DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #1014687  autor: seba.79
 16 wrz 2018, 18:17
Witam. Czytałem w necie, że za pomocą nr IMEI da się ustalić kraj, w którym telefon był oddany do dystrybucji - to pierwsze dwa znaki nr IMEI. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, jednak nigdzie w necie nie mogę odnaleść listy kodów krajów, żebym mógł to sprawdzić. Proszę o poradę. Pozdrawiam.
 #1019217  autor: seba.79
 24 wrz 2018, 14:47
Świetnie, dzięki za linki...tylko wybaczcie ale jestem neptykiem w tej kwestii i niewiele z tego rozumiem. Mój IMEI zaczyna się od 35...
W linku https://en.wikipedia.org/wiki/Type_Allocation_Code jest powymienianych mnóstwo modeli tel. z IMEI zaczynającym się od 35... tylko co z tego - jak to się ma do kraju dystrybucji.
A z kolej w linku: https://en.wikipedia.org/wiki/Reporting_Body_Identifier
jest info : 35 - Comreg - Ireland czyli każdy tel z IMEI od 35 jest dystrybuowany wyjściowo w Irlandii?? - jakoś nie chce mi się wierzyć:/
 #1019333  autor: seba.79
 24 wrz 2018, 21:03
No dobra...homologowany. To nie to samo co kraj, na którego rynek jest przeznaczony telefon? Czy to samo bo ja już przestaję wiedzieć cokolwiek??
Inaczej mówiąc- stwierdzimy po IMEI na rynek którego kraju został telefon wyprodukowany czy tylko gdzie był homologowany?
 #1019336  autor: Remington
 24 wrz 2018, 21:33
Nie wiem jak jest z honorowaniem świadectwa homologacji między różnymi krajami, ale np. w ramach UE wystarczy uzyskać je w dowolnym kraju. 35 oznacza, że producent uzyskał homologację w Irlandii i w żadnym innym kraju UE już nie potrzebował. Nie dowiesz się z tego, z jakiej dystrybucji pochodzi telefon.

Co więcej, kilka moich sprzętów z tzw. polskiej dystrybucji ma IMEI zaczynający się od 86.
 #1019866  autor: seba.79
 26 wrz 2018, 23:29
Dzięki za wyjaśnienie....czyli dalej nie wiem czy znając IMEI jednoznacznie określę kraj dystrybucji telefonu?? Zaraz...zaraz..99% artykułów w necie właśnie pisze, że kraj dystrubucji to początkowe cyfry w IMEI.
 #1020076  autor: Remington
 27 wrz 2018, 09:06
seba.79 pisze:czyli dalej nie wiem czy znając IMEI jednoznacznie określę kraj dystrybucji telefonu??
Wiesz. IMEI nic nie mówi o kraju dystrybucji, a jedynie o kraju homologacji danego modelu.