Strona 1 z 2

Symbian vs Windows vs Android vs ???

Post:23 lis 2013, 22:57
autor: pawcio1978
Mysle nad zmiana telefonu. Jaki system polecacie pod wzgledem: bezpieczenstwa, funkcjonalnosci, itp?

Post:24 lis 2013, 00:33
autor: user_delete34
Symbian, BB OS, iOS, być może nawet w tej kolejności.

Zależy też, jakie urządzenia preferujesz. iOSa dostaniesz tylko na dotykowym iPhone'ie, podczas gdy BB OS jest tak w pełni dotykowy (v10 - na Z10), przez połowicznie (v10 - na Q10 z QWERTY), jak i jeszcze mniej (v7 i starsze - na poprzednich modelach, z trackpadem i kilkoma klawiszami oprócz QWERTY), podobnie i Symbian (full - N8, połowa - E6, niedotykowy - E72).

To oczywiście moja rekomendacja, bo takie odczucia co do tych systemów mam ja. Dla kogoś bardziej funkcjonalny i bezpieczny może być nawet i stary Windows Mobile. Co kto woli.

Post:25 lis 2013, 13:25
autor: kn
Ja bym powiedzial, ze obecnie na rynku nie ma chyba porzadnego i dobrze przemyslanego systemu. Chyba najlepiej wyglada pod tym wzgledem Apple, ale szalu nie ma.

Musisz tez brac pod uwage, ze obecnie ok. 80% wszystkich urzadzen sprzedawanych na rynku to Android. To przeklada sie na liczbe aplikacji, latwosc znalezienia odpowiedzi na problemy itd. Stad raczej sklanialbym sie, ku Androidowi, ale porzadnie przemyslany to on nie jest.

Post:25 lis 2013, 14:10
autor: pawcio1978
A jak wyglada sprawa
- standardowych appletow/widgetow itp. pod katem zapotrzebowania na internet (nie chodzi mi o te instalowane przez uzytkownika)?
- stabilnosci systemow (typu Andek, iOS, BB), podatnosci na wirusy/zawieszenia sie, itp??

Post:25 lis 2013, 15:05
autor: kn
Aplikacje/widzety zalezy jak zaprogramowane, tu nie ma reguly.

Na pewno Android jest bardziej podatny na wirusy. W applu mozesz instalowac tylko aplikacje zatwierdzone i sprawdzone przez appla. W androidzie weryfikacja googla jest duzo slabsza a i mozna instalowac apki z dowolnych zrodel (co ma tez zalety bo nie jestes skazany na oficjalny sklep googla).

Post:27 lis 2013, 12:09
autor: LysyAndroid
Ja mogę się wypowiedzieć o Windows vs Android
Andka bierzesz jak lubisz się bawić, rootować, zmieniać ustawienia produceta, stale dobierac nowe apki odpowiedzialne np. za trzymanie baterii, pamięć i w ogóle.
Windows na telefonie to jest dobry dla osób które kupują telefon i po prostu chcą go normalnie używać, ale kupiły sobie smartfona jednak. Intuicyjny i prosty, ale zarazem mocno ograniczony pod tym kątem.
IOS jest na pewno bardziej stabilny, lepiej zoptymalizowany jeżeli chodzi o długość trzymania baterii.

Post:30 lis 2013, 11:42
autor: pawcio1978
Czy uzywal ktos Maemo (np.w Nokii N900)?
Jak wyglada sprawa np.rootowania Andka? Musisz robic to przez kompa czy wystarcza odpowiednie appki?
@Markadiusz: ok. mialem na mysli bezpieczenstwo/funkcjonalnosc wynikajaca z odpowiednio zaprojektowanego OS przez jego tworcow.

Post:03 gru 2013, 11:28
autor: code
pawcio1978 pisze: bezpieczenstwo/funkcjonalnosc wynikajaca z odpowiednio zaprojektowanego OS przez jego tworcow.
zostaje iOS i WP - ani Ty, ani żadna aplikacja nie ma wystarczających uprawnień, by zrobić cokolwiek z systemem.
nowego BBOS nie używałem; nie wypowiadam się.

Post:03 gru 2013, 12:11
autor: kasiasio
Właśnie to zależy jeśli chodzi o Androida i Windowsa, jeśli zależy Tobie na aplikacjach itp. to android a jeżeli internet np. do obsługi maila itp. to wystarczy Windows.

Post:14 gru 2013, 14:56
autor: DaroDWa
iOS - z tym nie miałem za bardzo do czynienia, wiem, że szybki i stabilniejszy od Androida
Symbian - ma już trochę, ale dalej posiada sporo przydatnych aplikacji
Blackberry - mam do czynienia dopiero od 10, ale jak dla mnie rewelacja, jak się raz zasmakuje telefonu obsługiwanego wyłącznie gestami, to ciężko zrezygnować :) , odpala większość aplikacji z androida
Android - jest wszechobecny, duży wybór sprzętu, moim zdaniem potrafi czasem zamulić, ale za to nie ma problemu np. z dostępem do plików. Ogromna ilość aplikacji
Windows Phone - to głównie Nokia, bardzo szybki system i moim zdaniem najlepszy dla osoby zaczynającej z dotykiem. Ciężko coś nagrzebać w systemie, coraz więcej przydatnych aplikacji, które często prezentują się lepiej niż odpowiedniki z Androida

Post:15 lut 2014, 22:48
autor: greenrs
A czy kalendarz w WP8 umożliwia podobnie jak Symbian, ustawianie przypomnień o nadchodzących wydarzeniach, łącznie z alarmem o określonej godzinie i wyświetlaniem na stronie głównej (blokady ekranu) lub w kafelku?

Post:15 lut 2014, 23:09
autor: user_delete34
Chyba gdzieś już podsyłałem takiego screena. Jeżeli masz na jutro jakieś wydarzenie, na ekranie blokady oraz kaflu kalendarza wyświetla się: Jutro Tytuł wydarzenia. Alarm o godzinie - jest.

Post:18 lut 2014, 20:40
autor: ja.michal
Da się ustawić powiadomienia. Oczywiście informacja wyświetla się również jak napisał Markadiusz.
Obrazek

Post:19 lut 2014, 12:14
autor: Xy
Pawcio, po co bierzesz się za coś nowoczesnego i dotykowego skoro to są, według Twojego mniemania, złomy? Nie lepiej jakąś Nokię 3310 albo coś równie prostego?

Re: Symbian vs Windows vs Android vs ???

Post:23 mar 2014, 18:13
autor: andrade
pawcio1978 pisze:Jaki system polecacie pod wzgledem: bezpieczenstwa
Nie ma bezpiecznych systemów, są tylko programy zapewniające bezpieczeństwo systemów.