DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #661474  autor: pacikowski
 12 wrz 2013, 18:29
Heja mam dość trudne pytanie odnośnie komórek i proszę o dokładną odpowiedź.
1.Aby strony internetowe wygladały na telefonie IDENTYCZNIE jak na ekranie komputera niezbędny jest system operacyjny taki jak android,windows mobile,symbian, samsung bada czy firefox os? czy nawet w droższych telefonach z ekranem dotykowym które wesług specyfikacji technicznej posiadają : "system operacyjny producenta" strony internetowe też będą wyświetlane w takej formie jak na ekranie komputera czy tylko w wersji mini? czy na przykład na takiej nokii ascha 501 dual slim strony internetowe będą wygladały tak jak na ekranie komputera? jak sprawa będzie wyglądać w tekich modelach telefonów jak:
lg t375
nokia asha 309
lg cookie
samsung gt-s3350
samsung chat?

2.mam samsunga galaxy mini z androidem i niestety nie działa mi wrzuta ani nie działa mi czat ponieważ mój telefon nie obsługuje jakiegoś adobe flash.Podobno zależy to od konstrukcji czy też rodzaju procesora w smartfonie czy tańsze htc też nie obsługują flasha? czy smarfony alcatela też nie obsługują flasha

proszę o bardzo dokładną odpowiedz na moje pytanie-proszę się wypowiedzieć o każdym z podanych moedli telefonów.Z góry dziękuję

 #661477  autor: KR2615
 12 wrz 2013, 18:42
Strony prawie zawsze będą się różniły od tych na komputerze. Nawet na roznych komputerach (Windows, MacOs, Linux) wygladaja przeroznie. A to chociażby na rodzaje czcionek, rozdzielczosc ekranu i dodatki takie jak Flasha czy Javascript. wiekszosc smartfonow je obsluguje lecz moga miecproblemy z takimi skomplikowanymi stronami jak podales. Flasha idzie zainstalować na wiekszości Androidów. Poszukaj w Google.

Te telfony co podałes działają na przeroznych systemach operacyjnych. To co nazywaja systemem producenta to po prostu brak systemu typu Android czy Windows Phone. Moga miec przegladarke nieobslugujaca wszystkich rozszerzen. A czesc z tych telefonow w ogole nie powinna byc nazywana smartphonem.

Co do wersji stron to są na to dwa sposoby. Albo w ustawiniach przeglądarki (Android) wybierasz Wersja komputerowa" albo na samej stronie możesz przełączać się między widokiem klasycznym a mobilnym jak np. na allegro.pl
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, 18:49 przez KR2615, łącznie zmieniany 1 raz.

 #661480  autor: pacikowski
 12 wrz 2013, 18:46
prosiłbym o DOKŁADNE ODPOWIEDZI ludzie znających się na rzeczy.
nie flasha nie idzie zainstalować na większości telefonów na moim samsungu galaxy mini flasha nie da się zainstalować i pobrac i jest to związane z konstrukcją albo rodzajem procesora-przynajmniej tak gdzieś wyczytałem.Jeszcze raz proszę o dokładne odpowiedzi.

[ Dodano: 2013-09-12, 18:50 ]
czyli chesz poweidzeić że na zwykłych telefonach za 200 zeta bez androida strony będą wyglądały tak pięknie i elegancko jak na androidzie? i nawet telefon bez androida otworzy mi KAŻDĄ STRONĘ INTERNETOWĄ W PEŁNEJ WERSJI? na moim androidzie nie zdażyło mi się jeszcze żęby strona w pełnej wersji różniła się od tej na ekranie komputera(oprócz stron które mają aplikacje i grafiki flash0bo jak już pisełm mój galaxy mini nie obsługuje flasha)

 #661481  autor: KR2615
 12 wrz 2013, 18:53
Starałem sie byc dokladny i udzielic wyczerpojacej odpowiedzi ale pytanie ktore zadales jest bardzo ogolnikowe. Dopiero po chwili zauwazylem, ze czesc z telefonow ktore podales nie sa w ogole smartphonami.

Powiem Ci tak: jesli chcesz korzystac z wszystkich stron internetowych zainwestuj w smartphone'a z Androidem i prockiem w okolicach 1GHz. Juz na starszych uzywkach wszystko eleganso chodzi. Nmoglbym Ci polecic mojego HTC Desire sprzed dwoch lat ale nie sprawdzalem na nim wrzuty. Wszystkie inne strony z ktorych korzystam na co dzien dzialaja lub posiadaja swoje odpowiedniki w Google Play, np Facebook, YouTube, Dropbox czy tez sporo programow do sluchania radia w internecie, sprawdzania pogody, rozkladujazdy itp.

 #661483  autor: Xy
 12 wrz 2013, 19:10
W przeglądarce o nazwie "Opera" dedykowanej na platformę Android masz opcję "User Agent" i wybierasz "desktop" aby strona była wyświetlana tak, jak na komputerze. Czyli mówiąc w skrócie telefoniczna Opera przedstawia się jako wersja komputerowa i strony są wyświetlane jak na kompie.
W Windows Phone masz Internet Explorera i tam także możesz wybrać opcję "wersja dla komputerów". Strony również nie będą się wczytywały w formie "lajt" czyli dla smartfonów.
Oczywiście nie wszystkie witryny pójdą bezbłędnie na smartfonach.I bez znaczenia jest czy mają na pokładzie Windowsa, Androida, iOS czy Symbiana.
W mojej starej Xperii Neo podczas testów stron w wersji dla kompów udało mi się uruchomić czat.wp.pl, wrzutę i jeszcze jakąś stronę acz nie pamiętam jaką. Ale to, że strona się otworzyła nie znaczy, że działała płynnie :-D
Na wynalazkach bez systemu czyli jakaś Nokia Asha (a nie niemieckie Ascha) raczej jest możliwość oglądania witryn tylko w wersji z "m" na przedzie. Czyli dla komórek. Na przykład m.chip.pl.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #661486  autor: pacikowski
 12 wrz 2013, 19:31
Na wynalazkach bez systemu czyli jakaś Nokia Asha (a nie niemieckie Ascha) raczej jest możliwość oglądania witryn tylko w wersji z "m" na przedzie.

Raczej czy na pewno? właśnie o to mo chodzi.Czy jeżeli komorka nie ma systemu operacyjnego jak androida windows mobile itp to będzie obsługiwać straony internetowe w ograniczonym zakresie i TYLKO I WYŁĄCZNIE W WERSJI MINI?

 #661496  autor: Xy
 12 wrz 2013, 20:05
Nie miałem Ashy w rękach ale miałem do czynienia z "bezsystemowymi" Sony Ericssonami i Samsungami i każdy z nich domyślnie otwierał strony w wersji "lajt", "mini" czy jak tam się to nazwie. W opcjach nie znalazłem nic co by wskazywało na możliwość zmiany ustawień aby witryny były wyświetlane w wersji komputerowej.
No ale na logikę biorąc... Asha 309 ma bardzo małą rozdzielczość ekranu i oglądanie stron komputerowych byłoby co najmniej niezwykle męczące. Tak więc na 99% uważam, że nie można w niej zmienić trybu wyświetlania stron www.
Pozdr :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #662956  autor: greenrs
 19 wrz 2013, 23:01
pacikowski pamiętaj tylko, że strony w wersji desktop są o wiele "cięższe" niż mobilne. Mówiąc krótko - są sporo droższe.