DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #768151  autor: Zeref
 06 gru 2014, 10:47
sebusy pisze:Tak mi szkoda było Zarefa i Magdalenki
sebusy pisze:a ja cały czas myślę o tym wątku...i zapewne mulenie już nastąpiło w Telefunkenie...nawet bez dużej liczby apek
Lol, przecież ja ten temat napisałem, bo mulenie ogólnie występuje w androidzie, każdy prawie na to narzeka, a mnie po prostu ciekawi skąd to się bierze. Jakim prawem, Galaxy S4 mojego kolegi otwiera kilka sekund połączenia/kontakty/smsy.

Mój Telefunken działa już blisko pół roku, i mulenie nie nastąpiło. Bardziej zraził mnie do siebie sam system, android. Nie, nie chodzi o to, że wolno działa, działa mi od początku szybko, czyszczę go ze śmieci cache, z tym nie ma żadnego problemu. Chodzi o to, że mam wrażenie że korzystam z systemu, który nie jest jeszcze "skończony". Ot, zainstalowałem sobie ostatnio klawiaturę shiftkey czy jakoś tak. Zmieniłem ją jako domyślną i przez jeden dzień było super. Drugiego, zobaczyłem że coś się z moim telefonem złego dzieje, nie mogłem wysłać smsa ! Jakiś komunikat był, że aplikacja sms/mms przestała działać, w momencie próby wysłania smsa. Gdy chciałem wejść w ustawienia, to samo. Aplikacja ustawienia przestała działać - taki komunikat. Mówię sobie, że chyba załapałem jakiegoś wirusa, wszak niezłe uprawnienia chciała ta aplikacja. Na szczęście, po jej odinstalowaniu, wszystko wróciło do normy. No ale to android 4.2, mam nadzieje że te wyższe wersje lepiej działają.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #768159  autor: bazooka
 06 gru 2014, 11:54
Ciekawie zbaczasz od najważniejszej obecnie informacji, która pojawiła się w tym wątku :)

Co do klawiatury - skąd takie dobre opinie o SwiftKey:
https://play.google.com/store/apps/deta ... e.swiftkey
Czyżby nikt nie miał systemu Android 4.2, tak jak Ty :?:
Akurat ja jej nie używam, ale przeanalizuj komentarze na stronie w sklepie, na jakich fonach pracują niezadowoleni, sprawdź specyfikację tych telefonów.

Mulenie występuje w Androidach z małą ilością RAMu oraz błędnym działaniem optymalizacji nakładek lub ich braku na gołym Andku. 1GB RAMu staje się już ilością zbyt małą, wystarcza dla tych co instalują niewielką ilość apek, a bynajmniej mało zasobożernych. (lub małą ilość pracujących w tle). W droższych produktach optymalizacja przebiega sprawniej. Fakt, w gołym KitKacie optymalizacja podobno działa o wiele lepiej - może kiedyś będzie okazja napisać kiedy poczuję obciążenie na moim nowym foniku z 3GB RAM i KitKacie :)
 #768451  autor: wook
 07 gru 2014, 12:31
Ja tam używam SwiftKey'a od początku jak mam DuoSmarta problemy były tylko jak za bardzo zacząłem się bawić, problemy były takie gdy próbowałem zrobić z tej appki appkę systemową siedzącą w romie. Nie było problemów innych zarówno na 4.0 jak i teraz na 4.2 (na 4.1 nie instalowałem bo ten system miałem przez 10 minut na tym fonie).

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #768593  autor: Zeref
 07 gru 2014, 21:06
sebusy pisze:Ciekawie zbaczasz od najważniejszej obecnie informacji, która pojawiła się w tym wątku :)

Co do klawiatury - skąd takie dobre opinie o SwiftKey:
https://play.google.com/store/apps/deta ... e.swiftkey
Czyżby nikt nie miał systemu Android 4.2, tak jak Ty :?:
Akurat ja jej nie używam, ale przeanalizuj komentarze na stronie w sklepie, na jakich fonach pracują niezadowoleni, sprawdź specyfikację tych telefonów.

Mulenie występuje w Androidach z małą ilością RAMu oraz błędnym działaniem optymalizacji nakładek lub ich braku na gołym Andku. 1GB RAMu staje się już ilością zbyt małą, wystarcza dla tych co instalują niewielką ilość apek, a bynajmniej mało zasobożernych. (lub małą ilość pracujących w tle). W droższych produktach optymalizacja przebiega sprawniej. Fakt, w gołym KitKacie optymalizacja podobno działa o wiele lepiej - może kiedyś będzie okazja napisać kiedy poczuję obciążenie na moim nowym foniku z 3GB RAM i KitKacie :)
Niekoniecznie. To zależy co się instaluje. Nie mam z prawie żadną aplikacją problemów, jedynie z klawiaturą shiftkey, masakra. Dopiero później zobaczyłem, że świństwo stale zajmuje mi przynajmniej 30 MB RAM. Wyrzuciłem to w kosmos. Inną sprawą jest, że ja nie uruchamiam aplikacji w tle, po prostu włączam jedno, wyłączam, włączam kolejne, wyłączam itp. Mam Skype, GG, trochę gier, przeglądarki trzy, wszystko dobrze śmiga. To dlatego, że jestem bardzo ograniczony :smt005 Smartfona kupiłem ogólnie do bajerów, bo internet mam stale w laptopie do którego mam prawie cały czas dostęp, stąd też bateria 1400 mAh starcza mi na 2-3, czasem i 4 dni. To chyba podkreśla dlaczego takie urządzenie jak Telefunken Enjoy TE1 jest dla mnie wystarczające. Ale faktem jest, że płynność interfejsu powala, chodzi o to że naczytałem się że telefon z 512 MB po prostu lagguje w smsach, kontaktach i tak dalej - nic takiego nie ma tu miejsca. Jest problem z aplikacjami co dużo RAM potrzebują - zgoda, ale prędkość samego działania telefonu? Bzdura, dla niedowiarków mogę nawet nagrać filmik.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #768615  autor: bazooka
 07 gru 2014, 22:47
Wiem co można i ile można na takim urządzeniu z 512MB Ramu... przekonasz się sam chyba, że nic więcej nie zainstalujesz a Skype faktycznie wywalasz z apek działających w tle? (akurat nie używam, ale jak pewnie każdy inny komunikator to on pracuje w tle - inaczej nigdy by się nikt do Ciebie nie dodzwonił, nie dostałbyś info o wiadomości).
 #768630  autor: wook
 07 gru 2014, 23:31
SwiftKey zajmuje wprawdzie trochę (u mnie 37 MB RAM) , usługi Google Play zajmują 28 MB, Gmail 9 MB, Outlook 14 MB, Hangouts 14 MB, widget pogody 5 MB, launcher 30 MB ale co z tego wynika? Praktycznie nic, system sam ubija to co jest w tle i nie jest używane utrzymując stale około 50 MB wolnego RAMu.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #768633  autor: Artur051
 08 gru 2014, 00:16
Jednak to ciągłe ubijanie to katorga dla szybkości telefonu. Telefunken działa w miare ok tylko jak jest wyczyszczony z appek. Gdy sie zainstaluje skype fb i messengera... to juz schody sie zaczynają.
 #768641  autor: bazooka
 08 gru 2014, 07:34
Również uważam jak Artur051, można się oszukiwać, ale taka jest prawda.
W niezawodność ubijania przez Andka nie wierzę... jeśli już to robi to zamiast zrobić to drastycznie, mieli widocznie również zużywając prąd, co odbija się na wydajności i przekłada na satysfakcję użytkownika. Kiedy do tego dołożymy ten "nowoczesny procesor" to nie możemy liczyć na zbyt wiele.
Choć trzeba napisać jedno: jeśli naprawdę nie instaluje się wiele apek, nie wrzuca się różnych innych cleanmasterów, pracuje bez antywirusa oraz używa się naprawdę wąskiego zakresu zadań wymagających spory przelicznik i zajmowaną pamięć można troszkę poużywać.
Po sobie wiem, że dopóki nie odnajdywałem możliwości niektórych apek nawet na jednordzeniowym Qualcomm MSM7227A w Alcatelu 993D dało się poużywać - w moim przypadku okazało się, że mogę tak wytrzymać dokładnie 3miechy...co prawda wydajności nie można porównywać do tego Mediateka MT6589 to jednak wyobrażam sobie co następuje w sytuacji gdy po prostu będę chciał mieć w smarcie tego co inni - tu przykład: jeden kolega uparcie tylko Hangouts, drugi nie dotknie Messengera, bo fb, a trzeci uznaje tylko Vibera. Jedynie odmówiłem właśnie Skype, bo moim zdaniem zamulało najbardziej - a jakość rozmów nic lepsza od poprzedników :)
 #768882  autor: maklo9
 09 gru 2014, 04:24
Ja tez kupilem tego telefunken enjoy te 1, bo z okazji otwarcia nowego saturna connect w bonarce, dali ten telefon za 149 zl, ale mam problem z dwoma aplikacjami nie chodzi o mulenie, tylko o dzialanie, generalnie fb messenger jak tylko sie uruchomi zaraz mam komunikat: Niestety aplikacja messenger zostala zatrzymana. W aplikacji fb nie wyswietlaja mi sie zdjecia, nastomiast strona w przegladarce dziala normalnie, youtube tez dziala, wiec nie wiem czemu mam problem z ta aplikacja fb. A i jeszcze jedno to ze to chinol a nie niemiecki telefon to mozecie miec racje, bo przeczytalem na jakims forum jak wlaczyc recovery mode, chcialem zobaczyc co to, no i na tym telefunkenie jak sie uruchomilo to recovery mode to same znaczki, wiec generalnie polapac sie nie mozna no chyba ze ktos zna chinski czy koreanski:P

Jak ktos nie wierzy to niech nacisnie po wylaczeniu telefonu, volume - i power i przytrzyma chwile to uwierzy, hehe
 #768895  autor: Xy
 09 gru 2014, 08:37
maklo9 pisze:A i jeszcze jedno to ze to chinol a nie niemiecki telefon to mozecie miec racje, bo przeczytalem na jakims forum jak wlaczyc recovery mode, chcialem zobaczyc co to, no i na tym telefunkenie jak sie uruchomilo to recovery mode to same znaczki, wiec generalnie polapac sie nie mozna no chyba ze ktos zna chinski czy koreanski:P

Jak ktos nie wierzy to niech nacisnie po wylaczeniu telefonu, volume - i power i przytrzyma chwile to uwierzy, hehe
My wiemy, że to chińczyk z gatunku tych podlejszych w tym przypadku z naklejką tej, a nie innej marki. Ale weź przekonaj fanatyków i reklamiarzy Telefunkena, że tak jest...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #768943  autor: maklo9
 09 gru 2014, 15:14
a nie wie ktos moze czemu ten messenger wogole nie dziala i czemu w fb aplikacji oficjalnej nie wyswietla mi zdjec ?
 #768946  autor: maniek89
 09 gru 2014, 15:42
FB jest pamięciożerny i może temu nie działa ale messenger powinien działac bo on wygórowanych wymagań nie ma.
 #769000  autor: maklo9
 09 gru 2014, 19:20
moze trzeba napisac do supportu telefunkena, albo zglosic bezposrednio w aplikacji messenger ?
 #769002  autor: cyanoone
 09 gru 2014, 19:25
maklo9 pisze:recovery mode to same znaczki, wiec generalnie polapac sie nie mozna no chyba ze ktos zna chinski czy koreanski:P
Typowe dla telefonów na mediateku. Ja tez tak mam.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #769004  autor: bazooka
 09 gru 2014, 19:29
maklo9 pisze:moze trzeba napisac do supportu telefunkena, albo zglosic bezposrednio w aplikacji messenger ?
Drugie co bym zrobił, jeśli reinstalacje apki nic nie dają - to master reset (przywrócenie do ustawień fabrycznych) i wtedy bym spróbował. Jeśli nie daje rady to ewentualnie bym poszukał starszych wersji messengera w necie, ściągnął z poza sklepu play i sprawdził czy jest to samo... jak by działało, nie aktualizowałbym do nowszej wersji.
Dziwna ta zwiecha w tym fonie, bo to przecież ma gołego Andka :roll:
 #769005  autor: maklo9
 09 gru 2014, 19:35
no wlasnie a w aplikacji fb zdjecia wogole mi sie nie wyswietlaja i to tez mnie dziwi, wiem ze za 149 zl nie ma co wymagac od telefonu, ale niestety aplikacja fb wymaga messengera do dzialania i to mnie powoli irytuje
 #769010  autor: maklo9
 09 gru 2014, 19:58
a jak zrobic ten master reset, jak mozna zrobic kopie zapasowa tego co mam teraz na telefonie ?
 #769041  autor: maklo9
 09 gru 2014, 21:18
ok juz go zrobilem ale to nic nie dalo, no coz
 #769043  autor: wook
 09 gru 2014, 21:36
Co do recovery w urządzeniach z mediatekiem to ja mam normalne po angielsku w moim Gionee Ctrl v3.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #769101  autor: Xy
 10 gru 2014, 09:37
Magdalena Jarosz pisze:Nie mogę się z Panem zgodzić. Nasze smartphony występują tylko pod jedną nazwą i są naprawdę dobrej jakości. Teraz wiele firm produkuje swoje telefony w Chinach a mimo to są one dobrej jakości. Trochę zaufania. Telefunken jest tak samo dobry jak 30 lat temu.
Artur051 pisze: Po wejściu do Play24 moim oczom w telefonie ukazuje się takie cuś:
Wasam Telego W406
I :
http://www.telego.hk/goods.php?id=212
jest dokładnie tym telefonem którego mam. Różnica to logo .
Magda, dalej uważasz, że wasz Telefunken występuje tylko pod jedną nazwą? :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71