DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #636997  autor: Butkiewicz
 02 cze 2013, 18:57
Mam telefon z WP 8 ale wydaje mi się, że w tym względzie systemy zbytnio się nie różnią. Internet włączasz przez Ustawienia>Sieć komórkowa i tam przestawiasz transmisję danych na włączoną i ewentualnie 2g na 3g. Opcja dostęp do internetu służy udostępnianiu internetu z telefonu innym urządzeniom przez wi-fi. Polecam ściągnięcie aplikacji Kafelki Łączności z marketu, wrzucisz kafelki z wi-fi oraz transmisji danych na pulpit i będziesz miała ułatwiony dostęp do tych opcji.

 #636999  autor: little_one
 02 cze 2013, 19:07
Butkiewicz - czyli nie powinno mi zżerać kasy z konta, a jedynie kb /mb z pakietu, który wykupiłam...?

Boję się, że jak włączę transmisję danych to jutro obudzę się z kontem na minusie...

 #637004  autor: Butkiewicz
 02 cze 2013, 19:23
Jeśli masz wykupiony pakiet to do czasu aż go zużyjesz twoje pieniądze na koncie powinny być bezpieczne. Możesz też wyłączać transmisję danych kiedy nie korzystasz z internetu.

 #637028  autor: user_delete34
 02 cze 2013, 20:25
little_one, ustaw APN "internet" lub "plus" (oczywiście, bez cudzysłowów), włącz transmisję danych w ustawieniach sieci komórkowej i już powinnaś mieć możliwość korzystania z netu.

 #656162  autor: greenrs
 19 sie 2013, 19:59
Po krótkiej przygodzie z Androidem, z wielką ulgą powróciłem do poczciwego Symbiana kupując Nokię N8. Niestety nic nie jest wieczne i moja Nokia też kiedyś zapewne się rozsypie (oby jak najpóźniej) a widzę, że coraz trudniej już kupić nówkę. Dlatego od pewnego czasu rozglądam się za czymś co może zastąpić moją N8. Odrzuciłem już Androida (nie spodobał mi się) a także BB (brak darmowej nawigacji). W tej sytuacji pozostaje WP8, tym bardziej, że jestem przywiązany do Nokii a design Lumii przypadł mi do gustu.
Prześledziłem cały wątek i znalazłem odpowiedzi na większość pytań ale nasuwają mi się w tej chwili jeszcze dwa:
- czy w najnowszych Lumiach ciągle stosowane jest wspólne ustawienie poziomu głośności wspólne dla wszystkich aplikacji (np. słuchając bardzo cicho muzyki musimy pamiętać by na koniec zgłośnić, bo nie będziemy słyszeli sygnału połączenia)?
- czy jest uproszczony tryb pisania SMS-ów, by zamiast 70 znaków zmieścić ich 160 w jednej wiadomości?

 #656166  autor: nemo2009
 19 sie 2013, 20:15
greenrs pisze: czy w najnowszych Lumiach ciągle stosowane jest wspólne ustawienie poziomu głośności wspólne dla wszystkich aplikacji (np. słuchając bardzo cicho muzyki musimy pamiętać by na koniec zgłośnić, bo nie będziemy słyszeli sygnału połączenia)?
Tak.
Jeszcze jedno wkurza,nie można ustawić pobranych dzwonków na sms.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #656177  autor: Xy
 19 sie 2013, 21:03
greenrs pisze:- czy jest uproszczony tryb pisania SMS-ów, by zamiast 70 znaków zmieścić ich 160 w jednej wiadomości?
Tak, w ustawieniach. Przewijasz niżej i klikasz w "klawiatura". Opcję w linijce wyżej ustawiasz na "angielski (Stany Zjednoczone)", natomiast to niżej na "polski". Oczywiście przy pisaniu SMSa możesz w podpowiedziach wybierać słowa bez polskich znaków, dzięki czemu później nie będą się one pojawiały, a SMS będzie standardowego rozmiaru.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #656186  autor: greenrs
 19 sie 2013, 21:13
Dzięki nemo2009 i Xy :)

[ Dodano: 2013-08-29, 12:07 ]
Miałem wczoraj do czynienia z laptopem z Windows 8. Niestety, wrażenia jak najbardziej negatywne. System kompletnie mi nie leży. No ale w przeciwieństwie do telefonów, nie mamy tu praktycznie żadnego wyboru i jesteśmy na niego skazani (Apple zbyt drogi, Linux zbyt niszowy). Ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Windows Phone 8. Zauważyłem, że w tym desktopowym Windowsie nie można skonfigurować innego konta e-mail niż Microsoft. Jesteśmy skazani na dodatkowy program, np. Windows Life. Jak ta sprawa wygląda w przypadku telefonów?

 #658332  autor: user_delete17
 30 sie 2013, 11:03
greenrs pisze:Zauważyłem, że w tym desktopowym Windowsie nie można skonfigurować innego konta e-mail niż Microsoft. Jesteśmy skazani na dodatkowy program, np. Windows Life. Jak ta sprawa wygląda w przypadku telefonów?
Aplikacja standardowa pozwala na konfigurowanie dowolnych kont e-mail i wielu jednocześnie. Jeśli ci nie odpowiada możesz użyć inne aplikacji. W WP8 możesz również skonfigurować sobie e-mail jak ci się podoba. Konto w usłudze outlook jest niezbędne do synchronizacji danych i pobierania aplikacji. Jednak nie masz obowiązku używania tego e-mail.

 #658349  autor: AdamDec34
 30 sie 2013, 11:59
Jak dla mnie to tylko android. Windows to kobyła i tyle w temacie. :mrgreen:

 #658395  autor: galtom
 30 sie 2013, 14:56
Kobyła? :-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #658466  autor: znawca
 30 sie 2013, 19:59
Mnie boli brak Swype w Windows Phone, gdyby nie to, dawno bym sie zdecydował

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #658467  autor: cesarz
 30 sie 2013, 20:02
W WP 7 Swype możesz pobrać .

CNN

 #658468  autor: znawca
 30 sie 2013, 20:04
No ale co mi po WP7, skoro teraz jest już 8 i czekamy na 9tke

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #658801  autor: cesarz
 01 wrz 2013, 18:34
Pisałem to z przymróżeniem oka ;-) . Każdy wybiera to co mu potrzebne .

CNN

 #658802  autor: darek638
 01 wrz 2013, 18:37
znawca pisze:czekamy na 9tke
Nie śledzę aktualizacji WP ale jest podany jakiś termin?

Nigdy więcej Play.

 #658804  autor: galtom
 01 wrz 2013, 18:38
NIe ma. W tym roku jeszcze gdr3 (obsluga 4rdzeniowych SOC + FullHD), w przyszlym roku WP8.1 I pakiet enterprise. Poza to nic nie wiadomo.

Pozdrawiam,
Galtom

 #658807  autor: darek638
 01 wrz 2013, 18:51
Przymierzam się do L920. Rozumiem, że dostanie te aktualizacje?

Nigdy więcej Play.

 #658808  autor: galtom
 01 wrz 2013, 18:51
Tak.
+ to:
http://www.intomobile.com/2013/02/28/mi ... -released/

[ Dodano: 2013-09-12, 07:19 ]
Oto dlaczego Andek dla poczatkujacych uzytkonikow może być problematyczny:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,75,14651 ... m.html?v=2

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką tego cuda, ale oczywiście nie obchodzi się bez bólu, który z pewnością wynika z mojej niewiedzy. Mianowicie mam dwa problemy:
1) Ekran blokady może mieć efekt falujący, albo efekt świetlny. Zmieniłam na falujący, a ciągle jest świetlny (mimo tego, że w ustawieniach jest widoczy falujący) i teraz nie mogę tego zmienić, ponieważ w ustawieniach ta opcja jest nieaktywna. Nie wiem dlaczego i jak to mogę zmienić.
2) otrzymuję informację o istniejącej mozliwości, że mój android jest zainfekowany, podane są instrukcje (wysłanie smsa) co nalezy zrobić, przywysłaniu smsa oczywiście pojawia się informacja że może zostać obciążone konto. Niestety nie ma podanej kwoty, więc wstrzymałam się z działaniami, ponieważ nie znam kosztu. Może ktoś wie co zrobic z takim komunikatem? Albo jaki jest ewentualny kosz?
Będę wdzięczna za wskazówki w obu przypadkach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Pozdrawiam,
Galtom

 #675350  autor: Baddream
 17 lis 2013, 15:37
Zastanawiam się nad wyborem między tymi dwoma systemami. I mam pytanie dotyczące internetu. Chodzi o blokowanie "samowolnego" łączenia się telefonu z internetem.
Obecnie używam Nokii Asha 302 i ten telefon za każdym razem gdy tylko wcisnę opcję która wymaga połączenia z internetem pyta czy wyszukać sieć wifi, czy połączyć przez 3G. Sam nie łączy się dopóki nie zatwierdzę którejś opcji. Jak to jest z Androidem i WP? Czy da się w obu jakoś ustawić żeby telefon sam nie łączył się z internetem nawet przypadku jakichś aktualizacji?