DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #716154  autor: greenrs
 10 maja 2014, 00:25
Nie wiem czy to problem systemowy czy to tylko mój egzemplarz Lumii 625 tak ma? Mianowicie po włączeniu słuchawki bluetoooth za każdym razem muszę odszukiwać ją na nowo na liście dostępnych urządzeń. W poprzednich moich telefonach (głównie Nokiach) miałem tak, że po włączeniu słuchawki na ekranie telefonu po kilku sekundach pojawiał się komunikat o nawiązaniu połączenia. Czy ktoś ma podobny problem?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:53 przez greenrs, łącznie zmieniany 1 raz.

 #716181  autor: user_delete34
 10 maja 2014, 10:48
greenrs pisze:Nie wiem czy to problem systemowy
Jaka wersja? Na 8 (aktualna wersja jest chyba zwana 8.1), na HTC 8S nie miałem takiego problemu. SE MW600 podłączał się jak tylko włączyłem BT i samą słuchawkę. Chyba nawet nie pojawiał się komunikat, tylko od razu dźwięk szedł po BT.

 #716411  autor: cesarz
 10 maja 2014, 23:22
Może być to sprawa kolejności odłączenia słuchawki z Lumią . Gdy rozłączysz to najpierw chyba trzeba wyłączyć BT w telefonie a póżniej w słuchawce. Kolejność jest ważna . Jeśli się nie mylę to słuchawka powinna mieć BT 3 . A jakiego producenta masz BT.

CNN

 #716416  autor: user_delete34
 10 maja 2014, 23:41
cesarz pisze:Gdy rozłączysz to najpierw chyba trzeba wyłączyć BT w telefonie
Na 8S nigdy na to nie zwracałem uwagi, odłączałem w różnej kolejności i jedyną sytuacją, gdzie musiałem parować od nowa i nawiązywać połączenie ręcznie, był reset ustawień. Słuchawki z BT 2.1.

 #716424  autor: greenrs
 11 maja 2014, 01:20
cesarz pisze: A jakiego producenta masz BT.
Słuchawka również Nokia.

Kolejność chyba jednak ma znaczenie. W E51 i N8 mam tak, że najpierw muszę włączyć bluetooth w telefonie a później słuchawkę - wtedy wykrywa od razu. W Lumii 625 niestety najczęściej nie wykrywa.
 #765306  autor: asziatko
 25 lis 2014, 23:00
Może problem tkwi po stronie słuchawki, że ona coś jest uszkodzona bądź wadliwa. Sprawdzałeś słuchawkę na innym telefonie?. Jak nie to spróbuj ja sparować z innym telefonem.

W Kontakcie,
Artur