DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #673642  autor: Ventussi
 10 lis 2013, 11:39
Rozglądam się za swoim pierwszym smartfonem, w związku z czym mam kilka pytań odnośnie internetu. Słyszałem, że smartfony lubią same się łączyć z siecią i aktualizować różne dane. Niestety ja tego raczej nie polubię (albo mój portfel).
1. Czy można całkowicie zablokować "niekontrolowane', automatyczne łączenie telefonu z internetem zarówno w Androidzie, jak i na Windows Phone 8?
2. Czy 500MB transferu miesięcznie wystarczy do przeglądania stron za pomocą Opery Mobile w sieci Orange (ponoć jakaś kompresja danych tutaj jest), fb, sprawdzania maili? Przez większość czasu na uczelni jak i w domu mam dostęp do WiFi, więc raczej chodzi tutaj o sytuacje awaryjne, gdzie tego WiFi nie ma.

 #673665  autor: Wolfp
 10 lis 2013, 14:20
Jesli chodzi o Androida, to bez problemu mozna wylaczyc synchronizacje i korzystanie z danych pakietowych. 500mb jest wystarczajaca iloscia :wink:

 #673677  autor: user_delete34
 10 lis 2013, 15:18
Ventussi, WP8:
1) Tak, ale blokuje to całą transmisję w danej technologii - po prostu włączniki 3G i WiFi.
2) Tu Opery nie ma. Myślę, że bez problemu. W zależności od użycia, z ciągłą synchronizacją poczty wyrabiałem się w niecałych 300 MB (wliczając przeglądanie sieci). Oczywiście pakiet z "lejkiem" NIGDY nie zaszkodzi.
Sesja danych jest ciągła w WP (dopóki operator nie rozłączy), choć nie pożera baterii.

 #673694  autor: Darius64
 10 lis 2013, 16:30
Wykupić pakiet z lejkiem i po kłopocie(obecnie pakiety internetowe nie są takie drogie).W wp8 transmisja danych na wyłącz i telefon odcięty od internetu można jeszcze przestawic z 3g na 2g

 #673697  autor: user_delete34
 10 lis 2013, 16:50
Darius64 pisze:Wykupić pakiet z lejkiem i po kłopocie(obecnie pakiety internetowe nie są takie drogie).
Jednak szkoda wydawać np dodatkowe 5 zł, gdy pakiet okaże się za mały lub gdy kupiony pakiet okazał się za duży.

 #673701  autor: Ventussi
 10 lis 2013, 17:23
Markadiusz pisze:Ventussi, WP8:
2) Tu Opery nie ma.
To trochę komplikuje sprawę, bo się do niej strasznie przyzwyczaiłem... A WP8 mi się bardziej podoba, niż Android i to raczej z nim chciałbym coś zakupić. A jak się sprawuje smartfonowy Internet Explorer? Da się tego używać? W ogóle są jakieś alternatywy na WP8?

 #673703  autor: Darius64
 10 lis 2013, 17:33
Ventussi pisze:
Markadiusz pisze:Ventussi, WP8:
2) Tu Opery nie ma.
To trochę komplikuje sprawę, bo się do niej strasznie przyzwyczaiłem... A WP8 mi się bardziej podoba, niż Android i to raczej z nim chciałbym coś zakupić. A jak się sprawuje smartfonowy Internet Explorer? Da się tego używać? W ogóle są jakieś alternatywy na WP8?
Nalezy zaznaczyć że mobilny ie to zupełnie coś innego od ie na pc,strony ściąga szybko bez błędów i nie obciąża systemu.Opera na andka pewnie trochę lepsza ale ie to udana dobra przeglądarka,jest jeszcze UC Browser ale nie używam więc nie wiem jak się sprawuje

 #673712  autor: user_delete34
 10 lis 2013, 18:23
Ventussi, IE jest spoko. Dość wygodnie się tego używa, choć denerwuje mnie ciągłe odświeżanie stron. Zminimalizujesz przeglądarkę, bo np wchodzisz do odtwarzacza, po czasie wracasz - a strona się przeładowuje. Tracisz czas na wczytanie strony, znalezienie odcinka, na którym skończyłeś i zamknięcie ewentualnych reklam. Limit 6 kart też nie jest przyjazny, choć np przy 512 MB w HTC 8S innego wyboru nie ma. Nie ściągniesz też przez to plików mp3 (wideo chyba też).

Nie wiem, jak tam na turbodymolumiach, ale na 8S nie trzeba się starać, by zauważyć klatkowanie animacji w systemie. Nadal jest bardzo szybki, ale nie daj sobie wmówić jego perfekcyjnej płynności.

 #673734  autor: wtd
 10 lis 2013, 20:35
Markadiusz pisze: Limit 6 kart też nie jest przyjazny, choć np przy 512 MB w HTC 8S innego wyboru nie ma.
iphone 3G wiele lat temu miał 128MB ramu i radził sobie z 8 kartami :p

Czy 500MB starczy to już zależy od ciebie, co to znaczy przeglądanie neta, fb czy maile. Ja też telefon tak z grubsza wykorzystuję, czasami mieszczę się w 300MB miesięcznie, czasami ledwo w 1,5GB.

 #673801  autor: Ventussi
 11 lis 2013, 09:59
Też tak myślę, że te 500MB to może być za mało. Chyba jednak pójdę do Play, bo tam mam abo za 29,90zł+20zł za 2GB, więc za 49,90 dostaję nielimitowane SMSy/MMSy + 2GB netu. Rozmawiam niewiele, więc jak dla mnie chyba najlepiej.

 #673807  autor: nemo2009
 11 lis 2013, 10:40
WP 8.Aby zablokować transmisję danych z sieci komórkowej,trzeba wejść w zakładkę ustawienia,następnie w zakładkę sieci komórkowe i tam wyłączyć transmisję danych.Wi-Fi dziala niezależnie od tego.Opery mini nie ma w WP8,ale jest mini browser.Ile to danych pożera nie wiem.Sama przeglądarka nie dziala płynnie,jak IE.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #673825  autor: user_delete34
 11 lis 2013, 12:24
Ventussi pisze:Też tak myślę, że te 500MB to może być za mało.
Zauważ, że kolega wtd posiada iPhone'a, a w przypadku tego jest dużo więcej możliwości na zużycie transferu. Na WP nie będziesz ciągle dziobał w ekran przy otwartym jedynie IE, by zużywać jakoś dużo danych. ;) Sądzę, że zwykle i tych 500 MB nie zużyjesz (tym bardziej, jeśli korzystasz też z WiFi), a 1 GB to absolutny maks będzie (no chyba, że lubisz siedzieć na YouTube poza domem...).

To nie jest temat na wybór ofert, ale na Twoim miejscu pozostałbym w Łorencz, jeżeli tylko wszystko Ci pasuje i pakiet 500 MB ma lejek.
W innym przypadku wziąłbym T-Mobile Frii SMS (oferta na kartę z darmowymi SMSami) z pakietami: 1GB za 10 zł i 120 min do wszystkich sieci za 15 zł. Szkoda przepłacać dwukrotnie dla pakietu, którego nie zużyjesz.

 #673882  autor: Ventussi
 11 lis 2013, 14:34
Prawdopodobnie pójdę do Orange, bo dopatrzyłem się, że w Playu abonament za 29,90zł kosztowałby mnie 69,90zł - paranoja. Niestety nie mogę sobie pozwolić na zakup telefonu ani na raty, ani gotówką. Student ma raczej ciężki żywot w tym aspekcie. Co innego płacić 50zł/msc, a co innego od razu 500-600zł (co w ogóle nie wchodzi w grę). Zastanawiam się jeszcze nad Samsung Galaxy Core Plus w Orange.