DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #1095629  autor: babciagienia1p
 20 maja 2020, 06:38
Telefon myPhone Halo Easy. Nominalnie nie ma internetu, ma tylko łączność 2G. Jednak, w trakcie użytkowania, łączy się kilkadziesiąt razy dziennie z internetem za co operator, zgodnie z regulaminem, pobiera opłaty. Czyżby logował się do BTS-a przez internet GPRS? Kupowany był z myślą o użytkowaniu z absolutnie wyłączonym internetem. Czy można ten mechanizm wyłączyć? W ustawieniach telefonu nie zauważyłam niczego co jest związane z internetem. Najbardziej zaawansowane funkcje to bluetooth, radio FM i latarka :lol: Znalazłam podobne pytanie w tym linku
https://www.wykop.pl/wpis/47454353/jak- ... y-heyah-m/ , ale nie znalazłam na nie odpowiedzi. Użytkownik szczegółowo opisał problem.
W moim przypadku podobnie jest u innego operatora.
 #1095686  autor: babciagienia1p
 21 maja 2020, 05:00
Remington pisze:
20 maja 2020, 08:39
Usunąć APN lub zmienić na błędny. Jeśli się nie da, wyłączyć usługę u operatora.
Ręcznie nie da się usunąć lub zmienić, bo w ustawieniach łączności jest tylko bluetooth. Nie ma żadnych odniesień do internetu. Czy zmiana ustawień APN na karcie przełożonej do innego urządzenia pomoże?
Być może operator może wyłączyć internet, ale nie jestem pewna. Internet musiałby być wyłączany dla każdego numeru oddzielnie, np. po zmianie karty SIM.
biala1991 pisze:
20 maja 2020, 19:29
Ten inny operator to TM? :) mam użytkownika z dziadkofonem myPhone i zero opłat za internet (telefon w Plusie i pakiet na same rozmowy).
Tak ten operator to TM, ale to akurat nie ma znaczenia, bo model łączy się z internetem również w innych sieciach. Testowałam inne dziadkofony myPhone (starsze) i w nich problemu nie ma. Dziwactwo występuje w konkretnym modelu Halo Easy.
marcin19883 pisze:
20 maja 2020, 22:44
Telefon nie posiada dostępu do internetu. Specyfikacja i instrukcja obsługi nic o tym nie mówi. https://www.myphone.pl/wp-content/uploa ... bslugi.pdf
Na specyfikację powołują się również pracownicy mPTech w odpowiedziach na zgłaszany problem twierdząc, że sprzęt nie ma dostępu do internetu... Wygląda to na kolejny przykład z serii Lądyn? - Nie ma takiej miejscowości.
A tak na poważnie... Pewnie ten model myPhone'a ma jakąś funkcję, niedostępną dla użytkownika, która korzysta z internetu. Jaką i czy da się wyłączyć?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2020, 12:43 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1095709  autor: Remington
 21 maja 2020, 11:32
babciagienia1p pisze:
21 maja 2020, 05:00
Czy zmiana ustawień APN na karcie przełożonej do innego urządzenia pomoże?
Być może operator może wyłączyć internet, ale nie jestem pewna. Internet musiałby być wyłączany dla każdego numeru oddzielnie, np. po zmianie karty SIM.

Nie wiem jak jest z APN, czy edycja następuje na karcie czy tylko lokalnie. Co do internetu to usługa, którą można wyłączyć.
 #1095731  autor: marcin19883
 21 maja 2020, 15:55
babciagienia1p pisze:
21 maja 2020, 05:00
tak na poważnie... Pewnie ten model myPhone'a ma jakąś funkcję, niedostępną dla użytkownika, która korzysta z internetu. Jaką i czy da się wyłączyć?
Nie miał, nie ma i nie będzie mieć. To błąd operatora. Sprawdź inną sieć. Miałem do czynienia z kilkoma telefonami dla seniorów Myphone i na żadnym nie ma internetu.
 #1095887  autor: babciagienia1p
 23 maja 2020, 16:12
marcin19883 pisze:
21 maja 2020, 15:55
To błąd operatora. Sprawdź inną sieć. Miałem do czynienia z kilkoma telefonami dla seniorów Myphone i na żadnym nie ma internetu.

Sprawdziłam. W innej sieci też regularnie loguje się do internetu. Czasami dokładnie co godzinę. W innej sieci jest pakiet internetowy, więc nie ma opłat. Po przełożeniu kart do starszego modelu myPhone'a zjawisko nie występuje. Tylko w Halo Easy.
 #1095893  autor: Remington
 23 maja 2020, 16:45
Czyli musi mieć modem. Procesor to Spreadtrum SC6531DA. Inne urządzenia pracujące na nim raczej nie mają dostępu do internetu, ale może i one mają nieaktywne modemy. Zostaje więc albo taryfa z darmowym netem, albo dezaktywacja internetu u operatora.
 #1095894  autor: marcin19883
 23 maja 2020, 16:50
Może jakaś lokalizacja przez sieć, statystyki producenta lub inne logi?

ps. SC6531 obsługuje GPRS class 12. Pewnie ten telefon ma soft kiepsko zrobiony i nie ma opcji wyłączenia neta, chociaż się łączy.