DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #925457  autor: Snuff15
 12 maja 2017, 10:58
Witam, posiadam telefon MyPhone Hammer Energy. Kupiłem go nowego na allegro, wszystko pięknie działało. Dopóki po tygodniu na przeglądarce w nim nie zaczęły same strony się włączać. Przy włączaniu chroma czy innej przeglądarki, zawsze jest uruchamiana wczesniej jakaś strona np. play.mobilos, ktora chce wyslac sama za mnie sms bym mógł grac w jakąś grę. jest tez strona adhosting czy cos w tym stylu. Myślałem z początku, że to jakiś wirus, więc przeskanowalem caly telefon ale nic z tego. Zrobiłem ustawienia fabryczne, zadowolony że się powiodło. Niestety tydzień później znów to samo. I tak jest ciągle, co zrobie ustawienia fabryczne, to to wraca. Same aplikacje się instalują, reklamy również. Telefon co chwila piszczy, a ja jestem bezradny. Ktoś wie jak mi pomóc?
 #925531  autor: goral2099
 12 maja 2017, 20:37
Masz zainstalowane jakieś ścierwo w systemie. Jakie aplikacje masz zainstalowane? Wywal wszystko czego nie używasz. Jaką wersję Androida masz w tym telefonie? Jak 6.0 to masz jakąś kontrolę nad uprawnieniami aplikacji i można pokombinować.
 #925562  autor: Niezgodna7
 12 maja 2017, 23:50
On raczej nie instaluje, one są zapewne producenta i nie dadzą się wyrzucić.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #925682  autor: Snuff15
 13 maja 2017, 22:22
Właśnie, że to nie jest wina aplikacji które mam na telefonie, bo wszystkie ściągam ze sklepu Play i wirusów żaden antywirus w nich nie wykrywa. Zapewne jest tak jak kolega wyżej pisał, pewnie jest to w systemie przez producenta wrzucone. Android 6.0 mam, powyłączałem co mogłem, lecz problem nie znikł. Wie ktoś jak to z systemu wyrzucić?
 #925686  autor: goral2099
 13 maja 2017, 22:51
To, że instalujesz wszystko ze sklepu i antywirusy nic nie znajdują, to nic nie znaczy. Rozumiem, że absolutnie nic nie instalujesz i używasz telefonu jak po przywróceniu do ustawień fabrycznych? Bo tylko wtedy masz pewność, że syf siedzi w oprogramowaniu dostarczonym przez producenta. A jeżeli tak jest, to ślij telefon na gwarancję, albo zwróć do sklepu.
 #925692  autor: goral2099
 13 maja 2017, 23:34
Jeżeli masz cierpliwość, to przywróć do ustawień fabrycznych i poużywaj parę dni - zobaczysz czy znów będzie problem.
Jeżeli złośliwe oprogramowanie jest od producenta, to w ramach gwarancji powinni to załatwić niby. Albo spróbujesz zwrócić z tytułu niezgodności z umową.
 #925693  autor: Niezgodna7
 13 maja 2017, 23:41
Krótko:
jeśli nie włączasz danych - internetu, to nic się nie dzieje? tak?
i nic się samo nie instaluje, smsa nic nie chce wysyłać?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #925694  autor: Snuff15
 13 maja 2017, 23:43
Calm7 pisze:Krótko:
jeśli nie włączasz danych - internetu, to nic się nie dzieje? tak?
i nic się samo nie instaluje, smsa nic nie chce wysyłać?
Tak, ponieważ wszystko ma połączenie z internetem. Tylko, że ja internet mam zawsze włączony, czy to do messengera, poczty czy Spotify.
 #925695  autor: Snuff15
 13 maja 2017, 23:45
Dodam, że to nie tylko takie strony się włączają. Jest ich mnóstwo, od upierdliwego wibrowania że wygrałem najnowszego iphona, aż po rabat do biedronki na 50zl. Naprawdę jest to upierdliwe i nic z tym zrobić nie mogę.
 #925702  autor: Niezgodna7
 14 maja 2017, 07:51
To raczej Ci się nie spodoba, ale poszukaj opcji: ogranicz internet, czy blokuj net w tle - nie pamiętam jak to się nazywało, musi się pojawić ikonka z wykrzyknikiem w trójkąciku.
Wtedy powinno działać tylko to, co działasz w tym momencie.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis