DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z mobilnymi systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #659084  autor: galtom
 02 wrz 2013, 17:56
Skoro tak twierdzisz :-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #659133  autor: Xy
 02 wrz 2013, 20:49
Szybko i kończąc temat licznika. Program wyleciał w p***u :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #659143  autor: galtom
 02 wrz 2013, 21:19
Zapytaj na FB bezposrednio u Nokii iraz zagkadnij na windows-phone.pl
Jak cos wpadnie mi w oko dam ci znac.

Pozdrawiam,
Galtom

 #680919  autor: Xavi
 07 gru 2013, 17:32
Ostatnio pojawiła się dla wszystkich modeli (bo wcześniej było chyba od 920 wzwyż) super apka fotograficzna Nokia Smart Cam . Polecam.

 #680926  autor: Xy
 07 gru 2013, 18:17
Od siebie polecam:

Nokia Camera (tak, da się z kombinacją zainstalować na 820 i niższych)
Nokia Refocus
Onet VOD
Beetle
Nextgen Reader
PC Remote
UC Browser

Nie będę opisywał każdego programiku z osobna. Wszystkich używam. Nokia Camera służy mi teraz za podstawową apkę do fotografii. I teraz mogę powiedzieć, że aparat w Lumii 820 jest bardzo dobry.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #688359  autor: Xavi
 06 sty 2014, 17:16
Dodam tylko że Nokia Camera jest dostępna na niższe modele już bez dodatkowych kombinacji, mam na L720.

 #688406  autor: ja.michal
 06 sty 2014, 21:07
Taka lista ogólnie dla WP (niektóre aplikacje tylko dla WP 8).
    Meteo - pogoda, prosta, jest co trzeba MoliPlayer Pro - bardzo dobra, płatna (10,49 zł) aplikacja do odtwarzania filmów z napisami (napisy muszą być w tym samym folderze w formacie srt z kodowaniem UTF-8), odtwarza na pewno MKV, MP4, AVI, daje bez problemu radę nawet z 1080 YouTube HD - po prostu aplikacja do YT, odtwarza ładnie nawet w 1080 tvn player - sporo darmowych programów od TVN, bardzo dobra jakość obrazu (możliwość regulacji) Polostream - alternatywna aplikacja do oglądania TVP Info i telewizji regionalnych TVP, opcja bezpłatna (próbna) wyświetla reklamę Spotify - streaming muzyki, niestety potrzebne wykupione konto premium, aby aplikacja działała na telefonie, możliwość słuchania w trybie offline (synchronizacja tylko przez WiFi lub WiFi i 3G - dowolne ustawienia) Shazam - gdy chcemy wiedzieć co za utwór gra w naszym otoczeniu SoundHound - gdy Shazam nie da rady (a często potrafi nie dawać rady) ;) yanosik - przydatna aplikacja dla podróżujących samochodami, ostrzega przed patrolami, fotoradarami, wypadkami Gdzie jest moja paczka - przydatna aplikacja jeśli ktoś chce śledzić przesyłki listowne i paczki, obsługiwane są praktycznie wszystkie spółki pocztowe i firmy kurierskie działające w Polsce PayPal - aplikacja PayPala, która posiada podstawowe funkcjonalności, umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy, przeglądanie historii, sprawdzanie salda SkyCash - aplikacja do płatności m.in. za bilety, ale nade wszystko umożliwia opłacanie parkowania samochodu w wielu miastach za realny czas postoju Qpony - kupony, zniżki, promocje - aplikacja z kuponami do m.in. restauracji, fast foodów, usług, dość dobry czas aktualizacji kuponów (praktycznie na bieżąco
Dla osób, które korzystają z usług Orange.
    Mój Orange - zarządzanie wieloma kontami w Orange, możliwość aktywacji usług, sprawdzenia historii połączeń, faktur, pozostałych minut/wiadomości/danych mBank Orange Cash - przydatna aplikacja jeśli ktoś korzysta z płatności NFC w Orange, pokazuje bieżący stan konta na karcie płatniczej prepaid NFC TV Tu i Tam - aplikacja do oglądania TV Orange, kilka programów jest damarowych, dla klientów Orange
Dla osób, które korzystają z urządzeń Nokii z WP na pokładzie.
    Nokia Kreatywne Studio - aplikacja pozwala na proste korekty zdjęć, ich modyfikację (np. uwydatnienie tylko danego koloru) Nokia Refocus - aplikacja umożliwia wykonanie ostrych zdjęć jednocześnie dalszego i bliższego planu Nokia Video Trimmer - aplikacja pozwala na przycięcie materiału wideo nagranego na naszym urządzeniu

Może komuś się przyda ta mini lista. :)

 #688427  autor: kamil1221
 06 sty 2014, 21:44
:arrow: CamScanner Robi ze zdjęcia plik PDF.
:arrow: Alior Mobile Dla posiadaczy konta w Alior.
:arrow: Fotor Dobry edytor zdjęć.
:arrow: moBilet Bliet komunikacji miejskiej online (min. MZK Tychy).

Dla posiadaczy Samsungów na WP8
:arrow: ATIV Beam Udostępnianie plików przez nfc.
:arrow: MangaCamera Zrób ze swojego zdjęcia mange.
:arrow: Now Wiadomości + pogoda.
:arrow: Live Wallpaper Ustaw swoje zdjęcia jako pokaz slajdów na zablokowanym ekranie.

 #691236  autor: jarlbronisz
 18 sty 2014, 12:37
A ja mam pytanie odnośnie sklepu Microsoftu. Mam L920, jestem z niej mega zadowolony, jednak uległa tak drastycznemu zniszczeniu, że nie warto jej naprawiać. Kupuje L925 w najbliższym czasie, jednak mam obawę, czy zakupione przeze mnie aplikacje na L920 będą dla mnie dostępne jak zmienię telefon. Będę używał tego samego konta Microsoft.

 #691456  autor: Butkiewicz
 19 sty 2014, 02:22
Aplikacje są przypisane do konta Microsoft, a nie telefonu więc nie masz się czym przejmować.

 #693353  autor: Xavi
 25 sty 2014, 15:31
Coś w rodzaju "protezy" profili na WP*, automatycznie wyłącza dźwięki o zadanej godzinie i włączą je ponownie o ustalonej wcześniej godzinie z ustaloną wcześniej siłą dzwonka np 20/30. Można też stworzyć kafelek aby jednym naciśnięciem zmienić siłę dzwonka np 10/30 i drugi kafelek 30/30. Nowa aplikacja już miałem chyba dwie aktualizację więc jak na razie twórcy widać że ię starają.
Quiet Hours
 #693450  autor: znawca
 26 sty 2014, 09:32
Ponieważ mój program do synchronizacji Lumii z MacBookiem, oficjalny od M$, również oficjalnie zwariował (resetuje telefon, nie chce wgrywać muzyki etc) potrzebne mi zastępstwo.
Fajnie, gdyby po prostu wyświetlił pliki z Lumii w Finderze, tak bym mógł swobodnie na nich operować (przeciągnij/upuść, kopiuj/wklej).

Dodatkowo w napadzie inspiracji wgrałem sobie 4GB dzwonków do telefonu i teraz nie mogę cholerstwa usunąć (tzn mogę... z poziomu telefonu, kasując każdy plik osobno), bo program, którym to wgrałem nie ma opcji usuwania... tzn. jest format, ale on oczywiście nie obejmuje dzwonków... to jest żałosne...
Przydałby mi się dostęp do katalogu "Ringthones", żeby zrobić tam porządek, a wszystkie znane mi exploratory wyświetlają tylko foldery z muzyką, zdjęciami i dokumentami...

Jeśli nie na komputerze, to może z poziomu telefonu? Nie będę się co rusz prosił znajomych z PC, żeby mi pomogli z Lumią...

I przydałaby się appka do obsług SkyDrive, bo ta oficjalna to jakiś szajs. Nie pozwala na zapisywanie plików z chmury w pamięci telefonu (konkretnie empetrójek). Wszystko chce tylko streamować, a ja o streamingu mam bardzo "pochlebną" opinię...

Wybaczcie marudzenie, ale zarwałem noc próbując skopiować moją dyskografię do Lumii :P
Jak będę potrzebował jeszcze innych aplikacji to też spytam w tym temacie.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #693456  autor: maker3
 26 sty 2014, 10:53
Poszukaj na zagranicznych forach, może ktoś miał taki problem, w Polsce ze świeczką kogoś szukać z MAC OS.

WP8, jak i inne telefony z Androidem korzysta z protokołu MTP.

Apple jak zwykle nie chce korzystać z ogólnie przyjętych standardów.
Za Wikipedią: "Mac OS X has no built-in support for MTP, but third-party add-ons are available."

Skoto ten program, który masz nie działa, to musisz znaleźć sobie inny.
Jak już się uporasz z programem, to dzwonki będą po prostu w folderze Ringtones.

EDIT: Zdaje mi się, że gdzieś czytałem, że po aktualizacji do Black są były jakieś problemy z MAC OS.

 #693596  autor: znawca
 26 sty 2014, 20:40
No to by się zgadzało, bo ja mam wgraną Black...

Problemy są takie, że podczas synchronizowania i wgrywania muzyki aplikacja lubi się wyłączać, albo niespodziewanie zaczyna formatować telefon... i tak w kółko...
Aż strach flashować za jej pomocą :P jak nic zrobi z Lumii cegłę

Skończyło się tak, że musiałem uploadować muzyke na SkyDrive, a potem przez WiFi ściągnąć ją na telefon - oczywiście oficjalna appka na to nie pozwala i uratował mnie dopiero trial File Managera :smt005

Szybciej byłoby Windowsa na Bootcampie postawić...

A dzwonki wiem, że są w "Ringthones" ale ten katalog jest niewidoczny zarówno dla Managera, jak i dla aplikacji pod OS X... tzn. da się wgrać do telefonu muzykę jako dzwonki, ale nie ma opcji ich skasowania, ani przeglądania katalogów. To działa podobnie jak iTunes+iPhone i Zune - konwertuje także pliki wideo... zmieniając proporcje obrazu...

Żeby było śmieszniej, jakiekolwiek ustawienia w aplikacji można zmieniać dopiero po podłączeniu i zsynchronizowaniu telefonu. Czyli najpierw ci go wyczyści, a dopiero potem masz dostęp do pamięci i możesz coś wgrywać.
Wystarczy zaznaczyć jedną złą opcję, żeby wystąpił błąd synchronizacji... a wtedy więcej nie połączymy telefonu z MacBookiem, bo bez zsynchronizowania nie można tego zmienić.
Oczywiście reinstalka aplikacji nie pomaga, bo system pamięta wszystkie ustawienia - w tym przypadku największa zaleta OS X (czyli wznawianie po awarii od tego momentu, na którym się skończyło bez utraty danych) okazuje się jego przekleństwem.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #693898  autor: Silx
 28 sty 2014, 01:03
Pomimo tego, że używałem sobie trochę WP8, teraz już całkowicie na ten system się przeniosłem, mam pewien problem - a mianowicie: nie mogę ogarnąć tudzież znaleźć programu do odczytywania plików PDF, Word itp. Ogólnie rzecz biorąc mam kilka plików na karcie sd, ale nie wiem jak dojść do tego aby je odczytać. Jeżeli np wgram na fona plik to nie mam pojęcia jak go odczytać, a na studiach jest to dość ważne dla mnie ;) Także jakby ktoś mógł mnie poinstruować co zrobić, żeby odczytywać inne pliki biurowe niż te które mam w systemie wgrane czy coś takiego (np ciekawostki dotyczące Pandy Wielkiej, co za bardzo mnie nie interesuje, bo potrzebuję odczytać pliki z np karty sd). Czy istnieje taka możliwość, żeby te pliki odczytać? Z internetu też jakoś nie bardzo to odczytywanie idzie, word'a czy excela mi za bardzo nie odczytuje, tzn w kratkę, z niektórych stron prawie normalnie (czesto dziwnie tekst jest sformatowany, mimo, że jest napisany normalnie)

 #693948  autor: Xy
 28 sty 2014, 11:25
Silx pisze:nie mogę ogarnąć tudzież znaleźć programu do odczytywania plików PDF, Word itp
PDFy czyta Acrobat Reader. Dostępny za free w Sklepie.
Worda czy Excela otworzy Office, standardowo zainstalowany w Lumiach.


Może coś skopane w ustawieniach? Mi bez problemu odczytuje wszystkie pliki bez względu na lokalizację.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #694017  autor: Silx
 28 sty 2014, 13:55
No wlasnie zgłupiałem teraz, bo nie wiem o jakich ustawieniach jest mowa. Trzeba cos moze skonfigurować? Bo szczerze zielony jestem w konfigurowani i tak dalej :)

 #694028  autor: Xy
 28 sty 2014, 14:17
Mam w telefonie program "Adobe Reader" (a nie Acrobat jak napisałem wcześniej). Nie muszę podawać lokalizacji pliku. PDF sam znajduje i otwiera. Tak samo Office rusza pliki Worda, Excela czy Prezentację. Jak wejdziesz w Office to przesuń palcem ekran w lewo albo w prawo aż na górze będzie napisane "Miejsca" i tam może wybierz skąd ma zasysać pliki? SKyDrive, telefon, e-mail i tak dalej...
Natomiast w Adobe masz "skrz. nadawcza", "najnowsze", "dokumenty", acrobat.com". Pliki PDF powinny znajdować się w "najnowsze" albo "dokumenty". Poprzesuwasz to znajdziesz ;-) W ustawieniach podajesz swoje imię i nazwisko "aby ułatwić innym identyfikację Twoich komentarzy". Czyli za wiele tam nie zmienisz ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #694063  autor: Silx
 28 sty 2014, 15:44
a więc tak, dokumenty z karty SD nie otwiera mi w ogóle, dopiero jak przekopiowałem je na pamięć wewnętrzną telefonu to wszystkie wordowskie dokumenty otwierało ładnie. Szkoda, że nie mogę otworzyć z karty ;)

 #707882  autor: Xavi
 03 kwie 2014, 16:50
a jaki to ma związek z najlepszymi aplikacjami na WP?
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7