DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #647814  autor: znawca
 17 lip 2013, 01:48
Hej

Zakładam ten temat, bo szczerze mówiąc jestem w kropce. Po wakacjach chcę zmienić N9 na inny telefon, ale używając już kilku systemów przyzwyczaiłem się do różnych bajerów, których będzie mi potem brakować... część otrzymała nawet status "must have" :)

Nie wiem za bardzo w stronę którego OSu mam się zwrócić. Na których systemach znajdę następujące funkcje? :

:arrow: Swype, albo coś podobnego.
Nie interesuje mnie, jak wygodna jest klawiatura z WP8, czy iPhona. Piszę dużo SMSów. W ogóle nie piszę w poziomie. Z reguły trzymam telefon jedną ręką (a w drugiej coś innego ;d) i kciukiem swypeuje tekst. To sprawdza się zwłaszcza na mniejszych ekranach, kiedy jestem nietrzeźwy :-D lub w ruchu.
Nie wyobrażam sobie powrotu do używania smartfona dwoma rękami, albo do wpisywania każdej literki osobno.
Na iOS jest iSwype, BB ma swoje rozwiązanie które bardziej przypomina SwiftKey, ale wydaje się spoko i od biedy mógłbym go używać, choć Swype byłby lepszy. Najbardziej martwi mnie jednak WP...

:arrow: Podświetlenie ekranu przez dwukrotne puknięcie palcem
Super bajer z Nokii N9. Strasznie mi się to spodobało, bo to lepsze niż używanie przycisku blokady. Wiem, że BB ma coś takiego, nie wiem jak inni.

:arrow: Podświetlanie się ekranu automatycznie po wyjęciu telefonu z kieszeni i blokowanie zaraz po włożeniu do kieszeni.
W N9 jest taki bajer że jak wyjmę ją z kieszeni to na ekranie automatycznie pojawia się godzina, jak włożę do kieszeni to ekran zupełnie się wygasza. Działa to w oparciu o czujnik zbliżeniowy i ma wielki potencjał. Fajnie jakby dało się tak nie tylko podświetlać godzinę, ale blokować/odblokowywać cały ekran.
Któryś z systemów to oferuje? ew jakieś mody/aplikacje?

:arrow: Menadżer plików

:arrow: Tryb pamięci masowej - często używam telefonu jako pen drive

:arrow: Pobieranie i wysyłanie w mailach załączników w formatach nieobsługiwanych przez system

:arrow: Czytnik RSS w stylu Google Currents
Świetna aplikacja na Androida :D zawsze używałem widgetu. W N9 nowości z RSS po prostu wyświetlają mi się na pulpicie (mogę ustawić tam nawet NewsFeed z Fejsa :D ). Jak to wygląda na pozostałych systemach? W WP mogę mieć od tego specjalny kafelek? A BB i iOS?

:arrow: Pełny multitasking, taki jak w MeeGo
Żadnego zamrażania i pauzowania w tle. Aplikacja się ładuję, minimalizuje ją, a ona ładuje się w tle dalej. Instalacja aplikacji w tle, działanie gier w tle i tym podobne. I fajnie jakby system profilaktycznie nie wyłączał mi aplikacji w obawie przed utratą RAMu, tak jak to robił Android.
Tutaj chyba BB będzie najlepsze. A jak zachowuje się iOS po jailbreaku?

:arrow: Zachowywanie ostatnio otwartych stron w pamięci RAM
Wiem, że to działka przeglądarki, ale np: na Androidzie mnie to irytowało... Wchodzę na jakąś stronę, potem na następną (najczęściej na jej podstronę), a gdy klikam "wstecz" to główna ładuje mi się od nowa zużywając kolejne pakiety danych... Fajnie, gdyby 3 ostatnie strony (z każdej karty) były przechowywane w RAMie, a nie za każdym razem ładowane od nowa

:arrow: Equalizer w systemowym odtwarzaczu, najlepiej z opcją ustawienia własnej korekcji

to na razie tyle, jak mi co jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #647824  autor: drcox
 17 lip 2013, 08:12
znawca pisze:Na iOS jest iSwype, BB ma swoje rozwiązanie które bardziej przypomina SwiftKey, ale wydaje się spoko i od biedy mógłbym go używać, choć Swype byłby lepszy. Najbardziej martwi mnie jednak WP...
Na WP nie ma możliwości ingerencji w klawiaturę, swype brak.
znawca pisze: Podświetlenie ekranu przez dwukrotne puknięcie palcem
Super bajer z Nokii N9. Strasznie mi się to spodobało, bo to lepsze niż używanie przycisku blokady. Wiem, że BB ma coś takiego, nie wiem jak inni.
W Androidzie nie widziałem nigdzie czegoś takiego, po aktualizacji Windowsa Phone 8 będzie w niektórych/wszystkich Nokiach z WP8.
:arrow: Menadżer plików

:arrow: Tryb pamięci masowej - często używam telefonu jako pen drive

:arrow: Pobieranie i wysyłanie w mailach załączników w formatach nieobsługiwanych przez system
Menadżer plików z prawdziwego zdarzenia czyli normalna struktura katalogów i możliwość wrzucenia, ogólnie mówiąc, czego popadnie -> Android. Nie wiem jak w BB10.
:arrow: Zachowywanie ostatnio otwartych stron w pamięci RAM
Wiem, że to działka przeglądarki, ale np: na Androidzie mnie to irytowało... Wchodzę na jakąś stronę, potem na następną (najczęściej na jej podstronę), a gdy klikam "wstecz" to główna ładuje mi się od nowa zużywając kolejne pakiety danych... Fajnie, gdyby 3 ostatnie strony (z każdej karty) były przechowywane w RAMie, a nie za każdym razem ładowane od nowa
U mnie Opera Mini na Androidzie tak robi.

 #647848  autor: user_delete34
 17 lip 2013, 10:21
znawca,
znawca pisze:Zachowywanie ostatnio otwartych stron w pamięci RAM
WP8: różnie to bywa. Raz nie potrafi przechować jednej prostej strony, innym razem przetrzyma i taką i trochę bardziej rozbudowaną - i nawet jeśli będziesz odświeżał, zobaczysz to samo.
znawca pisze:Swype, albo coś podobnego.
Na WPkowcach pisałoby się całkiem nieźle i bez tego ALE dotykowe przyciski pod ekranem strasznie to utrudniają. Choćby dlatego, do pisania wybrałbym zdecydowanie iPhone'a czy BB, by pod ekranem nie mieć już nic dotykowego, a jedynie sprzętowe klawisze.

 #647918  autor: znawca
 17 lip 2013, 14:20
Dziękuję za odpowiedzi
drcox pisze: U mnie Opera Mini na Androidzie tak robi.
Na Operze miałem inny problem: nie dało się enterem zatwierdzać postów na Facebooku. Kursor przeskakiwał do następnej linijki, tak ja po wciśnięciu skrótu shift+enter na normalnej klawiaturze - czyli generalnie rzecz biorąc, w ogóle nie dało się zatwierdzać postów

Tylko z tego powodu zrezygnowałem z Opery na Androidzie, bo sama przeglądarka bardzo mi się podobała

O właśnie :D Czy w którymś systemie działają skróty klawiaturowe? Ctrl+C, Ctrl+V i tym podobne. Wiem że były na smartfonach z fizyczną QWERTY, ale co z dotykami?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #647922  autor: user_delete34
 17 lip 2013, 14:27
znawca, a gdzie masz CTRL w którymkolwiek? ;) Jedynie BB Q10 ma ALT.
W WP masz kopiowanie przez kliknięcie na tekst, przeciągnięcie suwaków na zakres tekstu do skopiowania i kliknięcie ikony kopiowania, a żeby wkleić - nad klawiaturą pojawia Ci się ikona od wklejania, tak jak sugestia wyrazu.

 #647930  autor: znawca
 17 lip 2013, 14:54
Chociażby Nokia E7 miała Ctrl w swojej QWERTY :)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #647935  autor: user_delete34
 17 lip 2013, 15:07
znawca, gdybyś nie wspomniał, to bym na to nie zwrócił nigdy uwagi, ale i tak tutaj mówimy o innych systemach.
BB Q10 ma za to inne skróty, przez pisanie skrótów nazw funkcji (?) i nie tylko możesz szybciej np zmienić status na twitterze, jeśli dobrze kojarzę.

 #647972  autor: znawca
 17 lip 2013, 17:19
Nie muszą być konkretnie z klawiszem Ctrl, chodzi o to czy jakiekolwiek klawiatury dotykowe obsługują skróty klawiaturowe, a więc nie BB Q10, a Z10 :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #654275  autor: mp107
 12 sie 2013, 14:43
drcox pisze: O właśnie :D Czy w którymś systemie działają skróty klawiaturowe? Ctrl+C, Ctrl+V i tym podobne. Wiem że były na smartfonach z fizyczną QWERTY, ale co z dotykami?
Takie skróty i wiele innych (CTRL+X; CTRL+A; itd.) działają na Nokii N900 na rozsuwanej fizycznej klawiaturze.
 #654289  autor: galtom
 12 sie 2013, 15:12
znawca pisze:
1. :arrow: Swype, albo coś podobnego.

2. :arrow: Podświetlenie ekranu przez dwukrotne puknięcie palcem

3. :arrow: Podświetlanie się ekranu automatycznie po wyjęciu telefonu z kieszeni i

4. :arrow: Menadżer plików

5. :arrow: Tryb pamięci masowej - często używam telefonu jako pen drive

6. :arrow: Pobieranie i wysyłanie w mailach załączników w formatach nieobsługiwanych przez system

7. :arrow: Czytnik RSS w stylu Google Currents

8. :arrow: Pełny multitasking, taki jak w MeeGo

9. :arrow: Zachowywanie ostatnio otwartych stron w pamięci RAM

10. :arrow: Equalizer w systemowym odtwarzaczu, najlepiej z opcją ustawienia własnej korekcji
W zakresie WP8 glownie...

1. Nie ma
2. Wlasnie wchodzi do Lumii wraz z GDR2
3. Prawdopodobnie tak to bedzie dzialac wraz z. p2 - jak bedze po aktualizacji moge dac znac.
4. Nie ma jednego - ronze programy (przegladarka zdjec, skydrive, itp) maja dostep do roznych zasobow. Podobnie jest w iOS. Innymi slowy do swoich plikow masz dostep (lepszy lub gorszy) do nie swoich nie.
5. Jak najbradziej - komp widzi telefon jako dysk i tyle
6. Bez problemu.
7. Sa czytniki RSS w sklepie: czy takie jak Google C. nie wiem bo currents nie znam: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... rss+reader

8. W Wp8 zalezy to od aplikacji. Czesc sie zamraza (gry) czesc dziala w tle w rozny sposob (podbierajac maile, Skype, FB - to raczej zalezy od developera. Ale np. Nokia Music + Endomondo na raz nie da rady :-(. W Andku bylo chyba podobnie - czesc aplikacja mogla dzialac rownoczesnie z innymi ale nie wszystkie.

9. W IE10 czegos takiego nie zauwazylem... raczej strony sa od nowa wczytywane

10. Systemowy nie ma.

Pozdrawiam,
Galtom

 #654302  autor: user_delete34
 12 sie 2013, 16:21
Do czytania RSS na WP świetny jest feedly:
- wygodny w obsłudze (gesty - przeciągnięcia)
- ma kafelek i ikonkę na ekranie blokady informujące (aktualizacja co 30 minut) o liczbie nowych artykułów
- ma mobilizer, który bardzo dobrze (poza... telepolis) przekształca zawartość strony, którą chciałeś obejrzeć do widoku mobilnego, by nie trzeba było wchodzić w przeglądarkę; z jego poziomu da radę bez problemu wejść w odnośniki na stronie, czy wywołać odtwarzacz do filmu na YT.


^ POMYŁKA, POST DO KOSZA. Mówiłem o Nextgen.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2013, 17:13 przez user_delete34, łącznie zmieniany 1 raz.

 #654308  autor: galtom
 12 sie 2013, 16:51
Poprosze o link do sklepu... bo cos mi się wydaje....

Pozdrawiam,
Galtom

 #654316  autor: user_delete34
 12 sie 2013, 17:12
Tak, masz rację. Na kaflach nie ma nazwy i to Nextgen Reader połączony z feedly. Zgłaszam posta do usunięcia, co by dłużej nie siać plotki. :P
O kurde, nie mogę. Zgłosisz mój powyższy? Jako treść myląca, żeby usunąć.

 #654478  autor: galtom
 13 sie 2013, 12:07
Dwukrotne pukniecie i podswietlenie/gaszenie telefonu w kieszeni wlasnie sie potwierdzilo w Amber update:
http://www.dailymobile.net/2013/08/13/n ... te-review/

Pozdrawiam,
Galtom

 #663937  autor: znawca
 24 wrz 2013, 22:05
Piszę tutaj, żeby nie mieszać w temacie wyboru telefonu...

Rozumiem, że kafelki w WP działają, jak widgety - jeden wyświetli mi info o nieodebranych połączeniach, SMSach, drugi o pogodzie, a trzeci o aktualnie odtwarzanej piosence?

Aplikacje na WP również mają swoje kafelki? Jak np: zainstaluje sobie czytnik RSS, to dostanie on swój kafel, na którym wyświetli mi najnowsze posty z ulubionego bloga?

Czy kafle mogą być też skrótami do stron internetowych?
Jeśli ustawię sobie kafla "Telepolis", to czy wyświetli mi on również najnowsze posty na głównej?

Da się sterować odtwarzaczem muzycznym z ekranu blokady? Kafelek odtwarzacza pełni tylko rolę skrótu czy można zmieniać piosenki bez wchodzenia w aplikację?

Systemowy klient email - czy jednoczesna obsługa i synchronizacja trzech adresów mailowych nie sprawi mu problemu? Jak wygląda sprawa z powiadomieniami na kaflach? Osobny kafel do każdego adresu, czy jeden do aplikacji, który wyświetli informacje zbiorcze?

Jak wygląda sprawa odbierania i wysyłania załączników? Jakieś ograniczenia co do rozmiaru i formatu? Aplikacje widzą tylko pliki w "swoim" formacie. Czy klient email widzi po prostu każdy plik w pamięci telefonu i pozwala na jego wysłanie?

Mogę mieć kafelek Facebooka, który będzie mi wyświetlał NewsFeeda?

Odtwarzacz muzyczny+aplikacje - czy muzyka milknie, kiedy odpalę grę, czy też mogę grać w Angry Birds słuchając ulubionego kawałka w tle?

Da się pobierać pliki z serwisów hostingowych przez przeglądarkę? Na Androidzie strony typu hostuje.net nie chciały poprawnie działać... na żadnej przeglądarce :(

Czy IE ma user agenta ze sprawnie działającym trybem desktop? Nienawidzę mobilnych widoków stron, zwłaszcza Gmaila czy Facebooka. Tutaj Opera na Androida jest bezkonkurencyjna.

Da się zintegrować Skype z chatem Facebooka?

Mogę zmienić domyślną wyszukiwarkę z Binga na Google? Zarówno w przeglądarce jak i pod klawiszem lupy?

Integracja ze Sky Drive jest obowiązkowa czy opcjonalna? Mogę zamiast chmury M$ podpiąć Dropboxa?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #663941  autor: user_delete34
 24 wrz 2013, 22:29
1) Tak.
2) Raczej wyświetli tylko liczbę artykułów. Przynajmniej Nextgen Reader i Weave chyba też.
3) Tak, ale nie wiem, czy jakkolwiek się odświeżają, a więc czy będziesz miał aktualny zrzut strony w kaflu. Tylko ten jest niewielki i na pewno nie zauważysz "Nieprzeczytane posty: X".
4) Tak. Kafelek to tylko skrót i nic poza tym, ale odtwarzacz przywołujesz klawiszami głośności. Jeśli klikniesz na tytuł, przejdziesz do samej aplikacji odtwarzacza.
5) 1 skrzynka = 1 kafel, problemów być nie powinno, choć nie sprawdzałem.
6) Możesz dodać tylko zdjęcie (może film też?).
7) dunno
8) dunno
9) Muzyki nie, a co dopiero jakieś nieznane. Przyjmijmy, że nie, by się nie zdziwić.
10) Nie miałem problemów, prosząc o wersję desktop.
11) dunno
12) Nie.
13) dunno

 #663983  autor: galtom
 25 wrz 2013, 07:14
znawca pisze:Piszę tutaj, żeby nie mieszać w temacie wyboru telefonu...

Rozumiem, że kafelki w WP działają, jak widgety - jeden wyświetli mi info o nieodebranych połączeniach, SMSach, drugi o pogodzie, a trzeci o aktualnie odtwarzanej piosence?
Generalnie tak.
znawca pisze: Aplikacje na WP również mają swoje kafelki? Jak np: zainstaluje sobie czytnik RSS, to dostanie on swój kafel, na którym wyświetli mi najnowsze posty z ulubionego bloga?
Tu wszystko zalezy od developera aplikacji. Czyli czy Live Tile wogole, bedzie a jesli bedzie to jakie informacje bedzie prezentowal.
znawca pisze: Czy kafle mogą być też skrótami do stron internetowych?
Jeśli ustawię sobie kafla "Telepolis", to czy wyświetli mi on również najnowsze posty na głównej?
Moga, ale az tak sie nie aktualizuja.Byc moze ktos taka opcje kiedys w prowadzi ale biorac pod uwage jak bardzo zarloby to baterie to nie sadze. Przy takiej aktualizacji to praie tak jakbys byl non stop w sieci, tzn. surfowal.
znawca pisze: Da się sterować odtwarzaczem muzycznym z ekranu blokady? Kafelek odtwarzacza pełni tylko rolę skrótu czy można zmieniać piosenki bez wchodzenia w aplikację?
Da sie, kafelek zaprezentuje Ci info o obecnie sluchanej piosence ale na zadnym kafelku nie ma dodatkowych aktywnych elementow. W tym zakresie dziala jako skrot.
znawca pisze:
Systemowy klient email - czy jednoczesna obsługa i synchronizacja trzech adresów mailowych nie sprawi mu problemu? Jak wygląda sprawa z powiadomieniami na kaflach? Osobny kafel do każdego adresu, czy jeden do aplikacji, który wyświetli informacje zbiorcze?
Z obsluga jednoczesna kilku maili nie ma problem. Mozesz ustawic rozne (lub takie same) interwaly synchronizacji, badz prace w trybie push. Co do informacji I kafli.
Mozesz miec osobne kafelki dla kazdego konta, lub laczyc konta pod jeden kafelek. To zalezy od Ciebie I preferencji.
W zaleznosci od rozmiaru kafelka na pulpicie pokaze liczbe nieprzeczytanych maili, badz poczatek tresci ostatniego.
znawca pisze: Jak wygląda sprawa odbierania i wysyłania załączników? Jakieś ograniczenia co do rozmiaru i formatu? Aplikacje widzą tylko pliki w "swoim" formacie. Czy klient email widzi po prostu każdy plik w pamięci telefonu i pozwala na jego wysłanie?
Mozesz wysylac przez aplikacje - tak jak napisales. Klient tez ma opcje dodania zalacznika ale wtedy jestes ograniczony do zdjec.
Chyba identyczny mechanism dziala w iOS. W zwiazku z tym, ze nie ma w WP dostepu do plikow jako takich jak w ANdroidzie, to wyslac mozesz dowolny plik pod warunkiem, ze nie jest to plik systemowy I program oferuje taka funkcje (tzn. jest to racjonalne). Np. odtwarzacz filmow nie oferuje opcji wyslij - ale nie wyobrazam sobie bys probowal wyslac 1GB plik.

Jesli masz jakies konkretne format na mysli, daj znac - postaram sie sprawdzic.
Zdjecia, pdf, pliki office wysylasz bez klopotu - innych nie mialem potrzeby wysylac/odbierac.
znawca pisze: Mogę mieć kafelek Facebooka, który będzie mi wyświetlał NewsFeeda?
Mozesz, ale chyba niewyswietla neews feeda tylko "cos tam". Przyznaje nie wiem, bo u mnie jest malutki I pojawiaja sie tylko powiadomienia (cyferki) a nie info. Dodatkowo powioadomienia z FB (o ile dolozysz konto do system w ten sposob) masz w zdjeciach, w kontaktach I przy kazdym z osoba o ile sa polaczone z FB.
znawca pisze: Odtwarzacz muzyczny+aplikacje - czy muzyka milknie, kiedy odpalę grę, czy też mogę grać w Angry Birds słuchając ulubionego kawałka w tle?
Nie wiem - sprawdze w ciagu dnia.

znawca pisze: Da się pobierać pliki z serwisów hostingowych przez przeglądarkę? Na Androidzie strony typu hostuje.net nie chciały poprawnie działać... na żadnej przeglądarce :(
Sprawdze o ile do tych plikow kazdy moze miec dostep bez konta...itd...
znawca pisze: Czy IE ma user agenta ze sprawnie działającym trybem desktop? Nienawidzę mobilnych widoków stron, zwłaszcza Gmaila czy Facebooka. Tutaj Opera na Androida jest bezkonkurencyjna.
Wydaje mi sie, ze tak. Np. moje ulubione otwieraja sie (po jednkorotnym oznaczeniu jak maja to robic) w trybiue Desktop. Ludzie bardzo chwala tez UC Browser, ktory ma wiecej opcji niz IE. Mnie wystarcza IE - czekam na synchronizacje z desktopem.
znawca pisze: Da się zintegrować Skype z chatem Facebooka?
Nie. ALe sadze, ze to kwestia najblizszych miesiecy I WP8.1 w wersji dekstopowej system tez cos ze SKype mocno pozmieniali....A ze MS zabil jakis czas temu WM to spodziewam sie wiekszej integracji SKype z systemem. Jakiej I jak duzej... nie wiem.
znawca pisze: Mogę zmienić domyślną wyszukiwarkę z Binga na Google? Zarówno w przeglądarce jak i pod klawiszem lupy?
W IE bez problem, lupy niestety/stety nie - bo tak naprawde to troche bardziej zaawansowane narzedzie niz zwykla przegladarka. Fakt, u nas to dziala tak sobie (ale tez bez przesady, mnie nawet psuje, ze mam wiecej opcji. Pod lupa w Wp8 masz nie tyle wyszukiwarke BING co aplikacje Bing, stad nie da sie tego zamienic na cos innego... bo nie ma na co.
Pozbawilbys sie np. prostego dostepu do skanera QR...
znawca pisze: Integracja ze Sky Drive jest obowiązkowa czy opcjonalna? Mogę zamiast chmury M$ podpiąć Dropboxa?
Mozesz, sciuagasz aplikacje - np. Boxfiles I masz upload na DB. Niewygoda tylko polega na tym, ze upload na SkD jest opcja system, wiec jak tylko pojawia sie WiFi, to nie musisz nic robic, telefon synchronizuje sie z chmura. W przypadku aplikacji (I wylaczenia uploadu do SkD) bedziesz musial wlaczyc aplikacje by uploadowac pliki.
Malo z tego korzystam...byc moze gdybym mila skrot na ekranie, upload tez bylby automatyczny...ale jakos nie sadze.

Pozdrawiam,
Galtom

 #664099  autor: znawca
 25 wrz 2013, 19:00
Straszna lipa z tym mailem, Bingiem i z pobieraniem plików... choć z tym ostatnim lipa była też na Androidzie - tutaj jednak Symbian i MeeGo pozostają bezkonkurencyjne - na N8/N9 wszystko dało się wysłać lub pobrać z sieci. Niemniej trzeba iść z duchem czasu i nie można w nieskończoność siedzieć na tych "trupach" :P
galtom pisze:
Da się sterować odtwarzaczem muzycznym z ekranu blokady? Kafelek odtwarzacza pełni tylko rolę skrótu czy można zmieniać piosenki bez wchodzenia w aplikację?
Da sie, kafelek zaprezentuje Ci info o obecnie sluchanej piosence ale na zadnym kafelku nie ma dodatkowych aktywnych elementow. W tym zakresie dziala jako skrot.
A jakieś szybkie sterowanie music playerem z poziomu lockscreenu?
galtom pisze:
Jak wygląda sprawa odbierania i wysyłania załączników? Jakieś ograniczenia co do rozmiaru i formatu? Aplikacje widzą tylko pliki w "swoim" formacie. Czy klient email widzi po prostu każdy plik w pamięci telefonu i pozwala na jego wysłanie?
Mozesz wysylac przez aplikacje - tak jak napisales. Klient tez ma opcje dodania zalacznika ale wtedy jestes ograniczony do zdjec.
Chyba identyczny mechanism dziala w iOS. W zwiazku z tym, ze nie ma w WP dostepu do plikow jako takich jak w ANdroidzie, to wyslac mozesz dowolny plik pod warunkiem, ze nie jest to plik systemowy I program oferuje taka funkcje (tzn. jest to racjonalne). Np. odtwarzacz filmow nie oferuje opcji wyslij - ale nie wyobrazam sobie bys probowal wyslac 1GB plik.

Jesli masz jakies konkretne format na mysli, daj znac - postaram sie sprawdzic.
Zdjecia, pdf, pliki office wysylasz bez klopotu - innych nie mialem potrzeby wysylac/odbierac.
A wysłanie jednym mailem kilku plików w różnych formatach? Podobno z poziomu aplikacji da się utworzyć tylko nową "czystą" wiadomość.
Jako starosta na moich studiach prowadzę maila grupowego, więc zależy mi na dobrej obsłudze.
galtom pisze:
Odtwarzacz muzyczny+aplikacje - czy muzyka milknie, kiedy odpalę grę, czy też mogę grać w Angry Birds słuchając ulubionego kawałka w tle?
Nie wiem - sprawdze w ciagu dnia.
Byłbym bardzo wdzięczny. Muzyka lecąca w tle podczas działania dowolnej aplikacji to podstawa. Pamiętam, że z tego powodu pozbyłem się Wave'a :P

galtom pisze:
Da się pobierać pliki z serwisów hostingowych przez przeglądarkę? Na Androidzie strony typu hostuje.net nie chciały poprawnie działać... na żadnej przeglądarce :(
Sprawdze o ile do tych plikow kazdy moze miec dostep bez konta...itd...
Choćby z takiej strony: http://mp3.teledyski.info
Na Androidzie pliki nie chciały się poprawnie odtwarzać, a pobierał się tylko ułamek.
galtom pisze:
Czy IE ma user agenta ze sprawnie działającym trybem desktop? Nienawidzę mobilnych widoków stron, zwłaszcza Gmaila czy Facebooka. Tutaj Opera na Androida jest bezkonkurencyjna.
Wydaje mi sie, ze tak. Np. moje ulubione otwieraja sie (po jednkorotnym oznaczeniu jak maja to robic) w trybiue Desktop. Ludzie bardzo chwala tez UC Browser, ktory ma wiecej opcji niz IE. Mnie wystarcza IE - czekam na synchronizacje z desktopem.
A jak działa ten user agent? Tak jak w mobilnej Operze, czy tak jak w Chrome? Bo w tym ostatnim stawiało się po prostu ptaszka przy opcji "wersja komputerowa"... i za każdym razem gdy wyłączałem przeglądarkę ta cholerna opcja się odznaczała, bo głupi Chrome nie chciał się trwale zapamiętać. Mam nadzieję że w IE kliknę raz i do końca życia mam spokój :)
galtom pisze:
Da się zintegrować Skype z chatem Facebooka?
Nie. ALe sadze, ze to kwestia najblizszych miesiecy I WP8.1 w wersji dekstopowej system tez cos ze SKype mocno pozmieniali....A ze MS zabil jakis czas temu WM to spodziewam sie wiekszej integracji SKype z systemem. Jakiej I jak duzej... nie wiem.
Tutaj też trochę poczytałem i wychodzi na to, że chat FB jest zintegrowany z SMSami (to dobrze) ale działa tak samo kulawo jak na Androidzie :smt005 tzn. są problemy jeśli chcemy napisać do kogoś kto jest offline, lub gdy sami jesteśmy offline to wiadomości nie przychodzą.

A jak wygląda synchronizacja z FB? Czy rozmowa na chacie prowadzona ze smartfona na laptopie będzie oznaczona jako przeczytana i odwrotnie? Na Andku powiadomienia z Messengera przychodziły nawet gdy pisałem z kimś na laptopie. Było to na tyle wkurzające że wywaliłem aplikację.
galtom pisze:
Mogę zmienić domyślną wyszukiwarkę z Binga na Google? Zarówno w przeglądarce jak i pod klawiszem lupy?
W IE bez problem, lupy niestety/stety nie - bo tak naprawde to troche bardziej zaawansowane narzedzie niz zwykla przegladarka. Fakt, u nas to dziala tak sobie (ale tez bez przesady, mnie nawet psuje, ze mam wiecej opcji. Pod lupa w Wp8 masz nie tyle wyszukiwarke BING co aplikacje Bing, stad nie da sie tego zamienic na cos innego... bo nie ma na co.
Pozbawilbys sie np. prostego dostepu do skanera QR...
Ja i tak wolałbym pod tym przyciskiem Google Now :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #664115  autor: user_delete34
 25 wrz 2013, 20:06
znawca pisze: A jakieś szybkie sterowanie music playerem z poziomu lockscreenu?
Wciskasz włącznik i od razu widzisz od góry panel odtwarzacza.
znawca pisze: Choćby z takiej strony: http://mp3.teledyski.info
U mnie w ogóle coś strona się nie wczytuje. Ale zwykle z innych plik odtwarzał się na bieżąco w odtwarzaczu i nie zapisywał nigdzie.
znawca pisze:A jak działa ten user agent?
Ustawienia -> Preferencje witryny internetowej -> wersja dla komórek/wersja dla komputerów. Bez problemów.

 #664122  autor: znawca
 25 wrz 2013, 20:40
Czyli z user agentem nie będzie problemu, a to pobieranie plików... Nie jest tak, że można je zapisać tylko na SkyDrive, a nie do pamięci telefonu?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!