DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 7 z 11
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
 #796731  autor: kamil1221
 17 kwie 2015, 10:22
Przy L640 była (lub jest) promocja gdzie otrzymuje się roczną subskrypcje na Office na pc oraz 60 minut na rozmowy na Skype.
 #797531  autor: Chemicalifornia
 21 kwie 2015, 11:50
A ja z tym systemem mam taki problem, że z jednej strony bym chciał dać mu szansę. W sumie to trochę inne podejście do tematu telefonów i jest sporo rzeczy, które mi się w nim podobają. Ale jednocześnie ta "inność" trochę mnie zniechęca, a kupować telefon za parę tysięcy, który może mi nie "podejść" jest lekko bezsensu. Co innego, gdybym miał styczność z tym.
No i pytanie, czy znajdę w nim wszystkie "moje" aplikacje, oraz jak on będzie działać za X miesięcy.

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #797592  autor: kamil1221
 21 kwie 2015, 16:45
Wejdź na www.windowsphone.com i sprawdź jakie aplikacje są w sklepie. Niektóre aplikacje mają swoje zamienniki, które np są lepsze niż oficjalne programy. Przykładem jest np. 6tag - klient Instagramu.
Poczytaj też trochę wpworld.pl. Zawsze możesz na początek jakiś tani telefon na WP kupić by sprawdzić co i jak [L735/L535/L640].
 #797737  autor: Chemicalifornia
 22 kwie 2015, 00:38
W ogóle to ja się nie orientuję w tych modelach Nokii/MS... Wiem tyle, że 9xx to ogólnie flagowiec (coś jak HTC One i Galaxy S), a 15xx to coś jak Note, albo One+; 5xx to budżetówka. Ale czym jest 7xx względem 8xx i 6xx, 8xx względem 9xx, oraz 10xx i 13xx względem 15xx już nie.
Wiem też, że druga/trzecia cyfra w modelu xxx / xxxx to generacja. Ale ostatnia cyfra to już też bladego pojęcia nie mam co ma znaczyć np. w 925 (względem 920) i 735 (względem 730).

PS. jest jakaś dobra aplikacja do VPN?

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #797757  autor: kamil1221
 22 kwie 2015, 08:40
925 to ulepszona 920. 735 to wersja z LTE modelu 730.
Różnice są między procesorami, ilością pamięci RAM oraz tej wbudowanej na pliki, aparatem fotograficznym...itd. Najlepiej wrzucić do porównywarki kilka modeli i zobaczysz różnice.
 #797770  autor: nemo2009
 22 kwie 2015, 09:57
Darek_64 pisze: tu mi brak możliwości realnego odtwarzania plików Flac.
Windows 10 wprowadza taką obsługę,trzeba nieco poczekać.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #797774  autor: Chemicalifornia
 22 kwie 2015, 11:37
O ile wierzyć mgsm to różnice raczej przemawiają za 920. Tylko bateria jest lepsza w 925.

edit: no jeszcze Amoled w 25.

W ogóle 920 jakoś mi się podoba od obecnego 930.

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #798365  autor: znawca
 25 kwie 2015, 20:10
925 jest cieńsza, lżejsza, mniej cegłowata i (moim zdaniem) ładniejsza od 920
No i jeszcze AMOLED też na plus względem LCD w starszej wersji, no ale do poziomu Samsunga jeszcze sporo brakuje...
W 930 boli brak Glance Screen - to jakaś tragiczna pomyłka, z resztą w iPhone jego brak też boli, ale tam dostaję coś w zamian :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #798462  autor: kamil1221
 26 kwie 2015, 12:41
Na dzień dzisiejszy nie ma takich planów. Interfejs polega na kafelkach.
Pełną "tapetę" można ustawić na ekran blokady.
Obrazek
 #799659  autor: stypulkovski
 02 maja 2015, 22:45
Wreszcie przeczytałem cały wątek. Swoją drogą - brak opcji do druku, jak w poprzednim forum, bardzo by ułatwiał sprawę. I ostrzeżenie - będzie trochę tekstu, więc proszę was o nie-TLDR. Dacie radę :)

Nakreślając dosyć obszerne tło - kupiłem sobie jakieś trzy tygodnie temu Lumię 720 (najprawdopodobniej niedługo pojawi się test mojego autorstwa na Forum). Wcześniej miałem LG L9 (prywatnie), a na dłużej lub krócej sporo smartfonów i z WP, i z Androidem. Odnosząc się tylko w porównaniu do L9 - Lumia pasuje mi 500 razy bardziej i jest 500 razy bardziej dopracowanym telefonem. To jednak chyba najmniej istotny szczegół.

Wybrałem sobie dwa posty z tego wątku.
ja.michal pisze:To jak z samochodami. Nie kupisz samochodu, który ma 3 sekundy do 100 km/h, pali średnio 3,5 litra na 100 km i kosztuje 40 000 zł.
Miałem napisać: "Jakie piękne zdanie! Genialne podsumowanie tego wątku!" (bez ironii). Ale to nieprawda. Masz wybór, możesz wybrać system lepszy czy gorszy. Android do tego opisu pasuje zdecydowanie bardziej i mimo kilku wad to jest system kompletny. Windows Phone nie jest systemem kompletnym.
Zeref pisze:Windows Phone był dobry w mojej ocenie w 2010-2011 roku. (...) android wtedy działał wolno, często się po prostu wszystko zacinało, (...) Wówczas dużo osób marzyło o Windows Phone bo przy androidzie działał nieziemsko płynnie, to była "rewolucja" pozbawiona jednak wielu funkcji znanych z androida. Dziś Windows Phone zachował swoją szybkość oraz posiada więcej funkcji (...) tym czasem jednak android przez te kilka lat z wersji 2.2 doszedł już do 5.0 i w stosunku do Windows Phone przez te lata rozwinął się znacznie bardziej (...) Dziś, to już za 200-300 zł można kupić androida 4.2 z 512 MB RAM za niską cenę, i nie będzie to demon prędkości, ale na pewno będzie to smartfon który da więcej możliwości niż jakikolwiek Windows Phone (...) To nie czasy, gdy Windows Phone ma przewagę, jak były modele jak HTC Hero to zgoda, ale nie teraz.


Wybralem najważniejsze części tego posta wyżej (żadnej manipulacji rodem z TVN-u). Powiem krótko - 100% racji. Może się gdzieś połączyliśmy w Matrixie :)

Ustalmy kilka faktów.

1. Windows Phone nie jest systemem kompletnym. Pewne rzeczy - systemowe, nie w aplikacjach, w końcu rozmawiamy o wyższości systemu - są IDIOTYCZNIE rozwiązane. Android jest systemem kompletnym.
2. Wplatanie cech telefonu (różowe plamy czy słaby dźwięk) i ich wpływ na ocenę systemu są turbogłupie. Serio. Na początku Androida (tak do połowy 2010 roku, Galaxy S) też mało który telefon grał dobrze. I co, Android wtedy był słaby? Śmiem twierdzić, że był bardziej kompletny niż teraz WP.
3. Microsoft i deweloperzy (tak 50-50) przespali rozwój Windows Phone. Po całości. Zakładając że WP 8.1 jest spoko (na potrzeby tego punktu odrzućmy dyskusję, czy tak w rzeczywistości jest), to i tak 3,5 roku od startu systemu doczekał się tej "funkcjonalnej wersji". W 3,5 roku Android z wersji 1.5 przeszedł do 4.4.
4. Lagdroid, androśmieć, czy też epitety dotyczące WP - śledzę na Twitterze kilkudziesięciu różnych blogerów/redaktorów, takie opinie też padają, typu że "WP to nie smartfon" - rodem z piaskownicy. Wychodzę z założenia, że jeśli coś uważamy za idiotyczną opinię, to tego nie promujemy.

Xy, no offense - ale mam wrażenie, że prowadzisz krucjatę anty-WP. To twoje święte prawo - jesteśmy wszak na forum - jednak kiedyś tak narzekałeś na poglądy innego użytkownika (kto wie ten wie, bez nicków). Ty robisz to samo, ale w drugą stronę. Tylko dlatego jakoś jestem tym zdziwiony, nic osobistego. Odradzasz WP każdemu, kto ma dylemat między nim dla Andro, ale (możesz mieć inne zdanie) zakładanie, że dla konkretnej osoby z konkretnymi wymaganiami (często mało pragmatycznymi - o tym później) jest ZAWSZE złym wyborem, jest po prostu pozbawione logiki.

Nie zmienia to faktu, że Android jest po prostu lepszy od Windows Phone. Obiektywnie jest lepszy, jest bardziej dopracowany, ma więcej aplikacji, większe możliwości (nie tylko personalizacji i mniej idiotycznych rozwiązań). To jest fakt - deal with it :)

A mimo to kupiłem Lumię. Teraz to dopiero zrobiłem to i owo z logiki. No i zaprzeczam temu, co powiedziałem założycielowi wątku? Nie do końca - i chcę to wyjaśnić.

Przyznaję - głównie dla rozwiązań sprzętowych (najlepszy aparat w słabym świetle w tej cenie, rozsądna rozmiarówka, porządna bateria), a Windows Phone jest najsłabszym akcentem tego telefonu.

A jednak mimo wszystko ten system mi naprawdę pasuje. Mimo tego, że w porównaniu do Sklepu Play oferta Marketplace jest uboga, a pewne ograniczenia są debilne po stokroć. Nie potrafię tego określić. Może rozbija się to o wrażenia estetyczne (odważna, może nieprawdziwa teza na dziś - tylko to + marka Nokia utrzymują na powierzchni WP), może o to, że ten system POTRAFI BYĆ naprawdę dobrym wyborem dla kogoś, kto potrzebuje czegoś totalnie minimalistycznego i prostego (choć miejscami i prostackiego).

Są ludzie, którzy wybierają telefony od HTC, bo pasuje im nakładka. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, może konkurencja jest bardziej dopracowana, a mimo to są klienci wychodzący z urządzeniami HTC ze sklepu.
Są ludzie, którzy w swoich aparatach bawią się w szkła manualne - jakieś stare Heliosy, Pentacony, Minolty, Canony FD, a nawet totalnie egzotyczne konstrukcje CCTV C-Mount. Teoretycznie bez sensu: brak autofocusa i musisz bawić się z pokrętłem, są to często jakościowo konstrukcje odbiegające pod względem jakości obrazu od nowoczesnych szkieł. Ale są ludzie, którzy - mimo braku praktycznego sensu, nie? - się w to bawią, pasuje im to i nie wyobrażają sobie rezygnacji z tego.
Jeszcze prościej - każdy ma w domu rzecz (z elektroniki użytkowej szeroko pojętej), która NA PEWNO nie jest najbardziej dopieszczonym produktem w historii galaktyki, a mimo tego używa się jej przyjemnie. Być może nie wyobraża sobie bez niej życia.

Wydaje się mnie, że o to chodzi właśnie w wypadku WP. To nie jest najlepszy system na świecie, bliżej mu do najgorszych, ale mówienie, że nie sprawdzi się u nikogo, jest totalnie bez sensu. Gdyby się liczył czysty pragmatyzm i osiągi, projektanci i artyści umarli by śmiercią naturalną. Niektórym mimo wszelkich przeciwności, jak Phil Collins niegdyś śpiewał, ten niedorobiony WP może pasować. Mimo braku czy mniejszej ilości racjonalnych przesłanek za wyborem systemu od MS.

WP nie jest dla każdego - fakt. WP jest gorszy od Androida - zabijcie mnie - fakt. Tylko kwestia tego, że dla wielu odbiorców - nawet o jako tako określonych wymaganiach - sprawdzi się lepiej niż żaden inny. I warto dać mu przynajmniej szansę - którą często odbiera się przez negatywne wypowiedzi czy nastawienie do systemu. Jak ktoś spróbuje, to może odrzucić lub pokochać WP. Telefon można sprzedać, to nie jest jak małżeństwo (często i nie) decyzja na całe życie.

Pytanie tylko, czy czegoś innego daje się komuś skosztować. Tyle ode mnie, pokój wam :)
 #800538  autor: Xy
 07 maja 2015, 18:24
stypulkovski pisze:Xy, no offense - ale mam wrażenie, że prowadzisz krucjatę anty-WP. To twoje święte prawo - jesteśmy wszak na forum - jednak kiedyś tak narzekałeś na poglądy innego użytkownika (kto wie ten wie, bez nicków). Ty robisz to samo, ale w drugą stronę. Tylko dlatego jakoś jestem tym zdziwiony, nic osobistego. Odradzasz WP każdemu, kto ma dylemat między nim dla Andro,
Bo miałem (i mam nadal) telefon z najaktualniejszym WP. Zawsze podkreślałem, że moje opinie są subiektywne i daleko im do obiektywnych. Tak, nie jest tajemnicą, że Windows Phone mi nie pasuje, nie lubię tego systemu, a kupno Lumii było błędem. To, że dalej z niej korzystam nie oznacza, że mi się odmieniło i polubiłem Windowsa w telefonach. Po prostu muszę mieć drugi telefon na kartę SIM z numerem do ogłoszeń aby nie podawać mojego normalnego numeru.
Jednak moja niechęć do WP nie jest równoznaczna z miłością do Androida. Ja tylko piszę, że Android jest po prostu lepszy. A czemu jest lepszy? Z mojego, w dalszym ciągu, subiektywnego punktu widzenia ma więcej potrzebnych mi aplikacji. Chociażby QuickPic i edytory do zdjęć. Kilka odtwarzaczy muzycznych i inne. W Andro mam po prostu wybór. Nie pasuje mi jeden program, biorę inny z tej kategorii, nie jestem skazany na jeden jak w WP. Aby się nie rozpisywać nadmienię, że GUI ma także duże znaczenie. Wolę ikony i ładną tapetę oraz przewijane pulpity niż kwadraty i mało widoczna tapeta na nich (lub kwadrat, zależnie od programu ma swój odgórnie ustalony kolor). Zaś Android także ma wady i to niektóre całkiem całkiem. Jak zamulanie na starszych słabszych telefonach.

A offtopując powiedzcie mi, posiadacze WP 8.1. Czy wybierając program z listy aplikacji po literach macie do wyboru literę "V"? Bo zauważyłem, że u mnie nie ma. Mam wybrakowaną Lumię? ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #800591  autor: babeo
 07 maja 2015, 21:26
A ja żałuję, że nigdy nie spróbowałem WP, ale już za późno.
Za bardzo andek mnie ogarnął i jestem już za stary na zmiany.
Poza tym nie wyobrażam sobie już życia bez S5 (dzięki Telepolis).
Tak więc, może i WP jest fajny, inny, ale jednak wszedł za późno i przez to dla mnie się nie liczy.

PS przypuszczam, że nie jestem jedyny.
 #800773  autor: cesarz
 08 maja 2015, 17:16
Xy Też nie mam w nowej Lumi 640 V . Aplikacje na pierwszą literę V zapisują się pod U .

CNN
 #802079  autor: znawca
 17 maja 2015, 15:55
Teraz jest już zdecydowanie za późno na WP... jak patrzę na zmiany wprowadzane w 10tce to tylko krew mnie zalewa... wersja 8 chyba pozostanie najlepsza.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
  • Strona 7 z 11
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11