DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #677235  autor: user_delete34
 24 lis 2013, 00:33
Symbian, BB OS, iOS, być może nawet w tej kolejności.

Zależy też, jakie urządzenia preferujesz. iOSa dostaniesz tylko na dotykowym iPhone'ie, podczas gdy BB OS jest tak w pełni dotykowy (v10 - na Z10), przez połowicznie (v10 - na Q10 z QWERTY), jak i jeszcze mniej (v7 i starsze - na poprzednich modelach, z trackpadem i kilkoma klawiszami oprócz QWERTY), podobnie i Symbian (full - N8, połowa - E6, niedotykowy - E72).

To oczywiście moja rekomendacja, bo takie odczucia co do tych systemów mam ja. Dla kogoś bardziej funkcjonalny i bezpieczny może być nawet i stary Windows Mobile. Co kto woli.

 #677505  autor: kn
 25 lis 2013, 13:25
Ja bym powiedzial, ze obecnie na rynku nie ma chyba porzadnego i dobrze przemyslanego systemu. Chyba najlepiej wyglada pod tym wzgledem Apple, ale szalu nie ma.

Musisz tez brac pod uwage, ze obecnie ok. 80% wszystkich urzadzen sprzedawanych na rynku to Android. To przeklada sie na liczbe aplikacji, latwosc znalezienia odpowiedzi na problemy itd. Stad raczej sklanialbym sie, ku Androidowi, ale porzadnie przemyslany to on nie jest.

 #677522  autor: pawcio1978
 25 lis 2013, 14:10
A jak wyglada sprawa
- standardowych appletow/widgetow itp. pod katem zapotrzebowania na internet (nie chodzi mi o te instalowane przez uzytkownika)?
- stabilnosci systemow (typu Andek, iOS, BB), podatnosci na wirusy/zawieszenia sie, itp??

 #677537  autor: kn
 25 lis 2013, 15:05
Aplikacje/widzety zalezy jak zaprogramowane, tu nie ma reguly.

Na pewno Android jest bardziej podatny na wirusy. W applu mozesz instalowac tylko aplikacje zatwierdzone i sprawdzone przez appla. W androidzie weryfikacja googla jest duzo slabsza a i mozna instalowac apki z dowolnych zrodel (co ma tez zalety bo nie jestes skazany na oficjalny sklep googla).

 #677982  autor: LysyAndroid
 27 lis 2013, 12:09
Ja mogę się wypowiedzieć o Windows vs Android
Andka bierzesz jak lubisz się bawić, rootować, zmieniać ustawienia produceta, stale dobierac nowe apki odpowiedzialne np. za trzymanie baterii, pamięć i w ogóle.
Windows na telefonie to jest dobry dla osób które kupują telefon i po prostu chcą go normalnie używać, ale kupiły sobie smartfona jednak. Intuicyjny i prosty, ale zarazem mocno ograniczony pod tym kątem.
IOS jest na pewno bardziej stabilny, lepiej zoptymalizowany jeżeli chodzi o długość trzymania baterii.

Siedzimy, fajnie jest...

 #678706  autor: pawcio1978
 30 lis 2013, 11:42
Czy uzywal ktos Maemo (np.w Nokii N900)?
Jak wyglada sprawa np.rootowania Andka? Musisz robic to przez kompa czy wystarcza odpowiednie appki?
@Markadiusz: ok. mialem na mysli bezpieczenstwo/funkcjonalnosc wynikajaca z odpowiednio zaprojektowanego OS przez jego tworcow.

 #679552  autor: code
 03 gru 2013, 11:28
pawcio1978 pisze: bezpieczenstwo/funkcjonalnosc wynikajaca z odpowiednio zaprojektowanego OS przez jego tworcow.
zostaje iOS i WP - ani Ty, ani żadna aplikacja nie ma wystarczających uprawnień, by zrobić cokolwiek z systemem.
nowego BBOS nie używałem; nie wypowiadam się.

 #679565  autor: kasiasio
 03 gru 2013, 12:11
Właśnie to zależy jeśli chodzi o Androida i Windowsa, jeśli zależy Tobie na aplikacjach itp. to android a jeżeli internet np. do obsługi maila itp. to wystarczy Windows.

http://www.e-kosmetyki24.pl

 #682765  autor: DaroDWa
 14 gru 2013, 14:56
iOS - z tym nie miałem za bardzo do czynienia, wiem, że szybki i stabilniejszy od Androida
Symbian - ma już trochę, ale dalej posiada sporo przydatnych aplikacji
Blackberry - mam do czynienia dopiero od 10, ale jak dla mnie rewelacja, jak się raz zasmakuje telefonu obsługiwanego wyłącznie gestami, to ciężko zrezygnować :) , odpala większość aplikacji z androida
Android - jest wszechobecny, duży wybór sprzętu, moim zdaniem potrafi czasem zamulić, ale za to nie ma problemu np. z dostępem do plików. Ogromna ilość aplikacji
Windows Phone - to głównie Nokia, bardzo szybki system i moim zdaniem najlepszy dla osoby zaczynającej z dotykiem. Ciężko coś nagrzebać w systemie, coraz więcej przydatnych aplikacji, które często prezentują się lepiej niż odpowiedniki z Androida

 #698600  autor: greenrs
 15 lut 2014, 22:48
A czy kalendarz w WP8 umożliwia podobnie jak Symbian, ustawianie przypomnień o nadchodzących wydarzeniach, łącznie z alarmem o określonej godzinie i wyświetlaniem na stronie głównej (blokady ekranu) lub w kafelku?

 #698609  autor: user_delete34
 15 lut 2014, 23:09
Chyba gdzieś już podsyłałem takiego screena. Jeżeli masz na jutro jakieś wydarzenie, na ekranie blokady oraz kaflu kalendarza wyświetla się: Jutro Tytuł wydarzenia. Alarm o godzinie - jest.

 #699341  autor: ja.michal
 18 lut 2014, 20:40
Da się ustawić powiadomienia. Oczywiście informacja wyświetla się również jak napisał Markadiusz.
Obrazek

 #699483  autor: Xy
 19 lut 2014, 12:14
Pawcio, po co bierzesz się za coś nowoczesnego i dotykowego skoro to są, według Twojego mniemania, złomy? Nie lepiej jakąś Nokię 3310 albo coś równie prostego?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #709377  autor: adamowski
 10 kwie 2014, 16:45
To prawda nie ma bezpiecznych systemów, jest tylko brak zabezpieczeń i naiwność użytkowników. Mimo wszystko polecam androida. Duża dostępność darmowych programów zabezpieczających.

woda zasadowa ph
woda alkaliczna sklep

 #710860  autor: polkrisss
 17 kwie 2014, 06:51
Każdy chwali to, do czego się przyzwyczaił. Bezpieczeństwo systemu zapewniają programy, a nie sam system. Pracowałem na androidzie, symbianie, a obecnie na W.P. i to z niego jestem najbardziej zadowolony. Zaznaczam, że to jest moje zdanie.

grzybowo noclegi
grzybowo noclegi

 #727818  autor: paker
 26 cze 2014, 12:14
Nie mam nic do Windows Phone czy iOS - ale najzwyczajniej w świecie nie chce mi się uczyć czegoś nowego ;/

 #727895  autor: Franio
 26 cze 2014, 15:14
Na razie nie miałem do czynienia z innymi systemami poza Android. Posiada on wszystko to czego potrzebuje, więc nie mam zamiaru go zmieniać. :)

 #746978  autor: pawcio1978
 07 wrz 2014, 17:23
Nie uzywalem Windowsa. Ale android to wielki syf, w przeciwienstwie do symbiana
@Franio: hahaha