DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 #807527  autor: Tint123
 20 cze 2015, 22:15
Pytam pisze:Czy telefony na Windows Phone obsluguja flasha ?
Niestety nie. IE w WP 8.1 wspiera tylko multimedia w HTML5
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, 22:19 przez Tint123, łącznie zmieniany 1 raz.
 #807530  autor: Tint123
 20 cze 2015, 22:31
Tablety to trochę inna "bajka". Najczęściej pracują one na Windows RT, a nie na WP. Co do flasha na tabletach to może niech wypowie się ten kto ich używa...
 #807607  autor: wook
 21 cze 2015, 18:44
Tint123 pisze:Najczęściej pracują one na Windows RT
Raczej pod Windowsem 8.1 identycznym jak w komputerach, z RT trochę MS nie wypaliło.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #825561  autor: ManiacGSM
 27 wrz 2015, 20:58
Jeszcze kilka miesięcy temu mógłbym sobie dać rękę uciąć za WP (oczywiście nie tą którą się podcieram) ,ale od pewnego czasu więcej irytacji niż radości z tego systemu. Dołożę swoje trzy grosze. Sklep biedny, aplikacji tyle co kot napłakał- w dzisiejszych czasach jakikolwiek system porządnego sklepu nie ma szans na rynku zbyt długo istnieć. I to mnie właśnie najbardziej irytuje. Poza tym wszystkie twory poza nokią i ''lumiami'' majkrosoftu nie mają prawa bytu na rynku. Wchodzę w sklep ''aplikacja nie jest przeznaczona dla twojego modelu telefonu'' dno dna jak dla mnie. Do aparatu foto najlepsze apki nie do ściągnięcia, również blokady niechcianych połączeń. I kilka innych smaczków których nawet nie chce mi się opisywać. Już chyba nawet sam Gates nie wierzy w dalszy sukces tego systemu. A WP 10 to tylko mydlenie oczu.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #825662  autor: motov3
 28 wrz 2015, 16:13
ManiacGSM pisze:Jeszcze kilka miesięcy temu mógłbym sobie dać rękę uciąć za WP (oczywiście nie tą którą się podcieram)
HAHAHAAHA :D You made my Day :D Czy ja moge sobie gdzies wkleic twoj cytat na sygne ? :D Jestes wielki :D

Obrazek
 #825669  autor: Darek_64
 28 wrz 2015, 17:04
Dość długo używałem WP i jako tako to nawet szło,nawet było nieźle co nie znaczy że dobrze,obecnie jadę na andku5.1.1 w Z2 ale moim celem jest nadal BB jeśli jeszcze będzie samodzielne a nie zależne od googlowa
 #825679  autor: motov3
 28 wrz 2015, 17:42
Hej Darek :) kope czasu :D A co cie sklonilo do zakupu Andka i Z2, zamiast np 930tki ? Z ciekawosci pytam :)

Obrazek
 #825682  autor: Darek_64
 28 wrz 2015, 17:50
Co skłoniło mnie-wiele by pisać,chęć zmiany na coś innego, chęć posiadania lepszego fona,chęć posiadania coś ze stajni BB ale niestety dla mnie ceny są zaporowe lepszych wyższych modeli a że trafiła się możliwość kupna za dobrą cenę nówki Z2 to się zdecydowałem i i jak na razie jest ok, nie jest wybitnie i nie perfekcyjnie ale do przyjęcia z dużym plusem ale zobaczymy po kilku miechach jak to będzie.Dodam jeszcze że nie jestem wrogiem żadnego systemu a na pewno nie Wp,mój klamot 8s chodził lepiej na 512 ram od nie jednych flagowców na andku
 #825691  autor: ManiacGSM
 28 wrz 2015, 19:08
motov3 pisze:
ManiacGSM pisze:Jeszcze kilka miesięcy temu mógłbym sobie dać rękę uciąć za WP (oczywiście nie tą którą się podcieram)
HAHAHAAHA :D You made my Day :D Czy ja moge sobie gdzies wkleic twoj cytat na sygne ? :D Jestes wielki :D

Jak najbardziej Ci pozwalam ;-) kopiować całość mojej treści jak i ich kawałki na swoje własne potrzeby.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #825692  autor: ManiacGSM
 28 wrz 2015, 19:16
Dodam ,że to też w sensie stricte nie jest to jakis mega hejt tylko moje gorzkie żale co do platformy systemowej WP. Najwięcej aplikacji jest na ajfony i androidy ale ceny Jabłek nawet używanych to dla mnie kosmos więc musiałem wybrać androida. Czekam aż BB potanieją na rynku i na sto procent w moich rękach będzie Z10-. BB jest dla mnie jak paczka zapałek w rekach małego chłopca- ciągle korci aby je mieć.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #825711  autor: motov3
 28 wrz 2015, 21:07
ManiacGSM - dzieki :)

Faktycznie Jablka maja przesadzone ceny, zwlaszcza w stosunku do tego co technicznie oferuja. Przykladowo wystarczy spojrzec na uzywki np Iphone 4S lub Iphone 5, i porownac cene i bebechy do konkurencji. Za ta sama cene mozna miec biezacy smartfon z nowymi lepszymi podzespolami - od konkurecji.

Swojego czasu tez sie zastanawialem nad Z10, ale pamietam tez ze byl drugi fajny model Z3 (mowie oczywiscie o rozsadnej cenie :) ). Niestety bylem na swiezo po nieudanej przygodzie z Apple (laptop, nie smartfon) i sie wycofalem.

Obrazek
 #825759  autor: ManiacGSM
 29 wrz 2015, 08:22
ale widzę że na aledrogo mało modeli Z3 (jak na razie)-arcyciekawy jak dla mnie również jest model Q5 i Q10 ale nie wyobrażam sobie przyzwyczajania się z powrotem do fizycznej klawiatury.

A jeśli zaś chodzi o ''japka'' jak bym miał zaczynać przygodę to chyba tylko od 4S bo ma jeszcze w miarę sensowne parametry-natomiast ceny używek są prosto z marsa.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #828133  autor: lodyga
 10 paź 2015, 10:57
OD roku jestem posiadaczką WP, każdy mi odradzał i dalej ze mnie cisną. Wiem że nigdy nie powrócę do mulącego Androida, tego z niższej półki jak i wyższej. Ostatnio mój facet kupił sobie telefon z andkiem i jadąc do domu bawiłam nim się przez chwilę ( tym telefonem ;) ) mało nie wywaliłam tego dziadostwa przez okno. Same ikonki doprowadzały mnie do szału....
 #828136  autor: Xavi
 10 paź 2015, 11:06
Brawo ja mam to samo. Aktualnie korzystam co prawda z S6 ale tylko dlatego że bardzo mi pasuje płatność telefonem HCe w BZWBK. Uzależniłem się od tego chyba bo już bym wrócił do lumki dawno.
 #828255  autor: ManiacGSM
 11 paź 2015, 09:49
lodyga pisze:OD roku jestem posiadaczką WP, każdy mi odradzał i dalej ze mnie cisną. Wiem że nigdy nie powrócę do mulącego Androida, tego z niższej półki jak i wyższej. Ostatnio mój facet kupił sobie telefon z andkiem i jadąc do domu bawiłam nim się przez chwilę ( tym telefonem ;) ) mało nie wywaliłam tego dziadostwa przez okno. Same ikonki doprowadzały mnie do szału....

Uwierz mi chwilowa fascynacja. Miałem to samo. Gdyby tylko majkro-soft nie olewał swoich użytkowników i miał ostre parcie na ''marketplace''- obecnie sklep mógłby śmiało konkurować nie tylko z androidem ale nawet iOS. I nie wiem skąd to się bierze bo firma która ma tyle kasy mogła by zatrudnić dobrze wyszkolonych w temacie programistów aby zajęli się aplikacjami w sklepie. Oczywiście trzymając się praw autorskich, wystarczy że ''zdublowali by'' apki na WP -te które zazwyczaj są światowymi hitami. I nie mam tu na myśli żeby tylko mydlić oczy -bo im się wydaję ,że jak facebook i ewentualnie angrybirds jest do pobrania to już ludziom nic więcej nie potrzeba. Większość programów to są wieczne wersje beta- lub jednego dnia daną apkę odpalasz ,a za kilka dni już przy próbie włączenia wyskakuje jakiś błąd. -jak dla mnie poracha na maksa.
Teraz się podniecają swoim WP 10 , która też pewnie będzie miała wiecznie mnóstwo błędów jak 8.1
I jeszcze najlepsze wypuścili , lub za jakiś czas będą wypuszczać kolejne telefony w cenie 2000-3000 zł w przeliczeniu na zł. Są nie poważni. Ok, trochę tego szajsu w stanach z półek zniknie bo tam lemingi mają na to kasę-inna stopa życia, której tutaj nie da się przeliczyć. Ale poza oceanem znów nikt nie będzie wiedział co to jest WP.

I to też nie jest tak że skaczę do góry z oklaskami po powrocie na androida-po prostu majkrosoft nie dał mi innego wyjścia.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #828325  autor: lodyga
 11 paź 2015, 16:13
Prędzej wrócę do symbiana niż androida serio. Mam 26lat i telefonu używam do dzwonienia , smsowania, sporadycznie aparat no i czasem facebook.

Nie potrzebuje gier oraz tysiąca odmian latarki....Na początku była nokia 520 no ale za mała, teraz Nokia 635 LTE no wieksza ale też mała. Zastanawiam się na 640 XL ,dobrze że jestem kobietą i noszę torebkę:d

Jeśli miałabym wrócić do androida to na tę chwilę tylko na samsung S6.
JUż prędzej Apple.
 #828420  autor: motov3
 12 paź 2015, 14:03
Windows Phone jak kazdy inny system posiada oczywiscie swoje wady, mimo calej masy zalet. Fakt. Aplikacji w sklepie jest mniej, na szczescie wiekszosc posiada swoje odpowiedniki. Natomiast calkowicie lezy temat launcherow, co jest dla mnie niezrozumiale.
Mnie natomiast po dosc dlugim obcowaniu z WP, zaczyna doskwierac brak mozliwosci ustawienia tapety. Mozna dac tzw przezroczyste kafle, ale to nie to samo. Jak nadchodza swieta, to lubie czasem wrzucic jakis swiateczny motyw itd. Na WP niestety nie bardzo sie da, no moze poza dzwonkiem.
Jesli chodzi o rozczarowanie, to osobiscie z kazdym dniem - coraz bardziej jestem rozczarowany brakiem CORTANY. Juz w 2014 byla zapowiadana w jezyku polskim (wraz z nadejsciem Win 8.1). I nic. Pozniej jakos miala byc w marcu 2015. I co ? I nic. Teraz z kolei mowiono ze zadebiutuje wraz z Windows 10, chociaz w tej chwili juz wiadomo - ze jedynie w kilku jezykach, niestety polskiego wsrod nich brakuje.

Jesli M$ nie popracuje nad designem, to potraci klientow, bo w pewnym momencie kafle zaczynaja sie wizualnei nudzic. Funkcjonalnosci im nie brakuje, ale funkcjonalnosc to niestety nie wszystko w mojej opinii. Idac tym torem ludzie nigdy by nie kupili zadnego kabrioleta, ogromnego SUV-a do miasta czy ultra sportowego samochodu na zwykle drogi.

Jesli usprawnia launchery - czyli nie tylko kafle, ale i pulpity na wzor Androida lub inne rozwiazanie zblizone, ale umozliwiajace ustawienie tapety, Jesli wprowadza w koncu dlugo oczekiwana Cortane w jezyku polskim, i na koniec zadbaja w koncu o design smartfonow (obecnie praktycznie jedynie M$ sie liczy wsrod smartfonow z tym systemem) to bedzie naprawde dobrze, i ludzie beda wymieniac jedne WP na inne WP.

Jesli nie - mysle ze pewna czesc osob (ciezko ocenic jak duza) na pewno przejdzie na Androida.

Obrazek
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11