DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #638661  autor: KR2615
 11 cze 2013, 08:08
W obliczu tego co wyszło niedawno (afera PRISM) w której uczestniczy Google, dostawca Androida, zastanawiam sie nad rezygnacja z tego systemu na korzysc jakiegos open-source. Spodobal mi sie Replicant ale nie wchodzi on na mojego HTC Desire. Czy moglibyscie mi polecic jakis alterantywny system dla tego telefonu?

 #638664  autor: Sig
 11 cze 2013, 08:31
Ale jaka afera? Przecież o tym, że NSA ma np. dostęp do Gmail było wiadomo od lat. Myślę, że swój cel możesz osiągnąć, ale tylko pod warunkiem unikania wszelkich usług zza Oceanu, co moim zdaniem jest raczej nie możliwe przy założeniu zachowania pełnej funkcjonalności telefonu.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #638731  autor: user_delete34
 11 cze 2013, 13:45
krzys pisze:W obliczu tego co wyszło niedawno (afera PRISM)
To pamiętaj jeszcze o CarrierIQ, działaniu Echelonu (jeśli jest prawdą, zakładam, że jest) i podobnych. Nie wiem, czy choćby korzystanie z usług BB jest jeszcze jakoś bezpieczne, ale raczej nie. Teraz na prywatność nie ma co liczyć, bo kontrola jest możliwa nad wszystkim, a u nas tym bardziej.

 #638930  autor: motov3
 12 cze 2013, 08:30
Niby gabinet Obamy jak i on sam korzysta z BB. Ale czy to jest i na ile bezpieczne ? No jak Markadiusz powiedzial. Tego nie wie nikt.

Obrazek

 #638943  autor: Artur051
 12 cze 2013, 09:09
sadze ze nawet na tizenie samsunga i intela jak rowniez firefox os przy korzystaniu z gmaila czy innych usług google'a czy microsoftu i tak dane beda zbierane. :).

 #638951  autor: KR2615
 12 cze 2013, 09:26
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę dlatego od momentu aktualizacji regulaminow uslug Google (marzec 2012) zrezygnowałem z Gmaila i innych swinstw zza oceanu. Korzystam jedynie ze sluzbowej poczty utrzymywanej na wlasnym serwerze i Interneru. Boje sie tylko, ze Andorid przechwytuje odwiedzane przeze mnie strony lub wpisywane wiadomosci.

 #639214  autor: znawca
 12 cze 2013, 21:58
Przecież dane z Googla czy Facebooka, zwłaszcza te dotyczące zagranicznych użytkowników, do których amerykański wywiad ma utrudniony dostęp to zbyt łakomy kąsek dla USA żeby kiedykolwiek sobie odpuścili.
Od zawsze robili to po kryjomu, a teraz po prostu chcą szpiegować legalnie :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #639488  autor: Xy
 13 cze 2013, 23:29
krzys pisze:W obliczu tego co wyszło niedawno (afera PRISM) w której uczestniczy Google, dostawca Androida, zastanawiam sie nad rezygnacja z tego systemu na korzysc jakiegos open-source. Spodobal mi sie Replicant ale nie wchodzi on na mojego HTC Desire. Czy moglibyscie mi polecic jakis alterantywny system dla tego telefonu?
Jeśli boisz się szpiegowania i podsłuchów to zrezygnuj z telefonu bo rozmowy mogą zostać nagrane, smsy zapisane na serwerach CIA, FBI czy innego BMW. Usuń konto z Facebooka, Google, NK i Telepolis. Nie korzystaj z e-maila i komunikatorów.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #642924  autor: orson_dzi
 28 cze 2013, 12:19
Znów zgadzam się z Xy i znów rozwiązanie jest jedno i idealne - ziemianka.

Co kogoś z wielkiej korporacji obchodzą rozmowy i wiadomości mrówki z biednego, dalekiego kraju, o ile nie dotyczą wąglika, czy innej Al-Kaidy?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #642987  autor: znawca
 28 cze 2013, 15:18
Dopóki ja osobiście na tym nie stracę (np: nie przyczepią się do pirackich plików w chmurze) to sam fakt, że wiedzą mi nie przeszkadza

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #646049  autor: nowakjaro2
 10 lip 2013, 12:57
znawca masz 100%rcji ;) poza tym nie widzę na rynku innego oprogramowania, które byłoby tak uniwersalne jak Android ;)

 #654279  autor: mp107
 12 sie 2013, 14:52
To niestety prawda. Funkcjonalna alternatywa Androida aktualnie nie istnieje.
W swoim czasie dobry był Symbian (według mnie, ja go do dziś używam), ale no właśnie "w swoim czasie". A teraz?
Trzeba czekać na jakąś firmę, która wypromuje inny system i zainteresuje nim zarówno kupujących smartfony jak i deweloperów.

 #654281  autor: galtom
 12 sie 2013, 14:57
Sig pisze:Ale jaka afera? Przecież o tym, że NSA ma np. dostęp do Gmail było wiadomo od lat. Myślę, że swój cel możesz osiągnąć, ale tylko pod warunkiem unikania wszelkich usług zza Oceanu, co moim zdaniem jest raczej nie możliwe przy założeniu zachowania pełnej funkcjonalności telefonu.
Najprosciej tego dokonac poprzez korzystanie zich Rosyjskich lub Chińskich alternatyw.... tylko to jest troche tak z deszczu pod rynne.

A masz sie czego obawiac?

Pozdrawiam,
Galtom