DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #830711  autor: damkal
 22 paź 2015, 23:21
Witem

zastanawiam się nad kupnem telefonu ze strony aliexpress, będzie to mój pierwszy zakup przez tą stronę więc będę miał kilka pytań. Po pierwsze zastanawiam się nad telefonem, wybrałem 3 które by mnie interesowały najbardziej: Meizu M1 Note, Meizu M2 Note lub Xiaomi Redmi Note 2. Szczerze nie mogę się zdecydować, może macie coś jeszcze lepszego w tej cenie? A jeżeli chodzi o zakupy z tej strony, to czy są jakieś problemy z użytkowaniem telefonów w Polsce? Mają jakiegoś sim-locka? Czytałem też, że Meizu mają swój system oparty na Androidzie, czy są jakieś problemy z tym systemem typu sklepu Google czy coś? Dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi :)
 #830785  autor: Elephone Poland
 23 paź 2015, 12:24
Witam,
proponuję rozważyć ofertę Elephone i Ecoo. A propos (1)lepsze: na stronie Elephone możesz "złapać" w promocji Elephone M2 za $149.99. M2 jest zdecydowanie lepszy (np. 3GB RAM) od Twoich wymienionych, a cena porównywalna. Promocja będzie w następną środę (28.10.). (2) Wszystkie modele Elephone bez żadnych problemów można użytkować w Polsce. (3) Bez sim-locka. (4) Sklep Play funkcjonuje bez problemów.

Elephone Poland
elephonepoland.pl
Facebook
 #830924  autor: damkal
 23 paź 2015, 23:14
Elephone Poland pisze:Witam,
proponuję rozważyć ofertę Elephone i Ecoo. A propos (1)lepsze: na stronie Elephone możesz "złapać" w promocji Elephone M2 za $149.99. M2 jest zdecydowanie lepszy (np. 3GB RAM) od Twoich wymienionych, a cena porównywalna. Promocja będzie w następną środę (28.10.). (2) Wszystkie modele Elephone bez żadnych problemów można użytkować w Polsce. (3) Bez sim-locka. (4) Sklep Play funkcjonuje bez problemów.
Sprawdziłem owy Elephone i bardzo mnie martwi taktowanie procesora, to tylko 1,3 GHz gdzie np. taki Xiaomi ma 2 GHz. Fakt więcej pamięci RAM i większa pojemność dysku, ale wydaje mi się, że szybkość procesora to jednak ważna rzecz
 #832104  autor: Elephone Poland
 30 paź 2015, 00:31
Tutaj można rozpocząć długą dyskusję, która zapewne już gdzieś jest na tym forum (i nie tylko). Procesor to generalnie: (1) szybkość, (2) ilość rdzeni i(3) bit-y. Od końca, (3) 64-bitowe są znacznie wydajniejsze i mniej potrzebują energii, co wydłuża pracę baterii. Ważne jest również to, że w takim smartfonie będą obsługiwane wszystkie nowe systemy, począwszy od Lollipop. Poza tym, 64-bitowy procesor to praktycznie już standard. (2) Im więcej rdzeni, tym większa wydajność, nawet przy mniejszym taktowaniu. (1) Jeśli jest np. 8 rdzeni, ale tylko 1.3GHz, to i tak wszystko będzie chodziło bez zacinek, nawet "ciężkie" gry. Jeszcze na długo wystarczą takie procesory. Zauważ, że procesory o taktowaniu "tylko" 1.2GHz też zdają egzamin. W codziennym użytkowaniu jednak najważniejsze jest, aby mieć zapas RAM - to moja prywatna opinia. Mimo tego twierdzę, że wybrałeś dobre smartfony i godnych "przeciwników". Tak naprawdę wszystkie przez nas wymienione wystarczą na pewno do codziennego użytkowania, a nawet bardziej intensywnego. Za M2 (ew. w okolicach tej ceny P8000, piękny Ecoo E05, sprawdzony Ecoo E04, droższy P7000) jestem pewny, że podoła wielu zadaniom. Pojemność dysku. W Elephone można rozbudowywać pamięć (w M2 do 32GB), więc na pewno nie braknie Ci miejsca. Nie wiem jak w Meizu i Xiaomi, ale jeśli tak, to możliwość rozbudowy o kartę SD min. 16GB zupełnie wystarczy każdemu(?). Proponuję porównywarkę, dzięki której może wybierzesz - tego życzę - swój wymarzony model: http://www.kimovil.com/en/compare/eleph ... note-2-pro.

Elephone Poland
elephonepoland.pl
Facebook
 #832815  autor: czamarek
 02 lis 2015, 16:49
Elephone Wovney też jest świetny, ale zanim podejmiesz decyzje koniecznie poczytaj o LeTV Le1
A po za tym Aliexpress do tanich nie należy, chcesz kupić tanio telefon z chin, to koniecznie odwiedź forum http://telchina.pl , to kopalnia wiedzy o chińskich telefonach i ich sprowadzaniu.
 #888266  autor: marxxx
 21 wrz 2016, 21:52
O wiele lepiej kupować w sklepach gdzie jest gwarancja, np Gearbest oferuje darmowe odesłanie na naprawę gwarancyjną.