DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #812733  autor: serek5555
 18 lip 2015, 13:28
Witam!

Coraz więcej telefonów typu Dual Sim jest na rynku, i ciekawi mnie jak wygląda to w praktyce.
Czy faktycznie bateria dużo szybciej się rozładowuje?

Dzięki i pozdrawiam.
 #812797  autor: Niezgodna7
 18 lip 2015, 18:07
Jeśli zasięg na sim-ach nie fika, to zużycie baterii jest nieznacznie większe od jednej sim.
np. 10 dni jeden, to 8~9 dni na dwóch.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #812834  autor: bazooka
 18 lip 2015, 21:11
Nie mogę się zgodzić z tymi spekulacjami...
Od dłuższego czasu używam dualsimów i w takim przybliżonym porównaniu nie stwierdzam tak dużej różnicy, poza tym przykład 10dni fałszuje obraz, bo w przypadku smartfonów, możemy mówić średnio o 2dniach, a 20% w takim wypadku wskazywałoby ponad 9h, czyli bzdura totalna...

Od pół roku dobrze zobrazowane porównanie dwóch modeli Honor 6, czyli mojego i innych użytkowników Honor 6 w wersji europejskiej (L04) z jednym simem, przy takiej samej baterii wskazuje, że różnic teoretycznie nie ma. Opieram się oczywiście nie na swoich doświadczeniach, bo tego drugiego modelu nie mam... Jednak na innym forum androidowym dość dokładnie wypowiadają się użytkownicy L04. Należy w dodatku podać informacje, że model L02, dualsim posiada tę opcje w trybie "active", czyli druga karta jest w zasięgu nawet gdy rozmawiamy przez tę pierwszą.
Tak pi-raz-drzwi daję różnicy max 3%.
Faktycznie dużą w tym rolę może odgrywać ewentualny słaby zasięg i przelogowywanie się na inne sieci (zasięg 4 sieci = Play) więc tym bardziej gdy mamy dwie takie karty SIM.
 #812841  autor: bazooka
 18 lip 2015, 21:40
@bolek2004 - napiszmy dla świętego spokoju, że jest to 1% różnicy :)
Ciężko to jednak zweryfikować - mało jest identycznych modeli tego samego producenta różnisę się tylko slotem na drugą kart sim.
 #812871  autor: Niezgodna7
 19 lip 2015, 00:01
Każdy model ma inne parametry, jakość wykonania... trudno wstrzelić się właściwie.
Krótko mówiąc - przy włączonym ekranie, wifi, 3g, etc - pobór 2xSim czy 1xSim nie ma żadnego znaczenia.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #980273  autor: realista86
 27 lut 2018, 18:29
Witam,
Ponawiam pytanie. Mam w telefonie 2 karty. Orange na którym używam transmisji danych oraz Plush z którego wysyłam smsy i rozmawiam. Czy mając dwie karty w smartfonie zużycie baterii jest większe czy jednak to nie robi różnicy?
 #980283  autor: harys
 27 lut 2018, 19:04
Robi różnicę. Tak z moich obserwacji wynika że ok 10-20% krócej trzyma na dualu. Z tym że jedna z moich kart jest w trybie LTE Only, a u mnie niestety N! nie uruchomiło jeszcze LTE800, więc siedzę w szczątkowym LTE1800

Wysłane z LePro3
 #980723  autor: bazooka
 01 mar 2018, 23:07
Coś Wam pokaże:
Obrazek
Oto od czego zależy pobór prądu w połączeniu z siecią.
Nie wiem na ile GSam jest dokładny, ale tak wygląda zużycie przy DualSIM - jedna w LTE, druga w 2G.
GSam pokazuje jeszcze, że 11% z 60% zużytej baterii od rana przeznaczył fonik na obsługę "GSM Radio".
Pozostaje pytanie, jak by to się zmieniło, gdyby w fonie została jedna karta SIM. Moim zdaniem niewiele, dopóki pozostajemy w dobrym zasięgu na obu kartach...
W moim przypadku jest to Orange 4G (internet non stop synchro) i Play (na sztywno Plus) w 2G.
 #1104159  autor: l.chrzanowski5252090
 03 paź 2020, 11:59
Witam,
Niestety z moich doświadczeń wynika, że dual zużywa znacznie więcej baterii niż single sim. Myślę, że jest to na poziomie 20-30% w moim przypadku.
Główna karta (służbowa) z "włązczonym" lte, druga prywatna w gsm.
Obie karty w orange. Mieszkam w Warszawie blisko centrum i nie zauważyłem by zużycie baterii było niższe tutaj niż w miejscach gdzie jest słaby zasięg (często podróżuje po Polsce)
Niedawno zmieniłem telefon na S20+, wcześniej S9, Sony Z5, S4 wszystkie w dualu.
Mam porównanie bo dwóch znajomych z pracy ma takie same S20+ i różnica w zużyciu jest bardzo zauważalna w każdych okolicznościach.
Testowo wrzuciłem drugą kartę do poprzedniej S9 i używałem dwóch przez kilka dni.
Działają wyraźnie dłużej.
Różnica między 1/2 kartami była najmniejsza na Sony ale niestety to tylko jedna dobra rzecz którą można powiedzieć o tym telefonie.
 #1162170  autor: PiotrG-dz
 27 gru 2023, 13:59
Czy mając wyłożoną jedną kartę SIM z telefonu to pobierze on mniej V niż z dwóch kart?
Pytam bo chcę kupić nowy smartfon a sklepach RTV są tylko modele DUAL SIM. :?
 #1162196  autor: Remington
 27 gru 2023, 19:09
Radio fizycznie jedno to prawda, jednak lekkostrawne jego działanie na różnych pasmach/sieciach to fakt. U mnie na Xiaomi dual SIM nieznacznie skraca żywotność baterii. Trzeba bowiem pamiętać, że druga sieć to dodatkowe pole do problemów z zasięgiem, skakania między pasmami itd. itp.