DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #761720  autor: eliminatoriusz
 09 lis 2014, 20:27
Witam, korzystałem kiedyś z mojego starego konta ale widzę że jest zablokowane.
Posiadam nokie n8 z symbianem anna i mam problem z radiem internetowym, włącza się ale jak chce wyszukać jakieś stacje to tylko szuka i po pewnym czasie wyskakuje komunikat że czas upłynął i nic nie wiecej nie da się zrobić. Jakieś propozycje rozwiązania problemu?

 #761733  autor: Ramirez
 09 lis 2014, 21:21
Pewnie to chamskie zagrywki Microsoftu/Nokii. U mnie w e72 wyparowała baza radiowych stacji internetowych po przywróceniu ustawień fabrycznych. Uśmiercili symbiana i próbują zniechęcić ludzi do tych telefonów. Ale to nie powinno odbywać się takimi metodami.

 #761738  autor: eliminatoriusz
 09 lis 2014, 21:39
Przed aktualizacja Anny nie było w ogóle tej aplikacji radia po aktualizacji jest ale nie dzilala...jaki sens...
Mam jeszcze poprzednia nokie c7 tez na Anna i radio działa normalnie a tu lipa :x
Na belle chyba wogole nie ma takiej aplikacji.

 #761740  autor: user_delete34
 09 lis 2014, 21:49
Ramirez pisze:U mnie w e72 wyparowała baza radiowych stacji internetowych po przywróceniu ustawień fabrycznych.
Bez jaj. Właśnie miałem zamiar przywracać E72, bo nagle znikąd przestała działać Opera Mini. Nie szukam tutaj teorii spiskowych odnośnie przeglądarki, ale jeśli faktycznie dotąd baza była zawsze pobierana przy pierwszym użyciu i teraz ją usunięto, to bardzo nieładnie.

 #761956  autor: Ramirez
 10 lis 2014, 17:04
Niestety usunięto przynajmniej z dwa miesiące temu. Mozna co prawda wpisać ręcznie adres stacji internetowych ale pomimo prób nie potrafię żadnej stacji zmusić do grania. Tak samo było np z Nokia Chat, też został skasowany już dawno, Skype usunięty ze sklepu oraz oficjalnych stron..., wyłączono tez program Muzyka OVI, mimo że nie wiem do czego to było ;) Cos tez jest nie tak z serwerem pozycjonowania GPSa. Ten adres supl.nokia.com chyba przestał działać bo pomimo że niby pobiera sobie z internetu te dane to GPS wcale szybciej nie startuje. Dobrze że można to edytować i ustawić np supl.google.com

I dlatego przez takie coś nie mam juz zaufania do Nokii/Microsoftu. I to nie pierwszy raz. Kiedys miałem telefon na windows mobile 6.5 Jakiegoś samsunga który był ostatnim telefonem wydanym na tym systemie. I na czym sie skończyło?? Po kilku miesiącach wyłączono ten sklep dla tego systemu. Mimo ze niewiele tam było to powinno sie znacznie dłuzej utrzymywać wsparcie.

Takie cos znalazłem przed chwila
http://www.symbianmobile.pl/nowosci/usl ... czona.html


albo to

http://nokiahacking.pl/radio-internetow ... t31864.htm

 #762042  autor: user_delete34
 10 lis 2014, 21:58
Te radia nie "leciały" przecież z serwerów Nokii, więc takie posunięcie jest chamskie. Gdyby choć przywrócenie ustawień nie usuwało możliwości systemu, ale jednak. Znowu. Na szczęście Windows to nie jedyny ekosystem (choć jeden z całych dwóch rzeczywiście zgranych linii system mobilny-system na komputer).

 #762053  autor: NokiaUser
 10 lis 2014, 22:58
W rzeczy samej, Nokia Internet Radio w ostatnich miesiącach przestało działać. Przy tej okazji polecam LCG Jukebox - chyba jedyne radio internetowe na Symbiana, które nadal działa i jest dość rozbudowane, jak na Lonely Cat Games przystało :)

 #762214  autor: eliminatoriusz
 11 lis 2014, 21:18
Dzięki za info, faktycznie działa :-)