DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #616559  autor: Scraw
 25 lut 2013, 16:37
Hej , tak jak w temacie kupuje nowy telefon i nwm jaki z Androidem czy z Windowsem lepszy ?

ktory ma wiecej funkcji aplikacji .. mogl by ktos porownac oba i powiedziec mi ktory lepszy ? mozecie tez wymienic konkretny model telefonu :>

Psss zalezy mi zebym mogl ogladac filmy / anime na tele z roznych stron np : playtuba , ekino , wbijam , kreskoweczki, itp ... jest to mozliwe na androidzie lub na windowsie ? jezeli tak to jak.. ?


ostatnie: co zrobc zeby bateria w telefonie dlugo wytrzymywala... ? kilka dni .. ?

wiem ze ostatnie 2 pytania zlym dziale ale nie chcialem spamic .

 #616569  autor: mn9
 25 lut 2013, 16:59
Scraw pisze:ktory ma wiecej funkcji aplikacji ..
Aplikacji ma na pewno więcej Android :D

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #616574  autor: Scraw
 25 lut 2013, 17:09
no ok a ogółem ktory jest lepszy.. jaki wybrac ?:D

i co z tymi filmami i bateria ? :|

 #616579  autor: mn9
 25 lut 2013, 17:32
Ja polecam Androida co do telefonu ja mam l9 takie rzeczy po zainstalowaniu Adobe flash player chodzą idealnie :-)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #616595  autor: Scraw
 25 lut 2013, 18:00
a mozesz mi dac link .. ? ja instalowalem wlaczalem strony i niby wszystko jest dobrze a okno z filmem sie nie wlacza i to na 3 roznych tele.

 #616604  autor: user_delete34
 25 lut 2013, 18:22
Scraw pisze:no ok a ogółem ktory jest lepszy.. jaki wybrac ?:D
Ten, który wolisz.
WP (8) jest prostszy w obsłudze ale i w możliwościach personalizacji, za to chodzi o wiele lepiej niż jakikolwiek android.
Scraw pisze:Psss zalezy mi zebym mogl ogladac filmy / anime na tele z roznych stron np : playtuba , ekino , wbijam , kreskoweczki, itp ... jest to mozliwe na androidzie lub na windowsie ? jezeli tak to jak.. ?
Jeżeli na żywo, to szukaj czegoś, co obsługuje flash playera, choć nie sądzę, by pociągnął on wszystkie tego typu "wstawki" jak osadzone filmy na stronach.
Scraw pisze: ostatnie: co zrobc zeby bateria w telefonie dlugo wytrzymywala... ? kilka dni .. ?
Wybrać klasyczny telefon lub kupić kilka baterii, chyba, że telefon ma kilka dni leżakować. Jeśli choć trochę używasz - maks dla androidowców to 2-3 dni.
Kup sobie netbooka.

 #616609  autor: Ganfrod
 25 lut 2013, 18:41
Nie Nie Nie NIE!
Po co zakładać taki temat? Żeby trolować jeden z systemów. I Windows Phone 8 i Android 4.x jest tak samo wspaniały jak beznadziejny i porównywanie ich mija się z celem. WP8 jest ładniejszy, szybszy, oryginalniejszy ale ma małą ilość aplikacji i jest bardziej zamknięty. Android jest popularniejszy, otwarty i posiada ogrom gier programów ale potrafi lagować (zwłaszcza na słabszych sprzętach - pozdrawiam użytkowników Xperii J) i jest uzależniony od internetu. To zależy co chcesz wybrać i co chcesz mieć w swoim telefonie. Poza tym porównywanie systemów nie ma sensu z jeszcze jednego względu. Jeśli spytasz np który telefon jest lepszy HTC 8S czy Samsung Galaxy S III to zacznę wątpić w system edukacji publicznej, bo to telefony z innych, oddalonych od siebie galaktykami wymagań i technologii, półek.

 #616613  autor: Scraw
 25 lut 2013, 18:52
ok a co ma takiego Windows Phone czego nie ma Android i odwrotnie? ;f

 #616626  autor: PalonyLolek
 25 lut 2013, 19:23
Scraw pisze:ostatnie: co zrobc zeby bateria w telefonie dlugo wytrzymywala... ? kilka dni .. ?
Mało korzystać? Korzystać z jakimś trybem oszczędzania baterii co minimalnie wydłuży żywotność. Działać w trybie 2G, mieć wyłączone wifi.
Scraw pisze: co ma takiego Windows Phone
+duża płynność działania
+bardzo intuicyjne kafelki
+nietypowy design w stosunku do takich samych Androidów
+teoretycznie bezpieczniejszy dla użytkownika system

-mniejsza ilość aplikacji
-jeśli już jakieś są to zwykle płatne
-zamkniętość systemu (co jest zaletą i wadą w jednym)
-brak możliwości dokonywania własnych przeróbek na poziomie, który umożliwia Android
Scraw pisze: ma Android i odwrotnie
+duża ilość aplikacji i gier
+otwartość systemu, duża ilość zmian, które sam możesz wprowadzić
+większa popularność wśród użytkowników

-potrafi lagować
-dla nowego użytkownika często proste działania są skomplikowane
-duże prawdopodobieństwo ściągnięcia złośliwego oprogramowania
Scraw pisze:ktory ma wiecej funkcji aplikacji
Android. Tobie polecam na początek jakiś słownik sobie tam ściągnąć.

 #616633  autor: znawca
 25 lut 2013, 19:38
Scraw pisze:ok a co ma takiego Windows Phone czego nie ma Android
Zune :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #616656  autor: Scraw
 25 lut 2013, 20:29
a co zrobic zeby nie lagowal.. ? jakis format cos xD ?

skad moge pobierac aktualizacje i czym jest

"Zune" ? :|

 #616672  autor: user_delete34
 25 lut 2013, 21:13
Scraw pisze:a co zrobic zeby nie lagowal.. ? jakis format cos xD ?
Format lub naklejka GTI na tył i nawet nówka działa 500% szybciej iksde lol.
Nowy telefon. Jak format ma pomóc?
Możesz zmienić system na wersję przerobioną i poprawioną przez programistów, np cyanogenmod ale widząc po postach, w Twoim przypadku mogłoby być ciężko, bo nie wykazujesz wiedzy w telefonach, więc chyba musisz z takiej opcji zrezygnować. W niektórych przypadkach (np Xperia S) taka zmiana faktycznie polepsza szybkość działania systemu ale nie oczekuj za wiele.
Scraw pisze:"Zune" ? :|

O iTunes może słyszałeś? To takie coś tylko od Microsoftu. Program do ładowania plików na telefon, konwersji filmów na niego itp. Nie miałem konieczności z niego korzystać ale raczej cokolwiek inne niż domyślny eksplorator systemu to już utrudnienie.

 #616699  autor: orson_dzi
 25 lut 2013, 23:35
znawca pisze:Scraw napisał/a:
ok a co ma takiego Windows Phone czego nie ma Android

Zune :-D
:smt005 1:0
Scraw pisze: zalezy mi zebym mogl ogladac filmy / anime na tele z roznych stron np : playtuba , ekino , wbijam , kreskoweczki, itp ...
Czyli Android tylko i wyłącznie. I tutaj w zasadzie jest koniec tematu. To jest powód, dla którego nie kupiłem ostatnio Windowsa.
Markadiusz pisze:Jeżeli na żywo, to szukaj czegoś, co obsługuje flash playera, choć nie sądzę, by pociągnął on wszystkie tego typu "wstawki" jak osadzone filmy na stronach.
Odpowiednio mocny da radę np. streamy z meczów ogarnąć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #616711  autor: Scraw
 26 lut 2013, 00:30
jaki Sony Xperia najlepaszy ?

 #616712  autor: user_delete34
 26 lut 2013, 02:15
Scraw, Xperia Z, ciekawa nowość.
orson_dzi pisze:Odpowiednio mocny da radę np. streamy z meczów ogarnąć.

Czytałem niejeden test, gdzie był flash testowany tyle, że żeby wszystko ładnie hulało to trzeba wyższą półkę, np SII.
Albo BB Z10. :)

 #616780  autor: Scraw
 26 lut 2013, 13:44
a jakies po za tym " Z" ? interesuje mnie zeby mial wejscie na sluchawki uniwersalne albo zbym mogl dokupic nie takie do uszy tylko zwykle ;f

co to jest BB Z10 i SII ? i jaki tele to ma.. ?

sorry malo sie znam ^ ^

 #616823  autor: user_delete34
 26 lut 2013, 16:26
Scraw pisze:co to jest BB Z10 i SII ?

Blackberry Z10 i Samsung Galaxy SII - smartfony z najwyższej półki.
Scraw pisze:a jakies po za tym " Z" ?
Na telepolis masz wyszukiwarkę telefonów.
Od tego jest dział JTW. Naucz się pisać, przeczytaj regulamin i możesz tam startować.

 #616969  autor: orson_dzi
 26 lut 2013, 23:02
Markadiusz pisze:Czytałem niejeden test, gdzie był flash testowany tyle, że żeby wszystko ładnie hulało to trzeba wyższą półkę, np SII.
Na S II działa ładnie.
Ale to czasami zależy od strony. Działało mi na Desire X, P990 też daje radę. Na Defy nawet parę stron jakoś mi odpaliło, ale już tutaj cienko było.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #622415  autor: GimperówskiJunior
 24 mar 2013, 14:27
Wiadomo ze "Z" :p ale cena odstrasza ja ci bym polecił SXS lub SXT :p