DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #1116404  autor: piotrgal
 13 maja 2021, 11:28
Witam,

Mam taki problem: telefon j.w. sam się restartuje w zupełnie przypadkowych momentach. Dzieje się to różnie, mniej więcej co kilka dni, o różnych godzinach (np. w środku nocy).

Nie jestem w stanie określić żadnych okoliczności (poza tym że wtedy tylko leży w spokoju). Jedyne co udało mi się zauważyć to fakt, że dzieje się tak z włożoną kartą SIM - jak był bez karty to przez 2 tygodnie to się nie wydarzyło. Jak włożę SIM, to wtedy tak się zachowuje. Dodam że próbowałem z dwoma różnymi kartami SIM (od różnych operatorów) i to samo było.

Jest prawie pusty, nie ma nic dołożene (karta pamięci itp), poza oryginalnymi apkami jest dodatkowo chyba tylko jedna aplikacja pogodowa i tyle. Trochę ustawień zmienionych (takich typowo użytkowych). No zupełnie nic co by można podejrzewać

Android oczywiście zaktualizowany do najnowszego jaki on tam znajduje i proponuje.

Telefon był już na gwarancji ale pomimo mojego opisu nic nie zrobili, no bo sami nie są w stanie tego przyuważyć - zrobili tylko jakąś aktualizacje oprogramowania (nie napisali szczegółów) i chyba zostawili włączony USB debug. Oczywiście ta ich "naprawa" nic nie zmieniła.

Jeszcze może dopiszę jeden szczegół - wydawało mi się że nieistotny ale może jednak...
Czasami (raz na kilkanaście razy może) po obudzeniu ekranu (tzn. normalnie przyciskiem z boku) ekran tak dziwnie migocze (jakby częstotliwość odświeżania mu spadła czy coś). Po zgaszeniu i ponownym obudzeniu może ciutkę mniej, a po kilku razach przestaje. Ale w większości przypadków normalnie od razu jest. No i nie zależy to ani od stanu naładowania ani od tego czy się ładuje akurat czy nie.

Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek sugestie co bym mógł zrobić albo sprawdzić żeby przynajmniej zidentyfikować co jest powodem tych restartów?