DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #739467  autor: mateusz89
 11 sie 2014, 13:11
Witam
Jakies 3 miesiace temu kupilem Lenovo A660. Od poczatku sa z nim problemy, ale to temat na osobna dyskusje.
Podejrzewam ze telefon jak i jego android to podroby. Dlaczego?
- wykres pracy baterii juz ktorys raz z rzedu sie zalamuje z okolo 60% do 15% w minute
- z nienacka wlaczaja sie bluetooth, GPS, transmisja danych i inne energochlonne processy (nie laczyc z poprzednim punktem)
- zasob aplikacji jest ubozszy niz żul proszacy o zlotowke.
- jezyk telefonu mimo ustawienia na polski zawieral okolo 40% tresci w jezyku angielskim
system operacyjny to Android 4.0.4
Pytanie 1: Co moge z tym zrobic? (Dlaczego serwis sprzedawcy odpada napisalem nizej)

Teraz jednak opowiem co wiecej jest nie tak.
Zanim dostalem telefon do reki czekal okolo miesiac w domu, bo gdy kurier jechal do mnie, ja jechalem do Niemiec (stad brak polskich znakow, przepraszam). Poprosilem narzeczona zeby go sprawdzila, jak sie jej widzi itp. Pierwsze co powiedziala to zo nie czyta drugi slot na karte SIM. Zaniosla do jakiegos komisu zeby gosc rzucil okiem (nie bylo czasu na odsylanie do sprzedawcy, nie bede pisal dlaczego). Facet mowil ze albo fizyczn defekt albo systemowy. Okazal sie fizyczny. Wymiana 70 zl. Ponadto powiedzial ze tel byl zawilgocony bo jest jakis bialy nalot pod beteria, a system wg niego to podroba. Jakimi jobami rzucalem to Wam nie bede pisal. Zwlaszcza ze przez brak czasu i ryzyko jakie podjalem decydujac sie na naprawe, tylko stracilem mozliwosc serwisu i pieniadze.
Pytanie 2: Czy cos w tej kwestii jest do wywalczenia ze sprzedawca? (reklamuje sie ze wysyla sprzet z Polski i sprawdza go) :smt010
Wiem ze jestem na straconej pozycji, ale czy cos moge zrobic zeby chociaz pracowal plynnie? bo o probie zanurzenie nie mysle nawet (powinien wytrzymac 1m pod woda jakies pol godziny, czy iles tam).

[ Dodano: 2014-08-12, 14:20 ]
Moze powiedzcie chociaz czy w innym dziale tematycznym mam wieksze szanse na odpowiedz.