DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #1088424  autor: gtoni13
 19 sty 2020, 22:51
Czyli jednak nr z wycieku poszly w swiat ! Teraz w virgin mam 3 nr ale mialem z 10, reszta przeniesiona. Zastrzeglem tez dowod osobisty
Ostrzezenia mialem tez na nr przeniesionych !
 #1088425  autor: babciagienia1p
 19 sty 2020, 22:57
Remington pisze:
19 sty 2020, 22:47
To musi jakaś apka wysyłać.

Może wystarczyła jedna odpowiedź, żeby zainstalować apkę, a może apka jest fabryczna. W każdym razie zgłoszenia są głównie z Polski, Niemiec i Hiszpanii, co raczej nie wskazuje na Tesco jako źródło.
 #1088426  autor: gtoni13
 19 sty 2020, 22:59
Ciekawi mnie ta wiadomosc konfiguracyjna bo sim virgin byl w x5metal kilka miesiecy
przynajmniej i ostatnio o ile pamietam virgin nigdy nie wysylal konfiguracji.
Jakis tydzien temu telefon byl wlaczony z sim wrodzinie bo sprawdzalem zasiegi i nic
sie nie dzialo a dopiero teraz po usunieciu w rodzinie i przelaczeniu na virgin.
 #1088427  autor: babciagienia1p
 19 sty 2020, 23:14
Według mnie wysyła. Tak samo jak i Play. Na starych telefonach pojawia się pytanie Czy karta SIM może wysłać żądanie? Na smartfonach z Androidem SMS Witaj! Wysyłaj zdjęcia i korzystaj z internetu w Play! Za chwilę otrzymasz darmowe ustawienia dla Twojego telefonu. Zainstaluj je używając menu wiadomości. W starych odpowiadam Nie. W Androidach nie reaguję - wtedy przez kilkanaście godzin miga zielona dioda powiadomień.
Mimo, ze karty Virgin, to komunikaty jak z Playa.
 #1088428  autor: Remington
 19 sty 2020, 23:29
STK na karcie rozpoznaje czy zmienił się telefon i wtedy żąda z sieci przysłania konfiguracji. Poza tym, operator może sam od siebie wysłać ustawienia jeśli kartę włożyliśmy do innego telefonu.
gtoni13 pisze:
19 sty 2020, 22:51
Czyli jednak nr z wycieku poszly w swiat ! Teraz w virgin mam 3 nr ale mialem z 10, reszta przeniesiona. Zastrzeglem tez dowod osobisty
Ostrzezenia mialem tez na nr przeniesionych !

Gdzie Ty widzisz związek z wyciekiem, to ja nie wiem. Znając czyjś numer (np. z wycieku) to można coś skierować DO niego, a Ty masz problem z ruchem wychodzącym.

Włóż koniecznie inną kartę i zajrzyj na jej billing.

Co mówi wykaz Virgina po włożeniu karty do smartwatcha?
babciagienia1p pisze:
19 sty 2020, 22:57
Może wystarczyła jedna odpowiedź, żeby zainstalować apkę, a może apka jest fabryczna. W każdym razie zgłoszenia są głównie z Polski, Niemiec i Hiszpanii, co raczej nie wskazuje na Tesco jako źródło.
Najpewniej apka fabrycznie wgrana przez producenta (AKAI iLike). Jakiś komunikator zapewne lub chmura.

@gtoni13 wrzuć tu może listę aplikacji jakie są na tym telefonie.
 #1088472  autor: surface123
 20 sty 2020, 20:10
Jak masz wirusy na telefonie to nie dziw się że jakieś smsy się wysyłają....