DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #663941  autor: user_delete34
 24 wrz 2013, 22:29
1) Tak.
2) Raczej wyświetli tylko liczbę artykułów. Przynajmniej Nextgen Reader i Weave chyba też.
3) Tak, ale nie wiem, czy jakkolwiek się odświeżają, a więc czy będziesz miał aktualny zrzut strony w kaflu. Tylko ten jest niewielki i na pewno nie zauważysz "Nieprzeczytane posty: X".
4) Tak. Kafelek to tylko skrót i nic poza tym, ale odtwarzacz przywołujesz klawiszami głośności. Jeśli klikniesz na tytuł, przejdziesz do samej aplikacji odtwarzacza.
5) 1 skrzynka = 1 kafel, problemów być nie powinno, choć nie sprawdzałem.
6) Możesz dodać tylko zdjęcie (może film też?).
7) dunno
8) dunno
9) Muzyki nie, a co dopiero jakieś nieznane. Przyjmijmy, że nie, by się nie zdziwić.
10) Nie miałem problemów, prosząc o wersję desktop.
11) dunno
12) Nie.
13) dunno

 #663983  autor: galtom
 25 wrz 2013, 07:14
znawca pisze:Piszę tutaj, żeby nie mieszać w temacie wyboru telefonu...

Rozumiem, że kafelki w WP działają, jak widgety - jeden wyświetli mi info o nieodebranych połączeniach, SMSach, drugi o pogodzie, a trzeci o aktualnie odtwarzanej piosence?
Generalnie tak.
znawca pisze: Aplikacje na WP również mają swoje kafelki? Jak np: zainstaluje sobie czytnik RSS, to dostanie on swój kafel, na którym wyświetli mi najnowsze posty z ulubionego bloga?
Tu wszystko zalezy od developera aplikacji. Czyli czy Live Tile wogole, bedzie a jesli bedzie to jakie informacje bedzie prezentowal.
znawca pisze: Czy kafle mogą być też skrótami do stron internetowych?
Jeśli ustawię sobie kafla "Telepolis", to czy wyświetli mi on również najnowsze posty na głównej?
Moga, ale az tak sie nie aktualizuja.Byc moze ktos taka opcje kiedys w prowadzi ale biorac pod uwage jak bardzo zarloby to baterie to nie sadze. Przy takiej aktualizacji to praie tak jakbys byl non stop w sieci, tzn. surfowal.
znawca pisze: Da się sterować odtwarzaczem muzycznym z ekranu blokady? Kafelek odtwarzacza pełni tylko rolę skrótu czy można zmieniać piosenki bez wchodzenia w aplikację?
Da sie, kafelek zaprezentuje Ci info o obecnie sluchanej piosence ale na zadnym kafelku nie ma dodatkowych aktywnych elementow. W tym zakresie dziala jako skrot.
znawca pisze:
Systemowy klient email - czy jednoczesna obsługa i synchronizacja trzech adresów mailowych nie sprawi mu problemu? Jak wygląda sprawa z powiadomieniami na kaflach? Osobny kafel do każdego adresu, czy jeden do aplikacji, który wyświetli informacje zbiorcze?
Z obsluga jednoczesna kilku maili nie ma problem. Mozesz ustawic rozne (lub takie same) interwaly synchronizacji, badz prace w trybie push. Co do informacji I kafli.
Mozesz miec osobne kafelki dla kazdego konta, lub laczyc konta pod jeden kafelek. To zalezy od Ciebie I preferencji.
W zaleznosci od rozmiaru kafelka na pulpicie pokaze liczbe nieprzeczytanych maili, badz poczatek tresci ostatniego.
znawca pisze: Jak wygląda sprawa odbierania i wysyłania załączników? Jakieś ograniczenia co do rozmiaru i formatu? Aplikacje widzą tylko pliki w "swoim" formacie. Czy klient email widzi po prostu każdy plik w pamięci telefonu i pozwala na jego wysłanie?
Mozesz wysylac przez aplikacje - tak jak napisales. Klient tez ma opcje dodania zalacznika ale wtedy jestes ograniczony do zdjec.
Chyba identyczny mechanism dziala w iOS. W zwiazku z tym, ze nie ma w WP dostepu do plikow jako takich jak w ANdroidzie, to wyslac mozesz dowolny plik pod warunkiem, ze nie jest to plik systemowy I program oferuje taka funkcje (tzn. jest to racjonalne). Np. odtwarzacz filmow nie oferuje opcji wyslij - ale nie wyobrazam sobie bys probowal wyslac 1GB plik.

Jesli masz jakies konkretne format na mysli, daj znac - postaram sie sprawdzic.
Zdjecia, pdf, pliki office wysylasz bez klopotu - innych nie mialem potrzeby wysylac/odbierac.
znawca pisze: Mogę mieć kafelek Facebooka, który będzie mi wyświetlał NewsFeeda?
Mozesz, ale chyba niewyswietla neews feeda tylko "cos tam". Przyznaje nie wiem, bo u mnie jest malutki I pojawiaja sie tylko powiadomienia (cyferki) a nie info. Dodatkowo powioadomienia z FB (o ile dolozysz konto do system w ten sposob) masz w zdjeciach, w kontaktach I przy kazdym z osoba o ile sa polaczone z FB.
znawca pisze: Odtwarzacz muzyczny+aplikacje - czy muzyka milknie, kiedy odpalę grę, czy też mogę grać w Angry Birds słuchając ulubionego kawałka w tle?
Nie wiem - sprawdze w ciagu dnia.

znawca pisze: Da się pobierać pliki z serwisów hostingowych przez przeglądarkę? Na Androidzie strony typu hostuje.net nie chciały poprawnie działać... na żadnej przeglądarce :(
Sprawdze o ile do tych plikow kazdy moze miec dostep bez konta...itd...
znawca pisze: Czy IE ma user agenta ze sprawnie działającym trybem desktop? Nienawidzę mobilnych widoków stron, zwłaszcza Gmaila czy Facebooka. Tutaj Opera na Androida jest bezkonkurencyjna.
Wydaje mi sie, ze tak. Np. moje ulubione otwieraja sie (po jednkorotnym oznaczeniu jak maja to robic) w trybiue Desktop. Ludzie bardzo chwala tez UC Browser, ktory ma wiecej opcji niz IE. Mnie wystarcza IE - czekam na synchronizacje z desktopem.
znawca pisze: Da się zintegrować Skype z chatem Facebooka?
Nie. ALe sadze, ze to kwestia najblizszych miesiecy I WP8.1 w wersji dekstopowej system tez cos ze SKype mocno pozmieniali....A ze MS zabil jakis czas temu WM to spodziewam sie wiekszej integracji SKype z systemem. Jakiej I jak duzej... nie wiem.
znawca pisze: Mogę zmienić domyślną wyszukiwarkę z Binga na Google? Zarówno w przeglądarce jak i pod klawiszem lupy?
W IE bez problem, lupy niestety/stety nie - bo tak naprawde to troche bardziej zaawansowane narzedzie niz zwykla przegladarka. Fakt, u nas to dziala tak sobie (ale tez bez przesady, mnie nawet psuje, ze mam wiecej opcji. Pod lupa w Wp8 masz nie tyle wyszukiwarke BING co aplikacje Bing, stad nie da sie tego zamienic na cos innego... bo nie ma na co.
Pozbawilbys sie np. prostego dostepu do skanera QR...
znawca pisze: Integracja ze Sky Drive jest obowiązkowa czy opcjonalna? Mogę zamiast chmury M$ podpiąć Dropboxa?
Mozesz, sciuagasz aplikacje - np. Boxfiles I masz upload na DB. Niewygoda tylko polega na tym, ze upload na SkD jest opcja system, wiec jak tylko pojawia sie WiFi, to nie musisz nic robic, telefon synchronizuje sie z chmura. W przypadku aplikacji (I wylaczenia uploadu do SkD) bedziesz musial wlaczyc aplikacje by uploadowac pliki.
Malo z tego korzystam...byc moze gdybym mila skrot na ekranie, upload tez bylby automatyczny...ale jakos nie sadze.

Pozdrawiam,
Galtom

 #664099  autor: znawca
 25 wrz 2013, 19:00
Straszna lipa z tym mailem, Bingiem i z pobieraniem plików... choć z tym ostatnim lipa była też na Androidzie - tutaj jednak Symbian i MeeGo pozostają bezkonkurencyjne - na N8/N9 wszystko dało się wysłać lub pobrać z sieci. Niemniej trzeba iść z duchem czasu i nie można w nieskończoność siedzieć na tych "trupach" :P
galtom pisze:
Da się sterować odtwarzaczem muzycznym z ekranu blokady? Kafelek odtwarzacza pełni tylko rolę skrótu czy można zmieniać piosenki bez wchodzenia w aplikację?
Da sie, kafelek zaprezentuje Ci info o obecnie sluchanej piosence ale na zadnym kafelku nie ma dodatkowych aktywnych elementow. W tym zakresie dziala jako skrot.
A jakieś szybkie sterowanie music playerem z poziomu lockscreenu?
galtom pisze:
Jak wygląda sprawa odbierania i wysyłania załączników? Jakieś ograniczenia co do rozmiaru i formatu? Aplikacje widzą tylko pliki w "swoim" formacie. Czy klient email widzi po prostu każdy plik w pamięci telefonu i pozwala na jego wysłanie?
Mozesz wysylac przez aplikacje - tak jak napisales. Klient tez ma opcje dodania zalacznika ale wtedy jestes ograniczony do zdjec.
Chyba identyczny mechanism dziala w iOS. W zwiazku z tym, ze nie ma w WP dostepu do plikow jako takich jak w ANdroidzie, to wyslac mozesz dowolny plik pod warunkiem, ze nie jest to plik systemowy I program oferuje taka funkcje (tzn. jest to racjonalne). Np. odtwarzacz filmow nie oferuje opcji wyslij - ale nie wyobrazam sobie bys probowal wyslac 1GB plik.

Jesli masz jakies konkretne format na mysli, daj znac - postaram sie sprawdzic.
Zdjecia, pdf, pliki office wysylasz bez klopotu - innych nie mialem potrzeby wysylac/odbierac.
A wysłanie jednym mailem kilku plików w różnych formatach? Podobno z poziomu aplikacji da się utworzyć tylko nową "czystą" wiadomość.
Jako starosta na moich studiach prowadzę maila grupowego, więc zależy mi na dobrej obsłudze.
galtom pisze:
Odtwarzacz muzyczny+aplikacje - czy muzyka milknie, kiedy odpalę grę, czy też mogę grać w Angry Birds słuchając ulubionego kawałka w tle?
Nie wiem - sprawdze w ciagu dnia.
Byłbym bardzo wdzięczny. Muzyka lecąca w tle podczas działania dowolnej aplikacji to podstawa. Pamiętam, że z tego powodu pozbyłem się Wave'a :P

galtom pisze:
Da się pobierać pliki z serwisów hostingowych przez przeglądarkę? Na Androidzie strony typu hostuje.net nie chciały poprawnie działać... na żadnej przeglądarce :(
Sprawdze o ile do tych plikow kazdy moze miec dostep bez konta...itd...
Choćby z takiej strony: http://mp3.teledyski.info
Na Androidzie pliki nie chciały się poprawnie odtwarzać, a pobierał się tylko ułamek.
galtom pisze:
Czy IE ma user agenta ze sprawnie działającym trybem desktop? Nienawidzę mobilnych widoków stron, zwłaszcza Gmaila czy Facebooka. Tutaj Opera na Androida jest bezkonkurencyjna.
Wydaje mi sie, ze tak. Np. moje ulubione otwieraja sie (po jednkorotnym oznaczeniu jak maja to robic) w trybiue Desktop. Ludzie bardzo chwala tez UC Browser, ktory ma wiecej opcji niz IE. Mnie wystarcza IE - czekam na synchronizacje z desktopem.
A jak działa ten user agent? Tak jak w mobilnej Operze, czy tak jak w Chrome? Bo w tym ostatnim stawiało się po prostu ptaszka przy opcji "wersja komputerowa"... i za każdym razem gdy wyłączałem przeglądarkę ta cholerna opcja się odznaczała, bo głupi Chrome nie chciał się trwale zapamiętać. Mam nadzieję że w IE kliknę raz i do końca życia mam spokój :)
galtom pisze:
Da się zintegrować Skype z chatem Facebooka?
Nie. ALe sadze, ze to kwestia najblizszych miesiecy I WP8.1 w wersji dekstopowej system tez cos ze SKype mocno pozmieniali....A ze MS zabil jakis czas temu WM to spodziewam sie wiekszej integracji SKype z systemem. Jakiej I jak duzej... nie wiem.
Tutaj też trochę poczytałem i wychodzi na to, że chat FB jest zintegrowany z SMSami (to dobrze) ale działa tak samo kulawo jak na Androidzie :smt005 tzn. są problemy jeśli chcemy napisać do kogoś kto jest offline, lub gdy sami jesteśmy offline to wiadomości nie przychodzą.

A jak wygląda synchronizacja z FB? Czy rozmowa na chacie prowadzona ze smartfona na laptopie będzie oznaczona jako przeczytana i odwrotnie? Na Andku powiadomienia z Messengera przychodziły nawet gdy pisałem z kimś na laptopie. Było to na tyle wkurzające że wywaliłem aplikację.
galtom pisze:
Mogę zmienić domyślną wyszukiwarkę z Binga na Google? Zarówno w przeglądarce jak i pod klawiszem lupy?
W IE bez problem, lupy niestety/stety nie - bo tak naprawde to troche bardziej zaawansowane narzedzie niz zwykla przegladarka. Fakt, u nas to dziala tak sobie (ale tez bez przesady, mnie nawet psuje, ze mam wiecej opcji. Pod lupa w Wp8 masz nie tyle wyszukiwarke BING co aplikacje Bing, stad nie da sie tego zamienic na cos innego... bo nie ma na co.
Pozbawilbys sie np. prostego dostepu do skanera QR...
Ja i tak wolałbym pod tym przyciskiem Google Now :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #664115  autor: user_delete34
 25 wrz 2013, 20:06
znawca pisze: A jakieś szybkie sterowanie music playerem z poziomu lockscreenu?
Wciskasz włącznik i od razu widzisz od góry panel odtwarzacza.
znawca pisze: Choćby z takiej strony: http://mp3.teledyski.info
U mnie w ogóle coś strona się nie wczytuje. Ale zwykle z innych plik odtwarzał się na bieżąco w odtwarzaczu i nie zapisywał nigdzie.
znawca pisze:A jak działa ten user agent?
Ustawienia -> Preferencje witryny internetowej -> wersja dla komórek/wersja dla komputerów. Bez problemów.

 #664122  autor: znawca
 25 wrz 2013, 20:40
Czyli z user agentem nie będzie problemu, a to pobieranie plików... Nie jest tak, że można je zapisać tylko na SkyDrive, a nie do pamięci telefonu?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #664126  autor: user_delete34
 25 wrz 2013, 20:48
Zdjęcia zapisują się normalnie w telefonie (karcie, jak ustawisz), mogą się automatycznie przesyłać na SkyDrive. Dokumenty chyba też. Ale mp3 w WP nie pobierzesz. Przed chwilą próbowałem pobrać z twojanuta czy jakoś tak:
Obrazek
No i to wszystko. Odtwarzanie jednorazowe. Podana przez Ciebie strona nadal mi się nie wczytuje (HTTP 500).

Jeśli muzyka się odtwarza, normalnie u góry pokazuje się coś takiego:
Obrazek
po naciśnięciu klawisza blokady. Jeśli muzyka była odtwarzana, odtwarzacz jest w RAM, ale spauzowany - wciskasz klawisz głośności i kontrolki się ukazują.

 #664210  autor: galtom
 26 wrz 2013, 09:30
znawca pisze: Jak wygląda sprawa odbierania i wysyłania załączników? Jakieś ograniczenia co do rozmiaru i formatu? Aplikacje widzą tylko pliki w "swoim" formacie. Czy klient email widzi po prostu każdy plik w pamięci telefonu i pozwala na jego wysłanie?
[...]
A wysłanie jednym mailem kilku plików w różnych formatach? Podobno z poziomu aplikacji da się utworzyć tylko nową "czystą" wiadomość.
Jako starosta na moich studiach prowadzę maila grupowego, więc zależy mi na dobrej obsłudze.
[...]
Sprawdze o ile do tych plikow kazdy moze miec dostep bez konta...itd...
Choćby z takiej strony: http://mp3.teledyski.info
[/quote]

Załączników tak sie nie da.
Chyba pomysl MS na rozwiazanie tego byl inny. Z zalozenia uzytkownik WP korzysta ze SkyDrive i tam masz istotne pliki w roznych formatach.
Zeby nie zapychac komus skrzynki mailowej lub zmuszac do sciagania wiadomosci z duzymi zalacznikami, itp.
Tam (na SkyD) robisz np. folder, wsadzasz pliki, ktore chcesz i wysylasz ainteresowanym lacze.
Sami nie musza miec konta, by je odczytac.

Stona (mp3 cos tam) mi sie nie otwiera.

Pozdrawiam,
Galtom

 #664213  autor: user_delete34
 26 wrz 2013, 09:42
galtom pisze:Chyba pomysl MS na rozwiazanie tego byl inny. Z zalozenia uzytkownik WP korzysta ze SkyDrive i tam masz istotne pliki w roznych formatach.
Jeśli dobrze pamiętam, jedyny kawałek wrzucony na SkyDrive też tylko streamowałem do telefonu, nie chciał się pobrać jako plik. To są idiotyczne ograniczenia systemu, a nie - przemyślane rozwiązania ułatwiające korzystanie. Nie można zakładać, że użytkownik korzysta z telefonu tylko do wysłania zdjęć na społecznościówki.

 #664221  autor: galtom
 26 wrz 2013, 10:18
Czy ja wiem - po cholere Ci kawlek ma zajmowac miejsce w telefonie, skoro masz do niego ciagle dostep i sobie siedziw chmurze.
Pamietaj, ze projektujac systemy komputerowe bierze sie pod uwage specyfike najwekszych rynkow i wymagania tamtejszych klientow. W USA/UK ktos kto kupuje smarta jest wstanie byc non stop w sieci, doplacic $100 za powiekszenie dysku w chmurze, itd...
Z naszego p. widzenia, gdzie jak ktos ma super oferte to ma 1-2GB a nie "unlimited data plan" takie drobiazgi maja znaczenie. Ale my to maly rynek.

A co to ma ze spolecznosciowymi sieciami o ktorych wspominasz, nie wiem. Jak pisalem. Majac pliki na SkyDrive mozesz sie z nimi podzielic w dowolny sposob - nie tylko przez sieci spolecznosciowe.

Sprawdzalem teaz - klipy video nakrecone telefonem, ktore mam tylko na SKydrive tez maja wylaczona opcje download. Ale skoro mam do nich dostep... jakos mi nie robi roznicy gdzie sie fizycznie znajduja. Choc rozumiem,z e wlabys miec wieksza kontrole nad tym co/gdzie/jak.

Na szczescie wszyscy mamy wobor i alternetywe.
Sprzedaj telefon z WP i kup Andka - pozbedziesz sie durnego systemu i ograniczen. Po co sie meczyc?

Pozdrawiam,
Galtom

 #664235  autor: user_delete34
 26 wrz 2013, 10:59
galtom pisze:kawlek ma zajmowac miejsce w telefonie, skoro masz do niego ciagle dostep i sobie siedziw chmurze
Gratuluję, jeżeli masz ciągle dostęp do sieci i możesz z tego korzystać. Ja nie: przemieszczam się, w sieci 2G transfer leży, 2 Mbps w domu nie wystarczą, by wrzucić muzykę w chmurę i chyba nie jestem odosobnionym przypadkiem. Niestety, projektowane to jest typowo pod USA, jak wspomniałeś, a tam mają nieporównywalnie większe możliwości.
Wspominam społecznościówki, bo jak widzę, teraz na to jest największy nacisk i wokół tego tworzy/rozwija się funkcje w smartfonach, pomijając resztę.
Korzystanie z WP jest dla mnie tym bardziej bolesne, że przesiadłem się na niego z Symbiana (do którego chcę wrócić), który był nieporównywalnie bardziej rozbudowany.

 #664238  autor: galtom
 26 wrz 2013, 11:03
To ja bym sie nie meczyl tylko sie przesiadl na to Co dla Ciebie i Twoich potrzeb funkcjonuje lepiej.
Mnie faktycznie net i SKyD njie przeszkadza, w pacy mam 20 mega, w domu 60 mega, na weekendach net w telefonie nie spada ponizej 6mega... i 700 - 1,7GB z Nju spokojnie mi wystarcza na miesiac.

Stad tez rezygnacja z torrentow na rzecz Netflix'a i Hulu czy BBC i rezygnacja z TV.
Internet - czyli Netflix, Hulu, iPlayer - zalatwia 100% moich potrzeb telewizyjno filmowych - kiedy, chce, gdzie chce, jak chce.

Wlasnie dostalem maila iz do "kolejki" Hulu dodano mi pierwszy odcinek "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D." - tyle, ze przerwy na reklamy beda ;-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #664328  autor: znawca
 26 wrz 2013, 17:27
Blokowanie pobierania plików z jednej strony ma nas "zachęcić" do korzystania z chmury (na spółkę z np: nierozszerzalną pamięcią :P), ale również jest elementem bzdurnej walki z piractwem, na której cierpią normalni użytkownicy.
galtom pisze:Czy ja wiem - po cholere Ci kawlek ma zajmowac miejsce w telefonie, skoro masz do niego ciagle dostep i sobie siedziw chmurze.
Choćby dlatego że odtwarzanie pliku z dysku, zużywa mniej energii niż jego strumieniowanie, a na terenie naszego kraju wciąż dużo jest białych plam w zasięgu. Z tego samego powodu nawigacja online nie ma u nas sensu.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #664342  autor: user_delete34
 26 wrz 2013, 18:22
znawca pisze:Blokowanie pobierania plików z jednej strony ma nas "zachęcić" do korzystania z chmury
Nawet stara 6230i (którą świeżo odkopałem) miała odtwarzacz, tymczasem jeśli masz utwory na SkyDrive'ie - musisz streamować każdy jeden z oddzielna (jak kiedyś w pozycji "Galeria" w menu), żadnej listy czy czegoś. Peeełen komfort.

 #665359  autor: znawca
 01 paź 2013, 23:10
Markadiusz pisze:tymczasem jeśli masz utwory na SkyDrive'ie - musisz streamować każdy jeden z oddzielna (jak kiedyś w pozycji "Galeria" w menu), żadnej listy czy czegoś. Peeełen komfort.
Zwłaszcza w pociągu :P a jak się to dobrze na baterii odbija :)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!