DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #936780  autor: Hammer
 05 lip 2017, 17:24
Czy akumulatory stosowane obecnie w telefonach rozładowują się z czasem coraz szybciej? Jeśli tak to ile mniej więcej tracą żywotności po kilku latach, Poprawnego użytkowania (czyli bez przegrzań, bez zostawiania baterii całkowicie rozładowanej itp.) ?
Ponieważ zastanawiam się nad zakupem HTC one M9 gdzie znajdziemy niewymienną baterię 2840mAh. Szukałem trochę w necie, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
 #936786  autor: -Gosc-
 05 lip 2017, 17:41
Oczywiście że tak. Każde ogniwo cechuje tzw. samorozładowanie, tzn. utrata zgromadzonego ładunku od samego leżenia. Różnie wygląda to w przypadku różnych ogniw i również zależy od temperatury w której takie ogniwo się znajduje, generalnie przechowywanie optymalne ogniw li-jon to niska temperatura (kilka st. C) przy poziomie naładowania ok. 40%
Natomiast ogniwo użytkowane (załóżmy że poprawnie) również ma ograniczoną liczbę cykli ładowanie/rozładowanie, liczba ta też zależy od tego jak się z danym typem ogniwa obchodzisz.
Poszukaj, jest mnóstwo o Li-ion w internecie, są wykresy ile procent zachowuje ogniwo w trakcie eksploatacji.
 #936787  autor: kovalskybobi
 05 lip 2017, 17:42
ja 8 miesięcy po zakupie lg g5 widzę wyraźnie szybsze rozładowywanie się baterii. O ładowaniu raz na dobę mogę już zapomnieć, a cały czas staram się doładować przy ok. 40% stanu akumulatora.
 #936789  autor: -Gosc-
 05 lip 2017, 17:46
Trafienie na dobre fabrycznie ogniwo to loteria, są różne partie produkcyjne. Wiele zależy od użytkowania. Tzw. "szybkie ładowanie" nie jest zbyt zdrowe dla ogniw. Nie każde można i da się szybko ładować.
 #937121  autor: Niezgodna7
 06 lip 2017, 22:47
40% - można ładować na różne sposoby i w różnych temperaturach - nie da rady odpowiedzieć na takie pytanie ile, kiedy itd...
Ja już pisałem jak ładować, to się ze mnie śmiano, więc nie będę Was znów ,,rozbawiał".

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis