DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #758753  autor: maraso6
 27 paź 2014, 18:15
Cześć wszystkim. Mam do was takie pytanie otóż zamierzam wziąć sobie na święta nokie lumie 635 i chcę sobie kupić do tej nokii kartę 128 gb do muzyki bo lubię słuchać muzykę i ciągle mam jej więcej a nie chcę też starej usuwać bo słucham losowo a zobaczyłem tu na stronie że maksymalnie może mieć ta nokia 128 gb to chcę kupić właśnie na zapas 128 gb tylko się boję, że będzie przez to słaba bateria czy tam będzie sie zacinał coś w tym stylu... Bo np teraz mam sony ericsson xperia x10 mini pro i mam do tego kartę 32 gb przyznam że kupiłem za dużą bo gdzieś indziej wyczytałem, że można a jednak nie i muszę kilka razy dzennie ładować. Tak więć kupując tą nokie zależy mi głownie, żeby bateria długo trzymała z tą kartę jak myślicie będzie dobra?

 #758772  autor: maraso6
 27 paź 2014, 19:33
Wolę kupić od razu maksymalną kartę jaką mogę mieć i nie martwić się że mam mało miejsca na karcie, tylko się właśnie boję o tą baterię chciałbym żeby długo trzymała jakbym się bawił w telefonie, słuchał muzyki i tak dalej z tego co czytałem to ma dobrą baterię tylko nie wiem czy przy tej karcie też by długo trzymała. A co do xperii to troche dziwne fakt mam tą kartę 32 gb ale specjalnie nie gram za bardzo w żadne gry na telefonie, nie słucham muzyki, nie siedzę w internecie a i tak krótko wytrzymuje bateria np. na noc naładuję 100 % a rano juz np 80% jest. :)

 #758777  autor: Niezgodna7
 27 paź 2014, 19:45
Marasosex.
;- )
Więc.. Zrób po mojemu:
Gdy naładujesz telefon ponownie, na 100% - wyjmij kartę 32GB, i wtedy się przekonasz, czy miałem rację.
Może być?
PS.
Tak, ale duża karta, to zawsze większe ryzyko - jak walnie /zgubisz, to tracisz więcej.

 #758782  autor: hdfunpack
 27 paź 2014, 19:57
Albo zrób to:
1. W pierwszym cyklu ładowania Lumii sprawdź ile Ci wytrzymuje bateria.
2. W drugim cyklu ładowania włóż tą kartę 32 gb i sprawdź czy czas baterii wyraźnie zmalał.
2.1 - jeżeli tak - to kup sobie np kartę 64 gb - nie wiem ile masz muzyki, ale to chyba powinno wystarczyć...
2.2 - jeżeli nie - no to kup tą 128 gb, ale (zakładając że jedna piosenka ma 5mb) czy naprawdę chcesz mieć około 25000 piosenek?

No i jeszcze z tym spowalnianiem, to myślę, że nawet windows phone zamuli przy takiej ilości piosenek...
Ostatnio zmieniony 27 paź 2014, 19:58 przez hdfunpack, łącznie zmieniany 1 raz.

 #758783  autor: maraso6
 27 paź 2014, 19:57
Aha dobra ja już nie będę eksperymentował dzięki za doradzenie i to tak szybko tylko nie mogę się doczekać aż wezmę ten telefon w grudniu bo patrzyłem za telefonami już który wziąć głowne cechy to chciałem żeby obsługiwał telefon kartę 128 gb i żeby przy tej karcie była mocna bateria to myśle że ten telefon będzie najlepszy też tak myślisz? chyba że znasz jakieś inne telefony lepsze odpowiadające do tych dwóch kryteriów ale takie żeby były w ofercie plus mix :)

[ Dodano: 2014-10-27, 20:02 ]
Z tą duża ilością muzyki to tam mi nie przeszkadza bo będę mógł wyszukać piosenkę jaką w danej chwili będę chciał a z tą xperią już nie będę eksperymentował do świąt jakoś się z nią pomęczę jedynie co chcę to wybrać dobrze telefon a nie tak jak tą xperie żeby miała te mocne strony nie zamulała się przy tej karcie i żeby ta mocna bateria była...

[ Dodano: 2014-11-05, 18:06 ]
Mam jeszcze jedno małe pytanie ale odnośnie karty tej 128 gb bo tak patrze na allegro te karty 128 gb i znalazłem jedną sdhc są o wiele tańsze od sdxc ale teraz nie wiem czy te sdhc będą kompatybilne z tą nokią bo nie zależy mi na prędkości przesyłania danych i tak dalej byle żeby dobrze chodziła to co myślicie o tej karcie będzie dobrze chodziła z tą nokią? czytałem, że obsługuje ten typ karty no ale nie jestem pewien wolę się upewnić i zapytać tych którzy się na tym dobrze znają czyli was :)