DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #1119157  autor: Vendeur
 19 lip 2021, 15:56
Cześć, mam problem z dostępem do internetu w swoim telefonie, sieć VIRGIN / PLAY. Jeśli jestem w zasięgi sieci 4G wszystko działa świetnie, natomiast jeśli nie, np. w 3G, nie mam żadnego dostępu do internetu. Czy do 3G powinienem zainstalować jakieś inne ustawienia dostępu? Czy może jest jakiś inny problem? Mój system to Android 7 a telefon to https://www.mgsm.pl/pl/katalog/bluboo/s1/

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 #1119286  autor: sa
 22 lip 2021, 16:06
Sprawdź czy w ogóle masz zasięg 3g od playa jakikolwiek. Bo np. u mnie 3g od orange już nie działa (częstotliwość na telefonie była tylko 1800) a w play modem mający zakres 900/1800 3g ma problemy z zasięgiem tj ciągle się rozłącza i gubi zasięg. W wyniku czego korzystam z modemu z 4g.To efekt tego że opy wyłączają 3g i przerzucają to na 4g albo i 5g a zostawiają tylko 2g. Z tym że w play 4g mam bardzo dobry zasięg zaś orange...1 nędzna kreseczka, czyli słabo ale dość stabilnie.
 #1119288  autor: Vendeur
 22 lip 2021, 16:19
No w 3G mam zasięg sieci ogólnie, choć najczęściej wyświetla mi się, tak jak teraz 3GR (małe R na górze), ale wtedy internetu w ogóle.
Mam ustawione domyślnie łączenie z 4G, ale niestety rozłącza często i łączy z 3G... Mam wrażenie, że kiedyś takich problemów nie miałem. Nawet teraz we Wrocławiu mam 3G, a powinno być 4G... Ostatnio częściej mam 3G, niż 4G, pomimo że 4G jest dostępne i mogę się połączyć ręcznie...
 #1119290  autor: maniek357
 22 lip 2021, 17:41
Literka "R" to roaming. Telefon wpada Ci w roaming krajowy. A nie powinien, bo Play już chyba w większości miast wyłączył dostęp do roamingu krajowego. Stąd masz brak dostępu do netu. Sytuacja dziwna, może wyłącz roaming w ustawieniach telefonu. I nie bierz na serio tego, co pisze @sa. 3G w paśmie 900MHz jest w dalszym ciągu dostępne u wszystkich operatorów, wyłączają tylko 3G w paśmie 2100 (Play, T-Mobile i Orange).
 #1119292  autor: Remington
 22 lip 2021, 19:21
@maniek357,
co Ty opowiadasz... Po pierwsze korzystanie z roamingu krajowego nie skutkuje brakiem dostępu do netu. Po drugie, nie ma czegoś takiego jak wyłączenie roamingu z poziomu telefonu - jedynie operator może to dezaktywować.

Ewentualnie może warto sprawdzić w ustawieniach telefonu, czy nie ma blokady transmisji danych w roamingu. Jeśli nie, to zgłosić do operatora, że w krajowy roaming danych nie działa. Można też na sztywno wybrać sieć Play (ew. Virgin) w ustawieniach, ale będzie problem tam gdzie Play nie ma zasięgu.
 #1119295  autor: Vendeur
 22 lip 2021, 19:41
No właśnie coś mi tu nie pasowało i już miałem pytać, jak wyłączyć ten roaming w telefonie... Nigdzie takiej opcji nie ma, mogę wyłączyć jedynie transmisję danych w roamingu.

W ogóle są jakieś jaja, bo gdy wybieram "Preferowany typ sieci" jako 4G, to pokazuje mi się idiotyczny komunikat, że sieć nie jest dostępna... A gdy wyszukam sieci i wybiorę ją ręcznie, to bez problemu się łączy. Podobnie gdy kliknę, aby automatycznie wybrał, to też łączy się z 4G. Akurat teraz, we Wrocławiu. Poniżej fotka.

Nie da się jakoś wymusić, aby w ogóle nie łączył mnie z innymi sieciami, niż 4G?

Z tym netem to może faktycznie było tak, że nie wiedziałem, że to jest roaming krajowy i miałem wyłączoną transmisję danych w roamingu.

Obrazek

Obrazek
 #1119305  autor: maniek357
 23 lip 2021, 07:23
@Remington Nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o opcję "roaming danych".

@Vendeur Jest aplikacja NetMonster, w której da się wymusić "Tylko LTE". Z tego, co widziałem, to działa to w większości telefonów - może warto spróbować. Przychodzi mi jeszcze do głowy, że to może być jakiś problem z kartą SIM. Może zadzwoń na infolinię, opisz problem. Oni mają jakieś mechanizmy do wysyłania ustawień na kartę SIM. W ostateczności spróbowałbym wymiany karty.