DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #895053  autor: krosnox
 10 lis 2016, 22:59
Mam problemy z własnym telefonem więc trochę sobie grzebałem przy żony sprzęcie. Zrobiłem porządek na SD i przypadkiem zamiast to właśnie kartę sformatować walnąłem format pamięci wewnętrznej. Poszły jej wszystkie zdjęcia i video ale co najgorsze pliki związane z jej pracą, które były bardzo ważne i nie mają kopii zapasowej bo były przenoszone własnie w tym celu akurat w ten dzień na akurat tym telefonie, więc jeśli chcę nadal żyć muszę stosunkowo szybko coś na to poradzić.. Any suggestions?
 #896402  autor: RecznikFrotte
 20 lis 2016, 12:02
Jak wyżej, wyślij swój telefon do serwisu bo sam możesz tylko narobić problemów. Do tego pod żadnym pozorem nie wolno nadpisywać danych, bo niszczysz to, co miało swoje miejsce wcześniej na dysku telefonu. A może już się udało coś zdziałać?
 #896421  autor: krosnox
 20 lis 2016, 15:06
Nie, tam gdzie poszedłem facet mi odpowiedział, że się nie podejmie bo nigdy tego nie robił. Jeden gość chciał zrobić ale to ja mu nie zostawiłem sprzętu, bo wydało mi się coś podejrzane i faktycznie się później okazało, że ma słabe opinie, potrafi podmienić części w naprawie na nieoryginalne pod pozorem "koniecznej wymiany".
 #896437  autor: Andrzej311
 20 lis 2016, 18:48
Jak byś usunął na karcie pamięci microSD to 15 minut i wszystkie dane masz z powrotem, ale jeśli w telefonie to chyba tylko jakiś serwis. Tak jak wyżej jeśli zależy Ci na danych to najlepiej przestań używać tego telefonu , a konkretnie nie zapisywać nic czyli nie robić zdjęć, filmów itp. Bo dane sie wtedy nadpiszą i kupa. A nie było kopii na karcie pamięci???? Na przyszłość zawsze zapisuj na karcie microSD, a jeśli telefon nie ma slotu na karte microSD to nawet na taki fon nie zwracam uwagi. Dla mnie to szrot. Jaki to model telefonu???? Na androidzie?
 #896485  autor: forum_tg
 21 lis 2016, 07:40
Ja bym w ogóle odradzał jakiekolwiek próby samemu jeśli tego wcześniej nie robiłem. Strata danych z karty to nie jest tragedia (analogia z odzyskiwaniem jak z pendrive), ale gorzej z wewnętrzną pamięcią.
Tym bardziej jeśli masz tam dane służbowe.
 #896498  autor: Xy
 21 lis 2016, 09:13
Jak telefon został wyłączony to jest szansa, że dane można w jakiś sposób odzyskać. Jeśli w pamięć telefonu zostały wrzucone nowe pliki to niestety ale jest duże prawdopodobieństwo, że już po ptokach. Gdyby to była sprawa dotycząca karty pamięci to sprawa prosta. Pakujesz ją w adapter, później w czytnik i jakimś programem odzyskujesz dane.
Na drugi raz: Jeśli mamy jakieś ważne / bardzo ważne pliki zapisujemy je zawsze w kilku miejscach. Zastanawiam się jak można np. prawie ukończoną pracę magisterską trzymać tylko i wyłącznie w jednym miejscu na jednym nośniku (np. tylko na pendrive). Przecież aż się prosi aby mieć ją na pendrive, na komputerze, np. w chmurze (Dysk Google) i w jeszcze jednym miejscu. Są to rzeczy, które powinny być szczególnie chronione.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #896536  autor: forum_tg
 21 lis 2016, 13:36
jeśli nadpisał całą pamięć to faktycznie ciężko w zwykłym serwisie. Ale nie wydaje mi się, żeby od razu zaśmiecił całą pamieć wewnętrzną, wiec szansa jest.
Problem dotyczy nadpisywania się danych, a tutaj już nie wiadomo które i jak się nadpisały.