DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

Czy zwracasz uwagę na wygląd smartfona?

1) TAK
13
72%
2) NIE
3
17%
3) NIE MAM ZDANIA
Brak głosów
0%
4) INNE [jakie?]
2
11%
 #991250  autor: Morvius
 30 kwie 2018, 18:14
Na początku producenci chcieli wyróżniać się minimalizmem. Później maksymalnie powiększonym ekranem i im większy smartfon tym lepiej. Tak doszliśmy do phabletów. W końcu nastała moda na połączenie wielkich phabletowych ekranów w obudowy o mniejszych ramkach co dało paradoksalnie minimalizm w maksymalizmie.
W porządku, tylko jak je rozróżnić? Idziemy ulicą i wszędzie te same bryły! Zwolnijmy na chwilę i wspólnie się nad tym zastanówmy.
Mało które smartfony posiadają jakieś charakterystyczne cechy zewnętrzne. Jest jednak na rynku kilka modeli, które tuż po pierwszym spojrzeniu możemy łatwo określić. Zajmiemy się teraźniejszością i smartfonami, związanymi z naszą codziennością. Może na początek wyjaśnię też dlaczego postanowiłem się z wami podzielić tym wpisem. Ma on na celu zwrócenie uwagi, że nie tylko wydajne części w telefonach są najważniejsze, ale także wygląd. To dzięki niemu określamy swoją osobowość w pewnym stopniu i gust związany ze stylistyką. Mam wrażenie, że na przestrzeni lat producenci coraz mniej się tym interesują. Pomysł przyszedł mi do głowy wraz z powrotem do domu z pracy, gdzie w podziemnym przejściu mijałem panią, która wpatrywała się w lumię 950 XL i charakterystyczny większy obiektyw oraz metaliczny ring dookoła obiektywu zwrócił moją uwagę. Tak, to z pewnością jest wyróżniające na tle konkurencji. Są też inni producenci, którzy próbują nie zapominać o istotnych detalach, na przykład w kolorystyce. Z pewnością Huawei ze swoim nowym flagowcem p20 PRO w kolorze zielono fioletowym również nie przejdzie obok nas niezauważony.
Nie wiem czy wy również, ale ja mając na codzień styczność z telefonami szybciej się odwrócę, próbując zgadnąć jaki kto ma telefon niż obejrzę się za miniówką. ;) Temat odmiennych smartfonów wydaje się być powoli zauważany, mieliśmy ostatnio przyjemność poznać Xiaomi Shark, o którym z pewnością niedługo przeczytacie recenzję u nas oraz Nubia Magic Red. Dwa, jak się domyślać można z topowymi podzespołami, telefony o znów bardzo indywidualnym wyglądzie. Przyznam, że Shark prezentuje się naprawdę dynamicznie i agresywnie, a ledowa wstawka do Nubii przypomina stylistycznie element chłodzenia z PC z kolorową cieczą, szacun dla BB oraz ZTE!
Moglibyśmy do indywidualnych cech dopisać Notcha, lecz uważam, że został już rozpowszechniony w różnych markach na tyle mocno by już nie móc rozpoznać z odległości 2m czy to Huawei czy Iphone. Do niedawna firma Sony broniła się rękami i nogami przed zmianami stylistycznymi i o ile nie wiedzieliśmy czy to Xperia xz czy xz1, to z pewnością charakterystyczny “kanciak” dawał jasny przekaz- tak, to Sony. Niestety, wraz z xperią xz2 z pewnością nie tylko ja miałem wrażenie, że patrzę na lumie 930. Mówię tu o wariancie czarnym. Zdaję sobie sprawę, że 930 miała ramkę metalową, prostokątną natomiast tu zwracam uwagę na całokształt w jaki designer chciał nam przedstawić formę. Fakt o wschodzącej modzie na powiększone ekrany o proporcjach 18:9 przemilczałem ponieważ jeśli temat bym rozpoczął jakiś czas temu, gdy faktycznie było to nowością wówczas wtedy mogłoby to być sensacją. Czyli jakiś rok temu wraz z premierą Lg G6 czy Samsungiem s8/s8+.
To przemyślenia, którymi chciałem się podzielić z wami już od jakiegoś czasu.

A Wy co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach pod spodem i zostawcie w ankiecie click, czy zwracacie uwagę na wygląd smartfona, czy dla was może to być kolejna nudna bryła. ;)

Niech moc będzie z Wami! :thumbup:

Isand nie zauwazyłem, a w myśli miałem jeszcze BB KeyOne. Za niedługo podobno ma być seria 2. Tak, to z pewnoscią jest wyróżniająca się bryła wśród innych smartfonów. Dzieki za czujność. ;)

P.S.
Już myślałem, że nie będzie się chciało komukolwiek czytać. :p

Klasyczny obserwator wątku.
 #992794  autor: jarekb11
 10 maja 2018, 12:09
Dla mnie osobiście Najważniejsze są parametry telefonu .
Co do wyglądu to jest tyle różnych etui silikonowych kolorowych,w kwitki,3d,,drewnianych,plastikowych,skórzanych że nie ma żadnego problemu z dostosowaniem wyglądu.
Co do zmiany sony Moim zdaniem dobra zmiana .Stare "kanciaste" modele były po prostu brzydkie .
Oczywiście wygląd telefonu też ma znaczenie ale nie aż tak wielkie aby skłoniło mnie do wydanie 1000 zł więcej za telefon w oryginalnej stylistyce.
 #992799  autor: Morvius
 10 maja 2018, 12:54
W porządku, możesz założyć etui tylko po co? Nie lepiej mieć kontakt z oryginalną bryłą? Lub po prostu minimalne plecki sylikonowe 0,3mm by nie zwiększać gabarytówi izakłócać kształtów urządzenia? Wracamy do meritum, jakim jest mało oryginalna stylistyka producentów i ludzie zaczęli zakładać etui "byle chroniło" bo i tak nikt nie rozpozna. Przykry to fakt. :sleepy5:

Klasyczny obserwator wątku.
 #992809  autor: maniek89
 10 maja 2018, 13:13
Morvius pisze: ludzie zaczęli zakładać etui "byle chroniło" bo i tak nikt nie rozpozna. Przykry to fakt.
Smartfony są z reguły delikatne, a taki case to najprostszy sposób by telefon nieco wzmocnić. Raczej nikt nie myśli o tym, czy otoczenie dzięki temu będzie miało trudniej/ łatwiej z rozpoznaniem marki posiadanego przez siebie smartfona, bo po co? Użytkowników krzyczących całym sobą "mam iphone'a" czy 'mam s9" jest może promil.
No a case'y są różne, bo producenci zobaczyli, że jest na nie popyt i stają się także elementem personalizacji telefonu, a nie tylko ochrony.
 #995082  autor: ViNYL
 23 maja 2018, 16:42
Cześć,
Morvius pisze:możesz założyć etui tylko po co?
Mimo, że sam jestem technologicznym maniakiem, to akurat etui służy mi do ochrony telefonu, samo to jak on wygląda, tak jak większości użytkowników, mnie aż tak nie interesuje :D Nie interesuje mnie też jaki telefon ma ktoś inny więc nie widzę powodu dla którego miałby etui nie założyć, jeśli mu się podoba, daje ochronę czy z jakiegokolwiek innego powodu. Promil użytkowników musi się tym telefonem pochwalić, reszta ma to gdzieś. Po co mam narażać telefon chociażby na zdarcie obudowy od przesuwania go po stole? Niektóre potrafią się rysować od samego wkładania/wyjmowania z kieszeni. To jest przede wszystkim narzędzie pracy, komunikacji, Ty porównujesz telefon do biżuterii. No chyba, że faktycznie jest jak piszesz wyżej:
Morvius pisze:szybciej się odwrócę, próbując zgadnąć jaki kto ma telefon niż obejrzę się za miniówką
Dlatego też, reasumując, posiadanie etui to kwestia indywidualnych potrzeb i gustu a jak wiadomo o tym drugim się nie dyskutuje.
 #995114  autor: Eragon
 23 maja 2018, 19:03
ViNYL pisze: Dlatego też, reasumując, posiadanie etui to kwestia indywidualnych potrzeb i gustu a jak wiadomo o tym drugim się nie dyskutuje.
Ano święte słowa. Moje gusta są takie że.... no po prostu nie mogłem.
Nie mogłem Mi5 wsadzić w etui bo ten telefon jest dla mnie zbyt piękny( podoba się płci pięknej i wzbudza ciekawość... bo to nie Samsung). Obłe kształty, szkło... No i wygodnie się go trzyma w dłoni.
Jasne, są rysy... odpryski... ale ja, jako maniak i osobnik który doskonale wie za co zapłacił - dbam o niego. Ma nadzwyczaj mało rys... niżby to wynikało z wieku (2 lata) i noszenia bez Case'a.
Opcją pośrednią jest zwykły silikon - nie zakrywa telefonu. Ale tu z kolei wiadomo jak niektóre silikony zachowują się po czasie...
Ktoś te Case'y produkować i sprzedawać musi :lol:
Jedni chronią nimi telefony, drudzy chcą sprawić by były ładniejsze(gdyż z fabryki wyjechały jako małe potworki) a jeszcze inni... wierzą w swoje szczęście i dbanie ;).

I nie, nie wygiął mi się :P

:smt006
 #1003516  autor: pakierhakierxd
 13 lip 2018, 12:24
Ja tam nie patrzę aż tak na wygląd ;)
Wygląd S8,K10 a nawet Huawei P1 którego posiadam jest ok :P
Xiaomi mają trochę gorszy wygląd ale ujdzie,nie kupuję dla wyglądu .

Pozdrawiam :)
 #1003529  autor: Morvius
 13 lip 2018, 16:00
Dla mnie wygląd ma znaczenie. Dlatego kupiłem p20 pro Twilight. :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #1003597  autor: t r o i p
 14 lip 2018, 09:08
Wygląd? Hmm. Powiem tak, mam kolegę w serwisie gsm ile on dziennie dostaje telefonów ze zbitymi ekranami to nawet ciężko zliczyć, wydaje mi się, że najpopularniejszą tapetą wśród ludzi którzy nie noszą etui jest pajęczynka.
Nie przemawia do mnie ten motyw, dlatego ja noszę swój telefon w cienkim silikonowym etui który jest włożony do skórzanego pokrowca, przez co telefon się nie niszczy.
Mój najstarszy smartfon LG Optimus 3D wygląda jakby wczoraj został rozpakowany.

Jaki jest sens posiadać piękny smartfon, który po roku wygląda jak krążek hokejowy po udziale w mistrzostwach świata.

Dictum sapienti sat est.
 #1089536  autor: Iselor
 06 lut 2020, 11:41
Jest to jeden z powodów dla których bojkotuję smartfony (w mojej definicji: smartfon to każdy telefon z dotykowym ekranem, nie uznaję za smartfony np. telefonów bez dotykowego ekranu z Symbianem czy Allview z uproszczonym Androidem). Wszystko to wygląda nijako, jak mydelniczki, jednego od drugiego nie odróżnisz, zero gustu, zero elegancji, zero oryginalności. Dlatego tak bardzo szanuję Blackberry. Co prawda sam nie używam (może kiedyś?) bo są dla mnie za wielkie, ale szanuję, podoba mi sie ich elegancki wygląd.