facebook i ewentualnie angrybirds jest do pobrania to już ludziom nic więcej nie potrzeba. Większość programów to są wieczne wersje beta- lub jednego dnia daną apkę odpalasz ,a za kilka dni już przy próbie włączenia wyskakuje jakiś błąd. -jak dla mnie poracha na maksa.
Teraz się podniecają swoim WP 10 , która też pewnie będzie miała wiecznie mnóstwo błędów jak 8.1
I jeszcze najlepsze wypuścili , lub za jakiś czas będą wypuszczać kolejne telefony w cenie 2000-3000 zł w przeliczeniu na zł. Są nie poważni. Ok, trochę tego szajsu w stanach z półek zniknie bo tam lemingi mają na to kasę-inna stopa życia, której tutaj nie da się przeliczyć. Ale poza oceanem znów nikt nie będzie wiedział co to jest WP.

I to też nie jest tak że skaczę do góry z oklaskami po powrocie na androida-po prostu majkrosoft nie dał mi innego wyjścia.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #828325  autor: lodyga
 11 paź 2015, 16:13
Prędzej wrócę do symbiana niż androida serio. Mam 26lat i telefonu używam do dzwonienia , smsowania, sporadycznie aparat no i czasem facebook.

Nie potrzebuje gier oraz tysiąca odmian latarki....Na początku była nokia 520 no ale za mała, teraz Nokia 635 LTE no wieksza ale też mała. Zastanawiam się na 640 XL ,dobrze że jestem kobietą i noszę torebkę:d

Jeśli miałabym wrócić do androida to na tę chwilę tylko na samsung S6.
JUż prędzej Apple.
 #828420  autor: motov3
 12 paź 2015, 14:03
Windows Phone jak kazdy inny system posiada oczywiscie swoje wady, mimo calej masy zalet. Fakt. Aplikacji w sklepie jest mniej, na szczescie wiekszosc posiada swoje odpowiedniki. Natomiast calkowicie lezy temat launcherow, co jest dla mnie niezrozumiale.
Mnie natomiast po dosc dlugim obcowaniu z WP, zaczyna doskwierac brak mozliwosci ustawienia tapety. Mozna dac tzw przezroczyste kafle, ale to nie to samo. Jak nadchodza swieta, to lubie czasem wrzucic jakis swiateczny motyw itd. Na WP niestety nie bardzo sie da, no moze poza dzwonkiem.
Jesli chodzi o rozczarowanie, to osobiscie z kazdym dniem - coraz bardziej jestem rozczarowany brakiem CORTANY. Juz w 2014 byla zapowiadana w jezyku polskim (wraz z nadejsciem Win 8.1). I nic. Pozniej jakos miala byc w marcu 2015. I co ? I nic. Teraz z kolei mowiono ze zadebiutuje wraz z Windows 10, chociaz w tej chwili juz wiadomo - ze jedynie w kilku jezykach, niestety polskiego wsrod nich brakuje.

Jesli M$ nie popracuje nad designem, to potraci klientow, bo w pewnym momencie kafle zaczynaja sie wizualnei nudzic. Funkcjonalnosci im nie brakuje, ale funkcjonalnosc to niestety nie wszystko w mojej opinii. Idac tym torem ludzie nigdy by nie kupili zadnego kabrioleta, ogromnego SUV-a do miasta czy ultra sportowego samochodu na zwykle drogi.

Jesli usprawnia launchery - czyli nie tylko kafle, ale i pulpity na wzor Androida lub inne rozwiazanie zblizone, ale umozliwiajace ustawienie tapety, Jesli wprowadza w koncu dlugo oczekiwana Cortane w jezyku polskim, i na koniec zadbaja w koncu o design smartfonow (obecnie praktycznie jedynie M$ sie liczy wsrod smartfonow z tym systemem) to bedzie naprawde dobrze, i ludzie beda wymieniac jedne WP na inne WP.

Jesli nie - mysle ze pewna czesc osob (ciezko ocenic jak duza) na pewno przejdzie na Androida.

Obrazek
 #829528  autor: PingNoMore
 17 paź 2015, 15:39
motov3 pisze:Natomiast calkowicie lezy temat launcherow, co jest dla mnie niezrozumiale.Mnie natomiast po dosc dlugim obcowaniu z WP, zaczyna doskwierac brak mozliwosci ustawienia tapety. Mozna dac tzw przezroczyste kafle, ale to nie to samo. Jak nadchodza swieta, to lubie czasem wrzucic jakis swiateczny motyw itd. Na WP niestety nie bardzo sie da, no moze poza dzwonkiem.
Czy takie coś odpowiada?
Obrazek
 #829549  autor: motov3
 17 paź 2015, 17:25
Niestety nie. To tylko półśrodek w postaci przezroczystych kafli. A mnie chodzi o to, zeby powstalo jednak cos na wzor pulpitow, bo to bardziej funkcjonalne. I to zastosowanie tapety tez "cienkie" jesli moge tak powiedziec. Tez probowalem podobnych rozwiazan ale nie jestem zadowolony.

Obrazek
 #829682  autor: Maciej Loret
 18 paź 2015, 14:12
Witam,

pod koniec roku być może będę zmieniał telefon. Interesuje mnie coś używanego w okolicach 1kzł - HTC One M8 lub Samsung Note 3 (lub Note 3 Neo), ale ostatnio pierwszy raz w życiu pobawiłem się telefonem z Windows Phone - Lumią 640, a chwilę w sklepie również Lumią 930. Zainteresowała mnie Lumia 930. Pogodziłbym się z brakiem normalnej nawigacji, niepokoi mnie jej nagrzewanie się (nie gram w wymagające gry, więc może nie było by tak źle?) oraz krótki czas pracy na akumulatorze (da się jakoś spowolnić procesor, aby wydłużyć czas pracy?).
Pytanie na ile można skonfigurować pulpit, by na przykład można było zobaczyć po wybudzeniu telefonu kilka najbliższych zdarzeń w kalendarzu.
Zależy mi na dacie, godzinie, pogodzie, dużym kalendarzu i przyciskach do włączania WiFi,BT,Internecie i wyciszaniu.
Najlepiej gdyby pulpit był maksymalnie zbliżony do tego:
Obrazek

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #832775  autor: JDziuk87
 02 lis 2015, 13:14
kupiłem pierwszy telefon z wp, wcześniej tylko android...
zdecydowanie mniejsza ilość popularniejszych aplikacji + brak wbudowanych takich apek jak menadżer plików to jest duuży minus

wątpie czy skusiłbym się drugi raz na WP
 #832803  autor: wook
 02 lis 2015, 16:05
JDziuk87 pisze: brak wbudowanych takich apek jak menadżer plików
wiele androidowych telefonów też nie ma fabrycznie menadżera plików, a w sklepie jest.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #833447  autor: greenrs
 05 lis 2015, 14:20
Microsoft ma poważny problem z podejściem do swoich użytkowników. Świadczą o tym chociażby ostatnie posunięcia jak np. usunięcie nawigacji Here ze sklepu czy odebranie wszystkim użytkownikom 10 GB w Onedrive od przyszłego roku :evil:
Po takich decyzjach na pewno odejdzie wielu dotychczasowych lub rozmyśli się wielu potencjalnych klientów.
 #833452  autor: kamil1221
 05 lis 2015, 14:39
Z tego co wyczytałem, nawigacja jest tylko tymczasowo usunięta (jakieś błędy aplikacji - być może dostosowanie jej do W10M).

Odnośnie OD - znam osoby, które posiadają ww. tylko ze względu na posiadanie niezbędnego konta MS do pobierania aplikacji ze sklepu, ale sami z tego rozwiązania nie korzystają (więc dla takich osób nie ma to różnicy). Ilu będzie świadomych użytkowników jak ty @greenrs? 1-5%
 #833506  autor: greenrs
 05 lis 2015, 18:29
kamil1221 pisze:Z tego co wyczytałem, nawigacja jest tylko tymczasowo usunięta (jakieś błędy aplikacji - być może dostosowanie jej do W10M).
Trochę dziwne, że naprawa błędów tak ważnej aplikacji jak mapy here trwa już jakiś miesiąc :( W dodatku kuriozalnie zbiegła się czasowo ze sprzedażą ich przez Nokię niemieckim konsorcjum samochodowym. No ale obym nie miał racji.
kamil1221 pisze: Odnośnie OD - znam osoby, które posiadają ww. tylko ze względu na posiadanie niezbędnego konta MS do pobierania aplikacji ze sklepu, ale sami z tego rozwiązania nie korzystają (więc dla takich osób nie ma to różnicy). Ilu będzie świadomych użytkowników jak ty @greenrs? 1-5%
Korzysta chyba każdy kto robi zdjęcia smartfonem. Galeria domyślnie synchronizowana jest z Onedrive, co jest bardzo wygodne. W dowolnym momencie po włączeniu laptopa mam przegląd wykonanych zdjęć bez zbędnych kabelków i straty czasu na ich kopiowanie. Myślę, że smarfonowe zdjęcia robi nieco więcej niż 5% użytkowników :wink:
 #833588  autor: Morvius
 06 lis 2015, 09:24
Aktualnie na 15 GB wolnego miejsca mam zajęte 7GB zdjęciami w chmurze OD. Po nowym roku przestrzeń ma się zmniejszyć do 5gb i co, mam pilnować czy przypadkiem nie zapchałem chmury żeby móc synchronizować galerię dalej? Wchodzić na lapka aby zrzucić na dysk wewnętrzny i usunąć z chmury zwalniając miejsce? Sory ale to nie w tę stronę iść powinno.

Klasyczny obserwator wątku.
 #833595  autor: kamil1221
 06 lis 2015, 09:53
@greenrs
Już nie pamiętam czy domyślnie zdjęcia się wysyłają na OD czy trzeba to ustawić ręcznie. Dla mnie nie stanowi to problemu by po wejść na kompa przenieść pliki z OD do fizycznego dysku, lub przerzuceniu na inną chmurę. 20GB z OD które będzie po nowym roku to i tak dużo jak za darmową przestrzeń.
Osobiście posiadam 2 chmury - ww. i z Orange, gdzie mam chyba z 30GB. Dla mnie to trochę jak burza w szklance wody. No ale jak kto tam woli. Jeśli te 20GB będzie dla mnie za mało wykupię za te 8zł/mies. pakiet 100GB (czy po nowym roku 50GB). Na większe głupoty miesięcznie przewalam takie pieniądze, więc dramatu nie ma - nie zbiednieje.
 #833629  autor: greenrs
 06 lis 2015, 12:26
W pełni zgadzam się z Morviusem
Morvius pisze:...to nie w tę stronę iść powinno.
Kamil nie wiem skąd wziąłeś te 20 GB?
kamil1221 pisze: 20GB z OD które będzie po nowym roku to i tak dużo jak za darmową przestrzeń.
Aktualnie posiadam 30 GB z czego 15 w ramach konta Micfosoft i 15 dla posiadacza Lumii. Z tego co czytałem bonusy dodawane do telefonu mają zniknąć a z tego co do konta mają odebrać 10 GB. Zostaje więc zaledwie 5! A to zdecydowanie zbyt mało. Trzeba będzie się bardzo pilnować robiąc zdjęcia.
 #833633  autor: Morvius
 06 lis 2015, 12:48
Już mam zainstalowany DropBox z darmowym 2GB na zawsze. Dostałem informację o możliwości w pełni prawnie dokupienia z allegro dodatkowej przestrzeni 16GB, ona kosztuje ok 15zł i jest dożywotnia. Nie będę się kłaniał ani prosił, po to są możliwości i alternatywy aby z nich korzystać. Baj baj OneDrive.

Klasyczny obserwator wątku.
 #833634  autor: kamil1221
 06 lis 2015, 12:50
Ja słyszałem natomiast o tym, że zabiorą tylko 10GB z pakietu na automatyczne przesyłanie danych z kompa/telefonu do OD. Pakiet 15GB który jest za założenie konta zostaje.
Jak na razie nie ma się czym przejmować (bo chyba MS nie wydał jeszcze oficjalnego stanowiska co i jak).

Edit:
Ok... znalazłem oficjalne info: https://blog.onedrive.com/onedrive_changes/

No to będę później inwestował w płatną przestrzeń (dokładnie od Marca jak mi subskrypcja Office365 wygaśnie).
  • Strona 9 z 11
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11