DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #634714  autor: user_delete34
 22 maja 2013, 18:52
galtom, to przepraszam za zamieszanie, widocznie to Lumiowska funkcja, której nie mam.

 #634720  autor: ryto
 22 maja 2013, 19:11
Panowie,
thx za pomoc. Dodatkowe kliknięcie w głośnik (dla trybu głośnomówiącego) nie jest jeszcze aż takim problemem,chociaż lepiej byłoby, gdyby można było wybrać od razu tryb głośnomówiący... :-D

Co do katalogu 'Inne' to tylko wyczytałem w necie, ale fakt, ponoć na lumiach 8Gb nie stanowi to jakiegoś większego problemu.

A radio w lumi 620 - otóż nokia ani nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła. Trudno powiedzieć, oficjalnych informacji nie ma. Ja znowu wyczytałem na jednym z pl forów, że ma ten sam układ co wyższe modele, czyli radio powinno być. Dowiemy się pewnie po upgradzie systemu.
Za to Nokia 720, która dla mnie byłaby najlepszym wyborem ze względu na wielkość wyświetlacza, nie ma znowu here drive + (tylko here drive). Czyli nawi ograniczona jest tylko do jednego kraju - a to u mnie odpada. Czasami przydaje się mapa Włoch ;-)

Pozdrawiam!

 #634864  autor: galtom
 23 maja 2013, 16:35
Markadiusz pisze:galtom, to przepraszam za zamieszanie, widocznie to Lumiowska funkcja, której nie mam.
To ja przepraszam. Faktycznie jest slide up a dopiero potem answer - jakos zupelnie nie zwracam na to uwagi - stad pomylka. Ty miales racje!

Pozdrawiam,
Galtom

 #634976  autor: Xy
 24 maja 2013, 11:15
Widzę, że tryb głośnomówiący włącza się tak samo jak w And. Najpierw odbieramy, później macamy przycisk "głośnik". Tylko, że to Andek i działa to ze swoją szybkością co niekiedy jest bardzo niepożądane. Windows pozwala to wykonać bez opóźnień co jest znaczące przy jeździe samochodem gdy zapomniałem podłączyć słuchawki BT.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #636182  autor: little_one
 30 maja 2013, 07:45
Witam, witam- jako, że jestem nowa w temacie WP chciałabym zadać pytanie, gdyż niewiele wujek google mi podpowiada w tym temacie...

Wiem, że można komunikować się między Androidem a Androidem komunikatorem, który nazywa się Talk [wiadomości za darmo- dar niebios, jeżeli pisze się dużo....].
Od trzech dni mam Nokię Lumię 610.

I tu pojawia się moje pytanie... Czy istnieje jakiś komunikator, który umożliwi mi komunikowanie się z innymi smartfonami [najbardziej nacisk kładę na Androidy, gdyż dużo znajomych ma właśnie ten sys. operacyjny], który będzie właśnie takim Talk'iem [czyt. za darmo [ew. za niewielką opłatę), wiadomości za darmo]?

Dajmy na to- jestem w stanie wydać 6zł-10zł miesięcznie na taki komunikator-substytut-sms, byleby mi nie zżerało z konta nadprogramowych kosztów.

W każdym bądź razie- taki 'Talk' jest najbardziej przeze mnie pożądany...wiadomo, zadowolę się czymś płatnym, ale stabilnym i bez kruczków.

Anyone...? :wink:

 #636183  autor: galtom
 30 maja 2013, 08:01
Skype, Facebook Chat, Whatsapp, NC+ - wszystkie sa za free wymagaja tylko aktywnego pakietu danych lub WiFi (jak kazdy komunikator).
Jako, ze sam korztsram sporo z FB to chat I jego integracja z systemem zastapila mi w 99,9% smsy (moi znajomy sa na fb w telefonie non stop wiec nie ma sensu placic za sms), uzywam sporo SKype do kontaktow telefonicznych za granice a whatsapp do rozmow ze znajomymi z androidem (bez FB) I iOS (bez FB). NC+ osobiscie nie lubie ale jest to dosc fajny kobajn obslugujacy kilka roznych protokolow.

Pozdrawiam,
Galtom

 #636185  autor: little_one
 30 maja 2013, 08:16
Błyskawiczna i rzeczowa odpowiedź, galtom. Dziękuję.

U mnie FacebookChat się nie sprawdzi- nie mam Facebooka [i nie chcę mieć], prędzej właśnie chyba wybiorę WhatsApp...

Czyli dobrze rozumiem, że wybierając WhatsApp, muszę wykupić pakiet Internetowy na komórkę, a po tym już bezproblemowo mogę kontaktować się z Androidami, IOS'sami i innymi 'za darmo' [ w sensie: wykupiłam pakiet, więc korzystanie z WhatsApp już mnie nic nie kosztuje] ?

Proszę wybaczyć mało profesjonalne pytania, jednakże skoro w końcu zainwestowałam w smarta, to chciałabym w jakiś sposób to wykorzystać...

 #636186  autor: galtom
 30 maja 2013, 08:20
Wiesz, jesli nie chcesz pakietu uinternetowego to zakup smartfona, ktory poza funkcjami telefonicznymi kupuje sie wlasnie jako mobiny terminal internetowy jest co kolwiek bez sensu.

A odpowiadac na Twoje pytanie - tak, jak masz pakiet to juz za nic wiecej nie placisz. W przypadku Skypa moga dojsc doatkowe oplaty (ale nie dop rachunku za telefon). Jak doladujesz konto lub wykupisz dodatkowy abonament, to mozesz szownic ze Skype na telephony, wywlac smsy, itp (z reguly oplaca sie tylko dzownic za granice).

No a skoro w koncu zainwestowalas w smarta to spory pakiet internetowy jest "must have".
Moj telefon jest online non stop I w miesiacu przerabiam jakies 600MB - wiec nie kupuj pakietow typu 20 - 100MB. Na miesiac (jak zaczniesz korzystac) to nie wystarczy.

Pozdrawiam,
Galtom

 #636195  autor: pakierhakierxd
 30 maja 2013, 09:42
Ja przy pakiecie 1.5 gb zużywam 700 mb mies.,dużo korzystam z neta ;-),ale co raz bardziej może to się zmieniać bo co raz więcej korzystam z youtube itp.

Pozdrawiam :)

 #636238  autor: little_one
 30 maja 2013, 12:50
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi :)

Ogółem korzystam z WiFi, w sumie zainteresowałam się tym pakietem internetowym, bo nie ukrywam, że pracy nie mam dostępu do WiFi, więc taki pakiet 'da radę'.

Dajmy na to- i tak będę korzystać TYLKO z WhatsApp [na smarcie]- to jaki pakiet wystarczy? 100mb ?

 #636241  autor: pakierhakierxd
 30 maja 2013, 13:00
Jak będziesz tylko pisać w tym programie to pewnie jakoś starczy ale ogranicz synchronizacje Androida do minimum itp.

Pozdrawiam :)

 #636417  autor: Xy
 31 maja 2013, 09:52
Nadal jestem napalony na Lumię 820 ale niestety cena w T-Mobile jest mocno zaporowa. W moim abo przy aneksie jest do wzięcia za 800 złotych. To już wolę rozwiązać umowę i kupić ją za 100 złotych więcej w wolnej sprzedaży. Bo kolejnego Androida bardzo nie chcę...
A powiedzcie mi, jak bardzo in minus różni się Lumia 720 od 820? Może 720 będzie miała ludzką cenę...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #636857  autor: galtom
 02 cze 2013, 09:28
W zasadzie jedyne istone ropznice to ilosc RAM (ale nie wiem jak bardzo jest to w WP istotne), jakosc aparatu I wielkosc baterii. Trudny wybór.
Mysle, ze jesli nie masz za duzo kasy 720 bedzie dobrym wyborem I nie warto sie zarzynac finansowo dla 820.

Pozdrawiam,
Galtom

 #636950  autor: T-mati1
 02 cze 2013, 15:59
tylko na lumie 720 trzeba poczekać miesiąc lub dwa żeby była w odpowiednej cenie. Jak na dzis dzien to za te same pieniądze mamy l720 i l820

THUNDER UP!!!

 #636972  autor: little_one
 02 cze 2013, 17:50
A ja jeszcze poproszę o pomoc osób, które miały styczność z Nokią Lumią 610...

A więc tak: za poradą kolegi galtom wykupiłam sobie pakiet internetowy.
I słusznie- jak wyjdę z domu to niestety będę uziemiona, gdyż w pracy nie mam WiFi.
No i tu moje pytanie... Jak korzystać z tego pakietu...? Kiedy wchodzę w:

Ustawienia/ dostęp do internetu/ i przeciągam suwak na 'włączony', pojawia się komunikat:
"Połączenie nieudostępnione. Brak połączenia przesyłania danych, które można by teraz udostępnić. Sprawdź ustawienia sieci komórkowej i siłę sygnału, po czym spróbuj ponownie.".

Wszystko, co miałoby mnie łączyć z internetem w telefonie - mam powyłączane, gdyż jak zakupiłam Lumię to zeżarło mi z konta 20zł...
Co więc mam ponownie włączyć, bym w pracy [przyp. tam nie ma WiFi] mogła korzystać z internetu poprzez pakiet internetowy?

Moja sieć to Plus.
Niestety APN nie umiem ustawić, a są opcje do wypisania w zakładce ustawienia/ sieć komórkowa/ ustawienia APN {klikam dodaj APN}:

APN:
Nazwa uzytkownika:
Hasło:
Serwer proxy / adres url:
Port serwera proxy:

Jestem w tym zielona... a niestety nie wiem jak za to się zabrać, bo z neta w pracy chciałabym korzystać.


Panowie, doradzicie...?

 #636997  autor: Butkiewicz
 02 cze 2013, 18:57
Mam telefon z WP 8 ale wydaje mi się, że w tym względzie systemy zbytnio się nie różnią. Internet włączasz przez Ustawienia>Sieć komórkowa i tam przestawiasz transmisję danych na włączoną i ewentualnie 2g na 3g. Opcja dostęp do internetu służy udostępnianiu internetu z telefonu innym urządzeniom przez wi-fi. Polecam ściągnięcie aplikacji Kafelki Łączności z marketu, wrzucisz kafelki z wi-fi oraz transmisji danych na pulpit i będziesz miała ułatwiony dostęp do tych opcji.

 #636999  autor: little_one
 02 cze 2013, 19:07
Butkiewicz - czyli nie powinno mi zżerać kasy z konta, a jedynie kb /mb z pakietu, który wykupiłam...?

Boję się, że jak włączę transmisję danych to jutro obudzę się z kontem na minusie...

 #637004  autor: Butkiewicz
 02 cze 2013, 19:23
Jeśli masz wykupiony pakiet to do czasu aż go zużyjesz twoje pieniądze na koncie powinny być bezpieczne. Możesz też wyłączać transmisję danych kiedy nie korzystasz z internetu.

 #637028  autor: user_delete34
 02 cze 2013, 20:25
little_one, ustaw APN "internet" lub "plus" (oczywiście, bez cudzysłowów), włącz transmisję danych w ustawieniach sieci komórkowej i już powinnaś mieć możliwość korzystania z netu.

 #656162  autor: greenrs
 19 sie 2013, 19:59
Po krótkiej przygodzie z Androidem, z wielką ulgą powróciłem do poczciwego Symbiana kupując Nokię N8. Niestety nic nie jest wieczne i moja Nokia też kiedyś zapewne się rozsypie (oby jak najpóźniej) a widzę, że coraz trudniej już kupić nówkę. Dlatego od pewnego czasu rozglądam się za czymś co może zastąpić moją N8. Odrzuciłem już Androida (nie spodobał mi się) a także BB (brak darmowej nawigacji). W tej sytuacji pozostaje WP8, tym bardziej, że jestem przywiązany do Nokii a design Lumii przypadł mi do gustu.
Prześledziłem cały wątek i znalazłem odpowiedzi na większość pytań ale nasuwają mi się w tej chwili jeszcze dwa:
- czy w najnowszych Lumiach ciągle stosowane jest wspólne ustawienie poziomu głośności wspólne dla wszystkich aplikacji (np. słuchając bardzo cicho muzyki musimy pamiętać by na koniec zgłośnić, bo nie będziemy słyszeli sygnału połączenia)?
- czy jest uproszczony tryb pisania SMS-ów, by zamiast 70 znaków zmieścić ich 160 w jednej wiadomości?