DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #1061265  autor: bonas
 02 sty 2019, 22:39
Hej, mam nadzieje, że dobry dział ;)

Panowie i Panie, muszę do serwisu oddać telefon Sony Xperia Z (tak myśle ze to ten model, bo nie mam ani kartonu ani nic, a ze zdjęć, które porównywałem wygląda ze to Z). Chciałbym, żeby w tym serwisie wymienili baterię (najlepiej na oryginalną) oraz wgrali niebrandowany (?) soft, bo teraz telefon działa z nakładką Orange, ma powgrywane jakieś Orangeowskie aplikacje, który nie mozną usunąć. W związku z tym mam kilka pytań:

1. czy polecanie taką baterię wymieniać na oryginalną, czy lepiej tańszy zamiennik?
2. czy po wgraniu normalnego softu, telefon będzie działał normalnie, tzn będzie mozna pobierać aktualzacje androida jesli będą itp itd, po prostu czy to się wiąże z jakimiś technicznymi "obostrzeniami" - telefon i tak nie ma gwarancji,
3. ile tak +/- może kosztować taka usługa wgrania softu + bateria?
4. czy macie jakiś polecany serwis we Wrocławiu? Znalazłem serwis Force GSM w centrum Borek na Hallera, ale może jest coś, o czym powinienem wiedzieć na ich temat? ;)

Wiem, że może pytania moje są banalne ale wiecie jak ktoś nie siedzi na co dzień w temacie a chce mieć problem załatwiony to chce to zrobić raz a porządnie.
Z góry wam dziękuje ;)
pozdrawiam
 #1061303  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 10:30
1.Oczywiście, że lepszy oryginał
2.Aktualizacji żadnych ani dla Z ani dla X już nie będzie.
3.Wszystko zależy od serwisu.
4.Niestety nie jestem z tego miasta więc nic nie będę polecał.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061382  autor: bonas
 03 sty 2019, 18:49
piotrzet pisze:
03 sty 2019, 10:30
1.Oczywiście, że lepszy oryginał
2.Aktualizacji żadnych ani dla Z ani dla X już nie będzie.
3.Wszystko zależy od serwisu.
4.Niestety nie jestem z tego miasta więc nic nie będę polecał.
hej, dzięki za odp. A pro po aktualizacji Androida, to na kapkę starsze modele już w ogóle nie wychodzą żadne aktualizacje? Juz nie mówie żeby był aktualizowany do najnowszej "generacji" androida, ale chociaż takie bieżące poprawki tej wersji oprogramowania, które posiada ...
 #1061385  autor: bonas
 03 sty 2019, 19:32
Smuteczek. Rozmawiałem jeszcze niedawno z tym serwisem przez tel, powiedzieli że to wgranie softu oryginalnego to na własne ryzyko bo po wgraniu "natywnego" androida jest mozliwość żę telefon przestanie działać... taka sytuacja. Zatem chyba zostanę tylko przy wymianie baterii